Jump to content
FAS Goran
igor0511

Volvo sa Aliexpress-a

Recommended Posts

Srecno !!

Ima jedan kod mene u kraju, izgleda fantazija. Ono, rado bih ga posedovao fantazija. 

 

Robusno bas i otmeno, skupo izgleda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast!

Hazarderski, ali kao sto negde napisah, nesto mi mirise potencijalno dobar potez. Da te lepo sluzi, zelim vam puno bezbednih kilometara.

Sa zadovoljstvom cu pratiti temu i utiske kroz eksploataciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima :)

I meni se cini da ce biti bas kvalitetan, makar sto se materijala tice. O uticima u voznji mi je smesno i da govorim, bukvalno sam ostavio gume i dosao kuci. 

Ono sto mi je zanimljiva stvar je da pri konstantim brzinama gasi motor i ide na struju, ali toliko sve radi neprimetno da me je par puta zbunilo sto su obrtaji na 0, rekoh ode vec Kinez :lol:

 

I stvarno neprimetno salta.  Kocio sam i par puta motorom i dosta je efikasno jer puni elektromotor, ali pravi utisci tek treba da dodju

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

bukvalno sam ostavio gume i dosao kuci

Koje su došle gume na kolima, a koji brend su one zimske "za 1 euro" ?

:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, igor0511 said:

Preuzet veceras Geely.

 

Servisni interval je na 10 000km.

 

IMG_20240205_205800_1.jpg

 

 

Novu temu molim!!!    :cheers:

 

Nego, baš me interesuje koliko će genge da bude servis na svakih 10hkm...    :huh:   

Za one koji manje prelaze, to je OK. Svede se na 1 servis godišnje. Ali ako neko pravi baš veliku godišnju km sumnjam da će uzeti Geely u obzir i pored 7god. garancije. Ima li garancija ograničenje km ili je neograničeno za 7god. ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima jos jednom :D 

 

@moron dosao je sa Giti gumama?! Vidim da su dosta hvaljene u Aziji,ali nikad nisam cuo za njih.

Za 1e su dosle Matador takodje 18", kontam da je dobra cena za 110din :D

 

@PremieRacing izvuci cu u temu i sklikacu lepo auto, nego sam nesto bas lenj :D

Meni tih 10kkm ne predstavlja problem, sa Leonom ispada da mi je prosek bio 12kkm godisnje,  a poslednjih godina i dosta manje od kad sam se navukao na bicikl.


Sto se kilometraze tice ogranicenje je 150kkm za 7 godina.

 

Inace imaju drugacije cenovnike, garanciju i plan odrzavanja za komercijalna vozila. 


Sto se cene malog servisa tice nisam pitao, ali prvi je besplatan tako da su velike sanse da cu saznati tek 2026e. Takodje, da pohvalim agenciju sa kojom rade, bas su se potrudili da prenesu premijski stepen sa Leona tako da mi ispade vec registracija sa novim tablicama manje nego na Leonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

rekoh ode vec Kinez :lol:

Radi, a ne čuje se ! :lol:

 

Srećno sa kitajskim zmajom! :thumbup:

2 minutes ago, igor0511 said:

poslednjih godina i dosta manje od kad sam se navukao na bicikl.

Isti slučaj, samo kod mene ta bolest traje već par decenijica. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala :) Inace ne cuje se nikad motor, bas je ususkan u plastikama.

Malo mi je cudan osecaj sot ne cujem ni motor niti primetim saltanje. Koliko god se ja trudio ne skontam kada ubaci u drugu brzinu, samo vidim D2.

 

Inace, prvi utisci su mi sledeci:

 

  • Grejanje sedista i volana je bas brutalno, kroz 10ak sekundi na najjacem ne moze da se sedi i drzi volan
  • Mogu da sedim kao u Leonu i nije uopste onaj kamionski polozaj koji ne volim na visim vozilima
  • Podesavanje naslona za glavu prema dubini je bas kul
  • Sediste za dete se skroz lepo postavi jer se nagib klupe menja
  • Ambijentalno osvetljenje u konzoli suvozaca je bas lepo

 

Od zamerki:

 

  • VW grupacija ima dosta intuitivnije komande na volanu, osecaj mi je kao da sam u Renou - mnogo dubmica, ne znam sta cu sa njima :D 
  • Ne svidja mi se sto ne mogu da pozovem preko BT samo sa volana, tj treba da na multimediji kliknem na ime
  • Ne kontam sto su stavili zuta svetla tablice (zuca) i sve ostalo ultra cisto belo
  • Gepek je ogroman, ali ona pokrivka je dosta niska, bez nje moze nerealno stvari da stane. Nekako je moglo da se izvede da bude 30-40cm visa daska i dobil bi lagano 30-40(lupam ali 0.4 *1 * 0.7 = 30ak l lagano)  
Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke i od mene na kupovini. Puno vam bezbednih kilometara želim. :thumbup:

1 hour ago, igor0511 said:

Grejanje sedista i volana je bas brutalno, kroz 10ak sekundi na najjacem ne moze da se sedi i drzi volan

Jel ima i hlađenje sedišta i od kojeg su materijala sedišta (ne vidi se baš na slikama)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini, lep auto gledao sam ga na sajmu privukao mi paznju izgledom i kalitetom izrade bar ono sto je moglo da se vidi, opipa i proba, vreme ce pokazati kakav je zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, eto bas treba ispratiti iskustvo sa ovako necim, sto se ne vidja cesto. :)

 

Sta je status sa Leonom, prodao se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Decak Iz Vode materijal je eko koza i nema hladjenje :D Bice veselo na leto, ali uzdam se u to da je auto u standardnim rutama u garazi uvek kada se ne vozi tako da bi trebalo da bude podnosljivo. Ostavljam i mogucnost da vozim sa peskirom :lol:

 

@horvat i @OMP nadam se da nece biti mnogo stvari da se pise :D Zelja mi je da bude dosadna tema i da se bavim iskljucivo trazenjem nosaca za bicikl.

 

A Leon je otisao kod pasenoga od forumasa, nikad laksa prodaja. Imao sam zelju da ostane u porodici, ali nekako nikome nije bio prvi izbor, sto zbog menjaca, pogonskog goriva ili dimenzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zašto mi nisi javio da prodaješ Leona kad smo se dogovarali jos kod preuzimanja Delte da mene prvog obavestis? :secret:

2. Zbog čega kineza i to ovog najboljeg? 

3. Srećno! :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Axicu :D 

Ja sam mislio da ti je bio dosta jedan auto od mene :D Inace nisam znao za Leona da li si se zezao :D 

Temu sam sredio, mada ostali neki repovi cini mi se.

A sto Kinez, napisacu duzi post uskoro, jako dugo sam birao i merkao sta nam sve zadovoljava potrebe za narednih nekoliko godina i za mene je ovo ispao best buy. Ne da nema bolje, ali meni je odnos ulozeno-dobijeno bio ubedljivo bez konkurencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na novoj mašini!

Duga garancija i bez brige si mada sumnjam da bi većih problema trebalo biti!

Pre par godina kada su se počeli omasovljavati Kineski brendovi telefona većina je bila neopravdano skeptična a sad... 

Tako će biti i sa automobilima. 

Uzmeš najviše za svoj novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...