Jump to content
FAS Goran
igor0511

Volvo sa Aliexpress-a

Recommended Posts

4 minutes ago, Zvezdo said:

Pre par godina kada su se počeli omasovljavati Kineski brendovi telefona većina je bila neopravdano skeptična a sad... 

Pogotovo ko je imao priliku da poseti Kinu, video je sta sve ljudi prave i na kom su tehnickom nivou.

Tj. da ima svega, od jeftine robe (za koju vecina ovde, nazalost zahvaljujuci nasem standardu, najvise i zna) do hiper-tehnike po enormnim cenama.

Pisah vec negde po opstim temama - pitanje je samo kada ce, a ne da li ce, Kinezi izgaziti vecinu danas poznatih brendova automobila.

A od sada pa u nekom narednom periodu, deluje da je mozda i pravi trenutak ubosti dosta za manje para. U odnosu na precenjene i sa cenama "poludele" Evropljane i ostatak.

Zato i navijam za Igorov izbor i sa zadovoljstvom pratim temu i utiske. Pomenuti drugar vec "dere" svoj Chery Tiggo 7, pa cemo uporedjivati :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

"O uticima u voznji mi je smesno i da govorim, bukvalno sam ostavio gume i dosao kuci."

Ja pomislih smislili Kinezi da auto ide bez guma :) 

Cestitke na kupovini i mislim da nema razloga za brigu. Ozbiljna je to ekonomska i tehnoloska drzava, njihov glavni problem je bio dizajn, shvatili su to i eto ih kao ozbiljan izazov za sve.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima jos jednom :) Nije da sam nesto zabrinut, najiskrenije mi je zanimljvo da pratim sta ce sve da se desava. I meni deluje da moze biti bas dobar trenutak i dobra kupovina, ali videcemo.

 

Nisam bas ni uleteo tek tako u kupovinu, dosta sam citao ruske forume, zavrzlame, njihove ludorije sa kolima, citao o T3 motoru, dizajnu i tako dalje. Na kraju dana za vecinu novih kola nema niko nikakva iskustva, samo se prenosi sa prethodnih modela. 

 

Sto se potencijalnih problema sa kolima tice, ja znam samo za jednu osobu koja je imala horor pricu sa novim kolima i to sa C4 1.2. Nekim cudom taj 1.2 nije bio problem vec sve ostalo. I to na kolima koja bukvalno "nista novo ne donose". Tako da ne lupam nesto glavu oko toga.

 

Sto kaze @Ivan i meni se cini da su odlucili Kinezi samo da zauzmu Evropu sa svojim kolima. Cak i izbog automobila za Geely mi ostavlja utisak da zele da igraju na sigurno.

Ovo cak nije ni najnoviji model vec je oproban na vise trzista poprilicno, mislim da u preko 600 000 primeraka ako sam u pravu.

Svesno dizu cene u odnosu na rusko trziste da bi stavljali nesto kvalitetnije komponente i dali duzu garanciju, tako da mi sve zajedno deluje kao dobra prilika, ali videcemo.

 

42 minutes ago, Dale said:

Naziv teme je smekerski :)

 

Tacniji opis za kola nikada nisam imao :D Stavise stvarno ima par preprodavaca fabrike koji imaju svoje online prodavnice na Aliexpress-u :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Da se ne mucis sa citiranjem - ispod svakog posta imas opciju "Quote", sa kojom mozes jednim klikom da citiras ili ceo ili samo deo nekog posta ;) .

Ili u postu selektujes deo teksta, nakon cega bi trebalo da ti se otvori opcija "Quote". Npr.:

23 minutes ago, city said:

Ozbiljna je to ekonomska i tehnoloska drzava

Izvinjavam se za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Mada i nije mi muka da citiram jednu recenicu ali probacu, nisam znao da moze da se izabere samo deo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, kada sam se raspisao, ostao sam duzan razloge zasto Geely.

 

U sustini kriterijum za kupovinu automobila je bio sledeci:

 

  • SUV vozilo
  • 4x4
  • Krovni nosaci
  • Automatik
  • Grejanje sedista
  • Benzin / hibrid,  eventualno plug-in hibrid
  • Veci auto nego Leon
  • Ne preko 4.6m duzine
  • Automatska svetla / brisaci

Ukratko, sve ono sto Leon nije bio :D Tako da je razlog prevashodno bilo da se promeni nesto na drugacije.

 

Od stvari koje sam jos zeleo na kolima je sledece:

 

  • Manuelno saltanjebrzina (ako ne na volanu makar da moze da se salta)
  • Panorama
  • Modovi voznje

Zvuci kratko lista, ali naci sve ovo zajedno je ozbiljna muka.


Prvi pik je bio Stelvio, ali za gotovo duplo vise novca ne nudi duplo vise. Stavise ima muku sa krovnim nosacima i nasi ovlasceni nisu nesto saradljivi oko toga.

 

Onda X-Trail - ne ukpala se po duzini vozila, onaj motor sa benzincem koji napaja elektro mi zvuci iskreno naopako, ne znam ni sam zasto.

 

GLB - kul, ali za te pare ima 1.3 benzinac, dobro sto nema kurblu za otvaranje prozora :D 

 

Tonale, Compass, Renegade - ne deluju kvalitetno jednostavno. Onaj 1.5 i DCT mi ne idu nesto jednostavno, tromi previse.

 

Toyote i Mazde - not my cup of tea, samo mi ne deluju privlano.

 

Qashqai - pogledao sam zbog utisaka sa ovim J11, ali u poredjenju sa Geely-jem kao da je voizlo nize klase. Ima sve, ali nista nije "da sednes na dupe". Sve nesto deluje jeftion, nedovrseno, bezveze. I 4x4 ide sa jednom opremom koja ide sa felnama 20"?! Sa tim mi deluje kao klinacki bezveze auto, a ne nesto ozbiljno. Bukvalno budzila deca iza zgrade :D

 

Tucson - ne svidja mi se, ali ispunjavao je gomilu kriterijuma, pa kao ajd' logicno je. Ali onda je dosla ideja za plug-in koji nema kod nas u ponudi, onaj obican hybrid je preskup ni za sta posebno i tako, odustadoh lako.

 

MG, Cherry, samo mi se ne svidjaju.

 

I onda ostade Geely da se pogleda :)

 

Saljem mail jel' moze subotom gledanje u 10 ujutur, odgovara covek posle 10min naravno?!

Prodavac je bio jako kul, lepo smo se ispricali, ja mu rekao da cekam da prodam Leona, da cu proveriti cenu u ovlascenom da "vratim" i da se javljam. Kaze nema problema, javi se kad stignes.

Otisao sa zenom opet da vidim, i njoj se bas dopao auto.

 

Leon lako prodat i eto Geely-ja.

 

Ono sto je zanimljivoje:

 

  • 4x4
  • Blagi hibrid pa su medjuburzanja bas lepa i koci lepo motorom
  • Krovni nosaci
  • 4 grejaca sedista
  • Citanje znakova, drzanje u traci, adaptivni tempomat, automatkski brisaci, svetla i retrovizor
  • "Porsche like" srednja konzola, mada Kinezi ce reci omaz krljustima zmaja :D 
  • Modovi voznje gde se vidi osetna razlika izmedju comfort, offroad i sport


Da ne bude da je sve savrseno, ima i ovde par kompromisa:

 

  • Nema panorame -jbg, nema pomoci, nece da prodaju kola sa panoramom i to je to
  • Saltanje na volanu - mogu da zivim bez toga, menjac ima manuelni mod i lepo koci motorom
  • Nema Android auto zvanicno jer tvrde da je CarBitLink bolji - nezvanicno USB i 5min posla resavaju problem, ali nisam probao jos
  • Gepek nije savrsen, ali je posle Leona odlican, pogotovu uz obaranje klupe / skidanje pokrivke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao si sa leona na ovo ? :D kad mu udjes u neki servis meni hoce da izadju cing cang cung kineska slova? :D vidi te felnice ... ufff gadno ... a ima reduktor?  :D Aliekspress je i kolko tolko, ovaj izgleda kao da je kupljen preko wish-a za bitkoine :D 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok nisi editovao post imao sam zelju da napisem smislen odgovor, ovako si mi sa Wish (valjda jeftini droppshiping sajt) i sa Bitcoin-om (1btc = ~40 000e) prebacio threshold nelogicnosti tako da hvala na sugestijama, ali ideja je da ne ide u servise :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke na kupovini!
Zanimljiv model skroz, lično mislim da će sve više kineza biti na našim ulicama i apsolutno nemam ništa protiv, pogotovo što bi vileo da se ostali proizvođači, evropljani pogotovo malo resetuju, previše su poleteli.
Ono što me zanima kod tvog modela je potrošnja kakva će biti.
Dobro je što daju dugu garanciju , koja je sad misaona imenica kod većine proizvođača. Realno, miran si do daljnjeg i verujem da i ako se ikad šta, ne daj bože desi, da će biti rešeno brzo i bez problema. Ipak, neko je prepoznao tržište automobila u Evropi našao glavne mane koje želi da iskoriti kod konkurencije a to je kratka garancija, neozbiljnost zvaničnih distributera i servisa, nezainteresovanost prodavaca....na kraju krajeva i sam si naveo kakva su ti iskustva sa većinom salona.
Ono što će biti zanimljivo ispratiti kroz vreme je kako će držati cene kao polovnjaci i kakva će biti postprodaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok dodjes do te garancije i servisa legendo, firma pokupi jedan laptop i usb flesh i odu oni u drugu teritoriju da prase :D :D e to ti je btc i wish varijanta :D salim se naravno, nek je sretno i bericetno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 hvala :) Rekao bih nesto za potrosnju, ali zvucace smesno na 25km :D 

Board pokazuje sada 7.3l, ali kontam da se tek razradjuje, priprema, kako god, a i pitanje je koliko ce i da li ce board da vara tako da verovatno ovo nista ne znaci.

 

I meni se cini da su precizno gadjali sve sto ne valja na drugim proizvodjacima. Kao da su se samo i fokusirali na to, bila usluga ili zavrsna obrada.

 

Meni je zanimljivo i sto su, eto slucajno, nasli direktora razvoja iz Svedske da prica o razvoju T3 motora sa Volvo-om :D 

 

Evo npr hauba. Stavili amortizere gepeka, sve upakovali i odozgo ide cebe.

Ne verujem da kosta sve djuture 20-30e, ali to ostlai ne rade.

 

IMG_20240206_120712.jpg

IMG_20240206_120828.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Manuelno saltanjebrzina (ako ne na volanu makar da moze da se salta)

Ovo imam ja, ako si se uželeo javi da skinem šamaraljke pa ti skarabudži kod tebe:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro da moze :D Cudi me sto nisu Rusi nasli vec neku foru da ubudze na volane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecna kupovina, da te dobro sluzi, u sta verujem da hoce.

Naslov teme, za medalju.

Pogon, hibrid, po meni odlican izbor u danasnje vreme.

Nisu gresili ni oni sto su davno kupovali Japance, a nisu ni oni sto su kupovali Koreance.

Kinezi su svakako na odlicnom nivou.

Bice bas pracena tema, pa pisi sva svoja iskustva.
Mnogi ce krenuti tvojim stopama...

Srecno jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obojici :) Mene najvise zanima kako ce meni da legne ovakav auto, bas je totalna suprotnost od Leona. Sto se pouzdanosti tice kontam da i ima smisla razglabati o tome tek posle 5 godina. 

 

Bilo bi smesno da kazem pouzdan auto, presao 200-300km :D

 

@slobo86 hvala i sto se Leona tice slobodno preuzmi temu kada si vec aktivan :D 

 

A uhvatih i par slika dok je dan. Lepo se vidi ovo sto sam rekao za gepek, pokrivka dodje na prakticno pola visine gepek vrata

 

IMG_20240206_121211.jpg IMG_20240206_121109.jpg

IMG_20240206_120544.jpg IMG_20240206_120521.jpg IMG_20240206_120443.jpg

IMG_20240206_120439.jpg IMG_20240206_120436.jpg IMG_20240206_120253.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bas kul ovako. I u poredjenju sa QQ kljucem deluje dobrih 60-70% vece, bas se nije stedelo na plastici :D 

 

44 minutes ago, Decak Iz Vode said:

Pretpostavljam da Cupru Formentor nisi uzeo u razmatranje baš zato što je isuviše leon-olika?

 

Da, nekako mi je isti auto. Dodali su koju plastikicu vise, ali nije mi to nesto posebno. I ima i dalje ona tvrda plastika svuda. Ne smeta mi na Leonu ni najmanje, stavise ultra je kvalitetna, ali na Formentoru koji sa jacim motorom stize Stelvia sa cenom mi se ne svidja.

 

A pride dobiti Formentor na test voznju je nemoguca misija tako da su me maksimalno odvratili. Kako da kupim nesto sto ne mogu ni da probam

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego nigde nisam pročitao koji je motor u pitanju? Kakav hibrid kako to sve radi? 4x4 pogon kakav je? Plug in ili....?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je T3 turbo benzin iz XC40 sa mild hibrid sistemom koji u kombinaciji ima 190ks. Nije plugin, benzin puni elektro motor

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke i sa moje strane! U zdravlju ga koristio!

Zanimljiv autić.

 

Kada budeš imao prilike, napiši kakva mu je zvučna izolacija u kabini (na AP udari vetra, motora u višim obrtajima i sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, igor0511 said:

U pitanju je T3 turbo benzin iz XC40 sa mild hibrid sistemom koji u kombinaciji ima 190ks. Nije plugin, benzin puni elektro motor

Motor pokreće prednje točkove a el motor zadnje? Jeli tako rešen 4x4 pogon.

Može li krenuti samo na struju i ako moze koliko može preći ako je baterija na nekih 80%…

Ili je u pitanju ono baš mild sa 48V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...