Jump to content
FAS Goran
igor0511

Volvo sa Aliexpress-a

Recommended Posts

Da, da, jeste prevarantska tura :D 

 

Inace sto se potrosnje tice meni sada prikazuje prosek od 7.4l. Ono sto mi je zanimljivo je da po gradu (bez vecih guzvi) i na otvorenom apsolutno isto trosi. To mi nekako ukazuje da ce pasti potrosnja na otvorenom kada se auto razgradi.

Mada i ovo deluje skroz ok jer je Leon u istim rezimima tezio ka 6l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da uputsvo kaze za ovaj da se uvek aktivira na brzinama ispod 15km/h pri spustanju brzine i "kada vozilo konstantnom brzinom ide sa rasterecenim motorom". E sad ovo drugo je vrlo diskustabilno :D 

Mada imam osecaj da stvarno lagano ubrzava i na vrh gasa tako da nesto sigurno doprinosi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

da ce pasti potrosnja na otvorenom kada se auto razgradi.

Nemo' da baksuziras. Nije to Chery Tengo komunalne policije od pre 15 godina, pa da se dezintegrise :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaa ozbiljan lapsus.

 

uh Cherry Tengo :D Ja sam kao klinac gledao sa mojima Ego. Cini mi se da je cena bila 6995e ako me secanje sluzi za 1.3 motor sa sve elektricnim sedistima, nekom bez kozom i gomilom opreme.

Nazalost toliko je bio naopakih dimenzija da smo iz salona jos otisli. Od svih reklama ispade bas mali autic.


Utisak mi je da Cherry i dalje bije glas ta prva 3 cuvena modela u Srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, igor0511 said:

uh Cherry Tengo :D

Ako bas imas neodoljivu zelju da se podsetis - verovatno i ne znaju, ali jos uvek je ziv :D :

https://www.chery.rs/chery_tengo.html

 

Untitled.thumb.png.356ba2c17517eb4e9267d37e7fecb1f3.png

 

Najinteresantnije iz PR teksta :) ... Kao sto kazu , postojao je i kao sedan i kao hecbeg :D .

Za dizajn ovog modela angažovan je studio Pininfarina. Stoga, ne iznenađuje zašto dinamičan i moderan izgled ovog vozila predstavlja savršen spoj otmenog enterijera i elegantnog evropskog (italijanskog) stila.

Tengo hečbeg, s druge strane, ima elegantan, ali moćan, sportski, atraktivan izgled sa zanimljivim detaljima u odnosu na dinamičan i moderan izgled sedana i najbolji je izbor za sve one ljude avanturističkog duha, koji vode kvalitetan i dinamičan život.

Visok kvalitet šasije i poseban sistem zadnje suspenzije dodatno obezbeđuju udobnost vožnje i veliku manevarsku sposobnost.

Tengo Luxury ima dodatno na Comfort i: ..., pokazivač spoljne temperature i ni po čemu ne zaostaje u odnosu na mnoge automobile iz premium segmenta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pogledam iz over perspektive izgleda smesno, ali za te godine (lupicu ali 2007-8-9) mislim da je stvarno dobro izgledao. 

 

Uh sajta se i da nas secam i ova 3 automobila sa strane kako "vise" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/7/2024 at 3:19 PM, bane1321 said:

...

Inače videh da spremaju i drugi model za naše tržište!

Screenshot_2024-02-07-15-17-49-079_com.android.chrome.thumb.jpg.715d1c4ae4a4f81ee8e9d1eab136742c.jpg

 

A ja sam juče video neki treći model u NS na ulici sa ruskim tablicama, izgleda kao X4, sa tom nekom 'kupeovskom' zadnjicom... I solidno to izgleda na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stizu polako i drugi modeli. Ja sam se bas iznenadio da se ovaj drugi Geely vozika tako. Rekoh prvo neko budzio Captur RS, ali ispade ipak fabrika :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko videh na netu, model za 2024. je praktično treća restilizacija modela iz 2019.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, karoserijski posmatrano i ovaj "naš" sadašnji Chery Tiggo 8 Pro je u Kini predstavljen još 2018. godine. Doduše, tada je imao 1,5T motor od 156 ks i 230 Nm i DCT6 menjač, ali je već 2019. dobio "današnji" 1,6 T-GDI motor od 196 ks i 290 Nm (kod nas malo "izduvan").

22 hours ago, igor0511 said:

Da, da, jeste prevarantska tura :D 

 

Inace sto se potrosnje tice meni sada prikazuje prosek od 7.4l. Ono sto mi je zanimljivo je da po gradu (bez vecih guzvi) i na otvorenom apsolutno isto trosi. To mi nekako ukazuje da ce pasti potrosnja na otvorenom kada se auto razgradi.

Mada i ovo deluje skroz ok jer je Leon u istim rezimima tezio ka 6l.

Kako sam juče video na sajtu uvoznika, taj tvoj AWD Atlas Pro je nešto ekonomičniji od 2WD verzije (mislim da je razlika WLTP deklaracija za mešoviti ciklus oko pola litra), jer je tvoj motor iz MHEV porodice, a onaj drugi nije.
Ali mi je čudno da sajtu Agencije za bezbednost saobraćaja uopšte nema Geely-ja u onom katalogu svih vozila koja se kod nas uvoze i za koji su date deklaracije prosečne potrošnje. Ne znam kako je to moguće. Chery na spisku ima svaki svoj model, MG ima takodje, ali, ne i Geely.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva brojka za modele skroz s obzirom da je recimo Leon imao 4 modela za svo svoje postojanje. 

Takodje mi je zanimljivo da Geely ne zeli da taj novi model nudi u Evropi jos po recima salona (meni ni ne smeta, suvise mi je "svemirski" za 2024. godinu da vozim :D ). Tako da je plan za Balkan za sada da idu sa proverenim modelom.

 

@moron Mislim da Cherry ima ipak malo duzu "istoriju" kod nas. Geely je bukvalno tek dosao tako da verujem da se nisu jos dovoljno usemili.

 

Inace, pisao sam ovlascenom u vezi radio stanica i Android Auto. Ono sto me je iznenadilo je brzina odgovora. Trazili su broj sasije kroz 5min i dobili su odgovor iz fabrike do sledeceg dana.

Ukratko ne zele na nase trziste jos da puste update, ali cim odluce da bude u Evropi salju mi instalacioni fajl ili da dodjem u bilo koji servis da se uradi update. Za Android Auto jos nemaju ovlasceno resenje, imaju alternativna koja ne preporucuju. Tako da cu izgleda jos sacekati malo za imena stanica :D 

 

 

Sto se potrosnje tice bas me zbunjuje. Po guzvama pokaze 7.4-7.6l sto je mozda pola litre vise nego sto je Leon trosio. Onda izadjem na otvoreno i 7l  bude prosek gde bih  ocekivao 4.5l sa Leonom :D Pripisujem to razradi  i navikavanju na vozilo, videcemo vec kroz koji mesec. Svakako ne zvuci strasno s obzirom na kilazu i velicinu vozila. 

Nadam se da ni board ne laze, ali provericu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo na AP racunaj na drasticno veci otpor vazduha, koji od neke granice eksponencijalno raste sa brzinom, pa otpor kotrljanja, masa...

Drugo, svaki benzinac je potrosnjom daleko osetljiviji na desnu nogu.

Sto ja volim da kazem, kod dizela je nesrazmerno mala razlika u potrosnji izmedju divljacke i divljacki stedljive voznje :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan sto se autoputa tice ocekivano, ali ovo su bile brzine 60-100km/h gde ne ocekujem nesto vece potrosnje. Mada opet kazem i ovih okvirno 7l mi je skroz ok, tako nesto sam i ocekivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron ziv i dalje :D

Nisam jos izasao iz BG, planiram ovih dana da uhvatim neku duzu turu pa da lepo steknem utiske o kolima. Sad je na manje od 300km tako da nemam bas sta korisno da kazem.

 

Dva najjaca utiska za sad su mi auto hold koji savrseno radi i kako neprimetno salta. Prve tri brzine bukvalno ne primetim kad izmenja.

 

Takodje 360 kamera je odlicna i ovaj ekran je taman velicine za tako nesto. Na QQ se jedva vidi i na kraju opet na retrovizore parkiram dok ovde lepo mogu da planiram prostor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da se ponovim s autom. Prvi vikend bi ubio par stotina km van grada, ne bi mogao da izdrzim. Mada, ima mnogo onih koji 90% voznje ubiju u gradu...

Bice prilike, cekamo utiske

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, igor0511 said:

@moron ziv i dalje :D

Nisam jos izasao iz BG, planiram ovih dana da uhvatim neku duzu turu pa da lepo steknem utiske o kolima. Sad je na manje od 300km tako da nemam bas sta korisno da kazem.

 

Dva najjaca utiska za sad su mi auto hold koji savrseno radi i kako neprimetno salta. Prve tri brzine bukvalno ne primetim kad izmenja.

 

Takodje 360 kamera je odlicna i ovaj ekran je taman velicine za tako nesto. Na QQ se jedva vidi i na kraju opet na retrovizore parkiram dok ovde lepo mogu da planiram prostor

 

 

Auto Hold / Brake Hold je dobra stvar, a posebno kod automatika. Jer, kada staneš na semafor, motor se naravno ugasi čim su stao (zbog S&S), a ako nemaš Brake Hold, ti "moraš" svo vreme dok je crveno da držiš pritisnutu papučicu kočnice. Ako umesto toga "povučeš ručnu", a otpustiš nožnu kočnicu, motor se, naravno, odmah restartuje, mada još uvek nemaš nameru da kreneš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj sada pogresno da me shvatis,ali zasto te iznenadjuje da neosetno salta?Automatici stari po 10godina saltaju perfekt,a ovo je jos nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je zao, jedini automatik koji sam vozio je golf 3, uopste mi se nije svidjala logika rada. Vozio sam se u pasatu DSG, dobro radi, ali ga ja nisam vozio. Bas me interesuje kako rade sadasnji automatici...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20240209_161646_resized_20240211_092852140.thumb.jpg.e5a00738ffa046b8cca40636c63c690e.jpg

 

Gili-gili :) .

Tek od tvoje kupovine i otvorene teme primecujem da nije da vas nema, bar po BG...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja info koju imam da je 200 komada stiglo u srbiju, 2 sa panoramom :) 
i to je to za ovaj kontigent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...