Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

1 hour ago, ISV_01 said:

Slicna je potrosnja i za Pandu 1.2 benz koliko sam uklavirio. Vrlo zahvalna potrosnja za benzinca

Koleginica u komercijali sa sluzbenom Pandom u lokalu lagano preko 10L, prosecna ispod 20 km/h tako da nije mali potrosac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao je i @vicent par puta potrosnje za njihove nove sluzbene Pande.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Ono sto sigurno mogu da ti kazem je da je oznaka motora HFX TU1JP (1124 ccm i 60 KS).

 

Ista je oznaka motora i na Yugu, s tim sto su na njega napakovali Zastavin menjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Koleginica u komercijali sa sluzbenom Pandom u lokalu lagano preko 10L, prosecna ispod 20 km/h tako da nije mali potrosac. :)

I ja sam 2018. vozio tu pandu novu. Svaki dan pun rezervoar a vozika se samo po gradu na intervencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tadej

Isto su i nama govorili za Pezo 206 1.4...

Otisli kod drugog majstora, bio razlicit stepen kompresije u svakom cilindru.

Dijagnoza: izgoreli izduvni ventili!

Nakon popravke prosecna potrosnja za 4 litre manja! 

:santa:

Da ne pominjem da smo isli u ovlasceni servis doduse za drugu marku, gde su menjali termostat, pa lambda sondu...

Pojma nemaju, sve debelo naplatili, naravno.

"Majstori"...:pirate:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je zavrzlama sa remontom , 80% njih nezna ili ih boli uvo nego samo uzmu pare , dijagnostika im je losa al ne ona softverska. Elem 6.5 i dok sam uparkiravao podigao na prilozenu fotku , 1.4 turbo 170 konja prilicno dinamican u potrosnji ... simpa i svidja mi se :wub:

 

20230702_031204.thumb.jpg.fb6db1b9271454d4d1fc7da1c9b0e98d.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se prosecne potrosnje tice kod 500L mi od proslog leta (kada je menjan akumulator i resetovan komp) do danas stoji prosek 6.6 litara/100km, cime sam prezadovoljan!

Za prethodnih 6 godina prosek je bio 7.2.

 

Za Clio 0.9 tce stoji 6.8 lit/100km, s tim da koristi i gas, pa nemam pojma kako on to izracuna...:D

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bg-zlatibor magistralom-vožnja po okolnim brdima- mladenovac-sopot- AP

U povratku 40 stepeni klima non stop i vožnja preko ograničenja.

Napunjen rezervoar do vrha. Pokazuje još oko 280 km da može preći takvom vožnjom, što je u zbiru oko 850- 900km. Po meni odlično.

Dok nisam malo divljao pri povratku, na bordu je bilo 5.8l .

 

Na bubanj potoku se zapalio neki Bravo ispred samih rampi, na žalost.ac9610efe25739985ddda715fa74d80b.jpg2419a7d3199855fdd36e48847b4b26f8.jpg

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mislite da dodaje potrosnju klima pa je isticete stalno? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd-Petrovac-Beograd malo preko 1000km veoma dinamicne voznje prosek 6,6 litara dizela
Ka Petrovcu 7,5 sati u povratku 7 sati jedina razlika je sto sam se vracao kroz kanjon Morace a ne autoputem Kraljica Ksenija
deonica Kolasin Matesevo oduzme vise vremena nego sto autoput nadoknadi a na magistrali zive duse nema a i ostane 3,5 evrica za tunel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nemam pojma, verujem po gradu dodaje više nego na otvorenom, jer ipak se oseti opterećenje, ne toliko drastično kao kod atmosferca, kad je uključena, pogotovo pri kretanju i vožnji prva-druga, mora ipak malo jači gas nego kad je isključena. Plus mislim i da je alternator opterećeniji, tj akumulator, zbog potrošača vezanih za klimu.
Sigurno do pola litre na sto kilometara. Možda grešim.

PS verujem da motori veće zapremine i većeg obrtnog moment manje osećaju klimu


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, clockwork_orange said:

deonica Kolasin Matesevo oduzme vise vremena nego sto autoput nadoknadi a na magistrali zive duse nema a i ostane 3,5 evrica za tunel

Ne radi se tu više o parama, meni je stari put kroz kanjoj Morače mnogo lepši.

Budi u meni neke lepe stare uspomene.

A nema gužve.

Taj auto put mi kao alternativa skroz bez veze.Meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je mnogo bolje uparen menjac sa motorom u Bravu nego u Puntu (plus i sport mod sto Punto nema). Imao sam slicnu deonicu samo sto je bilo iz BG do UE autoputem pa onda magistralom od Pakovraca i koliko se secam bilo je oko 6.5 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

PS verujem da motori veće zapremine i većeg obrtnog moment manje osećaju klimu

1.9 8v vrlo dobro oseti klimu u gradu. Covek da ne poveruje. Na otvorenom druga prica. Po bordu, klima na AP pri oko 115-120 digne potrosnju za 0.5-.07L/100km. 

 

Na Octaviji A5 1.9 105 ks digne potrosnju za oko 1L ugrubo. 

 

Al zato kad imas mrave u kolima, potrosnja ode na 3L :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:

Ne radi se tu više o parama, meni je stari put kroz kanjoj Morače mnogo lepši.

Budi u meni neke lepe stare uspomene.

A nema gužve.

Taj auto put mi kao alternativa skroz bez veze.Meni.

Daleko da je u parama to je bilo zezanje
Od kad su pustili autoput magistrala je postala jedan od najlepsih vozackih puteva
Od Podgorice do Kolasina sam pretekao jedan jedini kamion
Na magistrali nema saobracaja jednostavno uzivanje u voznji koje do sada nije bilo dostupno
Kada zavrse autoput od Cacka do Podgorice slatko su se provozati jednim od najlepsih vozackih puteva
Ovcarsko Kablarska klisura, kanjon Lima, kanjon Tare, kanjon Morace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slično je i sa AP Miloš Veliki, od kad su ga otvorili Ibarska polu prazna, milina za vožnju kao i put od Malog Požarevca prema Rudniku i Zlatiboru..... Jedino su preterali na nekim deonicama ka Zlatiboru pa opalili punu liniju kilometrima tamo gde je bila isprekidana.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crne tačke sa ibarske su se preselile na Zlatibor. Intenzitet saobraćaja se se znatno povećao što je i povećalo broj ljudi koji sumaniti prestižu. Od Čačka do Priboja sam pre 10 godina vozio nešto više od 2 sata, sada vozim bar 3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi na ovim vrućinama ide po gradu 12 - 13 litara plina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2023 at 8:38 PM, MS PK said:

Koliko mislite da dodaje potrosnju klima pa je isticete stalno? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Meni se sa klimom ustalilo na  5,3/100, a bez klime je bilo 5,1/100. Kuća-poso, 500L 1,3MJ 95ks. Uključena je non stop, ujutru i popodne.

Doduše, manja je sad gužva u Bgd. verovatno bi dodala i više.

Gasim je obavezno par minuta pred zaustavljanje, da se dobro izduva i osuši.

Potrošnja jeuvek najmanja kad su umerene temperature, brzo se ugreje motor, a nema potrebe za klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopisi bar koji je model i motorizacija u pitanju ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...