Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ja sam vozio u granicama dozvoljene brzine na auto putu,a nisam puno zurio,kad sam se vracao za BG malo sam ga stisno ,jedno par km,na autoputu.E jedino uvek zaboravim da prebacim u dinamik;)

Meni se vise svideo put ,kad sam sišao sa autoputa,pa do Bora i tu je potrosnja bas odlična,e tu  sam ga više stisnuo nego na autoputu

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sitonija i nazad, malo u GR po lokalu i recimo jedno 20km u BG po lokalu pa onda slikano. 

 

Mesto Neos Marmaras, kuca od - do ravno 752km po smeru. 

 

Bravko zahvalan sto se tice potrosnje i pored 5b.

IMG_20230620_152059.jpg

IMG_20230620_152038.jpg

IMG_20230620_152048.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Kod mene na bordu tripB trenutno slična kilometraža, al' brzina 43Km/h.

7.8l prosek, da *ebe rak raka.

Džaba i šesta brzina, kad je u njoj najčešće na 140+ Km/h.

Naviklo se uvo na milozvuk kosačice, izgleda.

Pre mi se drao na 3K pri 130, a sad ni pri 150, na 3500+, nije previše bučan ... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L 1,3multijet 95ks i dalje stoji 5,1l/100 kuća-poso i ako su prošle nedelje bile epske gužve po BGD. Prosečna brzina nije velika sve je gradska vožnja,  nisam ni gledao. Štedljiv motorčić nema šta. Sad će malo i da padne potrošnja, krenuli su odmori, primećujem da je nešto manji broj vozila jutros. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NIXIEimam taj 1.3 ali od 75ks u Corsi. U gradu je 7l. 5 Litara mogu da izvučem samo ako sam na magistrali i ne idem preko 80.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb a vidis da recimo u starijem punticu 1.3 sa 70ks magistrala moze lagano da varira od 4 do 4.5L jer je on u petoj 80 km/h na 2.000 obrtaja. Tad pokazuje ispod 4 trenutnu sto je retko odrzivo.

Pisao sam ovde u temi pre nekoliko godina za taj Multijet, ruta BG - BAR - KŠ - BG negde oko 1.100km, tada magistrala do CG i nazad, prosecna malo preko 70km/h, board 3.9L a čep metoda 4.1L. Štedljiv motor prilično i živahan do 100-ke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt

Kako kazu, il si se navikao za zvuk motora il si poceo da slabije cujes pa ti bude sve jedno :D

 

2350-2400 rpm je kod mene sasvim podnosljivo, malo muzikica dok mali pozadi spava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

@NIXIEimam taj 1.3 ali od 75ks u Corsi. U gradu je 7l. 5 Litara mogu da izvučem samo ako sam na magistrali i ne idem preko 80.

Imam ja GP sa tim motorom, euro 4, malo je manja potrošnja na istoj putanji kojom ide 500L, oko 6,3 po board-u. Posle niza godina upotrebe, motor je ko nov, ali nisu dizne, turbina, prljava je verovatno usisna grana i EGR itd. Kad je bio nov trošio je malo manje, oko 6. A mislim da je Corsa malo teža od GP, ili nije?

Edited by NIXIE

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2023 at 8:13 AM, NIXIE said:

500L 1,3multijet 95ks i dalje stoji 5,1l/100 kuća-poso i ako su prošle nedelje bile epske gužve po BGD. Prosečna brzina nije velika sve je gradska vožnja,  nisam ni gledao. Štedljiv motorčić nema šta. Sad će malo i da padne potrošnja, krenuli su odmori, primećujem da je nešto manji broj vozila jutros. 

Evo ovo je jutros uslikano. To je otprilike rekapitulacija za poslednja dva meseca vožnje po BGD. Da sam trotinet vozio, bila bi sigurno veća prosečna brzina.

Consumption.jpg

Distance.jpg

Speed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, NIXIE said:

Evo ovo je jutros uslikano. To je otprilike rekapitulacija za poslednja dva meseca vožnje po BGD. Da sam trotinet vozio, bila bi sigurno veća prosečna brzina.

Consumption.jpg

Distance.jpg

Speed.jpg

Ne shvati me pogrešno, ali, prosečna brzina od 24 km/h nije klasična "gradska". :)   To je "mešano meso", ali, svakako "brže meso" u proseku. I zato ti je prosečna potrošnja ipak niža.

Po sadašnjem WLTP standardu za merenje potrošnje goriva, najniži režim (koji odgovara gradskoj vožnji), sa uračunatim vremenom stajanja, ima efektivnu prosečnu brzinu od 18,9 km/h. Čak je i po ranijem NDEC standardu bilo slično ( 19 km/h ).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozikam se ja po gradu i vikendom ali i uveče kad nema gužve. Ne idem samo na poso, mislim prolupo bi tako načisto. :D 

Zato je ta cifra, ali van grada se nisam vozio u ova dva meseca, osim jednom do IKEA.

Ako bi se vozio samo po centru, i samo po špicu, to bi bilo ispod 20 sigurno i potrošnja preko 6. Ali niko tako ne vozi, čak ni ovi postekspresi razni. Uvek imaš mešano meso. 

Kako sam se nadao, dobro sam prošao, to htedoh reći. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, slažem se da je uvek "mešano meso", ali, kada ja vozim "po gradu", nikada nije ni 20 km/h, već obično 18-19, a nije retko ni značajno manje ( mogu da ti "zalepim" ovde prikaz sa aplikacije "My Toyota" sa mog telefona, pa da vidiš da nekada po gradu (po BG ) imam prosek od samo 12 km/h. Da 12 km/h.

Zato  je pojam "gradske vožnje" ( i "gradske potrošnje" ) veoma relativan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. I nije isto po BGD i manjim mestima. Mada sam upadao svuda u gužve, Novi Sad, Niš, Čačak ... Solun, Halkidiki :D

I pošto tučem istu turu kuća-poso već godinama, a sva je prilika još neko vreme će biti ta tura, meni je ovo iznenađujuće mala potrošnja za auto oblika kombija. Koliko me laže board, to ne znam. I bolje da ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz manjeg mesta pa mi je prosek brzine u gradu godinama najcesce 14km/h, a generalno varira od 14-18km/h.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preselio sam se malo dalje od posla, pa ću kad se setim opet  da resetujem bord da vidim kakav je presek na Multiairu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi meni prosek prosečne brzine bio na 15-20km/, ja bih tražio drugi vid prevoza.

Mis'im stvarno. Da li je realno...?

Malo brže od koračanja čoveka između recimo 20-40 godima života.

Nije ni čudo odakle dopire nezadovoljstvo, stres i ostali produkti takvog samoubilačkog života.

Svi vi, koji se tako "žrtvujete", imate moju zdušnu podršku i razumevanje. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odnosu na posao,  nije mi toliko stresno voziti se tamo i nazad, ili sam već toliko navikao da ne utiče na mene. Da sam mlađi, da je bolji prevoz i da nema 12km u jednom smeru verovatno ne bih ni vozio kola. Nego i gospođu vozim većim delom trase pa nam se isplati. 

Nekad davno sam radio u Železniku. To je bilo 19km u jednom smeru. Bez kola je to znalo da potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NIXIE said:

da je bolji prevoz i da nema 12km u jednom smeru verovatno ne bih ni vozio kola. Nego i gospođu vozim većim delom trase pa nam se isplati

E to je glavni problem i meni...te klinja u vrtic + draga radi na istoj relaciji do posla gde i ja i tako...pa onda kupi x,y,z stvari tamo kod posla i ostalo sve sto zenski mozak moze da smisli a da mi ispunjavamo :D

 

Inace bi bajk radio bar 80% odlazaka ba posao. Secam se dok sam imao Punta negde 2015-6, godisnje sa njim je bilo tipa 3-4k, al bajsem skoro 8-10k godisnje...sad samo raste slauf oko pasa, a km opada po X osi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/3/2023 at 11:36 AM, knezevic76 said:

Naravno da nije isto, al eto, pošto se mnogi hvataju za prosečnu brzinu, čist dokaz kako to može biti varljiva stavka, a faktora koji utiču na sve te inpute ima milion.

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

 

Apsolutno si u pravu, sto kazes cist dokaz koliko je to varljiva stavka.

 

Jer je bez subjektivnog opisa voznje sam podatak o prosecnoj brzini beskoristan, a subjektivno opisan podatak i nije podatak adekvatan za komparaciju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ISV_01 said:

E to je glavni problem i meni...

Borba za opstanak u urbanom okruženju. Sad mi je jasno što ljudi kad odu u penziju prodaju stan i kupe kuću na selu. :D

Ja ću to verovatno da uradim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...