Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Barem opravdava to prdalo ispod haube kroz potrosnju, da ti ne bude zao :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe petrolhed ga drmao juce jutro i greota da ga przis po oranicama jos jutro pa razbudjivanje do firme a onda sledeca voznja penzionerska masina tamo negde petak a do tad sipka trans :D nemaa nemmaaaa klosarsky style je to :D , prosli vikend sam ih palio samo u leru da dodju do radne temperature ,al zato cica skitalica neka kad pozove petrolhed se javi i pojavi  punim gasom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spustila Kung Fu Panda na 10.4 danas potrosnju i to u ECO modu
Do 3000 obrtja je pristojno tiha i relativno lenja  dok do 5000 dobija tako dobrar zvuk i tako dobro ide da je milina gaziti je

Sto ga vise vozim vise mi se svidja taj twin air od 875 kubika

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

@clockwork_orange ume li da popije ulje kad se potera ćešće u obrtaje? 

Iskreno nisam merio mozda sam od velikog servisa presao 500km pogledacu za mesec dana kada se nakupi kilometara  ne prelazim ja mnogo sa pandom mozda 6-7000 godisnje i to  je sve gradska voznja
Inace u taj motor fabricki ide Castrol ulje za turbo dizele
Nekada davno sam vozio astru g 1,6 benzinac e to je trosilo fabricki 700g ulja na 1000km ladno od BG do Tasosa litar ulja dospem

 

Sada sam u fazi testiranja potrosnje u ECO modu i mogu reci da sam se smorio posto auto ide kao baba ako ne bude drasticna razlika u potrosnji ja to ECO dugme izbacujem iz kola

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tamo i nazad cca 1030km, 90%AP(da kažemo), resto tamo-amo po plažama, dakle magistrala.

Po čepu nisam merio, al' po džepu je bilo 63e u makedoniji i još 75e u grčkoj. I sunuo sam za 3 crvene na Nis-u pre polaska.

20230719_185413.thumb.jpg.50c5f6929e6a2cdfc9db4bd08b54f2ff.jpg820230719_185343.thumb.jpg.3e8e3420d13d72a799f2dde7d20da54e.jpg20230719_185430.thumb.jpg.c699655d1d14dfee7627679a90816a27.jpg

Putovali smo po danu u oba pravca, dakle klima praktično stalno uključena.

U povratku smo imali okruglih 40 tokom većeg dela puta, tako da je bila na 3. brzini, a u odlasku smo se pržili sat ipo na grčkoj granici na 36, iako je još bilo jutro, tako da je bome i u mestu radila, ali svejedno uspešno je rashladila.

 

3 hours ago, bane1321 said:

Promena radnog mesta uzela danak, sada Rešo troši u skladu sa FB I forumima! :thumbsup:

Lažeš! image.png.a21c55ebdf8bc17af6b320af8465f59a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/25/2023 at 8:52 PM, MS PK said:

To too petrolhed, kao golf 1, 1.6d :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Ovo je najlepse receno hahah ljubi braaattt :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2023 at 8:38 PM, MS PK said:

Koliko mislite da dodaje potrosnju klima pa je isticete stalno? :D
 

U gradu mi kad je velika vrućina dodaje i 2 litra. To je zato što tu dosta ima i rada na leru. Negde sam čitao da tad troši sa klimom i do 80% više.

Van grada se razlika meri u decilitrima. Po onome kako sam merio rekao bih da je konkretno kod mene manje od pola litra razlike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ta potrošnja sto kaze kolega @knezevic76 u pravoj gradskoj voznji bilo da je 1.0, 1.4 ili jaca motorizacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nesa 169 said:

U gradu mi kad je velika vrućina dodaje i 2 litra. To je zato što tu dosta ima i rada na leru. Negde sam čitao da tad troši sa klimom i do 80% više.

Van grada se razlika meri u decilitrima. Po onome kako sam merio rekao bih da je konkretno kod mene manje od pola litra razlike. 

Bord na golfu pocepa i 21.5 l to dok isteram iz dvorista i krenem, valjda ima neki auto reset tog parametra pa posle spusti nije kao oni prostiji sto mora rucno da resetujes, kilometrazu drzi .... simpa , kompletno beskorisno meni petrolhedu pun gas bam bam tras , ali simpa :D na fordu mora reset da se pukne posle dugih kilometraza ... a na lanciji ... nema parametra, nema kompjutera nema nista samo pun gas i dalje mi je moja penzionerska masina najmilija , cist stara generacija atmo :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda CR-V 1,5T od BG do HN (preko Tjentišta), sa bajsom na krovu, po "blesimetru" prosek 7,2 (ubedljivo najgori rezultat do sada za tu deonicu). Životno, po aplikaciji na 6,45.

 

Honda Jazz hibrid, nedavno, oko 420 km vangradske vožnje (ali, bez auto puta), uz neagresivnu vožnju (magistralno, ciljana brzina do 80-90), po "blesimetru" samo 3,4. To sam odradio samo čisto testa radi, za svoju dušu, da vidim da li može tako malo i van grada da troši, pošto u ovo toplo vreme po gradu bez problema postiže prosečne rezultate od oko 3,5 litra.

Čim ima auto puta, priča se drastično menja, jer pri brzinama do oko 130 km/h troši do oko 5,5, tako da ukupan prosek u nekom mešovitom režimu bude lošiji (npr do HN je bilo 4,6, a od HN 4,2), pri čemu se životni prosek na skoro 12.000 km po "blesimetru" i dalje drži na 4,2-4,3, kako kada (po aplikaciji 4,35).

 

Poslovni Yaris 1,5 125, po aplikaciji My Toyota, na oko 19.000 km, prosek potrošnje 5,9 (a brzine 61 km/h ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, nemanja84bg said:

Bord na golfu pocepa i 21.5 l to dok isteram iz dvorista i krenem, valjda ima neki auto reset tog parametra pa posle spusti nije kao oni prostiji sto mora rucno da resetujes, kilometrazu drzi .... simpa , kompletno beskorisno meni petrolhedu pun gas bam bam tras , ali simpa :D na fordu mora reset da se pukne posle dugih kilometraza ... a na lanciji ... nema parametra, nema kompjutera nema nista samo pun gas i dalje mi je moja penzionerska masina najmilija , cist stara generacija atmo :D

Nisam pisao po bordu zato što on zbog plina ne pokazuje realno, odnosno pokazuje otprilike koliko bi trošio benzina. To mi je nebitno, nego po sipanju računam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK hahaa eh da je bajs ...  sprint bajo moj od big fesna do pancevackog mosta da uhvatim voz, svako jutro rade ulicu i onda moras na pun gas u nogice sto ne rade vikendom i u sitne sate .... haos :D dodjem znojav na sljaku ... ma idi begaj samo se vrte batacici oko mene valjda vole miris sta znam , nisam doktor ali lepo bi bilo da udovolje ovom ovde starcu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...