Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

Igrom slucaja Igora iz Bambilenda licno poznajem, decko je muzicar ceo zivot, ozbiljno operisan od bilo kakve tehnike taj ne zna ni sijalicu da zameni a ne da konstatuje kvar na kolima iz tog razloga je i uplatio pomoc na putu e sad sto je u procesu naleteo na prevarante to je druga prica
Oslonio se cinjenicu da Vozzi i slicni garantuju za postenje slep sluzbe i majstora koji bi trebali da izvrse popravku i koji rade kao njihovi partneri ali kao i svuda uvek ima prevaranata
Zar nije po "ugovoru" da se auto slepuje za Srbiju ako ne moze kvar da se otkloni za 2 dana ali Vozzi i slicni ce da rastegnu taj rok kao i cifru za popravku samo da ne bi placali slep auta 1000km. Generalno svi u toj organizaciji hoce da te na neki nacin prevare kao sto hoce i medjusobno da se varaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/12/2023 at 3:20 PM, clockwork_orange said:

Igrom slucaja Igora iz Bambilenda licno poznajem... / ...

 

E vidiš, jako mi je drago da je Igor stvaran lik... bio sam pogrešno ubeđen da je članak izmišljen zato što je tako napisan. Iz pisanja se vidi da se Igor odlično razume ali ga kompanija X zavlači... kad ono međutim, Igor ni sijalicu ne zna da zameni. 

E upravo on i njemu slični se bezrezervno oslanjaju na pakete 'pomoći na putu' a moram da priznam i opravdano. U uslovima i ugovoru i svim tim njihovim papirima i piše da će uraditi sve što je potrebno da se klijentu pomogne... ali onda u jednačinu ulazi na desetine nepoznatih i ispadne kako se njemu desilo ili kako se Ticmi desilo. Može i ovako i onako. I pozitivno i jako, jako negativno. I moje pisanje je uvek bilo samo da svega toga moramo da budemo svesni. Nije ni jedna 'pomoć na putu' svemoćna i bezgrešna. OK je platiti paket ali je potrebno i mozak uključiti i biti pronicljiv. Ko je ikada sa osiguranjem imao pesmu od saradnje? Niko nikada! Isto tako i pomoć na putu. Moraš da se angažuješ i boriš za svoja ugovorom, logikom i moralom zagarantovana i obećana prava... 

 

Komplikovano je u smislu da se napiše i objasni ali je jako prosto samo ako shvatimo da te kompanije nekad neće a nekad i stvarno ne mogu da pruže obećanu pomoć.

 

On 9/12/2023 at 12:16 PM, Milos1980 said:

Nemate vi svi blage veze.

 

Bitno je da ti imaš i da postojiš da drugima gnusnim vređanjem otvoriš oči...  :thumbup:

On 9/12/2023 at 12:16 PM, Milos1980 said:

...Ali ej, bot na fiat forumu!? Da li neko uopšte uključi zakrzljali mozak kad iznese tako nešto. Firme koje zarađuju milione u evrima jure fiat forume i sta je rekao pera, mika... Daj, odrastire jednom 

 

Ko je gde rekao "bot na Fiat forumu" ? 

 

Zakržljalo ću sve potanko da ti objasnim kad i ako se vidimo a moj broj telefona i adresu možeš svuda na forumu da nađeš bez problema...da mi objasniš kako sam ja to zakržljao. 

Ali evo i ovde da se ne mučiš pa se javi da se prvo izviniš a onda i da se najaviš gde bi voleo da se sretnemo:  0643648811

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing

Iako se obično slažem sa tobom, u ovoj situaciji mislim da nisi u pravu.

Tašna-mašna ili kako god se zove firma ima pravo da ponudi uslove, pogodnosti i to naplati onoliko koliko misli da treba. Za razliku od nekih stvari koje država ograničava sa cenama, pomoć na putu je 100 posto "slobodna". Znači, TM firma može da kaže da će za 500 dinara da me šlepa, plati hotel, plati ležaljke, kurve, klopu, a može da kaže da to košta 50.000 dinara. Ako to stavi u ugovor, mene baš zabole da li je TM rentabilno da mi pruži ugovorenu uslugu. Da li se ja nešto razumem u problematiku ili ne, to je irelevantno. Potpisao sam ugovor, upravljao rizikom tako što sam ga preneo na treću stranu i prst u uvo. 

Gde ja vidim da nastaju problemi, prvo ljudi poveruju pričama, ne čitaju ugovore (kao recimo kod kredita u Švajcarskim francima), kad aktiviraju uslugu dopuste da partner ili sama TM firma izbegne nekoliko obaveza, pa onda kreće kijanje. Ako u ugovoru piše da se ako nakon dva dana u servisu auto nije popravljen vrši šlepanje za Srbiju, šta ima ja da zovem servis i molim? Nego TM firmu zovem i kažem da majstor Pera (Jorgos) neće/ne može da popravi i da želim šlep i prevoz i tačka!

Ljudi ovde olako prelaze preko početnih, sitnih prevara, a onda lupaju glavu kad to pređe u skupo i veliko. Mene su napali roditelji pre par godina jer sam govorio protiv firme koja nije izvršila obavezu, nije odvela decu na ekskurziji, jer ih policija nije pustila (ft1p valjda), jer su zamenili teze, kako firma nije kriva, već policija, država, agencija za bezbednost saobraćaja... (NATO, CIA, Vatikan...) Pa mi nismo ugovarali prevoz sa policijom, nego sa tom firmom - oni nek plate penale nama, a posle nek podnesu prijavu za povrat kome kod žele! 

I tako...

Pre svakog posla volim da se dogovorim i po mogućnosti potpišem papir sa uzajamnim odnosima, ja poštujem svoje, što očekujem i od druge strane!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može u nedelju na okupljanju .


Elem, što se tih pomoći tiče, sve se mora uzeti sa rezervom.
Evo sad, ovog leta, bio sam lično svedok gde su moje kolege pred put u inostranstvo uzimali neke od pomoći na putu. Da ne pišem na osnovu čega i kako su se opredeljivali, jer sam u jednom momentu pokušao malo da im otvorim oči, ali su me popreko gledali u fazonu, ma sve je to isto.
Ali, kad su već uzeli i počeli da se hvale onda sam im predočio mane za neke od tih koje su uzeli. Gledali su me bledo, jer su bukvalno mislili, aha, pokvari mi se auto a oni ili poprave ili šlepaju. Što je naravno donekle tačno, ALI, nije im bilo dobro kad su saznali da nemaju svi bezuslovan totalno besplatan šlep sa neograničenom kilometražom u tim paketima koje su uzimali, jer neki su uzimali na nekim akcijama, popustima itd.
I onda takvi kad im se desi negde nešto pa im naplate šlep za pola puta ili ih odere ovlašćeni servis, onda krene kuknjava i ako znaju da nisu u pravu, al eto, mora da se pljune na te agencije, nekako posle lakše spavaju što nisu čitali sitna slova.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te firme "pomoc na putu" su u stvari osiguravajuce kuce vece ili manje niko od njih nema svoje kamione ili servise
Svodii se na to da imaju ugovore sa slep sluzbama i sa servisima i to je to sto oni mogu da pomognu
E sad slep sluzba ima dil sa servisom i oni naravno steluju kilometraze i cene kvarova da bi uzeli sto vise para od osiguravajuce kuce tj nas kako korisnikia usluga
Ako udjete u situaciju da ce popravka da kosta vise neko sto je u ugovoru navedeno a opet manje nego slepovanje za Srbiju osiguranje ce i to da plati ali samo ukoliko ste vi i samo vi sposobni da to isterate
Sva osiguranja su prevarantske firme i sve ih treba maksimalno iscediti

Vama se pokvari auto i naravno zovete Pomoc na putu dolazi slep sluzba koja vas vodi do najblizeg servisa ili najblizeg servisa sa kojim vozac slep ima dil
Pocinje popravka ali sto bi popravka kostala 50e kad je polisa na 500 ajde da nabijemo troskove ma u stvvari sedi ti tu jos tri dana kod strine u hotelu osiguranje ce da plati

I tako je Igor sedeo 5 dana u Kavali zajebavao se po plazama i svaki dan zvao servis da vidi da li je gotov auto

Meni da je auto crkao i odslepan u servis pa ja iz servisa ne bi izasao dok mi auto ne bude tip top i kad se vratim kuci otisao bi kod mog majstora da uradi sve ponovo

Ovi u servisu su prosto videli ovcu i pocelo sisanje na veliko
Nemam ja nista protiv da ako je kvar od 50e servis od osiguranja naplati 500e neka treba ih sisati kad god

Da budete svestni da je sve u Grckoj podredjeno sisanju turista/osiguranja ako se razbolite i odete kod predstavnika agencije da vas uputi kod lekara verujte da ce i on da dobije svoj deo para
Svi apsolutno svi su u sistemu podele para od slepa majstora konobara agencije hotela doktora.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko razocaranje koje moram da podelim vezano za Vozzi. Zadesilo nas je nevreme u Italiji. Grad koji je padao nam je unistio automobil, vise nije bio u voznom stanju. Zvali smo Vozzi odmah u 23h da vidimo opcije, receno nam je da ce nas neko kontaktirati ujutru I organizovati prevoz vozila I nas za Srbiju da ne brinemo. Ujutru poziva nije bilo, te smo oko 11h zvali Vozzi, samo smo dobili odgovor da rade na tome. Uplatili smo dodatnu noc u hotelu. Oko 16h i dalje poziva nije bilo, covek koji nam se javio nije imao predstavu o cemu pricamo. Apsolutno nikakva komunikacija od strane Vozzi sem radimo na tome. Sa dvoje dece mladje od 7 godina prinudjeni smo bili da sami nadjemo slep, jer je novo nevreme pretilo da zadesi grad, sto bi unistilo potpuno automobil. Moralo je vozilo sto pre da se pomeri i mi da se vratimo za Srbiju. Nabavili smo sami kontakt od slep sluzbe, oko 17h smo ih zvali , gde nam je receno da I oni saradjuju sa Vozzi ali ih niko nije kontaktirao. Oni su bili na raspolaganju odmah da dodju po nas sutradan ujutru. Zvali Vozzi sa namerom da spojimo slep sluzbu sa njima kako bi oni platili slep. Odbili su i rekli da nama i kasko moze to da pokrije ako hocemo da idemo.  Posle rasprave, zvali su nas iz Vozzi posle 1h da nam kazu da su nam nasli prevoz ali tek kroz 2 dana uvece mogu da dodju, do tad ce oni naci neki alternativni smestaj iako smo vise puta naveli da I zbog automobila I zbog novog nevremena  i male dece mi ne mozemo da ostanemo u Italiji. Prinudjeni smo bili sami da platimo ceo iznos. Vrativsi se u Beograd, uspeli smo sa kaskom da ugovorimo da nam povrate sumu za slep ali je iznos umanjen za ucesce u steti. Kako Vozzi nikako nije imao udela u pomoci oko naseg povratka, trazili smo refundaciju  gubitka koji smo pretrpeli i da nam pomognu I vrate deo koji nam ne placa kasko. (sto bi izaslo oko 200 EUR). Cekali smo 3 nedelje da nam se refundiraju sredstva posle vise puta zvanja, na kraju je refundirano samo 200 EUR (50 EUR po osobi za smestaj) koliko vracaju. Sramno za njih zaista, jako veliko razocaranje. Mozda super rade po Srbiji, ali nikako nisu za internacionalna putovanja.

Edited by Agonija

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Agonija said:

Veliko razocaranje koje moram da podelim vezano za Vozzi. Zadesilo nas je nevreme u Italiji. Grad koji je padao nam je unistio automobil, vise nije bio u voznom stanju. Zvali smo Vozzi odmah u 23h da vidimo opcije, receno nam je da ce nas neko kontaktirati ujutru I organizovati prevoz vozila I nas za Srbiju da ne brinemo. Ujutru poziva nije bilo, te smo oko 11h zvali Vozzi, samo smo dobili odgovor da rade na tome. Uplatili smo dodatnu noc u hotelu. Oko 16h i dalje poziva nije bilo, covek koji nam se javio nije imao predstavu o cemu pricamo. Apsolutno nikakva komunikacija od strane Vozzi sem radimo na tome. Sa dvoje dece mladje od 7 godina prinudjeni smo bili da sami nadjemo slep, jer je novo nevreme pretilo da zadesi grad, sto bi unistilo potpuno automobil. Moralo je vozilo sto pre da se pomeri i mi da se vratimo za Srbiju. Nabavili smo sami kontakt od slep sluzbe, oko 17h smo ih zvali , gde nam je receno da I oni saradjuju sa Vozzi ali ih niko nije kontaktirao. Oni su bili na raspolaganju odmah da dodju po nas sutradan ujutru. Zvali Vozzi sa namerom da spojimo slep sluzbu sa njima kako bi oni platili slep. Odbili su i rekli da nama i kasko moze to da pokrije ako hocemo da idemo.  Posle rasprave, zvali su nas iz Vozzi posle 1h da nam kazu da su nam nasli prevoz ali tek kroz 2 dana uvece mogu da dodju, do tad ce oni naci neki alternativni smestaj iako smo vise puta naveli da I zbog automobila I zbog novog nevremena  i male dece mi ne mozemo da ostanemo u Italiji. Prinudjeni smo bili sami da platimo ceo iznos. Vrativsi se u Beograd, uspeli smo sa kaskom da ugovorimo da nam povrate sumu za slep ali je iznos umanjen za ucesce u steti. Kako Vozzi nikako nije imao udela u pomoci oko naseg povratka, trazili smo refundaciju  gubitka koji smo pretrpeli i da nam pomognu I vrate deo koji nam ne placa kasko. (sto bi izaslo oko 200 EUR). Cekali smo 3 nedelje da nam se refundiraju sredstva posle vise puta zvanja, na kraju je refundirano samo 200 EUR (50 EUR po osobi za smestaj) koliko vracaju. Sramno za njih zaista, jako veliko razocaranje. Mozda super rade po Srbiji, ali nikako nisu za internacionalna putovanja.

A i si iz neke druge kuće pomoći na putu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je vec neko spomenuo ove sluzbe rade na principu osiguranja.

Ne ulazim u kvalitet usluge koje pruzaju ali cenu i uslove su sami odredili i ono sto ja ocekujem je da to ispostuju.

Sad neko kaze velika su ocekivanja za 5000 ili 6000 dinara. Pa potpuni kasko za tipa 2020 1.4  sa novim skorasnjim poskupljenjem je od 32000 do 44000 din. Kolko realno treba da bude jednokratna pomoc na putu?

Na kraju krajeva neka uslove cenu prema starosti vozila ili uvedu ucesce u odnosu na starost vozila.

Ovako love u mutnom, sitna slova, opsti uslovi na 30 strana a u prvom planu obmanjianje korisnika.

To je prvo pocelo kod mobilnih operatera pa se polako preliva na sve a niko se previse ne buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, tako se to radi kada želiš da nekoga "legalno navučeš". Kada imaš tih nekih 5 ili 10 odredbi uslova osiguranja koji su nepovoljni za korisnika, da bi korisnik to što teže uočio pre sklapanja posla, ti kao osiguravač namerno napišeš nepotrebno preopširne opšte uslove na 30 strana i onda u njih lako udeneš i zamaskiraš tih 10 odredbi. I tada čitanje tih opštih uslova za korisnika osiguranja bude kao da traži iglu u plastu sena.

A kada se zlo desi, osiguravač mu se najpre pozove baš na tih 10 igala ...

I samo što mu ne kaže: "Pa, brate, pa ovde ti lepo piše da nije tako kako si ti to pogrešno mislio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje sva sreca jedino iskustvo je bilo pre nedelju dana, uspeo sam da zakljucam kljuc u kolima. Zvao Vozzi rekose mi da uz ovaj paket sto imam "obijanje" vozila nije ukljuceno, te moram na skuplji paket neki evropa je***m li ga koji i da se aktivira u roku od 72h. Malo nervozan jer je 11 sati uvece, zovem ponovo Vozzi dobijam drugu osobu, koja kaze da je pokriveno i da ce kontaktirati slep sluzbu. Zovu me posle 10ak minuta i kazu da nazalost nije pokriveno i da je fiksna tarifa 5000 din za ovakvu uslugu, pristajem na to jer mi treba auto i da ce me kontaktirati uskoro kad nadju slep. Zovem posle pola sata dobijam trecu osobu koja kaze da nije pokriveno uopste i da ne mogu da izadju ni za tih 5000 din, nego moram da dokupim jaci paket i onda izlaze za 5000. Malo je reci da sam popizdeo. Ostavio sam auto, sutra ujutru kupio ono jastuce na naduvavanje za 850 din i posle nekih 45 min uspeo sam sam da otvorim kola.

Sve u svemu jako veliko razocarenje za Vozzi, sto je koliko vidim sve cesce i cesce. Svakako mi istice sad krajem meseca, a sledeci ce biti atlas jer koliko vidim pokrivaju manje vise sve i slepaju auto bezuslovno nazad. Koliko ce to trajati i kod njih, videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@electronizer

Meni je fascinantno da ljudi ne znaju sta kupuju i sta je pokriveno kojim paketom, za pocetak. 

Obijanje vozila ne znam da li je igde pokriveno u slepu (nisam se bavio time, rezevni kljuc uvek nosim) ali znam da postoje bravari koji rade 24/7 na poziv ako je frka nenormalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kada sam spustio gepek, a kljuc (od zgrade, stana i auta) mi ostao na dasci, a auto zakljucan, a rezerni kljuc zakljucan u stanu, a zivim sam... e od tada uvek na put nosim rezervni ljuc, stavim ga u kofer, ili kod zene u neku torbu (ne u tasnu, po difoltu je izbubljen u samoj tasni)...

 

Inace meni Atlas na moru nije trebao, a zanimljivo je da sam na slepu usput vidjao skoro sve novije automobile! 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista kupljeno nego dobijeno :) zasto bih zvao bravara ako imam "pomoc" na putu, koja ocigledno i nije neka pomoc iz svega navedenog. Ja sam svoj problem resio jeftino, neki nisu te srece.

Vise me je iznerviralo sto te navlace da kupujes skuplje pakete, a nigde nije ispisana stavka ove vrste, jedan operater tvrdi da je mala popravka, drugi tvrdi da nije.

Atlas lepo ima ispisano sta se radi u tim situacijama.

U ostalom slovenacki AMS mi je uvazio obijanje auta kao tu manju popravku i ako nije nigde naznaceno, svodi se na to da su ovi nasi, barem vozzi nepouzdani sto se tice bilo kakvog servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kada sam spustio gepek, a kljuc (od zgrade, stana i auta) mi ostao na dasci, a auto zakljucan, a rezerni kljuc zakljucan u stanu, a zivim sam... e od tada uvek na put nosim rezervni ljuc, stavim ga u kofer, ili kod zene u neku torbu (ne u tasnu, po difoltu je izbubljen u samoj tasni)...
 
Inace meni Atlas na moru nije trebao, a zanimljivo je da sam na slepu usput vidjao skoro sve novije automobile! 
 
 
Kako to zivis sam a kljuc stavljas kod zene u torbu? Pitam za drugara :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Kako to zivis sam a kljuc stavljas kod zene u torbu? Pitam za drugara

eeeeee tad sam bio momak i vozio punta... Davno proslo vreme :))))

 

Ima nekoliko godina od spustanja gepeka, srecom bio je punto pa sam ga lagano otvorio

 

 

Naterao si me da guglam... i nasao

 

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=12208]electronizer[/mention]
Meni je fascinantno da ljudi ne znaju sta kupuju i sta je pokriveno kojim paketom, za pocetak. 
Obijanje vozila ne znam da li je igde pokriveno u slepu (nisam se bavio time, rezevni kljuc uvek nosim) ali znam da postoje bravari koji rade 24/7 na poziv ako je frka nenormalna.
Već sam pisao, sve je to "samo daj"!
Pa moj drugar kaže da je uzeo neko od tih osiguranja tj pomoći, i ako mu pukne guma, on će da sedi u kafiću a oni će da mu zamene.
A pitam ga, zašto ne pozoveš onda mobilnog vulkanizera da ti reši gumu (zamene, zalepe, zakrpe) za duplo manje para da ne bi bezveze aktivirao jednu od usluga u paketu koja će ti možda negde zatrebati, on me bledo gleda.


Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih uveo na polaganju za vožnju obavezno testiranje provere nivoa svih tečnosti, pumpanje i zamene gume.

Svaka nova generacija vozača je sve gluplja i gluplja

Sa druge strane, automobili su sve složeniji i sve je teže pokušati popravku na licu mesta, za takve stvari je pomoć na putu potrebna, ali ne ovakva iživljavanja "neću da prljam ruke za zamenu gume"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su se razmazili! Pogotovo po gradovima problem je ocistiti lopatu snega ispred svoje zgrade,kuće ili lokala već čekaju da to netko drugi uradi. Tako je i sa zamenom gume. Što bi se prljao kada je lakše za banalnu stvar pozvati nekoga i za to vreme tipkati po telefonu kako ih čeka već 15 minuta a da je sam zameni treba mu 5 minuta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim se ne slažem.

Ranije su ljudi sami čistili i uređivali ispred svojih kuća.Ali od kada to plaćaju i ne treba da čiste nego treba naterati one kojima je plaćeno da to i urade.

A što se bilo čega oko auta tiče treba imati samo malo znanja i volje da se uradi ili platiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih uplatiti neko osiguranje pošto mi je trenutno isteklo.

Da li imate predlog kod koga da uplatim (SRB+Evropa-bez Turske)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...