Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

Tesko da je isto. Ako se ne varam, jedino Atlas možeš da pozoveš i kažeš vozi za BG i da ne pitaju zašto, kako
Nije lose to, isplati se jedan smer za 5000din :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

knezevic76 Slazem se, ja sam vise citkao da izaberem neki najpouzdaniji, pogotovo sto vozim suprugu i klinca, pa za nedaj Boze da se ima i onda naletis na sve i svasta i razna iskustva. Eto recimo, moj Fiat je 2015. godiste, pregledan komplet, odradjen mali i veliki servis u februaru, sve sto je trebalo zamenjeno, par stvari i preventivno i ponovo mi je otisao lezaj alternatora nedavno na putu u Srbiji. Hajde, sitan kvar, resen za jedan dan, nije skupo bilo, ali nikakvih naznaka nije bilo. Moglo se desiti i na nekom duzem putu, nikad ne znas. Iz tog razloga, dobre su ove asistencije, zlu ne trebalo.

 

Inace, isto kao i kod tebe i kod mene  je takva situacija u okruzenju evo vec poslednjih par godina. Alfa Giulietta 2012, Lancia Delta 2009. Bravo 2009, putovanja po inostranstvu, nikad neki kvar, ali nikad ne znas.

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina osiguranja/pomoc na putu su promenila uslove kao i cene u odnosu na proslu godinu i iz tog razloga sam napustio DDOR Novi Sad i krenuo da trazim alternativu
Na kraju je izbor pao na Atlas i Vozzi koji imaju slicne cene i uslove ono sto je prevagnulo na vozzi je sto za istu cenu (5000 din) imam pokrivenu i Srbiju a ne samo Evropu i sto vozii pokriva dva automobila sto mozda moze da bude zgodno
To sto je uslov prvo popravka pa tek ako auto ne moze da se popravi onda je slep do kuce je u neku ruku logicno dokle god je popravka jeftinija od slepovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prateci te grupe na fb i po prijavama kvarova ranije a posebno ove godine, zanimljivo je da su 80% ako ne i vise pezo-citroen automobili, od banalnih stvari do ozbiljnijih kvarova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog iskustva sa AMC Novi Sad, drugar je uz poodosta cimanja, priložen račun od šlepa i predlog da poslušaju snimljene snimke razgovora , uspeo da istera 300e nadoknade na konto šlepanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo narode, ima li na kraju da je neko iskoristio pomoc ja putu u inostranstvu? Svi imaju iskustva za domaceg terena, ali inostranstvo nista. Ovo sto nudi vozzi pored slepanja renta car, hotel, prevoz do destinacije za nastavak putovanja sve lepo deluje ali nigde bas nigde nije objasnjeno ko u tom momentu sve to placa, ko bira hotel, renta car kuce, itd itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iskoristio Atlas prosle nedelje posto sam na auto putu naleteo na nesto, pokidao amortizer i vazdusni jastuk. Objasnio sta je sa autom, da je bukvalno na zemlji i shodno tome su nasli odgovarajuci slep koji moze da spusti celu platformu i navuce 2+ tone. Za manje od pola sata su dosli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, pilgrim011 said:

Evo ovaj iskoristio i nije se sjajno proveo: https://www.b92.net/putovanja/vodic-kroz-grcku.php?yyyy=2023&mm=09&dd=03&nav_id=2391758

Inače, ja uzeh Atlas Internacionalni+ paket, baš da bih izbegao ovo iz članka.

Lep prikaz realno mogućeg vrlo crnog sleda dogadjaja i "pogodnosti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uplatio pre 2 nedelje Atlas paket internacionalni +.

Plus paket za gume.

Srecom sve proslo ok na letovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvi put cujem za ovaj AMClub.. uzimam AMSS kad dodje crni petak da ne bude crna nedelja i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na ovu temu. Otisli smo na more ja svojim, a  drugarica svojim kolima. Njoj crkla pri dolasku na lefkadu, imala je vozzi osiguranje. I pokazali su se 0. Reno clio 1.2 benzinac, crkla pumpa za gorivo. Problem uopste nije veliku, popravka nije skupa. Dolazi slep, odvoze auto kod majstora. Stvarno za to sve pohvale, dosli su za manje od 20 min. mislis brzo ce problem sanirati i drugarica dobiti auto nazad. Odvezli su ga u ponedeljak, a ona ima smestaj uplacen do subote.Prolazi 2 dana, ne javljaju nista. Posle mnogo poziva dobija se informacija da taj servis ne moze da popravi i salje se u ovlasceni. Prolaze jos 2 dana i javljaju da je auto skroz crkao, da mu je otisao motor i da se ne moze popraviti. Posto stoji u paketu da ako ne mogu da ga poprave, slepaju ga nazad. Na to se nadovezuju da auto nema cenu da bi se slepao nazad. Opet krecu pozivi, niko se ne javlja da bi na kraju krenuli da ubedjuju drugaricu da im proda auto a da ce ga oni otkupiti po dobroj ceni. Rasprava se nastavlja, mailovi itd. Da bi oni rekli da je stigao drugi majstor, koji se bolje razume i da problem nije strasan, da ce auto biti gotov sutradan do 10. Sutradan se niko ne javlja do uvece, da bi predvece ipak rekli da auto ne moze da se popravi i da ce ga ipak slepati u petak ujutru. Dolazi famozni petak i opet nista, da bi na kraju dosao slep ali u subotu ujutru iz Severne Makednije i odslepao do Srbije. A sto se tice automobile, nista nije radjeno na njemu. Kako sam ga ja ostavio, tako su ga i vratili.

Edited by blackwolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako sam razumeo slep ga je odvezao u servis a pošto ga nisu popravili opet ga je vratio u Srbiju kao što stoji u paketu?

Ako je tako onda nije do osiguravaca nego do servisa.

To što oni na sve moguće načine hoće da prevare nekoga to je uobičajena praksa svih u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slična je priča bila sa likom kome crkao termostat i vrtoglave cifre popravki plus za kačenje danima. Na kraju intervenisao lik policajac i odjednom su sve rešili za tri puta manju cifru.

Inače , skoro svi koji nude pomoć na putu, prvo auto u servis pa ako ne može da se popravi, onda za Srbiju, sem ako nije drugačije navedeno


Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam razumeo cela prepiska, pozivi i maltretiranje je bilo sa servisima u Grckoj. Mozda gresim. Tako sam razumeo, da je neko majstor pokusao da ih zavrne, da prodaju auto kao "neisplativ" pa da on lagano popravi i preproda. Klasicne dzukele.

 

Vozzi nema uticaj na to, niti mogu da znaju sta se sa svima na svakom mestu desava. Malo je nejasno objasnjeno, sa kim se u kom trenutku komuniciralo.

 

Razgovor je trebalo da ide otprilike ovako. Pokvario se auto, aktivira sa usluga vozzi, dodje partner koji odslepa auto do najblizeg servisa. Ako mogu, dijagnostifikuju kvar i poprave ga u roku od dva dana. Posle isteka dva dana, kontaktiras vozzi da aktiviras uslugu slepovanja auta do Srbije. Nemas nista vise sa servisima, majstorima i prebacivanjem u drugi, treci, peti servis, i popravkama/prodajom. To bi trebalo da bude tvoja volja, da li hoces ili neces. Ako je vozzi zapinjao posle dva dana, i uslovljavao nju da prebacuje auto u drugi servis, ili odbijao vracanje auta zbog njegove vrednosti, to je drugo.

 

Mala napomena, saznao u razgovoru sa Atlas24 operaterom. Jedini oni se obavezuju da u roku od 30 dana (wtf!) doslepaju auto. Ostali nemaju cak ni to. :D Kaze zena, u principu, u sezoni su slepali svakog dana 40-50 auta, tako da se ne ceka toliko, ali eto... Imaju taj krajnji rok u ugovoru.

1 minute ago, knezevic76 said:

Inače , skoro svi koji nude pomoć na putu, prvo auto u servis pa ako ne može da se popravi, onda za Srbiju, sem ako nije drugačije navedeno

Pa pazi, logicno bi bilo da se auto odveze do servisa, i ako je nesto banalno tipa akumulator, crevo, senzor neki... Da se ne vraca auto zbog toga. Lakse i tebi, jeftinije njima. Ali da ti mozes da odaberes sta je banalno. Ne da neki olos nakarika 5-6 nepostojecih stvari, a AMSS samo kaze - Moze da se popravi za 4500e, seva nam paja za tebe. Ti ostanes na milost i nemilost.

 

Trenutno samo Atlas24 nudi bezuslovni povratak, koliko ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, alfini0507 said:

@Zvezdo isprati malo tajming, protok vremena itd...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Hajde mi prevedi to. 

Uopšte ne razumem na šta misliš ako je vezano za moj poslednji  post.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/6/2023 at 7:51 AM, pilgrim011 said:

Evo ovaj iskoristio i nije se sjajno proveo: https://www.b92.net/putovanja/vodic-kroz-grcku.php?yyyy=2023&mm=09&dd=03&nav_id=2391758

Inače, ja uzeh Atlas Internacionalni+ paket, baš da bih izbegao ovo iz članka.

 

 

Koja šuplja priča... Ovaj "igor" mora da mota kifle i živi u bambilendu. Kolega pilgrim ovo moje mišljenje nema ama baš nikakve veze sa tobom da ne pomisliš da tebi pišem nego komentarišem ovaj 'profesionalni novinski članak'.

 

Generalno, suština je u korisnicima. Naravno da se od pružaoca usluge očekuje vrhunska profesionalnost i poštovanje ugovorenih i preuzetih obaveza, ali svi očekuju od 'paketa pomoći na putu' da bude čudesan i da instant reši sve probleme koji se dese. Ljudi prestali da razmišljaju i da se oslanjaju na sebe već se oslone na tašna-mašna firme koje obećavaju kule i gradove za par crvenih novčanica. 

 

Evo da razložimo slučaj igora iz bambilenda: Platio cca. 5.000 paket i misli da je sve pokriveno. Na kraju je platio 430eur + tih 50ak za paket "pomoći na putu" i 5 dana vremena zato što se oslonio na marketing kompaniju. Cca. 500eur plus izgubljeni dani i živci. 

Da se oslonio na sebe i svoje sposobnosti velika verovatnoća da bi našao šlep brže nego 3h koliko je trebalo da mu kompanija pošalje pomoć, i velika verovatnoća je da bi istu pomoć niških policajaca ili nekoga sličnog dobio preko te grupe mnogo brže i jeftinije nego ovako. Našli bi lokalnog majstora da sredi auto za cca. 100 pošto igor iz bambilenda navodno nije duduk i znao je šta je otišlo na kolima. 

Razlika u parama x5 i razlika u vremenu nekoliko dana brže. 

 

 

Ne pišem ovo sad u smislu da "pomoć na putu" nije dobra i da ne treba kupovati te pakete, da me ne shvatite pogrešno, ali očekivanja mnogih od tog paketa su stvarno naučnofantastična. Ne mislim na članove foruma i ljude koji se iole razumeju zato što imaju informacije iz ovakvih diskusija i iz tuđih iskustava, ali običan korisnik vozila misli da je paketom 'pomoći na putu' apsolutno bezbrižan. A u stvari apsolutno nije tako. 

 

:P

 

edit i dodatak: primećujem u poslednje vreme da na net-u ima sve više botova koji pišu pozitivna i užasno negativna 'iskustva' sa pojedinim kompanijama pa dolazim do zaključka da su sve te kompanije počele da primenjuju politički recept u svom poslovanju - pljuni konkurenciju što glasnije i što gnusnije možeš... Jbg, takvo smo podneblje i to izgleda vrhunski prolazi. Ali da svesno angažuješ i platiš zaposlenog da pljuje po prostranstvu interneta mi je tako low life da nemam reči... To sve govori o beskrupulentnosti rukovodioca/vlasnika tih kompanija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nedorasli situaciji.

Kako odmiče vreme shvatam da pristižu neke hibridne generacije uljuljkane u mreži trulih medija sa nerealnim očekivanjima.

Uvek me vrati u vreme kada mi je ćale govorio da smo jedna metiljava generacija u moru sličnih a da stižu još nesposobniji.

Valjda je to put koji neko trasira sa nekom namerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemate vi svi blage veze.sve neki vrli analitičari koji za sebe misle da su oni posle metiljavi. Ne daj Bože da pomisli to za sebe. 

Mene napadali da sam vozzi bot kad sam ih hvalio jer, verovatno kad se hvali onda ne valja. Treba da pljuješ. Onda je dobro. Sad kažem da vozzi ima očajnu ponudu i niko da se izvini. Inače, sad imam službeni auto kojo ima plaćenu pomoć SIXT i briga me koja je  dobra. Iznosim samo mišljenje. Ali ej, bot na fiat forumu!? Da li neko uopšte uključi zakrzljali mozak kad iznese tako nešto. Firme koje zarađuju milione u evrima jure fiat forume i sta je rekao pera, mika... Daj, odrastire jednom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1980

Nije lepo tako ,direktno, pisati o kolegama.

Možda ste se prepoznali u svemu ali Vam treba katalizator na reakciju.

Ja sad nemam vremena za prepisku a siguran sam da će već neko uskočiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...