Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Fiat Tipo Cross 1.0 (73kw) druga registracija sa potvrdom (umesto tehničkog) sa 1. premijskim stepenom 17.200 din

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fiat Tipo Cross 1.0 (73kw) druga registracija sa potvrdom (umesto tehničkog) sa 1. premijskim stepenom 17.200 din
 
 
 
 
 
 
Dakle, 17200+6000 tehnički= 23200dinara ako na to dodamo 4 premijskog stepem , oko 4-5000 više, izađe 27-28000 dinara registracija. Milina da 1000 kubika i 100ks

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, TeaseR said:

BMW 320d 2014to 163ks sa tehnickim i registracijom 1. premijski stepen - 42000din

Samo u Srbiji je normalno da se da pola prosecne plate ( kako kaze vlast, prosecno primanje je ~85k din. ) na registraciju...  

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, TeaseR said:

BMW 320d 2014to 163ks sa tehnickim i registracijom 1. premijski stepen - 42000din

Skoro isti parametri kao i kod mene, papirologija ti je tacno 34.200 din. Znaci oko 8.000 din su ti uzeli za tehnicki + pretpostavljam neka agencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnicki je 6000din, 2000din naplacuju uslugu registracije auta. Fora je to sto mi je registracija istekla, a auto je u medjuvremenu odvaljen sa strane na parkingu i steta je poprilicna. Zvao sam 3 tehnicka da pitam moze li tako da prodje, svi su mi rekli da ne moze. Onda sam nasao ove, rekli su da moze da se resi tehnicki, pa sam tamo sve odradio. Znam da su me odrali za tih 2000din ali bolje i tako nego da ga moram prvo da ga popravljam i cekam, pa tek onda da ga registrujem.

 

Ali moram priznati da sam ocekivao manju cifru s obizrom da sam na 1. premijskom stepenu. Nesto mi se cini da je prosle godine bilo dosta jeftinije.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su 1200 din naplatili uslugu agencije sto je po meni okej ako mi izdaju nalepnicu i sve resim na jednom mestu a ne da se makljam sa MUPom, predavanjem papira i ostalim glupostima. Da ne pricam put do policije, trazenje parkinga itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MiloshBg said:

Samo u Srbiji je normalno da se da pola prosecne plate ( kako kaze vlast, prosecno primanje je ~85k din. ) na registraciju...  

Vlast racuna da se nesto stavi i sa strane u toku godine, taman da se skupi za registraciju:lol:

1 minute ago, dekirs said:

Meni su 1200 din naplatili uslugu agencije sto je po meni okej ako mi izdaju nalepnicu i sve resim na jednom mestu a ne da se makljam sa MUPom, predavanjem papira i ostalim glupostima. Da ne pricam put do policije, trazenje parkinga itd. 

Ja nikada nisam isao u MUP. Uvek sam sve zavrsavao na licu mesta i ne mogu da zamislim da moram da se cimam posebno tamo, pa da cekam u redu, trazim parking itd. Svaka usluga kosta, a meni to vreme koje bi potrosio odlaskom tamo znaci mnogo vise od tih 2000din. U tvom slucaju 1200din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, po meni najbolja moguca stvar je to kada mozes sve na jednom mestu za nekih pola sata da zavrsis i teras dalje. Zato i biram samo agencije koje izdaju nalepnice na licu mesta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolje i jeftinije - tehnicki pregledi koji izdaju nalepnice na licu mesta :D . Zakazes, zavrsis za isto vreme, bar jedna "ugradnja" sa cenom manje. A cesto i cena samog tehnickog bude povoljna (pogotovo negde po Srbiji). U MUP takodje idem samo kod promene vlasnistva.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po navici idem u istu agenciju otkad sam kupio prvi auto. Sad je 30 000 ravno bilo za registraciju Bravo 1.6 dizel 120konja, 2012.

 

Da l' je skupo ili nije, ne znam. Ali najmanje cimanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem u MUP. 

Zasto? 

Pa imam vremena a ustedim tih 1000-1200 din. 

Na kraj krajeva to je necija dnevnica a ja je za tih pola sata sat ustedim. 

Na godisnjem nivou i moja 3 vozila to je 30€ a to mi je apartman za noc kad negde idem motorom da se vozim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kasko moze da isplati stetu po predracunu? Ili sam obavezan da im dostavim racun nakon popravke pa tek onda ide isplata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. 

 

Sve je stvar dogovora i pregovora. Kad usaglasite cifru i ako ti hoćeš po prčn onda potpisuješ neki sporazum da im nećeš tražiti još kad sve popraviš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeaseR

 

Oni nisu obavezni ni da isplate ceo iznos sa računa ako smatraju da je naduvan, a kamoli po predračunu. Kako će u svojim bilansima da knjiže predračun? :D Predračun se ne knjiži, odnosno ne predstavlja knjigovodstveni dokument.

Kada oni sve to sami rešavaju sa servisom, onda svašta može jer je to njihov međusobni odnos uređen ugovorom... Kada bi isplaćivali po predračunu ljudi bi mogli da uzmu skoro pa koliko god hoće, a nisu Osiguranja mutava. :D 

Ali, kad nije takvo rešavanje štete nego se traže pare, onda je mnogo rigoroznije. 

 

Postojaće zapisnik o oštećenjima na autu.

Oni će sračunati koliko košta popravka svega toga (imaju dobre programe za to), i držaće se te računice. Ni račun od svetog Petra na bilo koji veći iznos (od tog koji im pokaže program) ih neće zanimati, a kamoli predračun. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se podrazumeva. Ja sam zato i napisao dogovor i pregovor. Dakle koliko prihvate da plate, mogu uplatiti unapred pre popravke. 

 

Nisam ni mislio da Tizer očekuje da mu se plati po prčn koji on obezbedi. To može blago da pomogne u pregovorima, i to je sve. Dok recimo ako on prihvati ponudu/prčn osiguravajuće kuće, onda mu mogu platiti "po prčn". Učinilo mi se da upravo to i pita, pošto je dobio procenu od osiguranja (pisao u drugoj temi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, PremieRacing said:

Učinilo mi se da upravo to i pita, pošto je dobio procenu od osiguranja (pisao u drugoj temi)...

Nisam to video, pa sam zato pomislio da možda ima ideju da im donese predračun sastavljen po njegovoj želji :D kako bi mu onda uplatili što više novca... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilj mi je da ne prodjem ko bos po trnju sto bi se reklo ukoliko odlucim da odvezem auto u ovlasceni servis. Da ne bude ja platio, a dobijem manje.


Svakako cu ja njima poslati cifru koju servis da pre popravke, da vidim hoce li isplatiti to ili ne. Ali opet ne vidim razlog da ne isplate ako odem u ovlasecni servis. Kad sam terao golfa u autokomerc, sve su uredno uplatili na racun. Ja platio popravku, oni meni kasnije uplatili na racun. Doduse nije ista osiguravajuca kuca bila u pitanju.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam (davno) naplaćivao jednu štetu preko obaveznog osiguranja, nisu mi tražili bilo kakav "predračun" prethodno. Samo da njihov procenitelj pogleda oštećenja. Ubrzo su mi poslali obaveštenje da mi je odštetni zahtev usvojen i da mi isplaćuju 1.054 evra u dinarima ( i u prilogu je bio tekst poravnanja, sa njihovim potpisom). A kada sam dobio to pismo poštom, pare su mi dan pre već bile isplaćene ne račun.

Niko posle nije tražio ni račun, ni bili šta.

A ja kola posle popravio za 350.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga i pitam. Oni su svakako napravili zapisnik i poslali mi na mail. Svakako nece ici preko neke cifre, a probace da isplate sto je manje moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ti pravo prigovora na njihovu odluku po odštetnom zahtevu.

A ti potpisao ili ne potpisao "poravnanje", oni ako su pametni (a verujem da jesu), oni će to sami da ti isplate ( pa, taman da si ti i nezadovoljan cifrom ).

A ti posle, ako si nezadovoljan, sagledaš da li ćeš da ih tužiš (za tu razliku, do iznosa tvoje želje) i da li ti se to isplati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju cu zvati coveka koji ce im uzeti sve do kraja :) Nemam ja vremena da se bavim time, ima ljudi koji to rade za %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali, samo ti si formalno tužilac ( a ne taj koji ti nudi da ti to "sredi za procenat, preko suda" ). I ako on pogreši u proceni šta može da prodje, a šta ne, samo ti gubiš, i samo ti plaćaš - troškove drugoj strani, njegove advokate i sudske takse ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prođe sad ovo kratko nevreme i epilog je da mi drugar šalje sliku auta, u Zemunu je, ceo auto istačkan od grada, polomljena šoferka i zadnja štopaljka. A baš smo skoro pričali da sa ovim nepogodama, sve učestalijim, kasko je već pod MUST HAVE.
Pošto je to auto njegovog paleta, KIA Rio, jeste mator al očuvan, pitanje je dal se uopšte isplati bilo kakva intervencija, al opet, mogao je biti i njegov auto i bilo čiji drugi.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...