Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Paaa, delimicno si u pavu.  Na krajnjem racunu pise "obrada dokumentacije" 1200 dinara. Stvar je u tome da tih 1200 din nije onih 1400 din sto je uzeto sa osiguranja niti moze da bude, vec dodatnih 1200 na 1400 din sto je uzeto sa osiguranja.  Dakle njihove "usluge" izlaze 2600din + tehnicki 6000 =8600.  Na kraju kad se sabere i oduzme tacno ispada tako. 

 

Zalili su se da vise ne dobijaju procenat od osiguranja, na kontu toga podigli cene teh. pregleda (i zbog jos nekih stvari)  i opet se ugradjuju na osiguranje.  Takse koje je uzela drzava na taj auto su 7200 din, a teh. pregled uzme 8600. Pazi vise uzmu od drzave. 

 

Mozda ova tema vecini nije interesantna ali eto morao sam da podelim to, jer vecina ljudi zapravo nema pojma sta se tu desava. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, kaskabgd said:

Zalili su se da vise ne dobijaju procenat od osiguranja, na kontu toga podigli cene teh. pregleda (i zbog jos nekih stvari)  i opet se ugradjuju na osiguranje.

Žalili su se da su im smanjili, a ne ukinuli procenat od osiguravajućih kuća.

 

Nekada su dobijali (zavisno od prometa, tj. koliko polisa prodaju) po 20% i više od 20% od svake polise.

Godinama su osiguravajuća društva pokušavala između sebe da se dogovore i smanje taj procenat, al' nisu uspevali jer je uvek neka osiguravajuća kuća iskakala iz dogovora posle par nedelja i vraćala popust na oko 20%.

Tako je bilo do pre par godina, a onda im je i NBS svojim merama "pomogla" da ispoštuju dogovor o smanjenim procentima.

 

6 hours ago, kaskabgd said:

Konkretno, gledao sam  za sestrin auto osiguranje izlazi 12.200 oni su naplatili 13.600. Ta cifra pise u polisi, odakle njima pravo na to?

Promeni tehnički/agenciju preko koje registruješ auto. Polisa treba da se plati onoliko koliko na njoj piše. Bilo šta preko toga je otimanje para i (na osnovu ličnog iskustva) nije nešto što tehnički/agencije po pravilu rade.

 

Plati se tehnički, preko toga se obično plaća još 1.000 dinara ili 10 evra za uslugu tehničkog/agencije, a polisa se plaća koliko na njoj i piše. Tako je uobičajeno.

 

Ili, možda nisam najbolje shvatio?

Na polisi piše 13.600, toliko je i naplaćeno, a ti misliš da je trebalo da piše 12.200. Otkud znaš da je trebalo da bude 12.200?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, neshaoct said:

Otkud znaš da je trebalo da bude 12.200?

Tako kaze online kalkulator. Recimo za moj auto ispadalo je 15.560 i zaista sam platio toliko u dinar.  Svake godine registrujem 2 automobila, uvek pogledam kalkulator i znam u 50din gore dole koliko ce da me izedje reg. 

 

6 hours ago, neshaoct said:

Žalili su se da su im smanjili, a ne ukinuli procenat od osiguravajućih kuća.

Ja sam cuo da su im kao ukinuli, izgleda kako je do koga stigla informacija.  Bilo kako bilo, ogromna je razlika izmedju dobijanja procenta od odredjene sume, i podizanja cene osiguranja na svoju ruku i posle tu razliku stavljati u dzep. Ako je to slucaj ovde.

6 hours ago, neshaoct said:

Polisa treba da se plati onoliko koliko na njoj piše.

 Stvar je u tome da je na polisi pisalo (pise) 13.600. Dakle vise za 1400 din nego sto bi trebalo ili kako kaze kalkulator, a on ne laze, to je ono sto mene buni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, pozovi ili idi u neki drugi TP i informativno ih pitaj koliko bi izašlo osiguranje. Na osnovu toga ćeš videti ko je upravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, kaskabgd said:

Tako kaze online kalkulator

Mozda nije uracunato ovo novo poskupljenje, ne moze niko da ti naplati polisu vise od onoga sto pise na njoj, jer ta polisa ima 4 primerka, dva ostaju osiguranju, jedno tebi i jedno supu. I da, nije ukinut procenat vec smanjen, a tenicki pregledi su se baskarili sa 20-30% od polise, dok su agenti imali 7% (ovo je bilo dok sam ja radio u osiguranju).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

ne moze niko da ti naplati polisu vise od onoga sto pise na njoj

Napisao sam gore napisacu opet, na samoj polisi pise 13.677 a svaki moguci kalkulator izbacije maksimalno 12. 238. Proverio sam na vise mesta i svuda je isto, pa sam onda probao za svoj auto izbacuje u dinar koliko sam platio juce. Nemoguce da svaki kalkulator pogresi bas za odredjeni auto.  Uopste me ne bi iznenadilo da drpaju mozda samo kad naidje zensko, jer ja ovo pisem za sestrin auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaj u vidu da su mozda promenili osiguranje. Meni na poslednjem tehnickom u 'Arena Express', gde sam uvek dobijao AMSS osiguranje, dobio Globus. Razliku nisam no gledao u cifri, svakako mi je ispalo za par crvenih manje nego preko kalkulatora, gledano na registraciju i osiguranje.

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaskabgdcija je polisa? Koje je godiste auto, kubikaza, kw i koji premijski stepen? Bizaran slucaj, ali jedino ako su pogresan premijski stepen stavili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2005

1360ccm

54kw

Pre. stepen 3 

Generali 

clipboard_image_b58030fba83db75f.jpg

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaskabgdkoliko vidim na online kalkulatoru, ta cena je za 4. premijski stepen

Screenshot_2023-02-18-21-31-14-885_com.android.chrome.thumb.jpg.1c037d2a82a26623bf78d3218ecd84d5.jpg

Najbolje da sestra proveri to direktno na tehnickom pregledu i da proba da refundira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaskabgd

Cena je maltene u dinar tacna, ali za 4. premijski stepen. Pa proveri i taj podatak na polisi, ne vidi se na slici.

PS: Godinama pricam da covek sve to sam isprati i zavrsi. Onda nema greske, pogotovo kada se menja vozilo i prebacuje premijski stepen. Pri tome, bar sto se mene tice, uopste nije stvar u par hiljada dinara razlike (a moze da bude i nekoliko desetina hiljada). Nego u "montazi" ljudima rogova na celo. Kao i kada kupujes nekretninu - sigurno bilo ko iole snalazljiv i sa bar minimumom informacija nece ici preko agencije i bacati nekoliko soma EUR.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre. stepen je 3 to nisu pogresili. E sad ostaje zackoljica kako je moguce da pogrese, i da li je uopste moguce.  Ja ne znam, ali mislim da oni samo popune podatke i sistem izbacuje koja je cifra u pitanju, nisam siguran.  Eto, uopste mi nije palo na pamet da stavim pre. stepen 4 da vidim koja cifra ce da izadje, zato postoji izreka dve glave su pametnije od jedne. 

gfgfgf.jpg

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako radi sistem, ti samo mozes premijski stepen da menjas (bar je tako bilo) dok pravis polisu, da li je sistem prezubio ili ne, najbolje da ode do tamo da pita, mozda joj uvaze refundaciju. 

@Ivanje  l si ti muzicar (tester)? :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam sve ovo ... Pa i oko "prebacivanja premijskog stepena".

Moja "draga" sa njenim Fiatom do sada nije imala šteta i valjda je 1. premijski stepen.

Jazz je takodje na nju, a on još uvek ima polisu prvog vlasnika i tu je 4. premijski stepen.

Ako likvidiramo Fiata pre produžetka registracija Jazz-a ( što će možda uskoro da se desi ), kako i gde ona i na bazi kog papira da "prebaci popust" sa Fiata na Jazz-a ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, moron said:

kako i gde ona i na bazi kog papira da "prebaci popust" sa Fiata na Jazz-a

Pisali smo 100 puta, pa prelistaj temu za detalje ;) . Obavezna je kopija stare polise i overen kupoprodajni ugovor za to bivse vozilo.

Najsigurnije je otici direktno u filijalu osiguranja u kojem se uplacuje OA i tu traziti svoj savesno zaradjeni premijski stepen.

PS: Kao sto smo pisali - stvar je najmanje u tih par hiljada din, koje ce ustedeti trenutno za polisu. A mnogo vise u slucaju (ne daj Boze) skrivljenog udesa - pogledaj samo koliki su malusi ako "zglajznes" iz 1. stepena, u poredjenju sa 4. stepenom. I koliko godina vise (i vece premije), dok se opet vratis u 1. stepen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nekom bude značilo. Pošto sam prodao kasko osiguran auto, a polisa osiguranja još nije istekla, raskid polise sam obavio preko mejla. Posalo sam im zahtev uz kopiju kupoprodajnog ugovora, kopiju kasko polise.
Nakon dva dana su me mejlom obavestili da je kasko polisa raskinuta i poslali obrazac za povrat novca, naravno za one koji su platili u napred celu sumu, vraća se deo koji je preplaćen.
Generali je u pitanju.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cujem nesto lepo za Generali konacno. Ja sam imao problema gotovo sa svakom njihovom sluzbom.

 

Zivotno osiguranje sam prekinuo posle 5 godina jer dividenda gotovo da nije ni postojala i pokusali da me prevare da isplate 4 godine. Na kraju zamalo tuzba da radi jer su pokusali da obrisu tragove.

 

Za privatno zdravstveno smo imali 2 okrsaja. Jednom me dete udarilo u nos, otisao da snimim po njihovom predlogu i nisu hteli da refundiraju jer lekar nije napisao "mehanizam povrede". Posle mi trazili suluda dokumenta za zubara, opet pretnja tuzbom, svadja i reseno.

 

Sad mi nema naloga za penziono, ali odlazem tu svadju jos koju nedelju.

 

Sve u svemu uzasna jedna sluzba za otimanje novca koja samo gleda kako da izbegne bilo kakvu naplatu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2023 at 11:35 PM, Ivan said:

Pisali smo 100 puta, pa prelistaj temu za detalje ;) . Obavezna je kopija stare polise i overen kupoprodajni ugovor za to bivse vozilo.

Najsigurnije je otici direktno u filijalu osiguranja u kojem se uplacuje OA i tu traziti svoj savesno zaradjeni premijski stepen.

PS: Kao sto smo pisali - stvar je najmanje u tih par hiljada din, koje ce ustedeti trenutno za polisu. A mnogo vise u slucaju (ne daj Boze) skrivljenog udesa - pogledaj samo koliki su malusi ako "zglajznes" iz 1. stepena, u poredjenju sa 4. stepenom. I koliko godina vise (i vece premije), dok se opet vratis u 1. stepen.

Jutros se malo raspitivah na tehničkom ( gde prodaju i polise ) i oni rekoše da je prebacivanje premijskog stepena (sa prodatog na kupljeno vozilo ) moguće jedino kod matičnog osiguravača.

Pa onda svratio kod njih i oni rekoša da će biti neophodno da supruga (kao vlasnik Jazz-a) dolazi dva puta, jer će oni kao morati (pri njenom prvom dolasku "sa papirima") da najpre pišu zahtev Udruženju osiguravača, pa tek kada u Udruženju to odobre ( najradnije sledeći dan ), da će biti moguće dobiti novi polisu obaveznog sa ranije ostavrenim premijskim stepenom. Kada sve to posle rekoh supruzi, poslala me u 3PM i mene i Jazz-a :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Jer, možda i odustaneš od ideje. :) 

 

Takodje, ako si ti kola bila na lizing, pa kada istekne lizing i prvi put "prebacuješ" registarciju kola sa lizing firme na sebe, opet ćeš da startuješ sa 4. premijskim stepenom, mada prethodnih 5 godina kao formalni korisnik tih kola ( čije je ime i upisano u saobraćajnu ) nisi sa tim kolima napravio bilo kakvu štetu. 

 

Samo se gleda kako zajebati osigiranika :) Skroz legitimno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2023 at 11:35 PM, Ivan said:

Pisali smo 100 puta, pa prelistaj temu za detalje ;) . Obavezna je kopija stare polise i overen kupoprodajni ugovor za to bivse vozilo.

Najsigurnije je otici direktno u filijalu osiguranja u kojem se uplacuje OA i tu traziti svoj savesno zaradjeni premijski stepen.

PS: Kao sto smo pisali - stvar je najmanje u tih par hiljada din, koje ce ustedeti trenutno za polisu. A mnogo vise u slucaju (ne daj Boze) skrivljenog udesa - pogledaj samo koliki su malusi ako "zglajznes" iz 1. stepena, u poredjenju sa 4. stepenom. I koliko godina vise (i vece premije), dok se opet vratis u 1. stepen.

TEk sam sad skontao da ja nikad nisam tražio da mi se to prenese....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...