Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

@moron Odi u drugu agenciju za registraciju i uradice sami. Npr kod Ninica u Mirijevu te ljubazna sluzbenica za salterom i sama pita imas li staru polisu da bi ti racunali premijski stepen od prethodnog automobila "da ne placas dzabe vise" kako i sama kaze. 
Ovde se ogradjujem od utisaka o servisu Ninic, samo kazem da je zena koja radi na registraciji bas ok! Radnici na liniji pregleda su takodje normalni. Inace rade samo sa DDOR, ali i to valja proveriti. Zadnji put sam tamo registrovao letos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale kod ninica sam dosta toga radio sto se servisa tice , momci rade super tako da mogu da potvrdim da je i taj deo odlican, od mene malo udaljen pa kad ostavim auto mora se hvatam za masnu sipku ali sve sto je u mom slucaju radjeno a to je dosta toga nemam nikakvih zamerki ali opet i kod najboljih sitnice mogu proci neopazeno tako da je tad i manje vise nebitno gde odes ali manja sansa ... uglavnom ovlasceni su za bosch sisteme i italijanski program bar su tad bili kad sam poslednji put imao kvar a to je bilo odavno, mislim da rade i druge marke/modele i ok su provereni.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacismo danas za obavezno osiguranje Jazz-a već ostvareni premijski stepen sa likvidiranog Fiata. Izgubio sam jedan sat vremena bruto svoga života. I zaista ne znam da li je vredelo toga, tih 25% ranije ostvarenog popusta. Mislim da nije.

Moglo je brzo da bude gotovo i bilo bi za 15-ak minuta, ali, pri štampanju polise štampač je ukrivo povukao obrazac, loše se isprintalo, pa je trebalo štampati novu polisu, ali, ne može to tako lako, tj. bez da se prethodno u sistemu stornira "stara" ( ona od pre minut ), pa je to trajalo i trajalo, jer je sistem stao ... A novo štampanje iste polise im je zapravo za sistem nova polisa, pa i za nju u ovom slučaju opet reba prethodno odobrenje Udruženja osiguravača ...  Jebo te ... Vozim 35 godina i nikada nisam imao isplatu štete na teret polise mog osiguranja, nikada do sada nisam prebacivao ostvarene popuste sa starih na nova kola, mada sam ih par puta menjao. Kao i supruga. I mislim da je trebalo i ovaj put da to preskočim. Prosto, loša sreća bila :) 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se nadovežem na Ivanov post. Ja sam isti dan, kad dam kupio auto , naravno , i overio kupoprodajni ugovor, otišao do MUPa, ljudi koji su čekali u redu me uputili u obližnju menjačnicu. E to nisam znao, i u menjačnici sam uplatio porez, taksu za saobraćajnu, a može i taksa za odjavi i promenu tablice.
Pa eto, ko neće preko portala E-uprave, može o tako.

U menjačnici mi rekli da većina njih to može da odradi. verovatno samo pristupe portalu E-uprave, kao o svi, samo popune umesto vas.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2023 at 3:24 PM, Ivan said:

Da dopisem svoje iskustvo, posto stvar mnogostruko olaksava i znatno ubrzava kupoprodaju izmedju fizickih lica.

...

 

Sve je tako i sve si u pravu... osim:

 

Ako si, kao ja, napravio ugovor o poklonu. Koji više 'zakonski' ne priznaju. Kako bre ne priznajete, pa to je moje i svačije ustavno pravo da mogu, ako hoću, nešto nekome da poklonim... pogotovo 50god. star auto koji i nema nikakvu vrednost i može samo da se pokloni nekome ko će ga spasiti prese. "U pravu si, ustav ti to garantuje, ali ne može." Zašto?!? "Tako." Pa šta sad?! "Napravi ugovor o kupoprodaji." Lažni?!? "Da." Dobro...

 

Sredim i smuvam da mi prođe gorespomenuti ugovor o poklonu iako ne može, odem da platim i prenesem auto, u agenciji mi kažu "Ne može."  Zašto i kako SAD OPET ne može?!? "Auto nije registrovan, istekla registracija." Pa dobro, jeste, istekla je, ali sam ga ja dobio na poklon (ili kupio za 1 dinar ako mora) i sad bi uredno, kako zakon i moral nalaže, da prenesem vlasništvo nad vozilom. Stvarno Ne znam kad ću ga registrovati i ne treba da vas interesuje. Auto je sada moj i hoću da prenesem vlasništvo na svoje ime i uredno platim sve namete. "Ne može." Kako bre ne može, nije više Žikin, sad je Perin, i bez obzira što trenutno nije registrovan mi smo se uredno i pred zakonom dogovorili i overili da vozilo prelazi u moje vlasništvo. "Dobro, OK, ali ne može." Koga vi hebete?!? "To može, završavam smenu u 20h." Pokunjen, i u isto vreme nervozan i radostan, izašao sam iz agencije da čekam kraj smene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nazovemo tehnički pregled da se raspitam oko prebacivanja stepena premije osiguranja, upute me na Delta Generali, pošto oni rade sa njima a i imam njihovu polisu od prethodnih auta.
Prvo mi je operaterka rekla da misli da nije moguće to prebacivanje, ali me zamolila da sačekam da se raspita.
Elem, potreban je kupoprodajni ugovor od prodatog auta, kopija polise, lilna karta i saobraćajna od novog automobila na koji se prebacuje premijski stepen. Sve to poneti u najbližu filijalu.
Zainatio sam se sad da prebacim iz prostog razloga što sam već godinama na 4 stepenu, i vazda menjao automobile, pa kupio novi, pa te nije moglo, te ovo, te ono, a godinama ni jedan prekršaj nemam i do sad bi imao prvi premijski stepen odavno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko, ko je licno uvezao sebi auto iz inostranstva, uredno platio porez i sve sto je trebalo oko toga, kasnije sa tim autom otisao u inostranstvo i tamo ga preneo, registrovao kod njih itd...? Koja je procedura kasnije za vracanje tog istog automobila na srpske tablice? Da li se ponovo uvozi, iako je vec jednom uvezen, ispitan od strane ams i sve to?

Svakako, auto mora da se odjavi u Srbiji i da se razduze tablice...
Sta se desi ako ih ne razduzim, i recimo nakon 2 godine odem ponovo da ga registrujem? :D

Ide neka kazna sigurno, jer je zakonski rok valjda mesec dana nakon isteka registracije da se ista obnovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonski rok za odjavu tablica se ranije nije postovao striktno, ja po par mesecin nisam odjavljivao auto ali svakako ne mozes godinu-dve sigurno ce te napenaliti nesto samo pitanje koliko sem ako nemas neki dobar razlog ali opet??? ja sam recimo pre nekoliko dana odjavio auto posle 5 godina ali je bio u nekom sudskom sporu pa sam imao opravdanje a inace auto odavno rasturen u delove ali jbg stojao kao zalozno pravo iako fizicki odavno ne postoji sem mozda po koji deo :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako se odjavi, pa za godinu-dve ponovo dolazi u Srbiju, mora opet na carinu?
Mislim to je ok, na carinu mora pa mora... Ali zasto bi se ponovo placao porez, ako ga dovozis sa sobom kao "licnu stvar", da tako nazovem?
Po meni je jedno ako ga prodam drugom licu u Srbiji, a skroz drugo ako ga vracam kao sopstveni automobil
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam i ja slicaj neke zene valjda, na b92 je bilo. Ali ne mogu naci to sada, bilo je pre par godina. Ona se zalila da je ponovo morala sve da plati kao da ga uvozi prvi put, iako je imala sve papire vec.
Rekoh mozda se menjalo od tada nesto, skroz je glupa situacija. Stranac ti ne naplati carinu i pdv ako si vlasnik duze od 6meseci i samo dobijes zabranu prodaje na godinu dana. A nasi bi svaki put da se omaste :)
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane

I ja sam to čitao, sećam se da je bilo skroz kontraverzno. Čini mi se da je kupila auto u Srbiji , pa se odselila u Nemačku pa onda kada je ponovo htela da se vrati u Srbiju taj auto se vodio kao novouvezeni i tražili su ponovni porez. A kada je odlazila u Nemačku, ništa joj nisu oporezivali jer je taj auto već proizveden u EU i oporezovan tamo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2023 at 3:42 PM, stex_pb said:
[mention=12117]majkicbane[/mention]

I ja sam to čitao, sećam se da je bilo skroz kontraverzno. Čini mi se da je kupila auto u Srbiji , pa se odselila u Nemačku pa onda kada je ponovo htela da se vrati u Srbiju taj auto se vodio kao novouvezeni i tražili su ponovni porez. A kada je odlazila u Nemačku, ništa joj nisu oporezivali jer je taj auto već proizveden u EU i oporezovan tamo.

 

Ma ja cak mislim da je uvezen u Srbiju, jer je cini mi se pokazivala ono uverenje o ispitivanju vozila od strane agencije za bezbednost saobracaja. Kao vec ga ima, a traze joj ponovo :D

Tu se postavlja pitanje sta se desi ako ne odjavis auto, vec ga tada kada se vratis samo pokusas registrovati :D da li dobijes samo kaznu sto ga nisi odjavio ranije (kazes da nisi bio u zemlji ili sta god, pravis se lud da nisi znao) i registrujes ga normalno, ili ce oni zato sto nije dugo registrovan ponovo da rade neke provere, kao ono kada ga uvezes pa dobijes zabranu otudjivanja od 6 meseci valjda, jer se vrse odredjene provere... U tim proverama mozda utvrde da je bio registrovan u drugoj zemlji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao cukanje, drugi vozac je kriv, pozvali policiju da nacini zapisnik jer mi je trebao zbog kaska. Ono sto me zanima je da li mogu da aktiviram kasko, odvezem auto u ovlasceni ili u neki drugi, nebitno i da onda na osnovu tog racuna za celokupnu popravku trazim da mi isplate tu sumu? Ili mi nece isplatiti toliko jer sam isao preko kasko osiguranja mada ne vidim logiku u tome, al bolje da pitam posto kod nas dosta toga nema logike :)

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeaseR

Ako je on kriv, zašto bi aktivirao svoj kasko? Odeš u njegovo osiguranje sa zapisnikom i dogovoriš se sa njima. Svako aktiviranje osiguranja povlači malus sa sobom, nebitno ko je kriv.

Njegovo osiguranje bi trebalo da ti ponudi tri opcije, keš odmah, da štetu središ kod "njihovog" majstora ili da sam središ štetu po zapisniku koji će oni uraditi. Dosta majstora u BG ima već dogovor sa osiguravajućim kućama, pa se lako reši i eventualna dopuna zapisnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2023 at 6:48 PM, majkicbane said:

 pa dobijes zabranu otudjivanja od 6 meseci valjda, jer se vrse odredjene provere...

2 meseca je zabrana otudjenja zbog interpol provere

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane1321 said:

Svako aktiviranje osiguranja povlači malus sa sobom, nebitno ko je kriv.

Mislim da nije tako, već da malus za tebe postoji samo onda kada tvoje (kasko) osiguranje na ime štete koju su ti isplatili nema pravo na regres prema licu koje je po ma kom osnovu odgovorno za tu štetu ( "krivac", njegovo obavezno osiguranje ... ).

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće, moguće i da zavisi od polise... Ali svakako je veća peripetija nego da se direktno obrati osiguranju suprotne strane, odnosno krivca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za upucene: Ako imas kasko i neko te udari, njegovo osiguranje ti isplati stetu imas li pravo da naplatis stetu i od svog kasko osiguranja ili ne.

Skoro smo imali neku kafansku debatu o tome:D  Meni nije logicno da mozes dva puta da naplatis istu stetu bez obzira sto su dva razlicita osiguranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...