Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Huh, ne znam, ja sto sam vidjao kod nas po placevima, to je bilo zamazivano kao temperama, uklapano tako da sve strci, zeva...

 

Daleko od toga da kod nas ne moze da se uradi kvalitetno, ne kazem to, samo mislim da je to retka praksa u kontekstu trgovine... Naravno, ta prica sa mladim autima, kasko osiguranjima, to je drugo nesto skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Woodoo said:

wo9t4JN.png

Ovo je udes pri manjoj brzini i podvukao se prilikom kočenja ili pod višlji auto ili pod kamion (da ne kažem garažna vrata ili neki niži zidić). Beg se nije otvorio. Ovo nije velika šteta (jeste jer je VW i sami delovi su skupi dosta i sređivanje...negde van, al kod nas je sređivanje sigurno jeftinije).

 

Tipičan primer > moj sudar sa Puntom. 407mici nisam ni tablicu pokrivio a kamoli branik oštetio. Cena opravke u ovlašćenom 700+Eura, dok sa Depo opremom izašlo ~300eur. Hladnjak, oba fara, hauba, hladnjak klime i štošta nešto, ko će sve da popamti. Posle ga srećno vozio još par godina i prodao čoveku iz Jakova, sa sve slikama, servisima, menjanim delovima. Vožen do pre 3g (tada prodao kola) kada su me iz osiguranja zvali jer nije preneo osiguranje na sebe.

 

Ne znam da li (pošto i piše na autodati da je vozilo predstavljeno kao totalna šteta) se isto može opet registrovati ? To bi trebalo valjda pod presu da ide i nikad više puta da ne vidi. Ako je tako, okej, drugo je sudar što sam ja imao, nije mi se pola auta rastavilo od života. 

 

Ofc, ovo je daleko ozbiljnija šteta na golfu nego sa puntajom.

IMG_20180311_163601.jpg

IMG_20111015_093734.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist Ma kakvo farbanje, da je samo farbanje. Auto je imao ozbiljan udarac cim su tako stakla popucala, cak i ozbiljni zazori sa jedne strane sa suvozacke strane spreda. Pozadi do pola ofarban deo gde ide rezervni tocak, do pola?!? Cena je bila u proseku za taj auto i godiste da kazemo srednja. Da me nije vodio, po mom misljenju kupio bi ne cukan, nego ozbiljno havarisan auto. Povrh svega prodavac koji ubedjuje da auto nije farban i udaran, vazi. Nisam ga ni gledao dalje, da je drugar insistirao da ga gledamo dalje, gledali bi. Kada sam mu pokazao i objasnio sve, nije imao zelju da gledamo motor i ostale stvari. Enterijer je bio dobar. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Ofarbati ceo auto pre prodaje ? Pa sta mu se desilo onda ? Zar nije "prednost" ako je u prvoj boji i to se uvek naglasava

naravno, bolje je kad je u "fabrickom" stanju. Ali ti si primjer ove Alfe stavio u kontekst prevare ako se ne varam? Stvarno ne vidim nista lose sto covjek sredjuje auto prije prodaje ili kad usisa mali… ^_^ i na slici se ne vidi da je MiTo bio udaren..

sta mu se desilo?? ljusti se lak...

@werp690, ovo su vec razlozi za izbjegavanje, nije mi prva argumentacija bila ubjedljiva, sori.. :blushing:

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dule 021 said:

O da, treba da stavi da je bio havarisan pa da svi pobegnu od auta koji je sad verovatno odlican jer nije to bila strasna havarija kao sto se cidi na slici. 
Sve se bojim kako ovi preposteni prodavci svojih licnih automobila u oglasu napisu kako je bio havarisan a morate priznati da maltene svaki drugi treci dan vidite neki sudar. I ta kola se poprave jel tako i voze ili prodaju a nesto ne vidim da je imo na oglasima sa registrovanim automobilom napisao da je bio havarisan. 

I jel ti bolje mala kulometraza i ovako malo havarisan auto ili milionce? 

Xaxaxaxaxaxaxaxa

Čoveče, da mi stičemo znanja slušajući bajne eksperte kao što si ti pa gde bi nam bio kraj. Ono nije bila strašna havarija? Nego šta je bilo? Da je bila još manje ne bi bio isplativ za popravku.

 

A za sve vas koji se slažete sa gosn. Duletom u vezi kupovine ovog primerka da se podsetimo da li je ovaj auto odličan kao i njemu slični  onda kad treba da bude, u ne daj Bože sudaru

 

 

Ovakvi automobili od vas prave invalide, ako preživite sudar.....

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti i ne znas sta znaci havarisan auto. 
Ocigledno. 
Ovaj Golf je zavrsio u dupetu nekog vozila jer nije zakocio na vreme tj nije drzao odstojanje. Brzina kretanja je bil oko 50 kad je poceo da koci. Leto sam imao takvu havariju i popravka na Seicentu je kostala 85€ jer branik sam uradio sam a ispod je greda bila stisnuta pa smo nosili kod limara da ti odradi. Inace drugaroc auto koji je dao meni da vozim pa me neka budala udarila od nazad i bacila na auto ispred. Ovo nazad takodje sam sam sredio branik a sto je malo usao lim iscukao sam sam i to tako uspesno da drugar nije verovao da sam tako uspeo da uradim. 
Ako nisu dirani krakovi a nisu sve ostalo se moze resiti za skromnu cifru. A samim tim ako nisu dirani krakovi auto je u geometriji i nije iskezecen. Prema tome zato i napisah odlican auto jer presao je 130k km koje cete jako tesko da nadjete danas. 
Ili hoces da nam kazes da je to krs? Stavio covek novu haubu i blatobrane i ofarbao i tebi je to krs? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Zan Batist said:
sta mu se desilo?? ljusti se lak...

Osim za domaće Puntiće koji su imali problem sa tim, nikad nisam video, a ni čuo za ljuštenje laka, osim u slučaju naknadno loše ofarbanog. Govorim za novije automobile, ne za kečeve i Lade

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus dajes nam primere direktnog udarca a ovde se tacno vidi da je ovaj idario od nazad nekog a to nikako ne moze biti isto. 
Ili se toliko ne razumes pa ne vidis ono sto je ocigledno vecini. 
 I pitaj te jel ces ti da potrcis i kazes da si imao havariju na autu kad ga budes prodavao al ne dobisno odgovor.

Logicno da ga necemo dobiti jer bi slagao ma sta napisao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, The Punisher said:

Ono nije bila strašna havarija? Nego šta je bilo? Da je bila još manje ne bi bio isplativ za popravku.

Vidi, ne branim ni tebe ni Duleta, ali mi nije jasno kako vozilo sa proglasenom totalnom stetom moze opet u saobracaj? U USA ta vozila idu na presu (premda se dogodi da npr skroz poplavljena od uragana ooet zavrse negde kao NOV NOV al kad to inspektori saznaju, zatvaraju plac i kazne su paprene za te koje isti prodaju... Al to je USA). 

 

Sa druge strane, ne znam kako se u inostranstvu a ni kod nas vozilo proglasava za totalnu stetu, tj sta se pod njom smatra? Opravka prevazilazi cenu vozila u odnosu na cenu sa originalnim delovima? Mozda, ako je negde gde su delovi papreni ili ih cesto nema (npr u Nemackoj je cesto tesko naci delove za kola, to mi bas kum pricao ili se cekaju dosta dugo), za ostalo ne znam. 

Mene interesuje tako neko misljenje. Ovo je vozilo podvuceno, sazvakano odozdo na gore. Drugo je pitanje sta je sa trapom i sl, sto moze da bude pokrivljeno, ako je mizerno geometrija otisla... mislim nagadjam svasta al moze biti. Ono sto svakako ne treba biti je tolika cena kod nas na PA i opis samog teksta. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas totalnu tehnicku i totalnu ekonomsku stetu, to je kad popravka vozila prevazilazi njegovu trzisnu cenu ali imas pravo da ga popravis i da ponovo uradis tehnicki i registrujes dok u totalnoj tehnickoj to nije moguce i onda svi idu na totalnu ekonomsku
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Dule 021 said:

Plus dajes nam primere direktnog udarca a ovde se tacno vidi da je ovaj idario od nazad nekog a to nikako ne moze biti isto. 
Ili se toliko ne razumes pa ne vidis ono sto je ocigledno vecini. 
 I pitaj te jel ces ti da potrcis i kazes da si imao havariju na autu kad ga budes prodavao al ne dobisno odgovor.

Logicno da ga necemo dobiti jer bi slagao ma sta napisao. 

 

Ja za razliku od tebe nikad nikome nisam ništa uvalio, tako da pitanje čak nije ni hipotetičko. Prvo, ne bih vozio ovakav auto, drugo, da ga ja prodajem dao bih informaciju šta mu se deslio pa kome se sviđa...

Ti očekuješ da zaradiš na nečijoj potencijalnoj nesreći, to je razlika između mene i tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, The Punisher said:

 

Ja za razliku od tebe nikad nikome nisam ništa uvalio, tako da pitanje čak nije ni hipotetičko. Prvo, ne bih vozio ovakav auto, drugo, da ga ja prodajem dao bih informaciju šta mu se deslio pa kome se sviđa...

Ti očekuješ da zaradiš na nečijoj potencijalnoj nesreći, to je razlika između mene i tebe.

Dosadan si. 
Pokusavas nesto bez i jednog jedinog dokaza sto je na nivou malog deteta. 
I citaj malo sta pisem a nemoj da ti pena udara na usta. 
Nije zdravo.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema ne služi da se komentarišu ličnosti, nego konkretni automobili. Zato je par postova skinuto.

 

Konkretan auto, ovaj Golf, smatram da nije teže havarisan. Nije jak sudar. Nije se savilo/puklo ništa što čini strukturu svakog auta, što mu daje jačinu. Nisu ni jastuci iskočili, što na dosta ubedljiv način pokazuje koja je sila tu bila i koliko ''dubok'' udar. Ne, ovaj auto neće napraviti invalida od svog budućeg vlasnika ako opet bude sudara.  Ovakvi auti hoće.

Verujem da svako vidi jasnu razliku između toga kad se seče, od dva auta pravi jedan, kada se vari novi krak šasije, kada se seče patos i krov...sve je to mnogo različito od proste zamene limarije koja je urađena na konkretnom Golfu.

 

Bolje bi naravno bilo da nije udaren, ali ne može istovremeno da bude i mala kilometraža i da nije čuknut i da cena bude prihvatljiva. Po mom shvatanju taj Golf je čuknut, nije havarisan. 

Naravno, svako za sebe odlučuje da li mu odgovaraju takvi automobili iz uvoza. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, totti said:

Osim za domaće Puntiće koji su imali problem sa tim, nikad nisam video, a ni čuo za ljuštenje laka

Lancia Thesis, Alfa 156, Fiat Punto... hiljade vidio… :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam ja da si video, kao što je i svako od nas video, ali za koliko od njih si siguran da se fabrički lak oljuštio i koliko si puta čuo da se neko žalio za ljuštenje fabričkog laka (osim kod domaćeg Punta)?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno to.

Samo se domaći Puntić ljuštio u garantnom roku.

Za ostale (uvežene polovnjake) krivi su najčešće korisnici - pranje na četkama, puškiranje iz blizine, agresivna hemija i naravno ljubomorni komšija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat je generalno imao taj problem do neke 2002god., lupam. Stari bravo-brava, puntici mk2a, libra pa i stilo u pocetku proizvodnje su imali bas veliki problem sa lakom. Izgori i pocne da se ljusti. Tamne metalik boje i crvena obicna su bile najgore. Takodje i komercijalna vozila tipa Ducato, a i PS Boxer i Jumper su bili katastrofa ako nisu bili u beloj boji. Mozda ste vidjali npr. marice kako su oljustene sve :) Kod njih je to problem i u kasnijim godistima, recimo 2007-2008god.i dalje imaju taj problem.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam imao sudar sa pasatom, izgledao je 10 puta gore od ovog golfa, al ispostavilo je da nije bilo osteceno nista od vitalnih delova, samo sminka. Posle godinu i po dana sam ga prodao jednom od najboljih drugara :)

udaren auto nije nuzno los. A dal treba reci da je bio udaren pri prodaji... Pa ako je samo sminka radjena, mislim da ta informacija uopste nije bitna, tako da je ne treba naglasavati. Ako neko bas pita, glupo je reci da je neudaran, naravno

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja ovde ponudio Deltu.

 

Pisao sam šta mi se desilo, kačio slike šta je zamenjeno, i ovde je ponudio jeftinije nego na PA oglasima za tačno pola iznosa koji mi je preostao od osiguranja.

Na redovnim oglasima je nebi dao ni dinar jeftinije od tražene sume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...