Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nuova delta za korektnom opremom po ceni dobrog stila jedno 4 godine starijeg :rofl:

Za koliko li je prodata u it baš me zanima. Ili je tipa došla gratis kad se već pakuje šleper a ima mesto viška.

Ko ovo i uzme u razmatranje taj stvarno nije za bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ortakov na PA mislim da jedno 80% oglasa izgleda korektno.

Ni km nije upitna za tu lanciu, taj motor uz redovno održavanje ne oseća tu km (a poznato je da su Italijani "ažurni" sa održavanjem).

Ja gledam kroz to koliko je koštao otprilike tamo auto jer da čovek ima kakvu takvu zaradu (ne znam da neko radi za 100 eur po autu od preprodavaca u startu) taj auto je tamo morao biti do 1500 eur.

E onda otvorim neki sajt tipa mobile.de, autoscout, tutti, imam i neki italijanski pa pogledam kakva Lancia Delta može da se kupi za 1500 eur. 

E onda to ispadne ili havarisano fino ili zakucao motor, otišla turbina, troši ulja...

A od tih 1500 eur što si napisao da se doda da se sredi jedno 600 me je izašlo veliki servis i komplet kočnica (naravno na kvalitet se išlo). Remont turbine je 200-300 eur, zamajac zavisi dal polovan, remontovan ili nov ali nije ispod 500 eur bilo koja varijanta, remenica radilice je oko 8-9000 din, alternatora je nešto jeftinija, dizne remont mislim da nije ispod 150-200 eur, nosači motora su tu od 70-150 eur po komadu...

I naravno naći majstora koji je voljan i željan da sve istrese, pregleda i popravi i ukloni gremline.

 

Al eto neko tako kupi najjeftiniji primerak i onda auto ne valja, nijedan Italijan ne valja, prave loše automobile. 

 

Možda i primerak jeste korektan ali nekako iskustvo je da je dobar za izbegavanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam neki poznavalac, onako, vozim 20 ak godina, vozio sam svašta, ali meni je ovaj auto baš lep :)  što ne znači da je dobar :) 

 

Sigurno tu ima svašta nešto da se popravlja, tu nema sumnje.

 

I da, slažem se, cena jeste dosta visoka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni je pobegla ova ali da 183k km 2011 sa 2.0Mjet motorom. Da sam je uzeo morala je da kosta oko 4800 minimalno. 

 

26A06411-94C6-4712-B9F2-4AA05368A4D6.jpeg AC1EEFBD-D8C9-4602-BA42-CFA3B6B18DA7.jpeg 357EA386-7957-4BE4-BCF7-DF2A8B41B6BA.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je cena po kojoj se kreću sada 4300 - 5000 eur. 

Ovoj gore se vidi da je počela koža da se odlepljuje sa table. Problem sa većinom delti u poltrona frau enterijeru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta očekuješ koliko dole da ide?! Sa i bez te informacije cena ide do 200njak EUR dole. 

Nije ni on lud da ubija sebi zaradu, naleteće već neko. Sigurno neće na 2800 da spusti 200 EUR. 

Ako ti paše, obavezno je dobro prekontroliši kod majstora i limara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista cena i to je ono o cenu ja pisem. 
Kikometri se vracaju radi sjaja u vasim ocima a o psiholoskom momentu da ne pricam. 
Samo da se lakse proda auto a to sa vecom zaradom nema mnogo smisla. 
A o tome kako je neko posten a trgovci nisu neka vam kaze rkoma koji me je pitao za jedan auto a to je samo jedan od vas koji ste vlasnici automobila i posteni i preposteni. Eto jedan clan foruma me upitao sta da radi jer ne moze da proda auto a zato sto je jedan od retkih postenih. U ovoj drzavi jednostavno vole ljudi da ih neko zajebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 ne kontam sto me prozivas? Lepo sam te pitao da mi kazes nesto vise o autu ako znas, nisi mi ni odgovorio. Kad sam ja rekao nesto lose o tebi? Na kraju sam i uzeo auto i htedoh da kazem u predstavljanju da sam uzeo auto koji je kupljen od tebe pre 3 godine i decko je prezadovoljan njime. Al stvarno ne kontam cemu sad ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam te prozivao u losem smislu nego da kazes i ostalima da postenja nema kako medju prodavcima tako i medju vama koji ste ovde na forumu sveci. 
Nisam ni znao da si uzeo taj auto ali svakako nisi pogresio jer taj auto je bio u top stanju i u jako lepoj opremi a koliko je presao znaces kad odes u ovlasceni servis i das im broj sasije. 
Ja sam coveku prodao auto sa pravim kilometrima i sa ful servisnom istorijom a sad stavite se vi u moju ulogu i recite kako bi to bilo da mu trolujem oglas govorivsi drugima koliko ima km ali sam ti nagovestio da ima vise a na tebi je bilo da proveris koliko. U svakom slucaju ima manje nego neki primerci koji se dovoze a koji se vrate na 180k km i koji opet sluze uz neka ulaganja kroz eksploataciju jer svakako nisu nova kola. 
Tebi nek je srecna kupovina i nek te sluzi a ako ti sta znaci mogu ti pustiti slike tog auta kad sam ga prodavao pa da uporedis kakav je nekad bio i da li ima promena u odnosu na sadasnje stanje. 
edit: odem sad u poruke i vidim da ladno nema poruke koju sam ti napisao a bila je bas opsirna. Odgovorio ti jesam i hteo sam da napravim  screen shot poruke ali ne znam sta se desilo i zasto je nisi dobio. :huh:

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod polovnog auta, sve je do prethodnog vlasnika. Moze on da ima i 75.000km i da bude slomljen. Vozio sam se u superbu koji je presao 850.000 i to po Srbiji, vracen na 350.000 i evo vozika se vec 3god bez problema. Dule je upravu kad kaze da se uopste ne treba opterecivati sa km. Svi su izasli iz garancije tako da ostaje samo potraziti dobar komad. Ni servisna ne znaci nista jer se stancuje ko bukvar. Ne znam i za ovaj car vertical koliko je to merodavno. Mozda ce te odbiti od nekog auta koji je bio dobar i sa visokom km, a primamiti ka nekom krsu koji ima 120.000 pravih. Evo vozio sam Pasata od clana Zvezdo@ sa 280.000 , auto kao puska, a to su vec km na kojima se po brojkama dize kosa na glavi nasim ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Dule 021 said:


A o tome kako je neko posten a trgovci nisu neka vam kaze rkoma koji me je pitao za jedan auto a to je samo jedan od vas koji ste vlasnici automobila i posteni i preposteni.

Osecam ironiju u ovoj recenici, ne znam kako drugacije da protumacim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da nisam nista tebi uputio i da sam na osnovu toga sto si hteo od fizickog lica a ne prodavca da uzmes auto izrazio zelju da objasnis forumasima da be laziraju kilometre samo prodavci a opet ne znajuci da si uzeo taj auto jer sam mislio da si dobio poruku tj odgovor na pitanje vezano za taj auto. 
Ne brini nista jer ce te sluziti dugo sigurno jer taj VW motor moze da predje maltene koliko hoces a ovaj covek nije golja i ima para a odrzavao ga je sigurno kako treba da ne pricam o nemcu koji ga je pre njega vozio i odrzavao maksimalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, rkoma1986 said:

Osecam ironiju u ovoj recenici, ne znam kako drugacije da protumacim

Moraš da se navikneš na Duletov narativ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mog pasata prodavao mesec i po dana na polovnim automobilima i imao samo jedan poziv.  Čovek iz okoline je došao probao i rekao da će kupiti. Bio je oduševljen stanjem auta. Nakon nedelju dana me je nazvao i rekao je da je odustao jer je uzeo  mondea dve godine mlađeg.  Dakle  za mesec i po dana jedan jedini.  Pri tome ne računam desetine onih koji su stali ispred kuće videvši auto i nudili neke golfove u zamenu. 

Spuštao sam cenu i išao u gubitak ali opet NITKO ne zove! 

Pitao sam i @toti   i @Dule021  da pogledaju oglas i daju sugestije.

Poslušao sam duleta i na oglasu umesto 260 ispravio da ima 160 000Km.

Naravno kilometražu na satu  ni u ludilu ne bih vraćao. Na slikama auta je ostala prava Km. 

4 dana nakon toga sam svaki dan dobio po nekog pratioca oglasa a pre toga ništa! 

Srećom prodao sam auto pa nisam morao objašnjavati  zašto je u oglasu jedna a na autu druga kilometraža. 

 

Dakle postoji taj psihoški efekat. 

Znam mnoge koji kupuju te svete nemačke krave i pitam ih koliko su prešli. Svi redom kažu 180 hiljada je na satu a da li je skinuto milion ili pola miliona nisu sigurni jedino znaju da su prešli mnooogo više od onoga što je na tabli! 

Pitao sam mnoge i svi kažu da još uvek najmanje 50%ljudi veruje u bajke  o kilometraži  na dizelima starim 20godina. 

Jedan paradoks! Suprug od žene što je kupila moj Grande došao po mene da obavimo prepis auta. Vozi svetog audija kao da ga je ukrao pre 2 minuta. 

Naravno pričamo o autima.. Kaže njegovom bratu se jako sviđa moj Pasat ali ga neće jer je puno prešao.  Pogledam kod njega na tabli 470000km?  Pitam pa kako je puno 260 a tvoj ima 470 hiljada. Odgovorio mi je  da bi bilo dobro da je prešao samo 470000  Km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo jedan BMW 318d 2006 koji ima originalnih 290k km a u jako lepom je stanju. Auto je na carinjenju i dosli mi neki potencijalni kupci da ga gledaju onakvog u izvornom stanju i na satu je naravno 190k km ali i oni me pitaju ovim recima “ znaci auto je presao 190k km?” Ja ih pogledam i kazem da nije i da ima jos 100k ali da je to stavljeno zbog rodjaka, prijatelja a i samih njih. I naravno odjednom se njihov pogled na auto zamutio iako je do tad bio sa sjajem u ocima. 
Ocigledno su mislili da auto te klase moze da ima 190k km sto bi bilo 13500 km godisnje a to i u Srbiji vise ne pije vode kad je ta klasa automobila u pitanju. 
I nema njima veze sto je volan extra, sto su sedista extra, sto motor radi perfektno sto su i sami rekli i jednostavno na pomen pravih kilometara sve ovo pada u vodu i oni odose da traze onaj sa “pravih” 180k km a gde ce im se prodavac kleti u decu da je prava kilometraza. 
To njima fali kao i vecini nasih kupaca. 

A8DC83C1-5E9A-44D7-AAB6-C0018E3278A0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogled im se zamutio jer su pomislili da ne daj bože hoćeš da ih prevariš za još nešto. 

Neka je na autu sve kao iz fabrike, prvi utisak je "e slagao me na prvu loptu za km, ko zna šta još krije, nalickao ga je kao i svi preprodavci"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne vidis  auto stoji u carinskoj zici i uopste nije nalickan niti opran. 

A da je neko slagan onda ne bih rekao pravu kilometrazu  tako da si opet napravio gresku u koracima.

Dosli su pre mene  do carinskog skladista i prvi su ga palili poptuno hladnog i sve su videli i pregledali  i samo kad sam im rekao prave kilometre tu se tacno osetilo da su se ohladili. 

Tako da ne pricaj unapred i napamet  sta se desilo jer ja sam bio tamo a ne ti i prenosim onako kako se desilo.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...