Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1 hour ago, Dule 021 said:

znaci auto je presao 190k km?” Ja ih pogledam i kazem da nije i da ima jos 100k

Auto prešao 190000 ili 290000? Nije mi bilo jasno ovo što citiram.

Jel postoji dokaz da je prešao 290000 ili je tvoja reč dokaz? 

A ako je prešao 290000 što je diran sat, što ne stoji prava km? 

 

Nisam bio tamo ali to što ti kažeš ovo je prava km bez ikakvih argumenata na mene kao kupca utiče baš kao što sam ti i napisao. Zar je onda bitno dal ima 100000 ili 300000 km viška?! I kako da ti verujem kad ono što piše ne odgovara stvarnom stanju? I šta je još muljano tu osim km što ti ili uvoznik ili bilo ko prećuti?

 

Kao na prvu ispadneš dobar "e ima on 100000 više al to svi rade" i naravno da pomislim šta još nisi rekao...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biti grbav nije vrlina ako nisi znao. 
Ako ti kao odrasla osoba ne mozes da shvatis sta ja pisem ja ti tu ne mogu pomoci jer to je onda dokaz tvog intelekta. 
Lepo napisah da niko nece da gleda ispred sebe na satu cifru koja pocinje sa brojem 2 i ako to ne mozes da razumes onda lepo idi i kupi nov auto. Tako je najbolje a ja bar kazem pravu kilometrazu za razliku od mnogih i tim ocigledno oteram kupce. 
Izgleda da je bolje da cutim jer bi vrlo rado tad kupili auto. 
Pa sad ti vidi jel bolje da cutim ili ne tj da igram posteno ili ne. 
Problem je sto se ti pravis da ne mozes da shvatis sta ce na satu manja kilometraza ali to je posebna tema o ljudima poput tebe. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo auto sa 210000 km na satu bez ikakvih problema, eno imaš kod mene na temi kad je kupljen i sa koliko. Prvo proverio stanje auta sa majstorom a zatim i km koliko sam mogao. Nemam ja problema i 300000 km da piše jer ne gledam auto kroz pređene km već kroz stanje. 

Više cenim iskrenost i poštenje nego šuplje izgovore da to svi rade. 

Da igraš na pošteno, ne igraš, to je ustanovljeno odavno. Jbg, to ti je posao, ne zalazim u to, svi se snalaze. 

Kao što rekoh, kao kupac na tu tvoju šuplju priču da svi muljaju sa km ja samo razmišljam šta sve nije rečeno još ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenario u tvojoj glavi je poremecen. 
To ti je problem jer ako nisi primetio ja prijavim prave kilometre i samim tim nemas sta da mi zameris i nije mi suplja prica. 
Mamac da nazoves je manja kilometraza koju stavim ili na oglas ili na sat ali svakako znas prave kilometre. 
I sta je tu onda suplja prica? 
Nisi prevaren a imas oci i usi pa gledaj i kontrolisi do mile volje. 
Cuj nesto sam smitio u carinskoj zici? 
O da, dovodio sam tu majstora u carinsku zicu i tu su popravljali i namestali auto za prodaju!!!:lol:

Ti da nesto znas znao bi da kola u carinskoj zici mogu da se samo pogledaju i to ako dozvoli cuvar jer po zakonu tu se ne sme ulaziti jer je to carinski prekrsaj. 
Cuj da se nesto tu namesti. :rofl:

Jesi li ti stekao utisak da ja uopste hocu da uzmem kola gde se nesto namesta? 
Jel ne citas da odustajem od citavih kola zbog kilometara a kamoli zbog neceg sto je neispravno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dule 021 said:

Auto je na carinjenju i dosli mi neki potencijalni kupci da ga gledaju onakvog u izvornom stanju i na satu je naravno 190k km ali i oni me pitaju ovim recima “ znaci auto je presao 190k km?”

Aj da ponovim pitanje pošto vređaš opet a očigledno ne čitaš.

 

Jel na satu 190000 km ili više? 

 

To nisam shvatio iz tvog pisanja. Ne govorim o tome na oglasu stoji 190000 a na satu 100000 više da bi ljudi zvali. To si objasnio naširoko više puta i jasno je, tvoj vid obmane kupca kako bi došao do što više pregleda/poziva i posle klasika priča da je i sa 100000 više dobar.  

 

Nigde nisam napisao da si ti lično muljao već da obmanjuješ ljude kako bi zaradio. Tvoje pravo, država takva kakva jeste, kupac nema mehanizam zaštite i kod banalnijih kupovina. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ocigledno ne shvatas da ja ne diram sat na autu i da uvoznik prijavljuje na granici manje kilometre po kojima se radi i AMSS pregled. 
To je nekad funkcionisalo na grnici a sad funkcionise po skidanju kola s kamiona i ja tad vidim prave kilometre. 
A to sto se stavljaju manji kilometri prija kupcu jer lepse mu je da vidi manju cifru ispred sebe i to je neopozivo tacno ma sta ovde piskarali i odvaljivali pojedinci. 
Piskaranje je jedno a praksa nesto sasvim drugo i ja sam u toj praksi mnogo godina i znam tacno sta kupac zeli a ne zeli to sto ti mislis. 
Zakljucak je da ja kazem prave kilometre i da sam upravo zbog toga prekinuo saradnju sa jednim uvoznikom koji uvozi kola iz Holandije i pre granice spusta kilometre da ih mi ne bi znali a posto ja hocu da znam kulometre onda vise ne kupujem od njega i gotovo. 
A zasto hocu da ih znam? 
Pa zato sto hocu da uputim kupca sta kupuje i sta moze da ga ocekuje. 
Ti pojma nemas koja je to odgovornost prodavati kola iz sopstvenog dvorista a ja mirno spavam i kola su mi u prednjem dvoristu preko noci. 
To bi trebalo da ti nesto govori. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Matijević preštampa rok upotrebe paštete na mlađi jer "kupcu prija oku" a što je kvarno unutra nek se posle kupac češe... Kupiće drugu ali ne od Matijevića.

 

Sve vreme potenciram da je uzajamno poverenje najbitnije. A poverenje i sjaj u oku nestaje nakon "ma to nije ta km, veća je, al to je normalno. Ovaj auto je pravi za tebe. Veruj mi..." Cushty

https://gfycat.com/totaldeliciousaxolotl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravis se blesav a znas ti jako dobro o cemu se radi. Scenario nije takav ma koliko bi ti zeleo da jeste...

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogl01.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17086179/bmw-320-20-e90-3xm-unikat

 

ogl02.jpg ogl03.jpg ogl04.jpg

ogl05.jpg ogl06.jpg ogl07.jpg

ogl08.jpg ogl09.jpg ogl011.jpg

ogl012.jpg ogl013.jpg ogl014.jpg

 

Mozda ga ne treba izbegavati. Zvao coveka, posto sam iz Cacka a do Futog imam preko 200km u jednom smeru, hteo sam opet da popricam malo o autu, pre nego sto bih otisao da ga pogledam. 

Na pitanje u kakvom je stanju auto, odgovor kratak auto je u dobrom stanju. Pitam ga ima li ulubljenja od vožnje po gradu, odmah se covek naljuti i očekivana recenica, auto je star 13god nije nov idi u salon ako hoces nov auto. I to je to. Niko od nas ne očekuje nov auto, al ako je auto u ful stanju, moze reci imas 3-4-5 mesta od gradske voznje, a ne ovako. Ovako je meni ostavio sliku u glavi da bukvalno na svakom delu ima po par mesta i da je auto zreo za farbanje. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen & slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nigde ne piše da se vozio po gradu, vidiš sa slika da izgleda odlično, estetski. Mogao si mu traziti neke detaljnije slike na Viber coskova isl ako ti je limarija najbitnija...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by horvat
uklonjen citat posta iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah jesi li realan :) 

 

Bez najmanje zelje da branim preprodavca, kakvo pitanje takav i odgovor blago receno :D  

Malopre kada sam otvorio oglas kaze gleda jos 8 ljudi, a vidim ima jos 20ak auta, sad zamisli ako bi svi da procaskaju malo.

Tacno ne znam ni sta bih rekao za moj auto na takvo pitanje, a u odlicnom je stanju, da nabrajam tackice od kamencica za koje znam, teska prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja gledam auomobile samo iz NS kad kupujem, nema sta da ispitujem preko telefona, neg uvek isto 'Kad mogu pogledati auto?'. Nema gubljenja vremena, prelazenja stotina km da bi pogledao neko biiip od auta i slicno. Ukratko, gledaj kola iz okoline i neces izgubiti ni vreme, ni novac, ni zivce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, lako je tako kad si iz BG/NS... Po manjim mestima je ponuda smesna (mozda Sabac jos ajd). 

 

Po meni je ok nazvati i popricati malo opsirnije, kao sto je Daniel napisao, ali je takodje i prodavcevo pravo da ne bude zainteresovan za takav razgovor. 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meni problem tackica od kamencica,al necu sad da mi svaka vrata, svaki deo ima po 10-15 tackica. Slobodno nek neko pogleda moj e46. 

Elem da skratim pricu, jos pre kad sam gledao e90, zovnem coveka ma odlican auto, ocuvan ekstra vozen malo po gradu. Otisao da vidim, polustranica ogrebotina skoro preko cele, zadnja desna vrata, prednje krilo. Naravno hauba i branik prednji standardno. Odmah odbrana, auto nije nov. Ja mi pokazem moj auto, pa dobro lepo je to, poce da mrda, al ovaj auto je isto odlican.

Da svedem zaključak, ne bih da predjem 220km i da viidm auto pola minuta, okrenem se i odem. Obicno nikada i ne pitam to, gledam auta u okolini do 80km,dobar dan kakvo je stanje auto, odlicno, kad moze da se pogleda, odem i vidim i cao. 

 

@voodoons Sve mi je bitno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako malo je to neozbiljno ili makar neiskusno sa tvoje strane, a reci cu i zasto :) 

 

Jedna slika = hiljadu reci, kako se kaze, a relativno je detaljno slikano, makar prosecno, ako nista drugo.

Dalje od toga ako ocekujes od profesionalnog preprodavca da kudi svoju robu onda je to danak neiskustvu :D  

 

Dok ne vidis svoji ocima nista, svi su preko telefona odlicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, danijel55 said:

Da svedem zaključak, ne bih da predjem 220km i da viidm auto pola minuta, okrenem se i odem.

Tu sam od osnivanja foruma pa gledam malo drugacije, ne znam koliko ljudi ovde poznajes licno... Ali uvek imas mogucnost i da (na temi namenjenoj za to) zamolis kolege u nekom gradu da ti pogledaju auto, u slucaju da nemas nikoga tamo. Ako je usput i postoji bar malo slobodnog vremena i dobre volje kod ljudi...

Iako sam X puta izasao u susret, licno mi je to malo nezahvalno, da neko potegne na osnovu tvog utiska. Najgore mi je kada prenosim sto detaljnije sta sam video, a taj me prekida i kaze "ma verujem ti" :D . Isto tako, ovaj odozgo vidi sve, pa je bilo izuzetno ljubaznih ljudi koji bi se sami ponudili da mi pogledaju nesto da i ja ne ubijam put, da odemo zajedno da pretresemo konkretno vozilo (vise ociju uvek vide bolje), itd...

1 hour ago, knezevic76 said:

Ljudi kačili svoju muku sa VW motorom.

Nemoguce.

Nedavno sam malo istrazivao oko TSI i TDI za potencijalni iduci auto - svasta "interesantno" moze da se procita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost nije samo auto taj kod kog treba otvoriti četvoro očiju već i prodavac a kad ti tako odgovori preko one stvari na osnovno pitanje odma znaš o kakvom čoveku je reč, to odma brišeš iz praćenih automobila taj i zaboravljaš ga, naići će neki gde će prodavac biti zainteresovan da proda auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, danijel55 said:

Ovako je meni ostavio sliku u glavi da bukvalno na svakom delu ima po par mesta i da je auto zreo za farbanje. 

 

 

po tvom opisu, meni je ostavio sliku da bi dobro razmislio pre nego sto bih ga sledeci put zvao, AKO bih ga uopste zvao

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Tu sam od osnivanja foruma pa gledam malo drugacije, ne znam koliko ljudi ovde poznajes licno... Ali uvek imas mogucnost i da (na temi namenjenoj za to) zamolis kolege u nekom gradu da ti pogledaju auto, u slucaju da nemas nikoga tamo. Ako je usput i postoji bar malo slobodnog vremena i dobre volje kod ljudi...

Iako sam X puta izasao u susret, licno mi je to malo nezahvalno, da neko potegne na osnovu tvog utiska. Najgore mi je kada prenosim sto detaljnije sta sam video, a taj me prekida i kaze "ma verujem ti" :D . Isto tako, ovaj odozgo vidi sve, pa je bilo izuzetno ljubaznih ljudi koji bi se sami ponudili da mi pogledaju nesto da i ja ne ubijam put, da odemo zajedno da pretresemo konkretno vozilo (vise ociju uvek vide bolje), itd...

Nemoguce.

Nedavno sam malo istrazivao oko TSI i TDI za potencijalni iduci auto - svasta "interesantno" moze da se procita...

Svaka cast.I ja bih uvek nekome pogledao nesto u mojoj okolini,al ima nas raznih.
 @srdjos Meni auto nije hitan ,pa nek ga proda nekome drugom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je magnet za nalozene klince pre svega, kompletan stajling, cena niska za sportsku i cuning opremu, stanje relativno pristojno, a navodno ima i servisnu. 

 

Sad gledam oglas je oznacen da je prodat, mozes misliti koliko je poziva doticni preprodavac imao danas.

 

Zanima me kako bi se vi postavili u slucaju da ste trenutno prezauzeti, imate vrucu robu, imate poziva na cekanju, a neko hoce da duze caska o stvarima koje se prilicno tacno vide na slikama :D  

 

@totti reci koju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, vagenovac said:

Zanima me kako bi se vi postavili u slucaju da ste trenutno prezauzeti, imate vrucu robu, imate poziva na cekanju, a neko hoce da duze caska o stvarima koje se prilicno tacno vide na slikama :D  

 

"Izvinite, trenutno sam na poslu i nisam u mogućnosti da pričam, da li bi ste molim vas mogli da pozovete posle 17h, tad sam kod kuće pa možemo da se ispričamo. Hvala"

bam, rešeno za 10 sekundi, ljudski, kulturno a ne seljačka varijanta "idi u salon ako oćeš nov"... Od takvih ne uzimam ni ako poklanjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam kako se postavim kad sam u ultra guzvi dok vozim,pa neko pocne da smara preko poruka za neku gumu od cca 15e.Odgovorim odmah ili ako je bas smarac odgovorim kada stanem.
On ako nema zivaca nemoj da prodaje kola i cao.Sto se mene tice briga me bas,ionako ce naleteti nesto od mog mehanicara ,sto mi je sve provereno od km do toga da li je auto havarisan.Nigde se ne zurim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...