Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

Da li ste kupovali osiguranje kod drugih osiguravajućih kuća (Atlas, Tesla, AMSS…) i kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMSS sam uzimao godinama, prosle godine presao na Atlas zbog bolje ponude.

Evo za jedno 8-9 godina koliko koristim pomoć na putu nikad mi nije trebala.

Za sve ostalo (uzimanje para) su korektni :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Atlas, trebao mi jednom od kuce do servisa. Krenuo na posao i zviznuo alternator. Sve u svemu auto je u roku od 2 sata bio kod majstora na dizalici.

To je u lokalu, ne znam kako bi bilo u inostranstvu, ali imam samo pozitivna iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozzi je sad bas zeznuo one koji su ga skoro uplatili, ako su znali da ce gasiti firmu u neko skorije vreme mogli su da stopiraju uplate, citam da se sad mnogi pitaju sta je sa uslugom koju su uplatili skoro.

 

Atlas bi trebalo da je najblja opcija odavno samo sto je vozzi bio povoljniji i u momentu bolji kad sam ga ja uplatio 2022. a prosle godine su promenili uslove i time sebi poceli da zatvaraju vrata. Ja cu mozda za 1. maj da idem do Grcke pa moram da uzmem nesto taman posle i za leto mi treba ali verovatno cu Atlas ne znam sta je drugi izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

ne znam sta je drugi izbor

To je problem. Nema drugi izbor. Ocekujem da ce Atlas da nam taaaaako uvrne ja*ca sa cenom vrlo uskoro. Ostali su bez konkurencije, i sad mogu da rade sta zele na trzistu. Slobodna procena - 30-50% veca cena. Plus ce da vrate neka ogranicenja.

 

Ma koliko da je vozzi bio dzukacka firma (ono sa promenom uslova usred trajanja paketa), opet je bio ozbiljan tas na vagi, naterao je Atlas da izbaci ogranicenje u kilometrazi. Sad nema konkurencije... Milslim, nesrecni AMSS...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ma mogu i da ne uzmem nista da ga *ebem , necu da me niko ucenjuje ili uzmem nesto sto bar delimicno pokriva a ne kosta puno cisto da se nadje ionako ne mozemo 100% da se osiguramo ni sa jednom od tih varijanti

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, darkman14 said:

AMSS sam uzimao godinama, prosle godine presao na Atlas zbog bolje ponude.

I ja se razmisljam na Atlas da predjem zbog nesto bolje usluge u odnosu na AMSS. Kod AMSS imam najjaci Evropa paket (ujedno ima i za SRB) platio na nekoj akciji 7500, mada nisam imao iskustva u inostranstvu po pitanju slepa. Sa AMSS nisam imao zamerki po pitanju slepa u Srbiji a koristio sam ga par puta.

 

Sto kaze OMP, ne moze covek biti spreman na sve 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Smireni said:

To je problem. Nema drugi izbor. Ocekujem da ce Atlas da nam taaaaako uvrne ja*ca sa cenom vrlo uskoro. Ostali su bez konkurencije, i sad mogu da rade sta zele na trzistu. Slobodna procena - 30-50% veca cena. Plus ce da vrate neka ogranicenja.

 

Ma koliko da je vozzi bio dzukacka firma (ono sa promenom uslova usred trajanja paketa), opet je bio ozbiljan tas na vagi, naterao je Atlas da izbaci ogranicenje u kilometrazi. Sad nema konkurencije... Milslim, nesrecni AMSS...

Mene je Atlas danas zvao i ponudio produženje ugovora (koji ističe u julu) do novembra 2025. pod istim uslovima i cenom (8000 din) prihvatio sam. Od njih sam i saznao da je Vozzi riknuo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mene u zadnje vreme zivkalo par tih pomoci na putu, nisam pamtio koje su jer sam ih odmah otkacinjao, nemam zivaca da slusam njihove hvalospeve (kao uopste za sve te firme sto nesto nude) pogotovo ako sam u nekom poslu, kad me bude zanimalo kontaktiracu ja njih.  Citam da je mnogo ljudi je u zadnje vreme imalo losa iskustva sa Atlasom ima i onih koi se zale na AMSS, moj drugar je imao problem sa amss u grckoj, tako da nema idealnih pomoci niti iskustva mogu biti svima pozitivna to je izgleda kako se namesti.

Ova amss ponuda je realno manje vise ista kao i atlas ili vozzi sto je bilo ali opet nije povoljna uopste, meni recimo po Srbiji ne trebaju nikakve pomoci a da platim 7500 (tj 6750) samo za evropu tj jedan odlazak na more godisnje mi malo mnogo. Tu neke cifre do 40e su mi prihvatljive za takve stvari al nema jbg.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na preporuku godinama uzimao Uniku. Srećom nisam nikad imao priliku da ih koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa većina ide jednom van zemlje na more, čast izuzecima :D

Nije više stvar ni voziti noviji auto kao prednost, kvare se isto kao i stari, samo drugačije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, The Punisher said:

do novembra 2025

Meni istice u avgustu, pa cemo videti sta ce da se izdesava do tada.

 

1 hour ago, ISV_01 said:

nisam imao iskustva u inostranstvu po pitanju slepa

I svi se nadamo da nikad necemo ni imati iskustvo. Medjutim, kod AMSS je "deal breaker" sto oni moraju da oteraju auto u servis po njihovom izboru, i ako auto moze da se popravi u roku (tri dana mislim, ali nemoj me drzati za rec) nezavisno od cene, oni ga ostavljaju tu na popravku, slepa nazad nema. Tako da majstor u servisu moze da kaze 3 hiljade evra, i ti si tu gde si. I majstoru i AMSSu je u interesu da se auto ostavi tu i popravi nezavisno od cene popravke. A i taj rok od tri dana mozes da okacis macku o rep kad ga Grk podinge na dizalicu. To nije dobra pozicija za korisnika usluge.

 

Ne kazem da je Atlas odlican, ne znam, ne bih zeleo da saznam. :D Ali na papiru jedini makar nude uslugu slepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta će sada da bude sa onima koji su uplatili, a nije im istekao period u kom su imali pravo da zatraže pomoć?

Pojeo vuk magarca?

Šta če sada Alvirović da kaže, pošto ih je "do pre neki dan" bezrezervno podržavao i reklamirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
1 hour ago, The Punisher said:

Pa većina ide jednom van zemlje na more, čast izuzecima :D

Nije više stvar ni voziti noviji auto kao prednost, kvare se isto kao i stari, samo drugačije

 

pod jednim odlaskom na more sam mislio da mi je to jedino sto u toku godine idem van zemlje, imam drugare koji vise puta godisnje idu negde po evropi ne mora to da bude letovanje, dal poslovno dal turisticki ali idu vise puta onda ima smisla platiti osiguranje punu cenu tj najjaci paket.

 

Gradjani koji su osteceni zbog gasenja vozzi jedino mogu da ih tuze, tako sam nesto citao da je moguce ali kako ce ih dobiti tj kako ce ih ovi isplatiti ne znam ali druga opcija nema.

 

Sto se tice amss, pa da to je ta prica, auto ide u servis ali ne mora po njihovoj zelji, evo da ukratko prepricam drugarovo iskustvo od pre nekoliko godina....Kad se pokvario auto u GR, zvao amss, oni poslali nekog grka sa slepkom, koji ni rec engleskog nije znao a koji je natovario auto i oterao negde gde niko nema pojma (posto je bila subota i nisu radili servisi) cak nije hteo ni da poveze drugara i njegovu devojku nego ih ostavio na putu , srecom sve to se desilo u samom mestu kad su krenuli kuci. Onda je bila agonija 2 dana gde je auto, nije mogao nikako da sazna, ovi iz amss se pravili ludi kao u fazonu mi smo vam poslali slep i nas ne zanima dalje, zaboravih pricu kako je saznao gde je auto, ali kad je saznao morao je sam da obezbedi neki servis. Kontaktirao je mene da mu nadjem nesto na netu, srecom iz iskustva kolege sa jednog foruma od godinu dana ranije, znao sam za jedan servis u blizini gde je auto oteran ali opet uz mnogo muke, odlaganja, pokusaja dodatne naplate od strane slepadzije, itd., da ne zalazim u detalje ali situacija nije bila ni malo naivna i jednostavna, za njega tamo prilicno stresna, amss se sve vreme ogradjivao i nije hteo da pomogne jer "povezali smo vas sa nasim partnerom u GR"  snadji se sam dalje. U svakom slucaju kvar je bio relativno lagan ali drugar se ne razume u mehaniku, momak iz servisa sredio posteno naplatio iako je mogao da odere i kraj price. Ali amss je ostavio jako los i neprofesionalan utisak. I naravno smestaj 3 dodatna dana dok se auto popravljao tj cekao da prodje vikend, je morao sam da plati.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, danko said:

Šta če sada Alvirović da kaže,

Kakve veze on ima sa gašenjem firme? Svako ima pravo da se reklamira, pod uslovom da su objavljene informacije istinite. Što je svakako bilo u momentu objave. U emisiji je bilo objava i za Atlas i za amss, i za gomilu drugih aplikacija... 

 

Shvataš poentu medijskog prostora i PR-a? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne govorim o reklami več o Alvirevićevom napadnom svakoemisijskom forsiranju Vozzi aplikacije. Na isti način kao što forsira priču o markiranju goriva. Pa sad, pošteno bi bilo da objavi vest da mu je miljenik "kaput" , zar ne?

 

I ne. ne shvatam poentu medijskog prostora i PR-a. Valjda sam natprosečno neobrazovan i neinformisan.

Hoćeš li me prosvetliti, o Sveznajući?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
4 hours ago, OMP said:

pod jednim odlaskom na more sam mislio da mi je to jedino sto u toku godine idem van zemlje, imam drugare koji vise puta godisnje idu negde po evropi ne mora to da bude letovanje, dal poslovno dal turisticki ali idu vise puta onda ima smisla platiti osiguranje punu cenu tj najjaci paket.

 

Gradjani koji su osteceni zbog gasenja vozzi jedino mogu da ih tuze, tako sam nesto citao da je moguce ali kako ce ih dobiti tj kako ce ih ovi isplatiti ne znam ali druga opcija nema.

 

Sto se tice amss, pa da to je ta prica, auto ide u servis ali ne mora po njihovoj zelji, evo da ukratko prepricam drugarovo iskustvo od pre nekoliko godina....Kad se pokvario auto u GR, zvao amss, oni poslali nekog grka sa slepkom, koji ni rec engleskog nije znao a koji je natovario auto i oterao negde gde niko nema pojma (posto je bila subota i nisu radili servisi) cak nije hteo ni da poveze drugara i njegovu devojku nego ih ostavio na putu , srecom sve to se desilo u samom mestu kad su krenuli kuci. Onda je bila agonija 2 dana gde je auto, nije mogao nikako da sazna, ovi iz amss se pravili ludi kao u fazonu mi smo vam poslali slep i nas ne zanima dalje, zaboravih pricu kako je saznao gde je auto, ali kad je saznao morao je sam da obezbedi neki servis. Kontaktirao je mene da mu nadjem nesto na netu, srecom iz iskustva kolege sa jednog foruma od godinu dana ranije, znao sam za jedan servis u blizini gde je auto oteran ali opet uz mnogo muke, odlaganja, pokusaja dodatne naplate od strane slepadzije, itd., da ne zalazim u detalje ali situacija nije bila ni malo naivna i jednostavna, za njega tamo prilicno stresna, amss se sve vreme ogradjivao i nije hteo da pomogne jer "povezali smo vas sa nasim partnerom u GR"  snadji se sam dalje. U svakom slucaju kvar je bio relativno lagan ali drugar se ne razume u mehaniku, momak iz servisa sredio posteno naplatio iako je mogao da odere i kraj price. Ali amss je ostavio jako los i neprofesionalan utisak. I naravno smestaj 3 dodatna dana dok se auto popravljao tj cekao da prodje vikend, je morao sam da plati.

Koja je svrha onda imati AMSS ako je sve završio i platio sam? Da ti pošalju šlep? 

 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakve veze on ima sa gašenjem firme? Svako ima pravo da se reklamira, pod uslovom da su objavljene informacije istinite. Što je svakako bilo u momentu objave. U emisiji je bilo objava i za Atlas i za amss, i za gomilu drugih aplikacija... 
 
Shvataš poentu medijskog prostora i PR-a? 
Tesko da nije znao...



Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
8 hours ago, stex_pb said:

Koja je svrha onda imati AMSS ako je sve završio i platio sam? Da ti pošalju šlep? 

 

 Jedino nije platio taj slep do servisa a popravku je platio sam e sad dal je mozda refundirao naknadno kad je dosao u srbiju ne znam posto je valjda tako i jedino moguce, ali nije bila neka cifra popravke posto je u pitanju bilo crevo hladnjaka sad se ne secam detalja ali crevo mozda bilo 20e i ruka 20-30 to je bilo pre korone neku god. Ne znam ni sta mu je pokrivao taj amss paket u to vreme.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja imam AMS, dobio sam ga u paketu sa Kasko osiguranjem. Zadovoljan sam uslugom kada sam imao situaciju pre par meseci na planini, uz to imam i Toyota Road Assistance... Dok sam vozio Bravo uzimao sam pomoć, interesantno za Scenica ni jednom (lažem dobio prve godine Vozzi gratis) ...

 

Što se Alvirka tiče, nije on vojska spasa, kao uostalom nijedna od televizijskih emisija. Svi oni rade za pare, zato pre svake emisije ili posle izađe da je program sadržao plasiranje proizvoda (pa čak i Tamara u akciji debelo reklamira sve i svašta, čudi me da nju ne napadaju kad im pukne Firma ideale polica). Ako firma A plati firmi B reklamu, onda firma B mora da ispoštuje termine, jer sledi tužba. A koliko vidim tek od pre neki dan je zvanično Vozzi pukao... 

 

A evo i meni stigao mail!

Screenshot_2024-03-20-08-47-50-626_com.google.android_gm.thumb.jpg.62630e380dc3e6c8139960114336f855.jpg

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...