Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Samo jedan covek na forumu moze da ti odgovori na to pitanje, iako je u Subotici :D .

Pola covek, pola balans masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah, prejako :D 

 

Drago mi je da se forumski auditorijum interesuje za visocanstvo - Hunter! :D :lol:

 

Ako znas gde ima Hunter, onda je svejedno na koji ides. A sad ja iz Subotice, malo teze mogu da ispratim gde sve u BG ima Hunter, osim ono sto sam probao - Coning na Altini. Video sam jednom neku reklamicu na drustvenim mrezama da se neki nezavisni vulkanizer iz BG hvalio Hunterom, ali zaboravio sam kako se zove. Sigurno ih ima vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje vezano za letnje gume. Da li neko ima info kada stize novi kontigent letnjih? Ako se dobro secam prethodnih godina su vec pristizale nove gume od polovine Februara...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Vule said:

Jel ima neka preporuka za Hunter mašinu u BG, gde oterati, ili je svuda manje više isto?

Auto servis Uno Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, skoknuću do Una, imam neku čudnu vrlo sitnu vibraciju na 130 na ovim novim Conti ASC2, do 120 ništa, na 130 se oseti, na 140 već slabije, preko toga opet ništa. U Beo Caru gde sam i pazario su balansirali očajno, popravili su u Adamu i doveli do onoga što ta mašina može da pokaže da je idealno, nema ni na jednoj puno tegova, sve je u rangu 15-25g, felne nisu krive, jedino mi preostaje još na Hunteru da proverim pa da vidimo šta kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako...  Sretenje 2012. god sneg napadao do kolena, kasnio sam na posao 10 sati (45km). A mislili su da necu doci :)!

A druga polovina februara 2003. mi ogadila dizele, ujutru smo merili -22 ispred kuce, dizlo se pretvorio u zele zeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, prosla zima je bila slicna..jeste bilo vise snega ali glavna zajebancija je krenula tek u aprilu i deo maja...

Unazad 5-6 godina sam komotno radio u polju u periodu novembar - mart, kada bi po pravilu trebalo da bude kisa, snega, niskih temperatura...

 

Sad za Sretenje uplatio zimovanje na Zlatiboru u nadi da cemo videti snega...i hocemo ali u zamrzivacu izgleda...

Tako da se iskreno pitam da li nositi sanke ili kolica kao i da li spakovati lance za sneg ili suncobran.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, ostoja said:

 Sretenje 2012. god sneg napadao do kolena

Koliko se secam, to je mozda bila i zadnja od "normalnih" zima, sa vise snega i hladnocom. Svakako da sneg na putu moze da iznenadi i u maju (licno iskustvo) ali ocigledno su ta vremena zima koje pamtimo kao deca odavno za nama. I bice samo jos gore. Polovinom januara ili tokom februara nalete 2-3 hladnija talasa od par dana. U gradu bude malo lapavice koja samo napravi djubre, otopi se za 2-3 dana i to je to.

 

Izvinjavam se za off - kad procitam pojedine najave strucnih meteorologa, one "dramaticne" ponekad iz zaje*ancije sacuvam da procitam kasnije.

Tako da ko eventualno nije primetio - ove godine smo u januaru imala cak 3 izrazita talasa hladnoce od po 7 dana :D , maltene ceo prosli mesec. Takodje i "anomaliju" padavina iznad proseka, dosta SNEGA (naglaseno :lol:), a temperature su bile niske i ispod proseka:

 

Screenshot_20231227_171444_com.huawei.intelligent.thumb.jpg.cf9cfa7a1392cbed7f8e027f9e0c9ed0.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meterolozi postali kao putari, iznenadi ih sneg tokom zime... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, ISV_01 said:

Tako da se iskreno pitam da li nositi sanke ili kolica kao i da li spakovati lance za sneg ili suncobran.

:) Kupiš kombi, pa povezeš sve :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle još dve nove zimske Kleberke….razmišljam ozbiljno da li da ih montiram sada na kraju sezone…

IMG_2691.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako su zime zadnjih 10 godina nikakve, bar je u februaru znao da grune neki hladni talas sa ledenim danima i snegom.

Ove godine, cak su i jutarnje temperature iznad onih "cuvenih" 7C, o dnevnim da ne pricamo.

Sto opet ne znaci da nece naleteti neki talas, ali s obzirom da vec polako ulazimo u mart sa najavljenim jutarnjim od 10C...

Februar 2024., Beograd, poredjenje sa prosekom sve govori. Najnize temperature su bile oko ili iznad proseka najvisih dnevnih :blink: :

 

Untitled.png.0fa23fa8039f5ec5200973d21fd3cf28.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubi se poenta zimskih guma, nit hladno, nit sneg. Alk season ili letnje na rizik.



Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Stigle još dve nove zimske Kleberke….razmišljam ozbiljno da li da ih montiram sada na kraju sezone…
IMG_2691.thumb.jpeg.191aabf42da5827501975b74b9cdcb00.jpeg
Ozbiljne gume, ali gube smisao za ove temperature.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi u kakvom su stanju trenutne zimske koje planiras da menjas. Ako mogu da posluze jos ovih mesec dana, ne bih montirao nove.

 

Sa druge strane kao sto kaze Ivan, vise puta mi se desavalo da kraj februara ume da bude vrlo nezgodan. Prosle godine u ovo vreme (mislim da je 26. februar bio u pitanju) me je od Visegrada ka Uzicu uhvatio takav sneg i mecava da je put od Mokre Gore do Susice bio gotovo neprohodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20230404_092424.thumb.jpg.b0d6cd1ddb33b9e11fd03560258dad5a.jpg 20230404_103729.thumb.jpg.fef40c0033e8d3f26b3f452cf8e64a76.jpg 20230404_100030.thumb.jpg.df697feeda9821e786b63153709e5393.jpg

 

Upravo to ime, mada prethodne 2godine, a posebno prosle, April ozbiljno iznenadio.. pod Rudnikom zavejalo, nisam mrdao Brava nekoliko dana.

I ono cuveno, ajd pred kraj Marta da stavim letnje, da pozurim zbog guzve :D

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju stare Nankang mesa dosta,ali su izgubile svojstva,silikon izdomirao…U pravu ste,montiram ih za sledeću sezonu…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ih nisi uzeo pred zimu ove godine, jer ne znam koji je smisao novih guma koje će stajati i biti verovatno godinu dana "stare" :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, gledam lagano da uzmem letnje gume, pa me zanima da li je neko u skorije vreme uzimao Savu UHP2 ili Hankook S1evo3? Približne su mi sa cenom, za Savu sam čuo reči hvale, a posle zimskih Hankook sa kojim dan zadovoljan mogu samo da predpostavim da su i letnje odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par godina uzeo Savu UHP2, u medjuvremenu prodao te tockove. Sad cekam da stigne novi kontigent guma pa ih kupujem ponovo. 
Sto se tice Hankook-a, cast svakome ali ja uopste nisam odusevljen ni zimskim ni letnjim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@frostysrb

Ta letnja Sava je dobra Budzet guma, a taj Hankook je sa tim modelom s1evo3 je uskocio u premium, i mnogi smatraju da mu je tu mesto, na testovima zauzima odlicne pozicije. To je skoro 2 klase iznad Save. Sava ima dobre preformanse kao nova ali brzo degradira. Ja imam taj s1evo3, to sto sam prezadovoljan pojedinac ne znaci nista jer bi mozda bio zadovoljan i Savom, ali taj Hankook je mnogo mnogo skuplji od Save. Ako ti je slicna cena naravno uzmi Hankook, ali mislim da mora biti puno skuplji. Imam i zimske, novi rs3, malo je reci da sam odusevljen, ali opet- imas i post iznad pa ne znam koliko ti znace iskustva.

 

Edited by Ivan
Popravljen tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...