Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

...danas svratim kod vulkanizera da mi zakrpi gumu, i ustanovim da su mi obe prednje gume lose bile su marsal,i ja resih da ga pitam sta ima povoljno od guma i on mi ponudi neke KLEBER gume za kojie sam prvi put cuo.

3500din komad. Uzeo sam ih, ali me zanima sta vi mislite o tim gumama ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko se nije hvalio sa Kleber gumama osim ako nije placena reklama :lol: Od jeftinih guma po meni su najbolje Hitrice.

Dobro lepe za put i meki su profili. Kad je sk...as na neki krater bez sekiracije odes i kupis novu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg sad sta je tu je sreca da ih nisam mnogo platio 2kom 7000din valjda ce izdrzati do zime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto?Ne verujem da su loseg kvaliteta,samo je pitanje prianjanj i buke.Nema razloga da se lako raspadnu,ipak danas tehnologija je znatno bolja od one kad smo vozili Trajal i ostale gume iz istocnih zemalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kleber je za nijansu bolji od Hitrisa. Odlican izbor za te pare, ako je Dynaxer 2 u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

centrirao sam trap pre 20ak dana juce sam stavio nove gume da li je potrebno ponovo da radim neko kaze da neko ne ali niko nista konkretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trap je vec centriran,znaci sedi i uzivaj.Gume si naravno balansirao??? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da izbalansirane su rekao mi je ovaj vulkanizer kao da ne bih trebalo, ali da navratim za 10ak dana cisto da proverim pa tek onda da radim nesto ako je potrebno.

Pitam zato sto mi je drugar bezveze bacio rovca da bi trebalo, jedan kaze da ne, pa rekoh da vidim sta vi mislite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaintrigirao si me za Proxes 4 i cifra je 50% veća nego Prima broj veća. Izuzev, ako si uleteo u onu diskontnu prodaju, ima nekih suludih dimenzija na velikom popustu - stoji lager na sajtu, ako nekog zanima neka baci oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50/15 nije suludo ;) Cena za ovu dimenziju je još uvek 4.600 din, što mu dođe 50 i koji evro, što je opet poslednja cena Prime koju sam video. Koju dimenziju si poredio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima u 205/55R16 košta oko 4800, ne verujem da je između 15 i 16 razlika samo 200 dinara? Informacija je kraj maja, početak aprila, kad sam uzeo svoje Hitrise u pomenutoj dimenziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam poredio 16" (i 15" je previše za udobnu vožnju u Puntu), a tvoj info jeste svežiji. Ipak ne možeš reći da su Ap-ove cene za Toyo neprivlačne ;). Topla preporuka s moje strane, naravno izbor je na kupcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Toyo 165/65 R14 (mislim da je bila nesto kao F500) na Puntu mk1, Guma kao guma je odlicna i po kisi i po suvom. Prosto lepi za asfalt. Vozio sam je nekih 10000km pa sam prodao auto, tako da ne znam koliko su izdrzljive. Buka bi mogla da bude niza, ali nije strasno. Sve u svemu guma za svaku preporuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima za pocetak!

Znam da ovakvih tema vec ima na forumu, ali nisam nasao bas ono sto me interesuje, pa cu zato opet pitati.

Doslo je vreme da menjam dve gume na Stilu i suzio sam svoj izbor na Fuldu Carat Progresso iz neke srednje klase i Good Year Excelence iz vise klase. Fulda je 4700 din dok je Good Year 6000din. Dosta sam citao i izgleda da je Excelence bolja guma od Carat Progresso, sto se vidi i po ceni.

Iz finansijskih razloga sam blizi Fuldi, ali bih se mogao nategnuti i Good Year

Medjutim, na pamet mi je palo i sledece: Kad vec nemam pare za neke felne i dobre gume, da pocastim svoj autom malo sirim gumama tj. da umesto standardnih 195/65 15 stavim 205/60 15. Fulda je u toj dimenziji 5300din. Znam da necu dobiti nista spektakularno, ali ipak...

I to je u stvari moja dilema, da li da stavim bolju gumu (Good Year) u dimenziji 195/65 15 po ceni od 6000 ili losiju (Carat Progresso) u dimenziji 205/60 15 po ceni od 5300 din?

I da li uopste mogu napred staviti 205/60 15 ako su mi nazad dve 195/65 15?

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...I da li uopste mogu napred staviti 205/60 15 ako su mi nazad dve 195/65 15?...

Ne !

A, i po tim cenama, nema tu mnogo price o srednjoj i visoj klasi... ;)

Sve to sto si nabrojao spada ili u najjeftinije [ za tu dimenziju ], ili nizu srednju klasu po cenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7

Po meni je bolje staviti bolju gumu, nego li siru, ta sirina od 195 je sasvim dovoljna...

Sad kad rekoh vec ovo gore, nema potrebe da ti govorim za ovo drugo pitanje, jel :)

Pa, ako uzmes 205 zasto ih ne stavis nazad a ove od nazad bacis napred?

Bolje nazad imati bolje gume, nove, jer nazad nemas kontrolu nad njima, jel... ako ti je "losa" guma nazad koja nema grip, oce da zabaci zadnji kraj, jer guma ne drzi, a ako su takve gume napred, pa njih mozes da izkontrolises... sve u svemu nije da nemozes staviti napred 205, a nazad da budu 195... al...

Najbolje po meni uzmi 195... nadam se da sam pomogao nesto :roll:

p.s. a zasto ne??? ne mogu da stanu ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo,imam nove Goodije GT2 i jedva cekam da ih potrosim jer pevaju uzasno.Sledece gume ce biti iskljucivo Contineltal a ako ne bude para onda neke Hitrice pa udri.Verovo ili ne Hitris je bas tiha i meka guma i dobro lepi.Trajnost joj nije neka ali kad se uzme u obzir cena onda je i to OK.Moj auto se skoro ne cuje unutra osim suma od guma pa mi to ide na nerve jer da su bolji pneumatici to bi bila stvarno tiha voznja.Inace smanji dozivljaj sa sirinom i profilom,sve sto dobijes na malo izgleda gubis puno na udobnosti i performansama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod stila mislim da cu tesko uspeti da zabacim zadnji kraj, cak i sa losijim gumama. Uglavnom se desava proklizavanje preko nosa (understeer) i zato bih bolje gume da stavim napred, da bih to izbegao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokija

Pa zar sa sirim i nizim gumama ne dobijam na performansama, a gubim na udobnosti?

Nemoguce da se gubi i jedno i drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sirim gumama dobijas na stabilnosti ali gubis na performansama.

@Saabo: prvi put cujem da je bitnije da ti zadnje gume budu kvalitetnije od prednjih!!! :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nisam reko nikad.Samo sam reko da je Goodi sht i da jedino vredno paznje za manje para je Hitrica a za srednje pare Continental.Inace vece gume znace vecu tezinu koja se odrazava na udobnost i performanse,meni licno je lakse da progutam spoljni look ali da mi ostane udobnost i ubrzanje,dooobro cu razmisliti da sledece gume uzmem vece za samo 10 mm.Retko vozim preko 140 pako da moram da izvazem da li mi se isplati da teretim auto sa vecim gazom.O 20 ili 30 mm i ne razmisljam :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...