Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

imas u mertou yokohame u toj dimenziji su mislim oko 5.500din. na mom autu je sada napred yokohama, mekane, udobne, odlicno drzanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rsspitaj se malo za AVON. To je Engleska firma, Bridgeston je vlasnik, uklapa ti se u željeni rang, a fenomenalne su. Za leto predlažem ZV3 šaru

http://www.avon-tyres.co.uk/index.php?page...tail1&tid=3

Izbacuje vodu kao nezdrava po onoj kišurnjači za Sv. Nikolu sam opušteno išao 150+ po autoputu... Imaju noviji model ZV5

http://www.avon-tyres.co.uk/index.php?page...ail1&tid=27

Njih nisam probavao, ali su definitivno sledeće letnje gume koje ću staviti na auto. Imaš i ZZ3

http://www.avon-tyres.co.uk/index.php?page...tail1&tid=2

Ali to je sportska guma, izdržljiva do bola... Sa ovom nisam imao iskustva jer jelte nisam vozio sportski auto, a verujem da ni tebi na Stilu ne trebaju takve... one su inače nekih 20ak % skuplje od ZV3.

Što se zimskih tiče, najtoplije i najiskrenije preporučujem ICE Touring ST

http://www.avon-tyres.co.uk/index.php?page...ail1&tid=26

Znači ove gume BOLE koliko su dobre... išao sam sa Mercedesom C220 CDI oko 1500km po Bosni po najzavejanim putevima i definitivno ni najmanjeg problema nisam imao...

E sad tužan deo priče :D Ja ne znam gde ove gume imaju da se kupe tačno u Beogradu jer sam zaboravio kada su mi rekli, ali znam da ima... ja svoje uzimam u BiH ili u Bijeljini, a ako nema tamo onda u Banjaluci... Primer cena je za moj auto 185/60/14 AVON ZV3 je letos koštao ~42eur u Bijeljini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, dolazi vreme da se kupe letnje gume, i zbog raznih pogodnosti koje imam razmisljam o Toyo, Kleber i naravno Tiigar Hitris gumama u dimenzijama 165/65-15 za Lybru karavan. Prelistao sam postove ali nisam video posebne preporuke za Toyo i Kleber, pa me zanima da li je neko u medjuvremenu imao neko iskustvo sa tim gumama, i posebno me zanima koji model se preporucuje za "letnje" vreme. Kupio bih sve 4, a AP da je fin popust i povlastice za clanove kluba (Toyo)...

Pozz.

Edited by robbieF

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nisu 195/65-15.tigar je tigar,toyo malo meksa,kleber ok i barum u toj klasi su dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uzeo TOYO Proxes4 195/50/15 za Punta i za sad su ok;

btw celu zimu sam se vozao sa njima (a kao nisu za zimu....)

na zvaničnom sajtu piše da su to isključivo letnje gume....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Hitris imaš svaku preporuku od mene. Veoma je meka guma u pitanju, ali ne bih rekao da se posebno brzo troši. Jako dobro drži po kiši. Toyo Proxes znam da hvale Britiši puno, ali tamo je klima sasvim drugačija, te nisam siguran koliko je dobro ovde gde je često suvo i 40 stepeni u odnosu na njihovu stalnu kišu, vlagu i bitno nižu temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se ne bih složio za Hitris, već sam to ovde rekao al ajd, uspeo sam ganc novim gumama da poderem ivicu baš dosta nakon samo 3 brza škripuća kruga prečnika 10 metara :D

A i ne drže nešto na kiši, ne znam otkud ti to, beže u krivini ko jaje po teflonu :D

Činjenica da kad sam preša na njih sa Uniroyal jesu bile kao....kao da nisu tako balonske ivice, već kvadratne ako me razumete, tj veća gazna površina i teži na volanu, ali je taj osećaj brzo nestao

Lično bi sad pre uzeo najjeftiniju Mišelinku ili nešto drugo za 50 eur nego Tigar top klase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bože svašta, moje drže po kiši isto kao po suvom - jako dobro. Mislim, provozaću te prvom prilikom, najmanji problem. Nisam ih juče stavio, tj. jesam :D stiglo proleće, ali vozio sam ih cele prošle godine, do kraja decembra. Možda nije najbolja, ali loša (u mom slučaju) apsolutno nije. Dimenzija 205/55r16, uzeo sam ih nove nakon prošle zime, zajedno sa novim felnama.

Stvarno nemam objašnjenje za tvoje loše iskustvo, ja ih uzeh jer ih vozi neki narod koji prelazi jako mnogo. Nisi jedini koji kritikuje Tigra, verujem sasvim objektivno, ali ja imam sasvim dobro iskustvo i sa Winter1 (2007.), a drugi par zimskih guma mi opšte nije loš - Michelin Alpin 3 (2006.).

Jedino što sigurno mogu da kažem da je za zaobilaženje, onaj Firestone što se isporučuje (ili se isporučivao) uz Z10. Ne mogu da razumem da je neko isprojektovao uopšte onoliko bučnu gumu. Slično pričaju za Michelin Energy - ako nekog zanima dotična guma neka proveri tu informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ti imaš širu gumu znači bolje prianja. Teži ti je auto takođe. Nije spušten ko moj pa da skače po putu što utiče na manje kontakta sa podlogom. Stil vožnje možda takođe, mada ne znam tvoj samo nagađam, al sigurno ne zalomiš skretanje sa tolikim Stilom kao ja :)

A ponavljam, pocepale su se ko dečije gaće po betonu za 3 minuta. Ko oće da vidi koliko, nek pogleda na skupu :) Naravno da ni jedna guma ne trpi divljanje, al ovo je stvarno smešno, nije mi prvi auto ni prva guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čuj, mogao si i da zapneš za nešto tim divljanjem i da otkineš parče, pogotovo po ovom našem "divnom" asfaltu. Prosto to kažem jer je teško biti objektivan u ovom slučaju, a meni nije teško da demonstriram koliko guma u stvari jako dobro radi po mokrom ako budemo u prilici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana bih trebao da kupim gume ali bih uzimao za sva godisnja doba pa bi mi trebala preporuka za dimenzije 205/55/16 u cenovnom rangu do 7500din. Vidim da svi uzimaju letnju ili zimsku pozadi su mi eagle f1 i njima sam prezadovoljan i njih koristim kao letnju mada su se dobro pokazale i zimus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kleber Dynaxer HP2, a moze i Hydraxer, ali njih nisam vozio.

Edit: sad vidim da trazis all season, ove su se odlicno pokazale i na kisi.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od juce ja imam 4 Kleber Dynaxer XP2 i prvi utisaj je divan, jer se novo buke u odnosu na winter1 znacajno smanjio. :)

Winter1 naduvaš na +0.3bar u odnosu na koliko si duvao letnje i guma će postati sasvim nečujna. To isto ti piše i uputstvu za kola. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam uzeo TOYO Proxes4 195/50/15 za Punta i za sad su ok;

btw celu zimu sam se vozao sa njima (a kao nisu za zimu....)

na zvaničnom sajtu piše da su to isključivo letnje gume....

Tako i jeste.Nikad nisam imao toliko muke da prezimim sa MS gumama ko ove godine.Na suvom i vlaznom je super guma,ali na snegu,zbogom pameti.Niti je sara,niti je materijal za zamske uslove.Prema mojim mukama,toplo je ne preporucujem za zimske uslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ste čuli reklamu na radiu, za svaki kupljeni set Michelin guma dobija se set alata na poklon u Beogumi? Ja treba da kupim nove, prednje em sam icepo em izašo balon od rupe neke kad udarih pa mi nije za zezanje, mislio sam odmah da kupim sve 4 a Michelin bi uzeo neke najjeftinije a ok, tako da možda sve to odradim u Beogumi, mada verujem da je taj alat nešto nekvalitetno, al opet džabe je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ste čuli reklamu na radiu, za svaki kupljeni set Michelin guma dobija se set alata na poklon u Beogumi? Ja treba da kupim nove, prednje em sam icepo em izašo balon od rupe neke kad udarih pa mi nije za zezanje, mislio sam odmah da kupim sve 4 a Michelin bi uzeo neke najjeftinije a ok, tako da možda sve to odradim u Beogumi, mada verujem da je taj alat nešto nekvalitetno, al opet džabe je :D

Cenim da je to neki kineski komplet, ali bar ce te navuci da kupis dobre gume... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio nove Tigar Hitris, i apsolutno sam zadovoljan, vozio po kisi, ali ne mogu to jos da ocenim, sto se voznje po suvom tice odlicne su, buka je znatna nakon 150km/h ali moze se preci preko toga, ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet.

Mogu svima da preporuchim jednu radnju gde prodaju gume u Beogradu, imaju ja mislim, vecu ponudu i od beogume, s tim sto ovi daju popust od 20% od trzishne cene koju svi drze, ukoliko se kupuju sva 4 pneumatika. tako da je GY excellence, koji sam hteo da uzmem, sa sve montazom bio 6500 din. (sto mu dodje samo 1500 vise od tigara koji je uglavnom najjeftiniji) te sam trebao da uzmem, ali sam ovo dobio kao kompenzaciju, pa se ne zalim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam uzeo TOYO Proxes4 195/50/15 za Punta i za sad su ok;

btw celu zimu sam se vozao sa njima (a kao nisu za zimu....)

na zvaničnom sajtu piše da su to isključivo letnje gume....

Tako i jeste.Nikad nisam imao toliko muke da prezimim sa MS gumama ko ove godine.Na suvom i vlaznom je super guma,ali na snegu,zbogom pameti.Niti je sara,niti je materijal za zamske uslove.Prema mojim mukama,toplo je ne preporucujem za zimske uslove.

Pa, nema šta da se ona preporučuje ili ne za zimske uslove, jer Proxes4 je isključivo letnja guma...

gx18a1X0.jpg

Letnja guma u segmentu vrlo visokih performansi namenjena onima koji osim povoljnije cene i sigurne vožnje od gume zahtevaju i atraktivan izgled gazeće površine i bočnog dela. Ovo je idealna guma za one korisnike koji žele ulepšati svoj automobil većim felnama, a samim tim trebaju gume nižeg profila. Da bi se postigle performanse na suvoj i mokroj podlozi Toyo je koristio novu tehnologiju izrade gume, zvanu "T-Mode". W oblik gazeće površine uspešno odvodi vodu, dok se posebno oblikovani rameni blokovi brinu o niskom nivou buke.

Bez obzira na postojanje M+S oznake na bočnom delu ove gume, PROXES 4 je striktno letnja guma. M+S oznaka se nalazi da bi se zadovoljili propisi u SAD-u gde se ova guma isto tako prodaje.

Toyo

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako da je GY excellence, koji sam hteo da uzmem, sa sve montazom bio 6500 din. (sto mu dodje samo 1500 vise od tigara koji je uglavnom najjeftiniji) te sam trebao da uzmem, ali sam ovo dobio kao kompenzaciju, pa se ne zalim :D

U kojoj dimenziji je ta cena? Tesko u tvojoj sadasnjoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta mislite zasto sam mu prodao felne... :) :)

oko 13000 din GY Excellence 215/45 R17 komadx4= 550e

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...