Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

malo da promene opste poznate destinacije, dosadili vise, ima smisla obilaziti iste destinacije na nekoliiko godina razmaka kad se mozda nesto promeni usput ali ovako svake godine jedno te isto bas nema smisla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Bogu,vratili se sebi! Ovo do sada je bilo baš bez veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Do Grčke preko Severne Makedonije - Ostrvo Krf

 

Konačno su počele dugo očekivane SAT-ove letnje patrole. Kao prvu destinaciju odabrali smo Grčku i čuveno ostrvo Krf, koje ima izuzetnu istorijsku vrednost za srpski narod.

Patrolu započinjemo u Beogradu, nastavljamo preko Severne Makedonije pa sve do Grčke. Kako vozimo na krajnji zapad Grčke, bićete u prilici da vidite i sva važna skretanja i za Halkidiki, Olimpsku regiju, Lefkadu, Sivotu i Pargu. Na samom Krfu otkrivamo i nove pojedinosti o stradanju naše vojske, ali i kako turisti mogu na zanimljiv način da provedu svoj odmor:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah, pristojno odradjeno. Malo smara onaj deo oko promocije sponzora i pokazivanja na laptopu kako da prebacis novac (wtf), ali to je neminovnost. Bar je na jutjubu lako premotati.

 

Usput, videste li nove kazne u Grckoj? Jbt, ono nije normalno. Mislim, idem na odmor, sa porodicom, nemam u planu da prolazim kroz crveno svetlo ili stop.... Ali jbt 60 dana vozacka i tablice!

 

Ajde sto su to uveli za mobilni i voznju deteta van sedista. Aaajde i sto je vec bilo za parkiranje. To je nesto sto uradis svesno. Sa predumisljajem. Ovo sad... Tacno u strahu da vozis.

 

Capture.thumb.JPG.7748a2568691b209010afeec7f758ffb.JPG

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Smireni said:

 

 

Usput, videste li nove kazne u Grckoj? Jbt, ono nije normalno. Mislim, idem na odmor, sa porodicom, nemam u planu da prolazim kroz crveno svetlo ili stop.... Ali jbt 60 dana vozacka i tablice!

 

Ajde sto su to uveli za mobilni i voznju deteta van sedista. Aaajde i sto je vec bilo za parkiranje. To je nesto sto uradis svesno. Sa predumisljajem. Ovo sad... Tacno u strahu da vozis.

 

 

 

 

Mislis da ce se to striktno primenjivati i kolike su sanse uopste da te navataju panduri, kad si ih realno video u GR da negde zaustavljaju? mozda po Solunu ili vecim gradovima ali ovako usput ih je retko videti i to samo u prolazu. Nase su mahom kaznjavali za parking skidanjem tablica, ostale kazne su jako retke

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, OMP said:

Mislis da ce se to striktno primenjivati i kolike su sanse uopste da te navataju panduri, kad si ih realno video u GR da negde zaustavljaju? mozda po Solunu ili vecim gradovima ali ovako usput ih je retko videti i to samo u prolazu. Nase su mahom kaznjavali za parking skidanjem tablica, ostale kazne su jako retke

Slazem se, nema policije toliko, a koliko ce striktno primenjivati... ne znam. Ne bih voleo da saznam.

 

Evo recimo primer - Vecina nas ne vozi kroz stop kao na polaganju. Zaustavis auto na zaustavnoj liniji do potpunog stajanja, ubacis u prvu i krenes polako do linije preglednosti gde opet stanes i pogledas. Svi mi odmah idemo na liniju pregednosti i milimo dok vidimo da li ima saobracaja. Ako nema, prodjemo. To se tehnicki racuna kao prolazak kroz stop. Ovo je samo jedan primer. Znaci ako se nekom nakrivi, moze da zeza. A ako te zeza posledice su vrlo ozbiljne.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, The Punisher said:

Kako se ovi naši ne sete da strance kažnjavaju u Srbiji skidanjem tablica?

verovatno jer nemamo u zakonu takvu opciju ali treba da je uvedu posto stranicima ne mogu nista kad se parkiraju a ne plate parking. Secam se kao dete 80ih godina u Solunu caletu skinuli tablice jos tada su grci tako radili.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Patrola do Grčke preko Bugarske - Asprovalta, Atos i Hilandar

 

Nastavljamo letnje patrole! Ovog puta vodimo vas do Asprovalte, Nea Vrasne, Stavrosa, Jerisosa, Uranopolisa i Hilandara.

Izabrali smo pravac preko Bugarske jer je tako jednostavnije stići do trećeg prsta Halkidija, a ujedno i da proverimo dokle su bugarski putari stigli sa izgradnjom auto-puta prema Grčkoj. Takođe, ovo je bolji pravac za sve one koji idu prema Kavali i ostrvu Tasos. Videćete šta vas sve čeka na putu dugom preko 700 kilometara. Pored turističkih zanimljivosti i cena, posebno smo ponosni na to što su dobili blagoslov za snimanje Hilandara. Dobićete sve informacije kako i vi možete da se uputite na ovo sveto mesto, ali i još mnogo zanimljivih informacija kada je u pitanju boravak na Svetoj Gori:
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada uvek zafali onaj bariton pokojnog Mirka!:crybaby:

Mladen ima "duži jezik" i ukazuje na realne probleme u toku puta, čudi me da je još na RTS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa novo sa našim TAG-om u MK,kartica radi,sinoć oko 22-30 na Preševu u tri kolone po pet automobila,desetak minuta.Sad smo u Bitoli,sinoć stigli oko 00-30 u stan u centru,preko bukinga,60 m2,dve spavaće sobe 35e.Mi smo im prvi gosti.Odličan smeštaj,lagano krećemo put Peloponeza,tradicionalno.Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohoho,danas i sutra se ne plaća putarina u celoj Grčkoj zbog izbora,pohvalno za braću Grke!Na prelazu Medzitlija-Nikki bilo desetak kola,put je malo lošiji od Bitolw do granice,al ga popravljaju,u Gr je dobar.Lagani odmor na Strati pa nastavakdrumovanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče na auto putu pre Ioanine stuštio se neviđen grad veličine jajeta,natmurilo se pre tunela a u tunelu je bilo upozorenje,na izlasku kataklizma,ludilo,pršti lupa,udara sa svih strana,grozno,do sledećeg tunela je bilo možda jedno 500-600m,svi koče u desnoj traci i napuni se tunel očas posla.Ljudi izlaze da vide koliko je ko štetovao,kod mene je polomljen onaj plastični deflertor na desnim prednjim vratima i ulubljenje na sred haube i par komada na krovu.Koliko je gruvalo dobro sam i prošao.Temperatura je sa 32pala na 14.U više navrata je padao grad,pa jaka kiša i tako sve do Jonskog auto puta jedno 30km,posle opiči sunce i ponovo 32 stepena,kao da ništa nije bilo.Putarina se ne plaća do ponedeljka u 8:00,kad je dzaba tero sam preko mosta,nisam išao mostom par godina,13,60e,hteo sam da napravim par krugova po mostu al mi nisu dali ovi moji ajduci!Sve u svemu stigosmo živi i zdravi,sad je već 29stepeni,verovatno je i voda ok.Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene taj grad najvise plasi kad tako zadesi na putu pa ne mozes da sacuvas auto, sta da nije bilo tunela, steta uz qrac, danas bio do NI i u jednom momentu se tako natustilo ja gledam samo kad ce da krenu neka govna da padaju ali prodjoh kroz tu deonicu brzo bez padavina Pre nekoliko godina me takav pljusak uhvatio isto na ap do NI pred tadasnju naplatnu Nais, ja to u zivotu nisam doziveo srecom samo se na jakom pljusku zavrsilo ali bukvalno sam usao u mrak i pljusak da brisaci ne stizu da brisu, ali ono vozis po suvom i tmurnom vremnu neko vreme i od jednom uleces u mrak i kisa pljusi to bije po krovu kao grad da pada a u stvari kisa, svi koče, ne vidis nista, neki staju pod nadvoznjak, neki u zaustavnu, opsti haos, meni frka da me ne stigne neko od pozadi pun ap turaka i svi vozimo jedan drugom u branik cca 30kmh jer jedino tako vidimo svetla onog ispred, nikad mi se nije desio takav pljusak za ovih 25 i kusur godina volanisanja, to je trajalo cca 1km i od jednom prestaje i suv put i posle 500m pici sunce, neverovatan prizor, cuo sam od nekih ali nsiam verovao da moze dok nisam doziveo...prosle godine krecem na more nocu, grmi, seva, pljusti tako sam vozio do NI posle me pratila kisa i kisica do VR

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/24/2023 at 6:39 PM, clockwork_orange said:

@Drasko bgd Hvala na informacijama i mene ceka isti put do Peloponeza samo sto pauziram u Janjini
Pisi i utiske o Peloponezu

Uf,sve zavisi gde ideš na Peloponez,mnogo toga ima za videti i obići,ne može za jedno letovanje,posebno što je mnogo vruće.Najbolje je za obilazak je oko Uskrsa,ovde treba doživeti Uskrs,spektakularno, ili septrmbar i oktobar.Meni je Peloponez ko Afrika,topao i neistražen,uvek mu se rado vraćam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ko ide preko Dojrana, vrlo je upotrebljiva opcija autoputa Skoplje-Štip i brzog puta Štip-Radoviš, pa odatle prava i dobra magistrala preko Strumice do samog Dojrana.

Google daje samo 5 min duže tuda u poređenju sa standardnom rutom. I na to treba dodati da se standardna ruta renovira na više mesta i da avtopatot nije vo ponajboljite stanjeto

Untitled.png

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kad je kod njih avtopat i bio u nekom stanju, vazda neka krparenja i radovi i nikad da naprave da to bude kako treba, kad iz MK udjes u SRB ladno kao na stazu f1 da si usao, preporode se i auto i telo i mozak

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...