Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Posted (edited)

Ovo su benzinci, na lanac, nijedan lanac do sada nije zamenjen kod nas, rade kolege 20 godina Mazdu, ja sam tu tek 3 godine. Na starim 2.2d su se istezali pogonski lanci bez nekog pravila, bilo je i na 30000 km i na 330000 km, dobro je što kada se istegne lanac preko određene granice na tabli izbaci lampicu (blinka DPF i check engine) tako da su dobre šanse da neće doći do pucanja. Sve ostalo je na tom motoru ok, nemaju nekih nepredviđenih problema, ali zahtevaju plansko održavanje, na 60000 km obavezno menjanje podloški dizni, da ne dođe do zapušenja mrežice u karteru.

Ovi novi 2.2d Skyactive su ozbiljno smeće, nepouzdani, skupi za popravku i stalno neki problem. Prosto neverovatno da kuća koja napravi onakvog Benzinca napravi ovako smeće od dizel motora :2guns:

Edited by frostysrb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spomeniti Kum inace prodaje svoju Mazdu 6 2.0 SkyActive 2018. On je prvi i jedini vlasnik i suto je u prvoj boji i ima 126k km i servisnu istoriju iz Mazda servisa. Crna u nekom lepom paketu opreme,ne najnapucanijem ali  ima dva seta tockova 19" i jedne manje. Ako nekog interesuje dajem broj pa nek se dogovara sa Kumom. 

Znaci ovo je ono sto svi traze i dobar auto i prvi vlasnik i prava kilometraza i prva boja i kupljen nov u Srbiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji ima Mazdu 3, žalio se na neke probleme sa menjačem... Reče da im je to boljka... Mislim da je benzinac u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja godina? I jel manuel ili automatik?

Kod Skyactiva samo smo jedan menjač otvarali, manuelac, ispadao iz treće brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@frostysrb

Rekao mi komsija poznanika brata pasenogove surnjaje...

Ne nasedaj na provokacije, vidis da podmece klipove u tockove svojoj kosookoj konkurenciji :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, shuxx said:

Ima puno polovnjaka koji će još dugo i pouzdano raditi, ali treba znati izabrati među gomilom onih koji su nalickani za prodaju. Dobar izbor su polovnjaci kupljeni u SRB, evo na PA nekoliko Kia Ceed sa oko 80 000km na satu. Nebi trebalo da ima problema sa njima.

Videh nedavno na jednom forumu račun za redovan servis za Ceed oglašen na PA (mislim iz 2018.), tačnije, redovan servis "plus" zamena prednjih diskova i svih disk pločice, a ukupan ceh je bio oko 120.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ono je bolesna cifra, pednji disk 18k dinara, prednje plocice 15k a zadnje 16k, aman, pa ko da su od zlata.... jJa kad sam pitao za mazdu cx7 u ovl. koja je cena diskova bili su 100e prednji OEM,  taj auto inace bas i ne trpi neke aftermarket diskove bar ne ove osrednje brendove posto se brzo pokrive tako da je OEM jedino resenje na duze staze verovatno je je masivan i tezak auto ali kod ceed-a bas ne verujem da mora original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ljudi kazu, ne zaradjuju fabrike automobila na prodaji (puno), vec na servisiranju.
Te cene su min dvostruko vece nego sa aftermark delovima i neovlasc radionicama.

Mada, vecina nas vozi polovnjake 10 god i vise stare, pa su i delovi i majstori povoljni. Tesimo se

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam vozio mazdu u ovl. servis ulje su naplacivali ako se ne varam oko 6000din 4l a onda mi glavni mehanicar kaze, slobodno kupi total posto total radi ulje za mazdu samo ih mazda prodaje kao dexelia i duplo vise kosta

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, bane1321 said:

 

@Ivan sa vama Jevropljanima nemam šta da pričam! Dršte se vi PureTech samo! :P

Momak, prvo se ti malo udubi u pricu oko THP. Pa posle mozemo da pricamo o boraniji od PureTech i slicnim :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 3/21/2024 at 2:14 PM, ISV_01 said:

L200 star oko 3 godine:

Zamajac oko 230k

Korpa i lamela oko 56k

Druk 25k

Sraf za zamajac 5k

 

I jos po nesto...cifra ukupna oko 530k

 

Ovlasceni.

 

Lebtehebonijemidobro

Drugi ovlasceni dao ponudu, oko 120k manja od ove navedene (originalni delovi)

 

Neovlasceni dao ponudu 315k (Zamenski delovi -LUK set kvacila i delovi)

 

Cisto neki pregled cene delova.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

qq lele.png

qq lele.png

QQ - LELE (za neupucene :))

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima onaj tip iz Bosne na yt diy workshop koje odhebao servisnu garanciju i sve radi sam,pa ima puno uputstava kako održavati KIA automobile

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

DIY DINO, odličan kanal, sa dobrim klipovima, imao je puno dobrih klipova, o uljima, o održavanju auta itd, ALI je ugasio kanal...zašto...bem li ga.

Nije trebao, bilo je tu puuuunooo dobrih saveta.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, OMP said:

Kad sam vozio mazdu u ovl. servis ulje su naplacivali ako se ne varam oko 6000din 4l a onda mi glavni mehanicar kaze, slobodno kupi total posto total radi ulje za mazdu samo ih mazda prodaje kao dexelia i duplo vise kosta

Pre koliko je to bilo? Sada je litar oko 2500 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

nadjoh racun iz 2020. tad je dexelia 5w30 bila 1360din litar kod njih a total ovako u radnjama bio nesto tipa 700, isao sam i kasnije isto kod njih ali ne znam koliko je bilo, zadnji put mislim 2022. da sam vozio tamo, mozda su tad naplatili 6000 ulje,  posle toga se auto odrzava van ovlascenog

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Sva ta ulja koje se vode pod nekim automobiliskim brendom su u stvari ulja nekog od poznatih proizvodjaca ulja jer mazda, bmw, mercedes itd ne prave svoja ulja tj nemaju svoje rafinerije kao i za mnoge delove mehanike sto prave drugi proizvodjaci samo sa logom odredjnog brenda to je normalno ali nije normalno da ti naplate duplu cenu.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

I like this new game. Lamborghini Murcielago has the same indicators as Ford Focus Mk1

abA1LkNL_700w_0.jpg

a7Ppo629_700w_0.jpg

agRlYq9w_700w_0.jpg

 

Da vidis tek razliku u ceni izmedju gornjeg/levog i donjeg/desnog... za isti deo.

 

Tako i meni dosta delova pasuje od Fiat Bravo :D :D :D 

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Alfetta? (morao sam da guglam)

Lamborghini Countach has the same tail lights as Alfa Romeo ...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Bravo! Nije to nov i redak koncept,to je poenta...

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...