Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

32 minutes ago, Axic said:

Vraca se u Autokomerc pa dalje ne znam sta se desava. 

Često se prodaju kao "ovlašćeni" polovnjak,  vozilo u garantnom roku.... Skoro je kolega kupio Tipa na neku takvu foru. Još ga častili dva mala servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasceni polovnjak sta je to, to neki novi termin za ocerupano pa vraceno na trziste? moze za 50% cene i vise popusta ;)  zavisi kolko je izakan i kolko su mu oridjidji delovi zamenjeni kineskim shit-om ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

To je dobra varijanta samo koliko je to fer plej .... trebalo bi biti.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozila održavana u ovlašćenom servisu u garantnom roku, mahom su to službena vozila koja za godinu, dve imaju 100 000+km.  Gledao sam kod prijatelja par auta kupljenih na tu foru, osim kilometraže sve ostalo je "kao novo". 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pa trebalo bi biti, verujem da ima i varijanta na kredu kod njih da se kupi sto bi trebalo biti ok ako je neko simpaticno vozilo u ponudi ... definitivno mi treba jos konja i velicine .... i naravno skoro novo sto bi rekli , necemo nov nov ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
35 minutes ago, stex_pb said:

Vozila održavana u ovlašćenom servisu u garantnom roku, mahom su to službena vozila koja za godinu, dve imaju 100 000+km.  Gledao sam kod prijatelja par auta kupljenih na tu foru, osim kilometraže sve ostalo je "kao novo". 

Desava se kod nas da neki pređu 50k km za godinu dana pre nego ih vratimo a bude i slučajeva gde pređu jedva 4k za tu godinu km ali ugovor je takav da se svi vraćaju i uzimaju novi. 

 

Nego, da se vratimo savetima za kolegu koji je pitao za UP-a. Koliko se sećam isti je motor u Seatu Mii i Skodi Citigo a verujem da su ova dva malo jeftinija zato sto ne nose VW znak a isti su. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ga i ja ima verzija od 60ks i od 75ks cini mi se da su isti motori samo drugi software
Troumio sam se izmedju UP-a, Pande i Citroen C3 Picaso prioritet mi je bio automatski menjac i na kraju sam izabrao Pandu sa manuelnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda je za cenu koštanja,zmaj od auta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja odlozio gledanje sa prethodnog na naredni vikend i zakasnio :) Mozda je tako i bolje, svakako finansijski ako nista drugo.

Hvala svima za savete!

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, oktopod said:

Dva cilindra?

Da 2 (dva) cilindra, 875 kubika, bezin, turbo, 85 ks (sa tendencijom da poraste na 105ks)

Auto odlicno ubrzava zivahan motor koji se jos i odlicno cuje rado se vrti na 6000 obrtaja zbog male tezine moze da se nosi sa znatno jacim automobilima. Sto se tice potrosnje u gradu varira od 8 do 10 litara zavisi od sezone nacina voznje i relacija za potrosnju na otvorenom ne znam nikad nisam izasao van grada. Sve u svemu ja sam jako zadovoljan sa tim motorcetom pravi gradski auto. Lako se vozi pregledan auto lako i precizno salta brzine a o volanu nemam reci koliko je lagan a jos ima i city mod  Skoro sam vozio hjundu i10 i panda mi je daleko bolji auto u svim segmentima
Panda naravno ima i mana  na 6500 ima drastican pad snage dok na niskim obrtajima do 1500 nema snage te ga treba vratiti u prvu brzinu jer pri malim brzinama nema sanse iz druge da povuce

Start stop sistem radi kad on hoce bez ikakvih pravila, Hill hold takodje ima svojih boljih i losih dana
Panda je zvanicno presla 140.000 a nezvanicno 240.000 ali nigde se ne primecuje ta kilometraza
Volan, rucica menjaca, papucice, sedista..... nemaju mana tj nigde se ne vide tragovi koriscenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
42 minutes ago, clockwork_orange said:


Panda naravno ima i mana  na 6500 ima drastican pad snage

6500, da nisi omasio cifru, taj motor ne verujem da i moze da dobaci do 6500 a i da dobaci tu mu je blokada preko toga i ne moze kao i vecina kola sto ima blokadu izmedju 6-6,5k

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@oktopod
Mozda si samo mlad, od poznatijih u nasim krajevima motore sa dva cilindra su imali Fiat 500,  Peglica, Spacek i Trabant

@OMP

vrti se vrti, tu negde ima i blokadu zato sam i spomenuo nagli pad snage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svrhe vrteti taj motor toliko jer mu je 5500 neki limit za salt kad i isporucuje tu najvecu snagu sve posle toga je gubitak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ga ne vrtim u te obrtaje ali se desi ponekad

Motor voli visoke obrtaje i jako lako ih postize pa se nekad pri ostrijem startu desi da doteram do blokade pogotovo u prvoj brzini ponekad i u drugoj
Motor je do 3000 apsolutno necujan te postajem svestan broja obrtaja tek preko 4000

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, OMP said:

6500, da nisi omasio cifru, taj motor ne verujem da i moze da dobaci do 6500 a i da dobaci tu mu je blokada preko toga i ne moze kao i vecina kola sto ima blokadu izmedju 6-6,5k

 

Primera radi, sadašnji Yaris 1,5 od 125 ks razvija maksimalnu snagu na 6.600 o/min, a limiter mu se "pali" tek na oko 7.000 o/min. Sve u svemu, totalno lud motor, koji se veoma "slatko vrti" :) I koliko god često baš uživam vozeći Jazz-a, toliko me nekada na svoj način "divljim" motorom oduševljava i ovaj sadašnji Yaris. 

 

viber_image_2024-02-27_10-04-45-129.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam baš toliko mlad, naravno da pamtim motore sa 2 cilindra pa i dvotaktne koji su išli na mešavinu i nije bilo ni kočenja motorom, hteo sam reći da nisam znao da ih sada ima u savremenim autima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...