Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

kompas mi se svidja ali ni lud ne bih dao 30k za taj auto, uvek bih pre isao na mlad polovan auto za manje para ili isto para ali vise klase tu ne moze mnogo da se pogresi jer do 30k ima bas mladih kola sa malo km i da ti ostane kusur.... za 15-16k jeste da ima polovan audi, bmw i sl. ali ni ja ne bih smeo da uletim u takvu pricu sem nesto bas provereno od poznatog prodavca ali svakako ne bih kupio ni nov fiat

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira nisam fan tih kreditiranja, lizinga, rata sta god, kupujem sve za kes ako mogu ako ne mogu ne kupujem i tako ceo zivot, u danasnje vreme nesigurnih poslova i sl. mi je tek besmisleno ulaziti u takve price, pricam naravno u svoje ime a svako neka radi kako misli da treba i kako mu odgovara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i moj drugar, nema decu jer eto u današnje vreme (već 20 godina u nazad) nije hteo da ulazi u tu priču jer nestabilna vremena, ne zna se šta donosi dan a šta noć, ne bi da mu sutra deca ispaštaju zbog njegovih pogrešnih odluka, posao može da izgubi preko noći... ...i tako....

 

BTW auto možeš uvek da prodaš a decu......

 

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moj drugar,napr kupio nov auto na kredu,posle dva meseca ga totalizicao,ne svojim greškom,(lupio ga kamion koji prevozio šećernu repu na semaforu,vozač bio umoran,a jurio da stigne turu više)

Nema (taj)auto a plaća kredu( kao da ima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet mi nije jasno ko uzme nov auto a da ne uzme kasko, pa makar i dačija bila. 

Kad su bile ove oluje drugar šalje kako je neki Leon fr od njegovog druga udešen, star 2 godine. Rekoh ma opušteno ima kasko zar ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro kola vs deca je glupo poredjenje nema to veze jedno sa drugim a takodje mi nije jasan neko ko kupi nov auto i ne uzme kasko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos ne razumem kakve sudar ima veze sa tim dal je nov auto na kredit, ljudi uzimaju polovna kola skuplja od nekih novih isto na kredit, pa ako se njima desi totalna steta a jos su u kreditu to je nekako u redu jer je polovan?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2023 at 10:46 PM, buldozer said:

Budžet: do 11k

Tip: limuzina, SUV

Menjač: automatski

Potrebe: godišnja km oko 25k, često duža putovanja

Stavke: udobnost, potrošnja

Trenutna konkurencija: PUG 508, Ford Kuga, BMW 3 (možda i X1), Passat CC, Audi A5

 

Šta kažu forumaši?

 

Ovako, pug 508 i kugu bih eliminisao u startu zbog automatika, jer automatik u bmw (zf) ili u vw/audi (dsg) za klasu bolje rade i pouzdaniji su, mada treba imati u vidu da je kod a5 ako je prednja vuca automatik zapravo multitronic koji je kvarljiv i los.

 

To su generalno automobili koji su zahvalni za posedovanje i za velike kilometraze, samo dobar primerak da uzmes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, darkman14 said:

I opet mi nije jasno ko uzme nov auto a da ne uzme kasko, pa makar i dačija bila. 

Kad su bile ove oluje drugar šalje kako je neki Leon fr od njegovog druga udešen, star 2 godine. Rekoh ma opušteno ima kasko zar ne? 

Ovo je Srbija,nije Nemačka,ovde ljudi voze zimske gume cele godine i na najskupljim modelima

 

8 hours ago, oktopod said:

Ja jos ne razumem kakve sudar ima veze sa tim dal je nov auto na kredit, ljudi uzimaju polovna kola skuplja od nekih novih isto na kredit, pa ako se njima desi totalna steta a jos su u kreditu to je nekako u redu jer je polovan?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Dok ne osetiš svu snagu srpske adminustracije na svojoj koži,nećeš ni razumeti…ja sam mom detetu papire za studentski dom rešavao 20 dana,trebalo je da bude 3 dana….

Sve to lepo uzgleda na papiru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam razumeo da se ti nadovezujes na kritiku kupovine novog auta pa nisam razumeo kakve veze ima nov ili stari na kredit pa slupan, izgleda nisam bio razumeo poentu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, šta mislite o Hyundai i30? Uzeo bih nekog benzinca, pa ako može neki savet na šta da obratim pažnju, koji motori su se najbolje pokazali...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar auto,kao benzinac,,stabilan,sa direktnim ubrizgavanjem(gdi),bez nekih naglešenih mana,kao polovnjak uglavnom tek izašao iz sedmogodišnje garancije( znači dobro održavani,mahom)…

Ali nikakvo uživanje u vožnji,nema neke performanse,dosadan i nije štedljiv

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, horvat said:

Imao sam Kiu Ceed

Nije šija, nego vrat! :D

 

Cimer ima Elantru, čini mi se tri - četiri godine, ne žali se... Pre toga imao fauvejove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj školski još uvek tera I30 dizlo '10 godište od novog, prešao k'o zna koliko stotina hiljada sa njim, a realno ima toliko da može da vozi šta mu padne napamet. Meni to puno govori o tom autu.

 

Prvo bili kupili za kevu jednog '09, pa mu se svideo valjda. Pre toga terao Astru G, '01, 2.0dtl  isto od novog. Prodao je radniku sa 460.000, i čovek je još uvek vozi.

 

Pre par godina njegova gospođa pazarila novog tucsona turbo zinben 1.5-6 (valjda), i to mi opet puno govori o Hjandeju. Ne lože se kao većina (skorojevića) ovde na premium brendove, koji čim se dokopaju malo više keša momentalno postaju gospodari prstenova, MB ili BMW manekeni i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, horvat said:

Imao sam Kiu Ceed :D 

A ne znam, ja mrzim te aute, ne bi lopatu naslonio na njih.

Nova Kia Proceed (Shooting brake, ne ona stara sa 3v), pa jos u GT verziji, pa jos u beloj boji... Mislim, ne da se ne bih bunio, stavise :D .

Cak iako nisam ljubitelj crossovera, novi xCeed takodje.

Dobar drugar (koji moze da bira sta novo da kupi) je pazario nov Sportage, slatko se navozao i prosao celu Evropu sa njim. I uzima novu verziju.

Skidam im kapu kako su napredovali samo u zadnjoj deceniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...