Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

Nisam bio fan bele, ali mi je "uletela" Giulietta svojevremeno i mogu reci da sam bas promenio misljenje i sad je bas volim. Cak i ovoj "serpa" izvedbi, a da ne govorim o onim lepim metalik/perla varijantama. Nekako, lepse otkriva linije i formu karoserije, a lepo i reaguje na svetlost, kada svetlo pada pod specificnim uglom, vide se senke, sto na tamnim autima nije slucaj, tamo se samo refleksije vide. A ni za odrzavanje uopste nije teska, recimo znatno mi je laksa od crne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MiloshBg said:

A za sta je bela boja po tebi? Ne racunam frizidere i belu tehniku...!

 

Pa imam prava valjda da mi se ne svidjaju bela kola??? retko koji auto bih pazario u beloj boji apogotovo ova jeftinija vozila koja se mahom voze po komercijali

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok...ali verovatno ne bih zbog toga izbegao kupovinu dobrog primerka ali da mogu da biram ne bih odabrao belu sigurno

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Nekako, lepse otkriva linije i formu karoserije, a lepo i reaguje na svetlost, kada svetlo pada pod specificnim uglom, vide se senke, sto na tamnim autima nije slucaj, tamo se samo refleksije vide. A ni za odrzavanje uopste nije teska, recimo znatno mi je laksa od crne.

Apsolutno se slazem. Situacija je isla od toga da su se ljudi maltene gadili belih kola tamo pre 15 godina (secam se kad sam jurio Stila). Do toga da su se grabili za belu posle par godina, posebno kod novih. Sta ti je moda...

Doduse, danas ima tih odlicnih perla belih nijansi, a ne onih "sluzbena Skoda" najobicnijih, grdnih varijanti bele. Kod interesantno dizajniranih automobila, sa lepim detaljima, ta bela (ili svetlija boja) lepo istakne detalje, sitne dizajnerske fore, jednostavno otvori auto.

Stilo mi je bio neka varijanta teget-crne (Blue Navy), Bravo crn, zeznute su i za odrzavanje. Zavisno od modela, opet auto moze lepo da deluje sa njima, ali samo dok je cist. A to traje do neposredno posle pranja, kada krece da se hvata prasina i vise to nije to.

Za DS5 sam em hteo da promenim na svetliju boju posle toliko godina. Em se polovnjak najmanje bira po boji - ali sam uz iskljucivo 2.0 163 motorizaciju, iskljucivo najjacu Sport Chic opremu, iskljucivo manuelni menjac - trazio iskljucivo i reklamnu perla belu boju :D . Zato mi se malo i oduzilo dok se nije pojavilo kao nacrtano tacno to sto sam zamislio.

Nije to za taj model dzaba bila reklamna boja - toliko lepo istakne detalje, kontraste sa tamnim staklima i panoramom, kontraste sa agresivnijim tamnim elementima branika, gomilu dizajnerskih sitnica koje taj auto ima, bocne linije, takodje kontrastom istice i tamne Cairns 19'' felnice... Perla bela takodje odlicno izgleda i pod svetlom i predvece sa manje svetla... Dok crna boja na tom modelu pojede sve moguce dizajnerske bravure. Da ne pricam koliko auto deluje manje prljav sa belom bojom, sve odlazem pranje jer ne deluje da je strasno, dok ne predjes sundjerom i napravis straftu :D .

A opet mi je na restyle Bravu, sa svim svojim Sport dzidzama i 17'' felnicama, recimo crna odlicno delovala kad je auto cist. Koju bih za DS bukvalno birao zadnju. Uz srebrnu, koju generalno ne mogu da smislim, automatski me asocira na Astru G i bezlicne proizvodjace.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Nisam bio fan bele, ali mi je "uletela" Giulietta svojevremeno i mogu reci da sam bas promenio misljenje

Djulieta dolazi u obzir u beloj boji i nekom sportskijem paketu

 

perla bela je neka druga prica ne pricamo o tome vec o klasicnim belim bojama koje se nude kod fiata i tih jeftinijih brendova

 

u dvoristu firme imamo novi tj valjda je to poslednji ili pretposlednji audi a8 u beloj boji, ono je toliko ruzna bela boja da ja nemam reci, bukvalno wc solja bela, kad pogledam tog i crnog skroz drugi auto, deluje mocnije i novije crni

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni auto vise nikad, nema sile. Jedino da se desi: super jeftino, da ima neku fenomenalnu opremu, i da je dobro ocuvan primerak - Ono "nema sanse scenario". Ovo ti je namenjeno i nema bezanja od toga. Ovako, i ne gledam tamne boje. Ne interesuju me.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imao belog punta. Vazda ga parkirao popreko ili pod uglom da misle da je pandurski. Boja jako zahvalna za odrzavanje, sve fleke mos korektorom da skrpis, izglancas i izgleda ko da mu nisi nista skoro radio sem sto mu je odsjaj ko u pasija j@ja i uvek ga vidis u mrak. 

 

Jedino sto nikako nisam voleo je kad uletis leti na AP u neki roj i napravis holokaust nad komarcima, gundeljima ili nekim vecim insektima pa izgleda kao da si po haubi lupao tek priklanim prasetom.

 

Generalno bi uvek imao beli auto s tim da mora imati bar neke elemente karoserije koji naglasavaju npr branike, delove oko tockova, sportskih kacketa i pragova i slicno, inace bas beo bi se osecao kao da vozim Merima bebi sapun, sto ovalni sto spljosten...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi probirači a polovnjaka sve manje a da valjaju nešto......
Crna jeste zajebana za održavanje al zato kad je opran crn auto pa još noću, perverzija....
Ja sam posle Renoa rekao NE za crnu al eto
Ovaj beli Bravo sa oglasa je odličan u toj beloj boji.


Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna na svakom autu dobro stoji  i na jeftinim i na skupim kolima, i na stock i nabudzenim, sa njom nema greske e sad odrzavanje jbg ne moze i jare i pare i crn auto mora biti bez ogrebotina, holograma, swirlova i sl. šara da bi bio lep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni recimo zavisi dosta i od modela, verovatno od nijansi boja koje su koristili. Tako sam recimo video plavog Eva, bas mu je lepo legla boja. Sto kaze OMP, crna na svakom lepo stoji, bela mi je recimo top na novijim Golf 7-8 modelima, kao da su potrefili bas dobru nijansu, sjaj, sve je nekako top. Kad god sam video Golfa u beloj boji, nekako mi se vise isticao u odnosu na druge, moguce bas zbog tih nijansi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, OMP said:

crn auto mora biti bez ogrebotina, holograma, swirlova i sl. šara da bi bio lep.

Takodje, leti u njemu mora biti 80 stepeni. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima i drugih,mnogo boljih videa ali mi forum odbija na okaci link na najupecatljiviju razliku.

 

Razlika izmedju belog i crnog je bila preko 20C, srebrni blizi belom (7C topliji), a sivi blizu crnom (7-8C hladniji). Tako da crno moze ako zivite u Holandiji... Ili Norveskoj :). Ako ste u Teksasu, bas i ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...