Jump to content
FAS Goran
oktopod

500L Cross Pino Silvestre

Recommended Posts

2 hours ago, Ivan said:

Vidis da tasta smirujuce deluje na njega :P, pa samo mazi papucicu gasa.

hvala za tip ime.. antalija zapisana kao plan B ... nek' gori i nebo i zemlja...nema druge ili srebrni metak!?.

 

 

@oktopodbiiip li ga, ... spustio sam se od Bitolja do Kozanija pa na autoput do Ionijane 90-120 ograničenje, dole posle idu putevi 60-90 ograničenje.

Dve ili tri patrole su bile i to na nekim ubogim mestima, ne dam im novce pa makar stigao i pola sata sat kasnije. Na autoputu 100-120 zavisi kako gde.

Napisao je ovde u temi neko, ne znam tačno ko, ali sam skontao za obrtaje ... dodaš više pred uspon i posle ok.

i dalje upoznajem auto, ali sad već slobodnije dajem gas neka idu obrtaji...

 

Bilo je i deonica gde sam se začudio da hoće i 6-tom a da još i gura brzinu gore....najs.

 

Put je sve nešto gore dole... bilo je i trećom, četvrtom po 3500-4000k obrtaja i onda se spuštaš...

 

ma super je auto ne sikiraj se...

 

skontao sam da 1.4 95ks benzinu ustvari najviše prija 5-ta i najviše 6-ta brzina i tu se onda može ekonomisati...sve ostalo kao džip...ali @Ivanzaista papučica gasa jeste neverovatno osetljiva. i do 2L trenutne potrošnje može da se spusti a da pritom brzina bude ista ili za 1-2km dole.

Ne znam kako stručno da objasnim, biiip li ga, ali imam trip da auto kad se zaleti i imam već obrtaje posle lakse izvlači

 

 

P.S. stavio sam one tipske zaštite za sunce za zadnja bočna, ona zadnja mala stakla i 5-ta vrata. spas i preporuka!.

 

P.S.S. stavio sam LED ubodne u kabini (neke sa 36 ledica) i LED H7 za oborena (neke sa ventilatorom). Neprijavljuju grešku na bordu. Svetlim na sve strane :-)

 

A ladno ne mogu da skinem zadnju lampu, tamo je ona C nije ubodna. Bio bih zahvalan nekome ko može da me prosvetli kako skinuti zadnju lapu u kabini...

 

 

IMG_20220606_235612.jpg

IMG_20220606_235606.jpg

Edited by Radnik2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro na tu brzinu je moguca ta potrosnja.

A ovo kako prepricavas za obrtaje zalete i onaj litar sto nasu u motor ne zameri ali uvidjam da si bas laik pa se nadam da ces ovde nesto i nauciti a deluje da ides u tom pravcu

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, oktopod said:

Dobro na tu brzinu je moguca ta potrosnja.

A ovo kako prepricavas za obrtaje zalete i onaj litar sto nasu u motor ne zameri ali uvidjam da si bas laik pa se nadam da ces ovde nesto i nauciti a deluje da ides u tom pravcu

:-)

 

ćuti ne pričajte sa strane

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Radnik2 said:

spustio sam se od Bitolja do Kozanija pa na autoput do Ionijane 90-120 ograničenje, dole posle idu putevi 60-90 ograničenje.

Ma briga tebe za sve kad ideš na Lefkadu, uživaj, kad se setim lefkade pre jedno 10-11 godina, nezaboravna... jedva čekam da deca poodrastu pa ponovo... tad se išlo ludo ''u dahu'' do dole, sad već bi morale pauze, noćenje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2022 at 10:54 AM, oktopod said:

Bio sam za vikend do Soko Banje

Sledeći put se javi, kad dođeš po taštu ... ;)

 

Bolje što je admin raščistio malo, da ti ne postane tema kupusara, k'o moja ... ne mogu slike da pronađem kad hoću da ih pokažem nekom ko nije na forumu ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rasta said:

da ti ne postane tema kupusara, k'o moja

Takva (ali iskljucivo) predstavljanja su meni uvek bila najjaca. "Svrate" ljudi u prolazu bez izuvanja :D , procaskaju, zaje*avaju se, nasmeju... A nisu sad u pitanju neke tehnicke teme, pa da se strogo drzimo sadrzaja zbog pretraga ili ljudi koji ce kasnije citati.

A to, s druge strane, opet govori i o "gazdi" teme, njegovom drugarskom odnosu sa ostalima... Ranije se daleko vise i privatno druzilo, ovo sve zadnjih godina je ni blizu u poredjenju sa tada. Stariji forumasi ce se setiti Janakisove teme o Stilu ili Markove o Delti (i par slicnih, ovo tek onako iz glave)...

To su bili cirkusi :D . Jedno predstavljanje 200, drugo 150 strana. Cistog druzenja i zaje*ancije (i to za samo 3 godine i kusur postojanja tih tema), obe po skoro 200.000 pregleda...

Tu se, brale moj, pricalo o svemu sem o kolima :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/56772-kolega-stilo/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63836-nuova-delta-20-mjet-165hp-platinum

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2022 at 9:03 AM, djole81ar said:

Ma briga tebe za sve kad ideš na Lefkadu, uživaj, kad se setim lefkade pre jedno 10-11 godina, nezaboravna... jedva čekam da deca poodrastu pa ponovo... tad se išlo ludo ''u dahu'' do dole, sad već bi morale pauze, noćenje... 

evo podsetnik...možda se ubrzaš :-)

 

isto sam posle 8 godina danas opet došao na istu plažu ... ha kao havaji

 

IMG_20220609_170125.jpg

Edited by Radnik2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ja vidim je prazno more bez ijedne stene i zivotinja, plazu usijanu bez hlada.

Bio sam na Kefaloniji pa usput prvo 2 dana na Lefkadi, osim jedne dve manje poznate plaze nisam stekao nikakav pozitivan dojam, generalno mi se Grcka ne svidja, vise volim Dalmaciju osim sto je tamo more hladnije nego u Grckoj.
U Grckoj takodje na obali nema niceg, samo apartmani, poneki moderno poplocan trg i bronzani spomenik dok je u Dalmaciji i najmanje selo u kamenu i sa crkvama i slicnim objektima, plus imas malo dalje od obale i šume, slapove, reke...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno @Radnik2 uđivaj, uh lepote, jel ovo milos ili ipak nije, pre bih rekao da nije...zdravlje bože dogodine mogla bi da se ponovi, mladji sin će tada već imati 5 godina i mogao bi da tera, ove godine ponavljamo tasos :) i tako bih mogao beskonacno, ko šurda :) Inače na lefkadi sam tada prešao 1000km na ostrvu, frizider, suncobran i teraj, jeste bilo pakleno u nekim trenucima i malo frka gde provesti najtopliji deo dana ako nema restoran ili kantina da se čvrkne mithos i odigra yamb (na egremi smo pravili šator od peškira iza stena nebi li se sakrili), ali smo zato svaki dan zanoćili na plaži i vraćali u app oko 22, na milos plazi propustili i brodic i ostali sami do 20h pa peške preko brda... Vratio sam se još jednom na lefkadu, kad sam letovao u sivoti kod parge, hladna voda bila da se smrzneš, ma teraj 100km do porto katziki, kako sam se iskupao.... Voda svuda prelepa, još kad prošara kao mleko...kamenčići beli svuda ih još imam po kući... Pa talesi kad krenu da ih nose.. pa riba u selu sivota uh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

prešao 1000km na ostrvu, frizider, suncobran i teraj, jeste bilo pakleno u nekim trenucima i malo frka gde provesti najtopliji deo dana ako nema restoran ili kantina

 

(na egremi smo pravili šator od peškira iza stena nebi li se sakrili)

 

propustili i brodic i ostali sami do 20h pa peške preko brda...

 

ma teraj 100km do porto katziki

 

Hvala tebi sto dopuni moje izjave, ne mogu da verujem da bi neko opet prolazio kroz ovakve golgote

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, oktopod said:

Hvala tebi sto dopuni moje izjave, ne mogu da verujem da bi neko opet prolazio kroz ovakve golgote

 

Izvinjam se što sam pisao u tvojoj temi, odgovor je bio upućen ka Radniku, pošto je on neko ko je našao lepotu u grčkoj, a uz dužno poštovanje tvog mišljenja grčku ne voliš pa ne možeš ni da vidiš ništa lepo u njoj, pa si i moj tekst iscekao onako kako si pogrešno i shvatio, ''propustili i brodic i ostali sami do 20h pa peške preko brda...'' brodić sam propustio sa namerom jer je poslednji bio u 18h da bih ostao da uživam u toj lepoti samo moja današnja supruga i ja, ''ma teraj 100km do porto katziki'' a ovaj odlazak od 100km do plaže je bio skroz druge godine iz skroz drugog mesta koje je blizu lefkade (parga, sivota) kako bi se ponovo brćnuo na plažama lefkade... a 1000km je meni bilo uživanje, 10dana uživanja u plaži i vodi, ništa drugo mi nije bio prioritet, tako da sam kasno dolazio u smeštaj i često nisam ni išao nigde uveče... Svakako da kad su esktremne temperature, svuda, pa i na lefkadi mora se bežati od sunca i dosta vremena izgubiti i ne uživati, zato se tamo i ide kad je malo manje vruće... i inače idem na letovanje kad god mogu po manjoj vrućini, poslednje tri godine sam uživao u septembarskom moru, sve ima svoju lepotu........

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, oktopod said:

Sve sto ja vidim je prazno more bez ijedne stene i zivotinja, plazu usijanu bez hlada.

Bio sam na Kefaloniji pa usput prvo 2 dana na Lefkadi, osim jedne dve manje poznate plaze nisam stekao nikakav pozitivan dojam, generalno mi se Grcka ne svidja, vise volim Dalmaciju osim sto je tamo more hladnije nego u Grckoj.
U Grckoj takodje na obali nema niceg, samo apartmani, poneki moderno poplocan trg i bronzani spomenik dok je u Dalmaciji i najmanje selo u kamenu i sa crkvama i slicnim objektima, plus imas malo dalje od obale i šume, slapove, reke...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

jel može neko od admina da promeni ime @oktopod u @mile_kotraš :-) :-) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo iznad kazem da se nista ne premesta, mora da ima neka takva tema na forumu gde ce ljudi dati sebi oduska :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napred i izvinjavam se koga sam tangirao, prosto sam izneo svoje misljenje

Ima malo i do toga sto mi je cela tema bila izduv frustracije pa mi je malo mozak prajmovan na takvu komunikaciju

 

Evo jedna iz Kroacije sa Hvara sa sve hladom na plazi, cistim vazduhom mirisa borovine, slane vode pune joda, ima i udobnijih sto se tice kamenja i plaze nego ja obicno preferiram ovakve zbog ronjenja

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

6196154b82697ed271fe71e33f9b0e6e.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. do sada sam video 3 x 500L sa grčkim tablicama i 1 x 500L sa austrijskim, i naravno 1 x 500L srpske GM, doduše nisu cross varijante, neke od predhodnih.

 

Gledao sam statistiku prodaje, na nekom random sajtu, cross sa prodajom nikada nije ni napustio Srbiju,...možda par primeraka

 

@djole81aragiofili plaža, kod Vasilikija, sredili su put skroz ;-).

prošli put, tim putem, sa natovarenim Grande puntom sam dozivao svevišnjeg da me pomiluje ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel cross zaista i višlji od "obicnih" ili je samo paket opreme? Ako je višlji to bi znacilo drugačije opruge i amortizeri ili jos nesto od mehanike?

 

Što se same opreme tice malo mi je nejasno ja recimo nemam lumbalnu podršku na sedištu i mozda jos nešto (ne razumem se u detalje nisam u toku a deluje mi kao da svi imaju dugmence za lumbalnu na sedistu), pa ne znam dal je ova (moguce poslednja ikad) serija zapravo "sklepana" opremom sa lagera. Šta je to od opreme što je izdvajalo cross od za jedan nize serije?

Razumem da je postojala i opcija dodatne opreme kao automatsko sklapanje retrovizora, panorama krov itd, ne znam sta spada u dodatnu koja se doplaćuje a sta u standardnu za taj paket tj naziv cross

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, oktopod said:

sa Hvara sa sve hladom na plazi, cistim vazduhom mirisa borovine, slane vode pune joda, ima i udobnijih sto se tice kamenja i plaze

Zadnja godina bivsim Stildzom na letovanje - snimano onako amaterski iz ruke:

 

I malo Korcule:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omiljena ruta, idem verovatno krajem juna.

Mali Zvornik - Han Pijesak - Sarajevo - Mostar - Imotski pa dole ka Hvaru ili autoput ka Splitu zavisno od destinacije.

 

Takodje umesto ka Imotskom nekad padne preko onog brda sa jezerom ka Vrpolju. Tu pre brda iz ovog smera ima jedno malo selo gde bukvalno svi voze Golf 2, neki imucniji passata pa ide neki sljunak od puta i cim udjes u cro deo krece nov asfalt.

 

Bice to vise proputovanje nego finalna destinacija pa planiram prenoćišta u Sarajevu te me zanima Mostar jel ko bio, cujem da sa BG tablicama nije pametno a mozda je samo mit?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, je li bio ko :) ... Sto bi rekli Dugmici, "Ravna ti je Jugoslavija", provozao se pre mesec dana. Prolazio sam magistralom nekoliko puta, pa konacno malo obisao za prvomajske praznike. Evo ti ovde detaljnije:

 

40 minutes ago, oktopod said:

Mali Zvornik - Han Pijesak - Sarajevo - Mostar - Imotski pa dole ka Hvaru ili autoput ka Splitu zavisno od destinacije

Ja sam od Mostara isao magistralom dalje do Zitomislica. Pa tu preko Neretve, uzbrdo, pa Citluk i Ljubuski. Prelaz granice na Crvenom Grmu, koriste ga uglavnom lokalci, nigde nikog (za razliku od kilometarskih kolona i skapavanja na vrucini na Doljanima, ne znam kako ljudi malo ne ukljuce mozak).  Odatle Vrgorac, Ravca, tu predjes preko Dalmatine, Duge Njive, Gornje Igrane i stizes na onaj prelepi vidikovac iznad Podgore:

 

image.jpeg.6c3253d5432fad462e301fbd35c7b96f.jpeg.jpg.5f733bc501e2468865d7b50e1b88458f.thumb.jpg.a285a180bb1629b6535878563316aa90.jpg

 

Nizbrdo, Gornji Tucepi i izbijas na rivijeru kod Makarske. Bez guzve, najbrze, najkrace i najjeftinije, sa najlepsim pogledom. Samo mi neko skoro rece da rade taj put oko Vrgorca valjda, zadnji put sam bio 2018. (iza Dalmacije, Egipat pa Turska). CG i Grcka kao mladji, tim redom :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@oktopod

Slabo ti onda poznajes Grcku!

Dalmacija i Istra su prelepe ali ne mogu da se porede sa plazama po grckim ostrvima.

Lefkada, Kefalonija, Pilion, Krf, Skijatos, Tasos, Sitonija...rajske plaze.

Glasam za Lefkadu! :thumbsup:

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam na sta ciljas, ima lepsih plaza kao takvih ali za Instagram fotkas odozgo, do svake ima cimanja vozanja, stepenica il neko smaranje, a kad dodjes nema hlada, ne mirise borovina, more nema joda toliko, posle plaze nemas sta ni gde da vidis. Neretko na samoj plazi nemas ni da ručaš, eventualno bar sa pićem samo.

 

Nisam ni neki fan Istre, nije neka obala a more je em prazno jer je ploča dole nisu stene plus je hladnije more jer se spušta sa Alpa voda.

 

Glasam za Hvar i Vis

 

Ivane provozao sam se i ja putem pored Mostara, mene zanima sam ulazak u grad i noćenje dal je pametno nasim tablicama. Vidim da si bio u gradu al da pitam.

 

A nije ti losa ruta, za razliku puta do Grcke i tu imas sta da vidis i prozivis, ne spomenusmo Romaniju i pečenje...

Ja sam jedne godine navigacijom nabasao na neki granicni prelaz kao kiosk za vrišle, gledaju me začuđeno, objasnise da je samo za lokalce te sam morao da se vratim a trazili nam pasoše da upišu da smo bili, ne secam se naziva prelaza

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...