Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Jok, uzeo preko lokalnog majstora. Kaze da je original, Valeo kao i prva ugradnja.
U Porsche Novi Sad, mislim da sam zvao, je bilo negde oko 36 - 37000 ako se dobro secam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 1.6mjet je tacno 21k sa zamenom. Opet se ne isplati gasiti jer ce taj original da taljiga dok auto bude kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 ti rece da prelazis oko 5000km godisnje jelda? Koliko godina vozis i koliko je to otprilike km predjenih?

 

Sa koliko automobila si presao 100.000 ili 50.000km da mozes da ocenis odrzavanje automobila na duze staze i da steknes osecaj koliko se automobil umara sa kilometrima.

 

Problem i izvor nesporazuma je sto neces da sagledas situaciju iz ugla vlasnika koji ce preci makar par desetina hiljada km, a hoces da vlasnici gledaju iz ugla preprodavca.

 

Nasi smo milion stvari oko kojih se kategoricno ne slazemo, aj da vidimo oko cega se u vezi automobila slazemo, pa da nastavimo odatle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac 

Ja kad sam vozio kola normalnim ili sa vecim kilometrazam  to je bilo pre 15-20 godina. 
Sad kola vozim samo kad moram a vozim motore. 
Uopste mi nije bitno koliko km prelazim jer vidim sa kojim manama stizu modeli automobila na kamionima i na osnovu toga shvatim sta im je slaba tacka. 
Eto neki dan sam napljuvao motor 1,3 Mjet koji ide u EVO a koji je euro5 i stojim iza toga da je to najobicnije smece od motora za razliku od prethodnika sa 75ks koji je vio odlican. 
Znaci ne moram uopste da ga vozim jer dovoljno je da ga upalim i cujem kako krklja sa diznama i tako je kod 10 od 10 jer su presli uglavnom izmedju 220 i 300k ali eto to se desavalo i na ovom poslednjem sa 158k tako da sam tu podvukao crtu i rekao da ga vise sa tim motorm uzeti necu a isto je rekao i uvoznik jer je radio na jednom generalku. 

Neki motori kao nor 1,4HDI ili 2.0HDI ne oste 200-250k km i rade perfektno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2021 at 9:58 PM, MS PK said:
Koja ce ga S crveni audi

Zato su tu muskarci.

 

On 3/12/2021 at 8:21 AM, rkoma1986 said:
Ili npr 2.0 TDI na 340.000


Les iz Njemacku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2021 at 10:19 AM, bane1321 said:

Ja se jedno da Duletom slažem, a to je da jednostavno pojedini ljudi vole spolja gladac, a unutra...

Koliko ljudi dođe kod vlasnika i zagleda svaku ogrebotinicu spolja, a da ljudski ne otvori haubu i pogleda servisnu istoriju, a u isto vreme ti i takvi odu na plac i prosto se zaljube u ulickan, ispoliran auto i dubinski opran auto, opet ne otvori haubu i kupi ga na keca!?

To je apsolutno tačno.

Tako je i jedan interesent za moj auto našao estetsku manu (malo vidljiva spojnica na braniku od 2 cm), pa mi rekao da mu je estetika vrlo važna stvar kod auta, iako auto ima potpuno poznatu istoriju održavanja u Francuskoj i Srbiji, od ulaganja bi ga čekala samo zamena akumulatora pred iduću zimu (Pa, sve i da menja ceo branik, ne znam da li bi to toliko koštalo).

 

Elem, ja sam ga za estetske svrhe uputio na placeve, tamo će biti apsolutno estetski zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam cenu i spustio za novi akumulator ili da ga ja zamenim, ali to nije promenilo "osetjaj za lepo, Sladjo dušo".

 

Posle sam sebi priznao da ću po toj ceni ja da ga kupim, tj da ga zadržim do daljnjeg 

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 mislim da vidim zasto ne razumemo. Ti vise ne volis automobile, gledas ih nekim drugim ocima, pa cak i ne vozis ako ne moras. Sigurno si ispao malo iz stosa, tj. izgubio dodir.

 

Tebi eto nije bitno koliko prelazis da bi stekao nekakav utisak na osnovu (ne)ispravnosti vozila sa slepera iz uvoza.

 

Meni recimo nije bitno koliko (ne)ispravni primerci se dovlace kod nas, vec mi je bitno kako se auto ponasa u voznji, kako podnosi kilometre (i auto i vozac u autu), kako izgleda odrzavanje za sebe, a ne za prodaju itd.

 

Kao i za sve u zivotu, nesto imas iskustva iz prve ruke, nesto iz druge ruke pa formiras svoj utisak.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike tako nekako. 

Nos za dobar auto i dalje imam i koristicu ga.

Kola su mi postala komad plastike i lima i gledam da uzmem sto bolji primerak da se ne bih zezao sa opravkama koje su ponekad itekako isplative ali ja nemam vise zivaca za to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja ti verujem da umes da proberes dobar primerak.

Slozicemo se valjda svi da je bolje ispravan od neispravnog auta.

A ako imas 2 auta, isto ispravna, isto se ponasaju, isto deluje sve samo je jedan na 150k, a drugi na 250k, ja bih licno vise voleo onaj od 150k.

A naravno da bih pre uzeo ispravan auto pa i sa 250k nego neispravan/los auto sa 150k.

Tu je negde bio nas kamen spoticanja.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad zaista ne igra ulogu kilometraza ali je cinjenica da se uvek trazi aito sa manje km. 

Pa i ja sam ostavio zeni Punto 2003 sa citavih 42k km i cerki C3 sa 97k i bas su dobri primerci ali su i benzinci pa i nema sta da im rikne. 

Sto se tice dizelasa tu imam drugu matematiku i pre cu uzeti dobar sa 250-300k nego los sa 150k.

Eto primera gde sam uzeo EVO sa 158k koji je poceo da baca ulje na auspuh iako je estetski i na trapu bio savrsen dok su oni neki sa 280k km bili bez tog ulja na auspuhu. Mozda su i oni imali ali su im to resili pa ne moram ja.

E zato su ponekad veci kilometri bolji. 

Nisam rekao nikad da je pravilo da je sa vise km i obavezno bolje ali se meni kroz praksu pokazalo da ima dosta takvih primera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na arcs forumu interesantna prica bas, covek imao 159 1.8 tbi, zaista poznaje sve specificnosti (a ima ih) tog motora i auta, i generalno je stava da je vec 150.000 km puno za taj auto, i sad neki drugi momci nahvalili jedan primerak tog auta sa tim motorom, koji navodno ima 300.000 km, ali je vracena na oko 200.000km. I ovaj se ubedjivao sa njima da to ne moze valjati, i dotle je doslo da je otisao da ga vidi uzivo i na kraju se odusevio stanjem i kupio ga! :D 

 

Definitivno ima svega, bas je tesko reci neko pravilo, a da se za sekund ne pronadje neki izuzetak :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pda, imao primerak koji je neko sahranjivao pre njega pa mislio da mu je to limit, a onda uzeo takav auto u stvarno dobrom stanju.

Kada vidim kako neki ljudi voze automobile ja se cudim kako to izgura garantni rok uopste.

Pun gas hladan, przen redovno, nikad ostavljen da se ohladi, radjeni servisi na 30.000km, ako upali lampicu za ulje ode u servis da dospe.

Ti kad uzmes polovan auto ne znas jel on na 50% ili na 90% svog zivotnog veka.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Pozdrav drug, video sam, u drugoj temi doduse, da si kacio screenshot nekog sajta gde se moze proveriti kilometraza, po broju tablica, sa zadnjeg tehnickog pregleda u Italiji.

Proverio i ja, sve super, medjutim zanima me, da li mozda znas, da li tamo u Italiji na tehnickim pregledima tu kilometrazu upisu samo sa table ili sa ocitavanja sa dijagnostike ?!

Hvala ti unapred i izvini sto dosadjujem !

Edited by Nuova Delta

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ako se zameni kompjuter nekim ispravnim koji je na pr. pregazio dva auta pa kad očitaš ono 850000...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

E to ne znam :) verujem da je sa table jer ako kace na dijagnostiku i primete razliku ne verujem da takvi prodju tehnicki

Npr. za Fiate (ako nista nije cackano), normalno je da se za nijansu razlikuje kilometraza ocitana dijagnostikom sa table i motornog racunara. U MES-u tacno i pise do koliko je procenata ta tolerancija (u glavi mi je reda velicine do 5%).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...