Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Prvo tvrdi kako nije kao ostali prodavci i kako ne krpi vec menja sve po protokolu. Onda ipak malo stavi polovnu remenicu jer mu je nova skupa. Pa onda pocne prica kako svi stavljamo sve polovno. Zanimljivo, zanimljivo.

Nego Dule, da pitam ja tebe nesto. Uvezes auto i crkne mu EGR (kao kod mene). Hoces i tu polovan da stavis? Ili ces kod drugara na malo seckanja, kasapljenja i programiranja? Ili ces, ne daj Boze, preskup nov?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, andreja.micovic said:

@Joker to se ponovio malo? ajd predstavljanje...

Kamiq mi je bas zanimljiv, ali mali dok su ovi veci (karoq i kodiak)  malo bezdusni

Najmanji je od ta tri, ali naravno zavisi od namene i potreba. Meni je ok. Što se mesta za putnike tiče ima ga dovoljno.

 

evo :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Dule 021 said:

Remenica od 150 ili 250 trajace isto jer se menja otprilike na svakih 100k. 

 

Ovo je bas teska laz, ne znam kako drugacije da se izrazim, a da ne bude previse surovo ili vulgarno.

 

Da se ne bavimo izuzecima gde je neko menjao to na 100k, jer onda mozemo reci i da se motor menja na 100k posto ima ljudi kojima je motor crkao pod garancijom.

 

Dakle remenica radilice uglavnom izgura vise stotina hiljada km bez problema, takodje pre crkne od starosti i godina nego od kilometara jer guma izgubi svoja svojstva.

A imao sam automobile sa kojima sam licno presao preko 100kkm ili kojima znam servisnu istoriju od salona.

 

Kod bmwa je "problem" jer je ta remenica dosta skuplja nego sto prosecno kosta za druge automobile, a takodje je i problem ako je los majstor pa ne zna ili nema alat da blokira radilicu, inace moze da osteti radilicu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kad budes prodavao svoj auto sigurno ces da mu uradis veliki servis i da mu kupis nove gume koliki si svetac. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Inđije do sada kupio,haubu, prednji branik za Punta,trim prednjeg branika za Alfu 147,špulnu za Alfu,volan sa komandama i air begom za Alfu, četiri čelična točka za Alfu, četiri čelična točka za Punta, ratkapne za oba, alnaser za Punta, alternator za Alfu, zadnje svetlo za Punta, drugaru bord kompjuter za za Punta mk2b,haubu za mog Punta...

Koga ne mrzi može da ode i izabere , rastavljaju aute u industrijskim razmerama,tako da svačega ima i svakakvog kvaliteta...

Kočnice i slično se ne kupuje polovno,to i prost razum razume

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Dule 021 said:
Ti kad budes prodavao svoj auto sigurno ces da mu uradis veliki servis i da mu kupis nove gume koliki si svetac. 

Ma jok, kupicu polovne kaiseve pa cu da izmenjam. Kao i svaki (pre)prodavac.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazes Flex samog sebe. 
A i ne znas da to radis.

Kupio si polovan auto i skiknuo je zamajc pa su poceo da skicis ko prase kod prodavca kako te je zajebao a jel to potrosni deo automobila? 
Jeste i sad ti nama objasnjavas ovde sta treba a sta ne. 
Ma daj. 
vagenovac koliko si ti kola do sad imao u sustini? 
Ja znam za 3 za ovih 10 godina. 
I sad ti sve znas jel tako? 
Znaj i dalje i uzivaj u novim neoriginalnim delovima kao i vecina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lazem samog sebe. Naravno da sam popizdeo ozbiljno oko kvacila i ne bih platio drugo pa makar do krvi terali. I da, jeste probao da me zajebe za isto. Nego, kakve to veze ima sa ovom nasom pricom? Ili pokusavas potencijalnim kupcima da porucis kako mogu da ga duvaju cim izvezu kola od tebe? Nemoj mi samo opet one fore kako polovan auto nema garanciju i slicne nebuloze.

Zaboravih, je l' stavljas polovne originalne delove kad radis veliki servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Flex said:

Ili pokusavas potencijalnim kupcima da porucis kako mogu da ga duvaju cim izvezu kola od tebe?

"Odredba ugovora o ograničenju ili isključenju odgovornosti za nedostatke stvari ništava je ako je nedostatak bio poznat prodavcu, a on o njemu nije obavestio kupca"

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes na autoplac pa uzmi garanciju a od fizickog lica mozes da se slikaš
Prodavac je u tvom slucaju hteo da ispadne korektan a uopste nije morao. 
Isto tako placevi vam daju garanciju na notor i menjac ali ne i na pratece elemente tipa turbina, plivajuci zamajac, anlaser, alternator tj samo blok motora i menjac. 
Proverite i uverite se. 
Kupujete kola sa 300-400k realnih tj 180k na satu i jos hocete garanciju? 
Pa pravac autosalon i kupite nov i onda uzivajte u zivotu. Da ste sami uvezli auto iz inostranstva kolika vam je garancija? 
Nula dana momci. 
Zamisli uzmes auto za 1500€ i očekujes godinu dana garanciju???

Bravo. 
 

3 hours ago, rkoma1986 said:

Zasto svaka tema u nekom momentu postane Dule vs svi ostali

Zato sto se ti neki ostali prave neki sveci a u realnosti vecina bi se 'ebala za dinar prilikom kupovine. Jedno ovde piskaraju a drugo rade u praksi. 
Svaka cast izuzecima. 


Ja sam juce prodao Qashqai i spustio cenu maksimalno jer je rodbina bila u pitanju i opet su se cenjkali. Malopre mi bio lik kom sam spustio maksimalno cenu za jedan Burgman i zove me zajednicki drugar i kaze da ovaj hoce jos dole!!! Rekao sam mu da ne mora da dolazi uopste ako ce da se cenjka jer cena u tom slucaju moze samo da mu skace. 
I dosao je i poceo da prica o ulaganju od 200€ a ja  mu spustio 400. Kad je video da ne fermam njegovu kuknjavu odustao je a vozi Mercedes 2015. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko tu ne priča o "garanciji" (kao obavezi prodavca polovnog vozila). Po zakonu, ako se ugovorom ne isključi odgovornost prodavca (za "materjalne nedostatke"), prodavac svakako odgovara šest meseci, a čak i da je isključiš ugovorom ( napišeš ono čuveno "u vidjenom stanju" ), opet je prodavac u potencijalnom problemu - ako se radi o nedostatku za koji je znao ili koji mu nije mogao ostati nepoznat ( a nije na njih ukazao kupcu ). Samo je pitanje da li kupac ( ako se problem javi ) hoće "da se zajebava" i da dokazuje ( pred "časnim sudom" ) da je prodavac znao ili morao znati za problem ...

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislis zasto nikad i niko nije napisao jednu losu tec o trgovini sa mnom i vezano za moja kola? 
Zato sto znaju sve o autu! 
Svaku crticu, svako ulubljence, svaku neispravnost ako postoje na autu i sve slikam u krupnom planu i saljem na viber. 
Znaju prave kilometre i kad dodju zateknu upravo ono kako sam opisao. Ako goce mogu da teraju auto kod majstora, mogu da dovedu majstora, mogu sta hoce i slobodno mogu da proveravaju auto koliko hoce. 
Eto ovom za Burgmana sam rekao da treba servis da se odradi i da to josta 200€ ali eto ja cu mu spustiti 400 da se ne moze zeznuti pa da bude vise od 200 i on je opet hteo da se cenjka. 
Zasto aman vise tako ljudi? 
Evo dobio sam i kaparu za jednu Yamahu FZ1 od lika koji godinu dana trazi takav notor tj da je u takvom stanju i tu sam bio kazegorican da nema cenjkanja i posle 2 dana je poslao kaparu tj uplatio na racun. 
Zna se kad je nesto top tu i nema maltene cenjkanja ali to se tako prica a drugacije radi i onda se nude cifre koje su zaista smesne. 
I onda neki ocekuju da dobiju nov deo iz originala a da mu cena bude top povoljna i jos pricaju kako se zaradjuje masno. Pa kako da se zaradi ako se stavljaju delovi iz originala? 
Ovo vazi pogotovo za jeftina kola gde kad te zakaci samo neki kvar ode pola zarade. 

6 hours ago, Flex said:

Prvo tvrdi kako nije kao ostali prodavci i kako ne krpi vec menja sve po protokolu. Onda ipak malo stavi polovnu remenicu jer mu je nova skupa.

Ti da znas kao sto ne znas, znao bi da neki prodavci zavare remenicu. Ja bar stavim originalnu u odlicnom stanju koja traje godinama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boli me uvo savrseno da li je zavare ili sta vec. A to da li mogu od fizickog lica da se slikam ili ne je neka druga prica. Mogu da se slikam zakonski mozda, ali ne bi mi ni palo na pamet da se ganjam preko suda sa takvim likom

 

A to sto pričate o dobroj volji i slicnim glupostima je jos jedan razlog zasto ne bih uzeo auto od preprodavaca/prevaranata. Dovoljno mi je peglanja u mom poslu i stvarno ne zelim da slusam bajke o nekim dobrim primercima bez ulaganja i slicno. I onda na kraju ti mene pitas kako da zaradis ako stavljas delove iz originala? Sta mene briga kako ces ti da zaradis? Je l' to znaci da bih ja trebao kad menjam npr. ekran na telefonu da stavim polovan jer mi nije dovoljna zarada ako stavim nov?

Ako nisi zadovoljan zaradom promeni posao, nemoj "drzi bure vodu".

 

P. S. Losa ti je ova reklama jako.

Zaboravih, vezano za garanciju. Prodam polovan telefon (bez garancije) i ispostavi se da je sa prvim nizim temperaturama baterija pocela da pokazuje prve znake slabosti (naglo padanje procenata, brljavljenje) i covek me kontaktira i objasni situaciju. Prilikom provere sa moje strane je sve bilo u najboljem redu (i u testovima i u realnom koriscenju) ali su temperature bile u plusu. Sta mislis, da li sam mu rekao da se slika ili sam resio problem? Baterija je potrosna roba, cisto da povucem paralelu sa tvojom pricom o zamajcu i ostalim stvarima.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne drzi bure vodu. 
Eto jel prodavao ovde forumas set zupcenja za 1,4 16V motore koji je on vozio 10k km pa je skinuo i davao ga za 20€? 
Jeste. 
I jel sam ga kupio? 
Nisam. 
A zasto nisam? 
Pa zato sto nov set kosta 6700 dinara. 
Jel sam mogao da ugradim onaj za 20€ i da me briga kad ce kupac da ga menja? 
Jesam ali nisam. 
Prema tome pusti puste price i klackalice jer ti si taj koji je skicao a ne ja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam se zalio i imao sam puno pravo na to. Baš me briga da li je to njemu trosak ili nije. Probao je da sakrije (problem se ispoljio cim sam seo sam u auto i krenuo kuci) i morao je da plati. A i ne znam kako smo dosli do toga kad je bila prica o tome kako su polovni delovi odlican izbor?

 


 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidis da dosta njih tvrdi da jesu a ti nisi nasao za shodno da odgovoris na moje pitanje da li bi uzimao polovnu limariju ili novu iz kopije. 
Drugi su odgovarali umesto tebe ali ne i ti. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napisao sam da su ti drugi vec odgovorili. Zar moramo svi da ponavljamo isto?
Limarija nema odredjeni rok i mozes da je teras "100 godina" dok remenica dotraje pa makar ga vozio samo nedeljom do pijace. I je l' se zajebavas kad uporedjujes te 2 stvari?
Odgovori ti meni za ovo sto sam napisao u vezi problema sa baterijom. Je l' trebalo da me bude baš briga i da je to potrosni deo?

 


 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

Odes na autoplac pa uzmi garanciju a od fizickog lica mozes da se slikaš

Pa vidi ja baš ne bi bio tako siguran:

 

Zakon o obligacionim odnosima

 

Skriveni nedostaci

Član 482

(1) Kad se posle prijema stvari od strane kupca pokaže da stvar ima neki nedostatak koji se nije mogao otkriti uobičajenim pregledom prilikom preuzimanja stvari (skriveni nedostatak), kupac je dužan, pod pretnjom gubitka prava, da o tom nedostatku obavesti prodavca u roku od osam dana računajući od dana kad je nedostatak otkrio, a kod ugovora u privredi bez odlaganja.

(2) Prodavac ne odgovara za nedostatke koji se pokažu pošto protekne šest meseci od predaje stvari, izuzev kad je ugovorom određen duži rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dule 021 said:
I stavio si kinezaru a ne originalnu? 


Naravno da ne. Razumem ja da svako polazi od sebe, ali nismo svi isti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Flex said:
...crkne mu EGR (kao kod mene). Hoces i tu polovan da stavis? Ili ces kod drugara na malo seckanja, kasapljenja i programiranja? Ili ces, ne daj Boze, preskup nov?

Ne znam pošto je za 2.0 tdi, ali za A klasu cdi je 7.800 din, plus ruke. Gašenje je 70€. Ja nikad ne bih imao dilemu.
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 2.0 jtdm 140 ks je drugar platio 170e polovnu kod Brane (sa rukama), slucajno sam bio s njim bas tad, pa zato znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:
Ne znam pošto je za 2.0 tdi, ali za A klasu cdi je 7.800 din, plus ruke. Gašenje je 70€. Ja nikad ne bih imao dilemu.


Ja sam platio 21k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...