Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Pošteni preprodavci kod nas vraćaju kilometražu kako bi nam jeftinije prodali auto, jer je naravno jeftiniji sa manjom km. Ili što bi Rambo rekao:

Bolje jedno vruće pivo nego 4 ladna

Bolje stara baba, neg đevojka mlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rambo je od mene kupio jednu predivnu Zastavu 750. :)

Poveo majstora i posle pregleda dojagnostikom ustanovljeno je da je kilometraza od 42000 km prava. :lol:

8 hours ago, vagenovac said:

Onaj ko se razume u bmw znao bi da je mnogo bolje staviti novu remenicu radilice :)

 

Originalna remenica kosta 400e, zamenske su 200-250, a tu je sarena situacija jer mogu biti kvalitet oem, a mogu biti kopije pa da ne znas koliko ce trajati kao i polovne koje su oko 100e.

 

Tako da se onda ljudi tese ako vec stavljaju krs bolje da stave polovnu iznjakanu remenicu (koja je naravno savrsena kao nova) za 100e i da potraje par hiljada km ili dok se ne proda auto nego da stave zamensku, a o originalu retko ko razmislja :)  

E pa vidis ja prodam drugaru BMW kom je posle godinu dana otisla remenica i stavimo polovnu OEM za 70€ sa rukama i dan danas traje kod jednog lika koji je kupio 6 meseci posle montiranja. Pre 5 meseci je kupio opet drugar od mene X3 sa losom remenicom i dogovoreno je da je ja zamenim a on je znao vec da cu naci dobru polovnu i tako i bi i evo 5 meseci savrseno radi i ne pokazuje znake istrosenosti jer joj guma nije imala nijednu poricu na sebi a vrlo je lako da je skinuta sa nekog auta na koji je stavljena nedavno. 
Ali po vama je to nemoguce i dalja rasprava oko toga je totalno ludilo.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze guma da bude savrsena,a da remenica ima lufta.Najbolje je nova original ili corteco.Ko god se razume u bmw-a potvrdice pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze al necu valjda uzeti tu sa luftom? 
Namontirana i eno je jedna radi godinu i po dana a ova druga 5 meseci bez i najmanjeg propratnog zvuka koji proizvodi kad ima luft. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nam odgovorio. Zasto ne stavis novu nego juris polovne? Posto vec kazes da sve menjas kako treba i ne krpis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto kosta mnogo a da stavim tu novu koja je jeftina pa da traje nedelju dana necu i kao sto vidis i kupovina polovne je odlicna kupovina. 
Kad bih kupio novu od 400€ kako kaze vagenovac to bi dizalo cenu automobila za te pare a verujem da bi svi stali u red tad da kupe auto jer ima novu originalnu remenicu. 
Evo danas prodah Qashqai na kom nista nisam pipnuo jer je sve top, originalan kilometraza od 178k km propracena servisnom istorijom, bukvalno bez dinara ulaganja i opet stoji 6 meseci a jedan je od najboljih na oglasu. 
Znaci da cena mora da bude ultra povoljna da bi se neko usudio da kupi auto ove cenovne klase. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vidim? Kako vidim? Po tome sto ti kazes da je kupovina polovne remenice odlicna stvar?
Ja nikad ne bih kupio polovnu npr.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel bi kupio polovnu ili novu limariju? 
Eto npr blatobran ili haubu.

Novu iz kopije ili polovno iz originala? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve to veze ima sa remenicom? Hauba ako se pazi moze da traje "100 godina", remenica ne moze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj kakve veze ima?

Ja tebi odgovorih a ti meni kakve veze ima. 
Pitah te da li polovno ili novo jer ti tvrdis da je novo bolje pa eto odgovori nam da li je bolje polovna limarija ili kopija nova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo da je svaki gumeni deo potrosna roba a da metalnom delu starenje ne ide bas tako i ne smatra se potrosnom robom. Jel neko menja haubu jer mu se potrošila? Mislim, prilično je jednostavno a posve i logično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da su i diskovi kocnica polovni dobri ako nisu potroseni jer ipak su od metala? 
Poluosovine takodje kao i jos neki drugi metalni delovi? 
Logicno.....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da bude polovan deo bolji od novog iz originala nikad.

E sad ako neces da izdvojis sumu novca za nov deo iz originala ides na varijantu oem deo ili polovan deo i to je to.

Jel realno da poredis remenicu,diskove i plocice sa haubom?

 Niko tebi ovde nije rekao da  tvoja polovna remenica ne valja,vec je covek rekao samo bi stavio novo i gotovo.Lepo hoce maksimalni kvalitet i gotovo,dok ti gledas da izbalansiras cenu-kvalitet i pri tome nameces svoje misljenje.

Kao iskusan prodavac automobila ne bi trebao da poredis limarijske delove i potrosan materijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne nego se pominje metal a i polovan disk koji nije istreosen nego u odlicnom je stanju onda ispadne odlicna kupovina jel tako? 
Danas sam bio u Indjiji i vi da vidite kako oni rade frapirali bi ste se. Ljudi maltene stoje u redovima. 
Pa zasto? 
svi pisu novo a dokazuju da rade bas suprotno i kupuju polovno i ne nisu to sano prodavci nego obicni ljudi koji odrzavaju svoja kola. 
Prema tome to je dokaz da se jedno prica a drugo radi u vecini slucajeva a onda se napadan ja sto sam stavio polovnu remenicu a ne novu. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije logično da porediš babe i žabe, kako god ih nazivao. Disk jeste metalni ali pločice nisu. Disk se troši vremenom, hauba se ne troši vremenom. I ne želim više uopšte da objašnjavam kad ćeš ti naći neko 10-to, po tebi logično objasnjenje a veruj mi, nije ti bas neka logika. Gledaj ih kako hoćeš, po boji, po materijalu, po mestu gde stoje ali neke stvari se troše i spadaju u potrošni materijal i te stvari nikad neće biti bolje kupiti polovne nego nove. Neke druge stvari se ne zovu potrošni materijal i takve stvari imaju opravdanja kupiti polovno u odnosu na novo.

 

Ovde počinju da se pričaju gluposti da bi se opravdale neke nesretne izjave. Treba nekad prihvatiti istinu onakvu kakva je a ne kriviti istinu da to zvuci onako kako se želi. I ne, polovna remenica ne može biti bolja od nove ni po jednoj karakteristici sem cene. Kome cena igra jedinu ulogu taj i treba da kupi polovnu remenicu ali ne može ceo ostali svet da ubedjuje kako je on u pravu kad, jednostavno, nije!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovorili su ti ljudi vec pa da ne ponavljam i ja.
A ovo za Indjiju, kakve sad to veze ima sa pricom? Znam i ja X ljudi koji uzimaju polovne diskove i plocice pa ne znaci da tako treba. I niko te ne napada, sam si poceo sa pricom kako ti nisi kao ostali prodavci i ne krpis za prodaju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dule 021 said:

A jel bi kupio polovnu ili novu limariju? 
Eto npr blatobran ili haubu.

Novu iz kopije ili polovno iz originala? 

Vozim preko 30 godina, a polovan deo ( dva šuspleha i potkrilo ) sam prvi put uzeo pre manje od dve godine, jer su mi dva veoma dobra druga rekla da će da me se odreknu ako kupim te nove OEM delove (dok mi je jedan drugar farbar rekao da ni pod razno ne kupujem kopije).  Cena je bila tako smešna, da ja nisam mogao da verujem.

Polovne delove bih i ubuduće uzeo samo te karoserijske (plehariju, plastike) i/ili možda nešto od svetlosnih grupa. Ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Joker to se ponovio malo? ajd predstavljanje...

Kamiq mi je bas zanimljiv, ali mali dok su ovi veci (karoq i kodiak)  malo bezdusni

@moron Ma ne obracaj paznju, klasicno spinovanje doticnog Duleta, kad ne zna za sta da se uhvati onda odvali glupost. 

 

Naravno da vecina nas kupuje polovne karoserijske delove zbog pristupacnosti i dostupnosti u boji vozila. Zamenski novi, pogotovo plasticni, se desava da se ne gadjaju rupe i da nisu bas elasticni kao original. 

 

Pa i viljuske smo masovno remontovali, retko ko je kupovao novo jer su se Tejoviceve viljuske pokazale bolje i dugotrajnije nego originalne nove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako,lepo priznajete polako da se uzimaju polovni delovi. 
Ja zadovoljan. :)

Cak sta vise kad se javno priznaje to u praksi je to jos vece i znam otprilike sta se sve uzima. 
Polovan disk koji blizu debljine novog je bolja kupovina jer ga plati covek 5x manje a trajce isto kao i taj novi tj neku bocu krace. Polovne plocice ne podrzavam i tu sam za novo. 
Remenica od 150 ili 250 trajace isto jer se menja otprilike na svakih 100k. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih uzeo polovne kočione elemente ( pa ni diskove ) "ni pod razno". 

Samo pleharija, plastikarija, eventualno svetlosna grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja spinovanje... 

 

Stavice Dule polovnu remenicu jer je jeftinija od nove a ne jer je bolja... Sto bi skakao sebi u stomak i umanjivao zaradu... Samaricanin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...