Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Inace pre neki dan, opet mi se neki nabijao na branik, na kraju se zavrsilo tako sto me za malo podbacio na kamion iz suprotnog pravca...

 

 

To se i meni desilo juce, ali nije bilo suprotnog pravca (odvojen ogradom), ali lik se nenormalno zaleteo pored Tempa cukarica sa nekom Fabijom, u sekundi mi je bio uz branik i ja krenem da se sklanjam a ono Audi u mom mrtvom uglu sa desne strane, srecom nije bilo kontakta jer je lik iz Audija lepo skontao celu situaciju i usporio i svirao mi. Ja opleo po gasu da pobegnem kretenu iz Fabije i sklonio se u srednju traku da majmun prodje! Pri tom isao sam 80 na sat, kao i svi na tom delu, nisam gusio.

 

Zao mi bilo sto nisam bio sam u kolima nego sa zenom koja se mnogo plasi obrtnog momenta pa sam iskulirao... verovatno i bolje jer bih ga stigao i jahao mu branik do Obrenovca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umisle ljudi da su formule, stede gorivo, ko ce ih znati..

Al ajde da vidim klince neke mojih godina kako to rade, nego bre matori ljudi sve poma'nitali.

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se nabiju uz branik samo pipneš kočnicu,ja to uvek radim kad vozim po ograničenju a neko mi stoji u braniku,samo pipnem kočnicu čim vide stop svetla 90% njih nalegne na kočnicu i ostane iza.Pogotovo mrzim one što idu iza drugih i blicaju im da ubrzaju,u redu kad se nabiju u levu traku pa kilave,a desna slobodna.Al kad ideš putem gde je po jedna traka za oba smera  :thumbdown: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sistem je loš jer se sve radilo prećutno,pa danas kad je mito postao normalna stvar smao što ga ne uvdeu kao stvaku na računu.Dakle lekar je navikao da dobije neki vid mita,a i pacijenti su se pomirili da bez flaše nekog dobrog pića ili bez koverte ne kreću na pregled.Isto je i za pandure.Niko više ne poteže to pitanje niti se neko plaši da podmićuje to ej psotala rutina.

 

Loši vozači su se pojavili onog trena kad je postalo pomodarstvo da svi kao imaju dozvolu i da se voze,tatine princeze i mamini sinovi koji kao klinci nisu mogli biciklu da nauče da voze,danas imaju dozvole.Dodaj na to dostupnost izuzetno brzih automobila koji u kombinaciji sa saobraćajno nepismenim balacvima koji su dobijali dozvole kao na pokretnoj traci.I još gore us matori likovi koji od starta nisu naučili da voze,a voze po deset i više godina takvi su još gori od ovih novopečenih vozača.

 

Evo moj komšija ima dozvolu od '89 čovek nigde,ali nigde ne daje žmigavac,zaustavlja se gde mu padne na pamet,a vozi auto od 10 000 €,do sad je imao tri udesa gde je bio kriv al jbg ima da plati gde treba i nikom ništa.Na parkingu oko njega uvek ima dva slobodna mesta sa obe strane,jer svi zanmo da ne ume da se isparkira,parkiraju se pored njega samo oni koji ne znaju za jadac  :laughing:

 

Najjefikansije je uvetsi da kad istekne dozvola ideš opet na tastove,ako ih ne položiš ne možeš da obnoviš dozvolu i ideš na dodatnu obuku pa sigurno 30% ljjdi bi vratilo dozvole i diglo ruke od voznje.

Mislim da ti lose razmisljanje jer opet ispastaju oni koji su posteno polozili u voze po propisima, usustini kao i uvek, ti bi lecio posledice a ne uzrok. Nama treba samo stroga kontrola auto skola i policije i jasni propisi. Nije nista efikasno u ponovnom polaganju po isteku dozvole ako opet pare vrte gde burgija nece... Da policija redovno radi posao, sankcionisala bi lose vozace, skupi 18 bodova, ide na polaganje i redovna auto skola mu dozvoli ili ne dalje posedovanje vozacke dozvole.

 

 

To se i meni desilo juce, ali nije bilo suprotnog pravca (odvojen ogradom), ali lik se nenormalno zaleteo pored Tempa cukarica sa nekom Fabijom, u sekundi mi je bio uz branik i ja krenem da se sklanjam a ono Audi u mom mrtvom uglu sa desne strane, srecom nije bilo kontakta jer je lik iz Audija lepo skontao celu situaciju i usporio i svirao mi. Ja opleo po gasu da pobegnem kretenu iz Fabije i sklonio se u srednju traku da majmun prodje! Pri tom isao sam 80 na sat, kao i svi na tom delu, nisam gusio.

 

 

Kod mene je bilo to da sam usao u selo i spustio brzinu na 50km/h dok je ovaj nastavio jednakom brzinom kojom se i ranije kretao pa me brzo sustigao, onda mi se nabio toliko da mu opet tablicu ne vidim iako je bio kombi, na par puta cak ni dno maske mu nisam video... Hteo sam da stanem po strani ali je par puta krenuo da me pretice pa sam iskulirao ali je onda svaki put odustajao bez ikakvog razloga jer nije bilo nikoga u suprotnom pravcu a preglednost je bila ok. Kad sam vec video da prilazimo izlasku iz sela vidim da nista ne pokusava, ubrzam do 60 jer znam da ce cekati znak za prestanak ogranicenja i onda ce da me tera da vozim 50km/h i dalje da bi on mene pretekao po izlasku ali je krenuo da se opet nabija i onda sam krenuo da ubrzavam tad je on krenuo da me pretice :turned: Tu mi je vec pukao film pa sam nastavio do 80 i on se vratio iza mene i onda je krenula dosta gusta magla i opet lik krenuo da me gura par stotina metara kad odjednom krene da me pretice i onda se stvorio kamion u suprotnoj traci, ja kocim i idem desno da ga pustim kad lik isto koci pa na mene, da je bio 1-2m ispred, samo bi mi potkacio zadnjicu i zaneo me pod kamion... Na kraju sam skoro sisao sa puta i pustio ga da prodje, naravno ni jednom zmigavac za sve ovo vreme a ni da na neki nacin pokaze izvinjenje ili zahvali se sto sam ga pustio... Ne smeta mi kad me neko pretice, ali brate izbaci zmigavac, blicni, strpi se koju sekundu i napravicu ti prostora, a ne guranje na branik i nervoza, ako ti se zuri budi frajer pa onda pretici... Ta voznja u zavetrini me opasno iritira. Ne vozim ono 80 po cajgeru pa da neko moze da se zali da ga gnjavim 70-75 jer laze cajger, vozim 80 po GPS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče ujutru je na B. kosi bila jaka magla, pa su neophodne bile upaljene zadnje maglenke. Vidljivost na pojedinim mestima tek nekoliko desetina metara.

 

E sad, apropo vožnje sa upaljenim zadnjim maglenkama kad nema potrebe... Za mene su još gori nekoliko onih koje sam juče sreo u tim uslovima, a to je navika vožnje sa dnevnim svetlima, bez ikakvih uključenih ostalih svetala, a kamoli onih za maglu. Iako je bio dan, jednog sam jedva spazio. Sreća da sam išao polako.

 

Da na spisak dodam i dvojicu parkiranih u samoj raskrsnici, od kojih je jedan izašao iz kola da se izljubi sa nekim drugarom, koga verovatno dugo nije video... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su izasli da se pobiju pa i da razume covek :D

A za DRL ni ja ne razumem, obicno je automatika dosta osetljiva, pre ce biti da su rucno prebacili ili da su neka aftermarket bez senzora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neko veče lik u prastaroj Corsi sa kraja 80-ih, gnjavi, krivuda, i taman kad sam pomislio da možda telefonira pretekne ga drugar a on sa detetom od možda 5 godina max vozi sa njom u krilu i kucka poruke. Nisam stigao da ga slikam, završio bi na svim mogućim portalima i forumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreća da sam išao polako.

Dobro je pa vise ne jurcas sa tim Citroenom po 50-60km/h kako si znao.

I sinoc je bila bas dobra magla po delovima NBG i Zemuna, pogotovo zadnje maglenke su stvarno bile neophodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta vozaca novijih auta vozi bez prednjih i zadnjih maglenki po ovoj maglustini. Cak vidim novu oktaviju kako ide kroz maglu sa sva 4 upaljena, a ni prednja ni zadnja maglenka ne radi. Izgleda polupismena kretencina ne zna da to postoji, kamoli da zna gde da upali..

A bitno da mene pandur zaustavi po magli da duvam, ni da pogleda jel mi svetli zadnje svetlo za maglu sto je obavezno po takvim uslovima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me nesto nervira, to su likovi koji se nabijaju u guzicu, sto po gradu, sto na otvorenom putu...

 

Kada moram da gledam u isto vreme retrovizor i ispred sebe da bih dozirao kocnicu zbog budale, nista gore nema...

 

A da ne pricam o Beogradu i "bulevarima" gde u dve ili tri trake ljudi idu 30kmh, kao da smo u egitpu jbt, nikada mi nece biti jasan beogradski saobracaj i sve sto ide uz to (signalizacija, kriticne raskrsnice, koje decenijama niko ne regulise...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta vozaca novijih auta vozi bez prednjih i zadnjih maglenki po ovoj maglustini. Cak vidim novu oktaviju kako ide kroz maglu sa sva 4 upaljena, a ni prednja ni zadnja maglenka ne radi. Izgleda polupismena kretencina ne zna da to postoji, kamoli da zna gde da upali..

 

Izgleda da im magla udje u auto pa ne vide gde se pale maglenke, cesto vidjam novije automobile koji se voze na pozicijama i maglenkama 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda vidjas maglenke kao dnevna svetla, ali je ovo nesto sto majmun sa vozackom mora da zna..

Meni na c4 kad upalim maglenke po danu pod automatskim modom, ugasi sijalicu za dnevna svetla a ostavi samo maglenke..

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nerviraju me oni što kupuju one krš aftermarket farove pa bije kao da su sijalicu stavili u teglu,a tek oni što natovare auto a ne našteluju farove pa im biju nebu pod oblake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incident rešen pištoljem

 

Zanimljiv incident se odigrao na Floridi kada je grupa motorista stala, kao i vozač BMWa E28 serije 5, dok su se kretali Courtney Campbell Causeway putem, blizu Tampe. Ne znamo da li se nešto desilo pre samog incidenta, ali sa snimka sa kacige koji je na YouTubeu, a koji je okačio korisnik koji tvrdi da nije umešan u ceo događaj, vidi se na 30oj sekundi da vozač BMW zauzima dve trake, a jedan od motorista pokušava da ga prestigne. Vozač sustiže motoriste na semaforu i nekoliko minuta kasnije im se suprotstavlja vičući i pokušavajući da ih zaustavi da ne krenu. Možete da vidite da je retrovizor BMW udaren, ali i motoriste koji pokušavaju da odu bez većih problema.

Na kraju dolazi do...:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je i bila poenta Zhorz. Ovo što Beli kaže za Kurir. Navuku te kao neka ekskluziva a zapravo jadac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem koju iz Rusije ... malo su se kao smirili i civilizovali, ali opet ne mogu da ne divljaju :D

 

Pre neki dan covek mi skrecemo sa glavnog puta na kome su radovi na sporedni koji ima po 3 trake u oba smera, na samom skretanju vidim novu mecku E klase koja stoji sa nase strane, ladno covek presao preko duple pune da bi izasao na glavni put brze od svih jer je guzva ... naravno videli ga panduri i odmah zaustavili i kaznili :D

 

Jutros malo dalje od te raskrsnice iza nas ide covek u dzipu i pravi polukruzno okretanje preko duple pune i opet se od nekud pojavise panduri, rotacija i posle 50ak metara zaustavljaju genija 

 

A pre neki dan sam video nesto sto se ne vidja svaki dan, taj glavni put je podeljen i tu ima dovoljno mesta da se napravi polukruzno, tj tako je napravljeno da povremeno stoji otvoren put za polukruzno okretanje, a covek se ukljucuje sa sporednog puta i umesto da ide desno pa da napravi polukruzno tamo gde je dozvoljeno, on ide polu levo u suprotnom smeru i prolazi kroz masu automobila i posle skrece levo da bi se ukljucio na put gde mu odgovara ... naravno to samo vozacu BMW-a moze da padne na pamet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim ovakve koji skreću kao da imaju još dve prikolice pa još i stanu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...