Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Situacija od pre par sati. Vracam se sa porodicom kuci, na autoputu kod Jagodine. Vozim 120 km/h i krecem u preticanje kombija i kamiona, podizem na 130. U 5 sekundi se iza mene stvori Q7 italijanskih tablica koji je isao barem 200 kmh. Ja vozim mojih 130, prolazim pored kamiona i cekam da se vratim desno. Ovaj mi seo na zadnji branik i blica onom ksenonima sve vreme. Nabio se na mene i blica kao manijak. Meni je trebalo 5-10 sekundi za preticanje i vracanje u desno. Da nije Uskrs i dece u kolima, ne znam sta mi ne bi izaslo iz usta na njegov racun....neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve manijake odavno ne *ebem za blicanje od nazad. A osim njih, na autoputu me nervira kada kamion pretiče kamion (a pritom su oba limitirana na 90km/h) ili putnički auto koji pretiče kamion sa 90-100km/h i to traje u nedogled... U Hrvatskoj, prošlo leto negde kod S.Broda u pravcu ka BG, šleper pretiče brzom trakom kolonu šlepera. I svi voze oko 90km/h. Posledica: to je trajalo toliko dugo da se u levoj traci napravila poprilična kolona. Rešenje: odnekud se iza nas pojavio presretač koji nas je obišao zaustavnom trakom, "pomogao" dotičnom da se vrati u voznu traku tako što je "presekao" kolonu šlepera da se ovaj ubaci između njih. Kada je kolona prolazila brzom trakom video sam da je presretač vozio ispred tog "bosanca"(tablice BiH) sa upaljenim blinkerima. Nadam se da ga je izveo sa autoputa na prvom odmorištu i da mu je "uzeo meru"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom Q7 italijanskih tablica je bio najverovatnije neki nas seljak ........... jedino se oni zure i tako ponasaju .............. :lol::lol::lol: , samo oprez pogotovo kad vozis decu - naletece i on na nase presretace jer je ogranicenje na auto putu ako se ne varam bas 120km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naš, a možda i neki šiptar, turčin... Svi su isti, a najgore je što može tako nekoga da ubije. Baš me briga ako stoka izgine, nego što će drugog da povede u smrt.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, zamisli situaciju kada pri brzini od 130 imas dzipa na braniku kao u Nascar trkama...a porodica u kolima!!! Bas me briga za njega ali dovodi moju porodicu u opasnost. Na kraju, iskusan sam vozac ali kako bi se ponasao neko neiskusan kada mu oni reflektori blicaju u potiljak pri toj brzini....:-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, vozio sam i ja relativno brzo auto putem, tipa držao sam tempo 170-180, ali nikada nisam blicao nekome ili se nabijao u branik. Ja dobijem nervni slom kada mi neko to radi. Vozim desnom trakom, naravno, a u levu idem za preticanje. Sada sa ideom 1.3mjet mogu da držim tempo 130 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvaznije je sacuvati prisebnost u takvim situacijama. Uvek ce biti vozaca sa jakim kolima kojima se zuri i koji na druge vozace gledaju kao na smetnju...

Koliko god nas to pogadjalo, najpametnije je pustiti ih da prodju i nastaviti voznju u miru. Najvaznije je stici ziv i zdrav, sto je na nasim putevima uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se desilo i meni ali na ibarskoj ako verujete , 2 busa lastina ispred cepaju ljudi lepo kisa pada a on se nabio i blica da se ja sklonim jer su krivine da on pretice (dzip isto) -- ejjjjjj bre i znate sta sam uradio , par puta sam tako stisnuo kocnicu pa ako hoce neka se nabije (mamicu mu usranu) ........... idiota koliko hoces - ja kad krecem na more vozim 10-11 sati i pokusavam uvek da razmislajm dva koraka unapred , tako sam i izbegao 2 direktna sudara (ako vidis da ti dolazi u susret i seta sklanjaj se sa kolovoza - moj primer na Zlatiboru u 02 ujutro (vozim samo nocu kad idem dole) , pun stilo karavan - 3 dece pozadi ja i zena krenuli u C.G.) -- ma ludilo  ............ zato kad dodjem dole treba mi 2 dana da se oporavim samo od stresa a gde je umor.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema leka protiv takvih majmuna,  uvek će ih biti,  ako nešto mrzim to je da mi neko visi na braniku,  na autoputu nikada ne preticem  tako da nekoga usporavam,  ali ludaka je previše... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da se zezas MS PK ali pazi , ta dva lastina busa onako visoka idu dole na more i oni , pice preko 100km na cas , noc kisa pada ko iz kabla pa gde ces brze .......... 200km na auto putu ili 160km na ibarskoj - znaci momentalno TRAJNO ODUZIMANJE VOZACKE , nema poeni , nema nista i nema novog polaganja IZBACITI TRAJNO DJUBRAD IZ SAOBRACAJA -- ZBOG TAKVIH IDIOTA NEDUZNE PORODICE GINU bato moj , pa sad kazi da nisam u pravu ......... svi mi ponekad predjemo ogranicenje ali za malo , a o cemu se ovde radi 60-80km a on vozi 160km ili 120km auto put on vozi 200km i vise e pa sto je mnogo - mnogo je ........... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozac traktora je zavrsio u komi! Ovakve kretene treba iskljuciti trajno!

http://www.alo.rs/kamion-naleteo-na-traktor/47852

 

Skoro me je jedan isekao kamionom. Nisam nesto brzo isao i nailazim na jedan zeznut deo meni je krivina u levo i na kraju krivine meni sa desne strane je sporedan put a sa druge strane mogu da skrenu levo na sporedan put i imaju znak obrnuti trougao (Kod nove zelezare odvajanje za radinac). Prolazim kroz krivinu a sa druge strane lik spicio kamionom ma nije ni pomislio da stane ja jedva nekako ukocim i popizdim zalomim nekako desno iz za njime  presec preko nekog parkinga i stanem ispred njega i krenem da se derem na njega a on u fazonu pa nisam te video pa da si stao video bi me, a on pa kao sto nisi ti stao ja imam 50m tona tebi je lakse da stanes, reko a sta da si me udario sa tih 50 tona, a on ce pa brzo si isao reko sta tebe zabole koliko sam isao i da sam isao brzo a nisam tvoje je da ispostujes znak i tako naredjam mu sve na gomilu i odem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, @bane@ said:

Ja takvim majmunima upalim zadnjje maglenke da pomisle da kocim.

Ovi je dobra fora, moram da probam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dobra motka u gepeku ili pored sedišta i to je to

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno :-)

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2016 at 1:03 PM, Sulc said:

Samo dobra motka u gepeku ili pored sedišta i to je to

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Tako je jedan nosio palicu,pa kad ga sa druge starne sačekala zbrojovka tom istom palicom se sam lupao u glavu.

 

 

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam zbrojovku ali za takve imam automatsku ili hekler

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

12002171 810063939111961 6204178580186452696 n

Mogu i ja da se kurčim :P dok on provali da je replika vec je napunio gaće,ala ko mi naiđe nego sa pravom prangijom jeidno u glavu da ga gađam i nadam se da će da ga onesposobi :D

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe Kanidja ako sretnu kad se vracas iz teretane, najebali su i bez igracke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, nagradno pitanje: ko se seća Ciletove priče, kada su on i ćale nekom liku zaplenili džip, a Cile je jednim mavaši gerijem oborio dvojicu. A sve je počelo od napušavanja u saobraćaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...