Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Ovi naši bi ih pustili da se prvo izrokaju .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakve koji se trte oko težih vozila

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas idem Ba-Pg, tri slepera jedan iza drugog, ne mozes ih preteci kako treba nabili se jedan ispred drugoga. I ja preteknem jednog i dolazi mi auto iz suprotnog smjena i ja zmigavac i ubacim se malo tjesnije izmadju ova dva slepera, a on mi svira...e onda sam kocio pa je morao kociti i onda mi je svirao jedno 5-6x a i ja njemu kad debil ne zna drzati rastojanje. Vjerovatno me je psovao jer je bilo u brdu pa je izgubio masu ali ebe mi se za debila sto se ne ponasa u skladu sa time sto vozi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio 15 kilometara u suprotnom smeru na auto-putu

 

kontra.jpg

 

Jedan 29-godišnjak vozio je 15 kilometara u suprotnom smeru na auto-putu A24 u Italiji. Neimenovani stanovnik Rima je sa svojim Volkswagen Polom promašio ulaz na auto-put ali ga ni to nije sprečilo da se zaustavi i potraži pomoć. On je nastavio da 15 kilometara juri suprotnim smerom, pri čemu je koristio i desnu, brzu traku! Policija je na monitorima primetila Polo koji se kreće velikom brzinom u suprotnom smeru i blokirala je put u obliženjem tunelu. Vozač nije rekao zbog čega se ''pravio Englez'', a testovi su pokazali da nije konzumirao alkohol ili opojna sredstva.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam juce sa caletom u Tavankut i prosto sam se zapanjio kvalitetom vozaca u nasem saobracaju, stvarno sto kazu ko tu ne poludi, taj nije normalan...

 

Nismo skoro ni krenuli kad u koloni ide 5 vozila i kolona je kraca od 30m, to znam jer su dvorista tu kod mene 20m sirine sa ulice a oni su zauzimali manje od 1.5... Da je prosek 4m, to znaci da bi oni cinili 20m i da su imali oko 2m maksimum izmedju...

 

Vracamo se kuci kad nas preticu dvojica, ovaj iza toliko vozi blizu da ovom prvom vozilu nisam video tablicu... Bukvalno na 1m voze oko 100km/h... I tako su nastavili dok nam nisu nestali iz vida...

 

I onda treci slucaj skrecemo u moju ulicu (levo u raskrsnici) kad nas skoro pokupio isto tako jedan koji je vozio na 5m iza nas iako je uredno izbacen zmigavac, cale je morao da ubrza i skoro sleteo sa kolovoza pri skretanju jer je skontao da ovaj iza nas ne reaguje i stvarno nije do poslednjeg trenutka kad je smotao u desno a iza njega je bio isto tako jedan nabijen i taj je krenuo da nas sve pretice kad je ovaj prvi iza nas poceo da nas izbegava, da je bio malo brzi udario bi nas bocno :rant:

 

Ne mogu da shvatim ovaj novi trend, ni na trkama nisu tako uspesni sa voznjom u zavetrini...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divim se kako neko tako moze da vozi, meni je najveci uzitak kad nema nikoga ispred mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cesce dolazim u iskusenje da kupim neki stariji dzip sa javom sasijom i da ubacim roll bar pa da se vozikam po gradu i ne kocim ni u jednoj situaciji gde nisam kriv

Da vidim koliko bi bili odusevljeni ovi sto se guraju i glume da poznaju propise...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dejanhn said:

Zato ja takvim idiotima tapnem kocnicu pa da vidis kako koce :D 

 

Moj cale je kocio da bi skrenuo, a ja sam brdo puta u istoj situaciji kad su se nabijali blinkao kocnicom i ljudi apsolutno uopste ne reaguju na kocnicu... Pa i onaj sto je hteo da se bije sa mnom nije reagovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan sa Alfom GT tako nije uspeo da zakoci, bio iza mene na ostruznickom mostu, srecom pa siroko i napravio sam mu mesta inace bi me udario, zakocio je kod mojih zadnjih vrata...

Nisu mi jasni takvi ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losa obuka vozaca, nepoznavanje osnovnih zakona fizike, umisljenost da se svet vrti oko njih i totalna ne paznja za volanom... Vecina ljudi ne zna cinjenicu da prosecnom vozacu treba 1s da reaguje na iznenadnu promenu uslova u saobracaju a kad ides 80km/h, u toj 1s predjes 22m... Sto znaci sem da ako nemas neki najnoviji Porse/Ferari i slicno a ispred tebe lik u nekoj sklopociji pocne naglo da koci, ako nije rastojanje barem 20m nema apsolutno nikakve sanse da se zaustavis...

 

Nesto sto ja praktikujem je to da ako u gradu nekome jasno ocitavam tablicu, znaci da sam preblizu, van grada ako kontam otprilike koji je model auta, znaci da sam previse blizu, a na autoputu najvise volim kad auto jedva vidim...

 

Naravno postoje uslovi kada nije moguce tako nesto ispuniti ali opet imam neku filozofiju ako ne mogu da vidim donju ivicu zadnjeg branika na autu ispred, ne priblizavam se blize od toga u gradu pa ne interesuje me sta da se desava, a van grada da mogu da ocitam tablicu dok na autoputu da prepoznam model.

 

Naravno za tako nesto je potreban normalan vid, ne ko kevini prijatelji, raspravljaju se na 10m od semafora jel zeleno ili crveno jer ne vide a naocare im "ne stoje"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to nema veze sa obukom, jednostavno su bahati i silni.

U normalnim drzavama se kaznjava ne drzanje odstojanja, postoji i pravilo dve sekunde, ali dzaba kada je narod ili bahat ili nervozan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim vozace koji krecu sa semafora kao da putuju u smrt, do 50 im treba realno par stotina metara i onda ne staju na 50 i krstare tako već daju i dalje po gasu do 70-ak km/h... Pričam o voznji po gradu... Mada, desilo mi se na semaforu kod Zablja (ZR-NS) da su ispred mene 7-8 automobila kretali ko prebijeni, po 20m razmaka između i ja popizdim i zmigavac i obiđem ih... Samo sam se molio da nije neki od tih 7-8 pandur jer bi me olesio... Ali stvarno nema smisla.. Gde god sam vozio po inostranstvu, krecu Bre sa semofora do 50 relativno brzo navuku, ne tražim ja da oni ne znam kako ubrzavaju ali brate samo nemoj da se vuces kao macka a onda posle toga po gasu do besvesti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tako je uglavnom i u Beogradu. Prave bre razmak po 50 metara, pogotovo prilikom skretanja u raskrsnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prave zato sto svaki drugi bulji u telefon i kuca poruku pa kad mu sviras jos i dize ruku u fazonu sta hoces nisam zavrsio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi li ti doseljenik u NS? Tako je oduvek bilo i bice po NS

Ma kakav doseljenik... Vozim od '99, rođen ovde... Nije tako bilo ranije, to je neki trend od pre par godina... Doduse, manje automobila je bilo pa možda nije tako bilo uocljivo... Primetio sam da se u brdskim krajevima brze krece i bolje vozi...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...