Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

 

Evo vam moj kum na primer, čovek je 1973g, pilot je, instruktor šta više. Tehnički izuzetno potkovan, jer ga zanima i u opisu radnom mesta je, jer je i avio mehaničar. Ali je par puta popasao kaznu za svetla. I dalje mi tvrdi da auto više troši sa upaljenima svetlima nego sa klimom??

 

I šta kažeš, završio neke škole.  :thumbdown:

 

110 W + min 4x 5 W +10W za osvetljenje instrumenata / prekidača. Računaj blizu 150 W veće potrošnje el. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas oko 15h izmedju Loznice i Majura mislim da je mesto Slepcevic ili oko njega sam neekako izbegao direktan sudar tj ja sam na kraju i stao posto nisam imao gde dok je pijano retardirano govedo ili kako vec da ga nazovem zaspalo za volanom dakle bukvalno glava na volanu i iz kolone preslo u koju traku. Ja nabodem kocnicu a isao sam max 50km/h posto su ablendovali da stoji radar malo dalje i stanem posle par metara uz desnu ivicu puta do kanala i stegnem volan sviram blicam i crkam udarac, gotovo nemam gde samo se molim i cekam. Govedo u zadnjem trenutku digne malo glavu i nekako nas omasi za 5cm max, vrati se polovicno u svoju traku i nastavi dalje lelujajuci i opet prelazeci u suprotni smer. Iza mene naravno sudar posto nisu drzali odstojanje a mene su za malo dokacili. Stanem hocu da se okrenem da stignem govedo u kadetu da ga zaustavim ali nema sanse kolona haos.

Golf 4 sa troje mladjih ne vise od 22-3 godine od cega dve devojke se zakucao u 500L, svi ok ali steta poveca.

Da me je kojim slucajem udario i ja ostao u stanju da izadjem iz auta mislim da bi robijao posle toga to garantujem, toliko sam bio besan da je to strasno, kontola besa u tom trenutku nije postojala.

Sacekali policiju koja je bila sa radarom zaista iza sledece dve tri krivine i da liukratko izjave. Odmah su seli u kola i otisli da traze taj auto a njima su rekli da sacekaju uvidjajce.

Ja sam ostavio podatke da ako treba budem svedok i da se retardima koji takvi sedaju u kola oduzme dozvola dozivotno u pm vise. Ne mogu da razumem da poginem zbog nekog maloumnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tog smera ali nisam siguran gde su oni tacno stajali a ni gde se on ukljucio u saobracaj, na tom delu ima par kafana uz put koliko sam video a i dosta ulicica i privatnih kuca a posto je slava nije potrebno mnogo mozgati sta je po sredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas kamion komunalnog ... obilazi auto i ide u mene ... ja skrenem skroz desno i pokazujem mu da nije normalan ... a on mi mase ... ako ne kupim tenk da vozim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma sta da kazem,na srecu se sve dobro zavrsilo po tebe,zao mi ovih iza...

Odlicno poznajem taj put i cesto idem tuda,tako da sam nagledao svega i svacega...ali ovako nesto zaista jos nisam doziveo :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se ukljicujem u T raskrsnici desno. Kolona u toj ulici ali meno ulaz slobodan. Gledam leve nema nikoga krecem, kad desno dzip POLICIJSKI uredno obilazi tu kolonu o ukljicuje se u ulicu odakle ja izlazim. Nabo sam kocnicu o stresao se. Naravno odose dalje. I da sam ja tu svirao ili ga ne daj boze udario, ko bi tu bio kriv :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom u 3 ujutru naišao na čoveka koji je zaspao dok čekao zeleno,on stoji za pravo ja nailazim kroz traku za levo,mahinalno pogledam vidim čoveku spuštena glava,ja svirnem on ništa,ja izađem pokucam mu na prozor on jedva podiže glavu.Naiđe i taksista neki,otvrimo mi vrata on tras na zemlju,mrtav pijan,ispovraćao ceo auto.

 

Sreća taksisti radio mozak pretresemo ga,nađemo mu mobilni i pozovemo njegovu ženu,ona pošalje sina da ga pokupi.

 

Lik ni hvala da kaže,nego ga ugura na zadnje sedište i ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Totti kad bi ovde ljudi ipak pre pomogli. Samo što ne shvataju da mu čine medveđu uslugu. Sve je to lepo dok jednom takav idiot ne pobije nedužne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, o ovom pričam

Jbg, kad mi kao nacija nismo "drukare", pa da prijavljujemo takve...

 

Zašto biti selektivan pa prijavljivati samo takve,daj da primenimo to na sve sfere života,samo se plašim da bi bilo malo bezgrešnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi puno drugacije kad bi se sve radilo po pravilima i mozda sad ima malo bezgresnih ali samo zato sto je sistem toliko los (jer dozvoljavamo da svako radi svasta) da nametnuta pravila najcesce u praksi nije moguce ispuniti... Npr ja registrujem auto bez odlaska na tehnicki pregled, ne zato sto ja tako zelim, nego sto je zakon nejasan i svako ga tumaci kako hoce i trazi se ispunjavanje necega sto u praksi ne mozes da izvrsis.

 

 

Inace pre neki dan, opet mi se neki nabijao na branik, na kraju se zavrsilo tako sto me za malo podbacio na kamion iz suprotnog pravca...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno poznajem taj put i cesto idem tuda,tako da sam nagledao svega i svacega...

Vala bas... A put izgleda toliko siroko, kvalitetno, bezbedno, gomila ogranicenja od 50km/h, ceste patrole policije. I opet sra*a...

Pa se na tu deonicu nastavlja onaj uzas od puta od Loznice do Zvornika, koji uvek savetujem za izbegavanje...

Ako idem na tu stranu dalje preko granice, cesto koristim alternativu. Jjeste vise kilometara i dodatna je putarina - ali produzim autoputem do Kuzmina, pa na granicni prelaz Raca, pa preko Bijeljine i Janje do Zvornika i dalje isto.... I sam put mi je mnogo interesantniji od onog smora od Sapca do Zvornika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi puno drugacije kad bi se sve radilo po pravilima i mozda sad ima malo bezgresnih ali samo zato sto je sistem toliko los (jer dozvoljavamo da svako radi svasta) da nametnuta pravila najcesce u praksi nije moguce ispuniti... Npr ja registrujem auto bez odlaska na tehnicki pregled, ne zato sto ja tako zelim, nego sto je zakon nejasan i svako ga tumaci kako hoce i trazi se ispunjavanje necega sto u praksi ne mozes da izvrsis.

 

 

Inace pre neki dan, opet mi se neki nabijao na branik, na kraju se zavrsilo tako sto me za malo podbacio na kamion iz suprotnog pravca...

Sistem je loš jer se sve radilo prećutno,pa danas kad je mito postao normalna stvar smao što ga ne uvdeu kao stvaku na računu.Dakle lekar je navikao da dobije neki vid mita,a i pacijenti su se pomirili da bez flaše nekog dobrog pića ili bez koverte ne kreću na pregled.Isto je i za pandure.Niko više ne poteže to pitanje niti se neko plaši da podmićuje to ej psotala rutina.

 

Loši vozači su se pojavili onog trena kad je postalo pomodarstvo da svi kao imaju dozvolu i da se voze,tatine princeze i mamini sinovi koji kao klinci nisu mogli biciklu da nauče da voze,danas imaju dozvole.Dodaj na to dostupnost izuzetno brzih automobila koji u kombinaciji sa saobraćajno nepismenim balacvima koji su dobijali dozvole kao na pokretnoj traci.I još gore us matori likovi koji od starta nisu naučili da voze,a voze po deset i više godina takvi su još gori od ovih novopečenih vozača.

 

Evo moj komšija ima dozvolu od '89 čovek nigde,ali nigde ne daje žmigavac,zaustavlja se gde mu padne na pamet,a vozi auto od 10 000 €,do sad je imao tri udesa gde je bio kriv al jbg ima da plati gde treba i nikom ništa.Na parkingu oko njega uvek ima dva slobodna mesta sa obe strane,jer svi zanmo da ne ume da se isparkira,parkiraju se pored njega samo oni koji ne znaju za jadac  :laughing:

 

Najjefikansije je uvetsi da kad istekne dozvola ideš opet na tastove,ako ih ne položiš ne možeš da obnoviš dozvolu i ideš na dodatnu obuku pa sigurno 30% ljjdi bi vratilo dozvole i diglo ruke od voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...