Jump to content
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ne bih da trolujem temu, ali ti si prvo "policijski" tražio da vidiš moj enterijer, a prethodno si me nazvao škrticom, što sam čoveku savetovao da debelo spusti cenu! Jedino mi ima smisla da se toliko žestiš ako ti prodajem auto...

Sa ovim završavam!

Bane apsolutno u pravu, auto izgleda malo umorno, prešao je 200-300k ili je najsurovije korišćen kao da je tudji, isključivo po gradu sa ultra kratkim relacijama.

Ja sam 2010 uzeo Grande Punta 1.9 2008 sa 100kkm, sada je na 200kkm pretežno gradske vožnje i izgleda bolje unutra, a drugar je uzeo 2010 novog klota 1.2 i sada je na 70.000km i u enterijeru nema znakova habanja, vožen isključivo po gradu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grande Punto Starjet 1.4 16v dolazi sa menjacem sa 6 brzina ili sa 5? Ili mozda postoji u obe verzije?

Vuce me taj motor zato sto ima 95ks ali svi kazu da je bolji 1.4 8v i da manje trosi.

Sta vi kazete?

6 brzina, 16v neuoredivo bolji motor od 1,4 8v, mislim da cak i ne trosi vise. Neki ce reci da je skuplji za odrzavanje ali sta tu moze biti toliko skuplje, atmosferski i jedan i drugi, razlike su zanemarljive. Daleko je lepse voziti ovaj jaci.

4 hours ago, VladaNS said:

6 brzina, 16v neuoredivo bolji motor od 1,4 8v, mislim da cak i ne trosi vise. Neki ce reci da je skuplji za odrzavanje ali sta tu moze biti toliko skuplje, atmosferski i jedan i drugi, razlike su zanemarljive. Daleko je lepse voziti ovaj jaci.

Mislim da je besmisleno ovde pričati o potrošnji, kada imamo lika na forumu koji ima GP 1.4 8v sa fabričkim plinom koji provereno troši 6l plina kombinovane vožnje:

Pazite, plina, ne benzina, znači da benzina troši manje. Jeste da kuka da mu auto ide ko da je vezan za banderu, pa su mu dali, po meni sumnjivo objašnjenje kod Gorana, ako je taj ekonomik čovek verodostojno preneo informaciju. 

Ima istine, zguglao sam, grande punto 1.4 8v sa fabrickim plinom ima 70ks umesto 77ks i tezi je 150kg, ubrzanje do stotke mu je deklarisano na 16.9s sto je ne samo drasticno sporije od 13.2s koliko ubrzava obican 1.4 8v 77ks, vec je sporije i od 1.2 65ks koji ubrzava za 14.5s.

Horor :D

Ja ne znam ko se zali da 1.4 16v dosta trosi, mislim da potrosnja benzina nije nikakav problem

7-10l po gradu u zavisnosti od temperature i guzve i grada,na otvorenom je 5l pri 100km/h, 6 pri 120km/h

Treba obratiti pažnju na potrosnju ulja, jer i po fabric izmedju 10.000km moze da potrosi do 4kg ulja i da je to sasvim uredu,moj trosi 1l na 10.000km

A sto se menjaca tice... To vec ne znam, kazu tako

Meni je malo vise trosio na tim "vecim" brzinama, ako se dobro secam autoput 110 kmh, potrosnja je bila 7 l, doduse plina.. i to je naravno bila smesna potrosnja, s obzirom na cenu plina. Po gradu ravno 10.. a ulja je trosio isto tako, oko litru od servisa do servisa

Moze li se "unistiti" motor,ako se vozi svaki dan 2km do posla? I kako to nekom da objasnim?

Pa motor se svakim danom unistava. Bolji ne moze da bude nikako :D Generalno su mu te kratke relacije pogubne, skode puno ali nije to sad tipa da ce da se raspadne ali mu mnogo skracuju radni vek.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока