Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ne znam sto se vredjas i nema potrebe nikom da se pravdas, ispricao si kako si cuo, e sad sto je nekom (meni) prica cudna to je njegovo (moje) pravo a da se ne lazemo jeste cudna ali ok nije na nama da o tome raspravljamo i bijemo glavu, ima ko ce time da se bavi i neka se bavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane jeste tako ukratko, s tim sto nije devojcica vec isto starija i rodom je iz cg, zivi dve zgrade od njega.
Prica da je dala auto majstoru je izgleda bila samo kupovina vremena, kao ne zna gde je tacno jer je isla noću, pa isli zajedno po tom kraju ona kao ne moze da se seti...
Sve su to neki detalji fazon lupanja gluposti znas ono kad te neko zajebe al te zavlaci i daje nadu da bi proslo neko vreme dok prevara be bude dovrsena i slicno.

OMP u pravu si da se nepotrebno vredjam, nego prosto mi je muka svaku trecu stvar koju navedem se dovodi u sumnju, ne cudno kako si sad rekao vec sumnjivo.

Tako sam na sopstvenoj temi o sopstvenom autu ganc novom 500L kojeg sam napljuvao u pocetku dobijao poredjenja istih problema na audijima, pa sumnjicavost, dok se nije pojavio kolega sa identicnim autom proizvedenim u isto vreme sa istim problemima, to je valjda bilo dovoljno da ne moram dalje da se pravdam da mi kvacilo lapara, trese kad krecem, trosi antifriz, zvizdi diferencijal i slicne "sumnjive" i "nemoguce" stvari tj izjave.

Kad su mi na ovoj temi sam izneo zenu sadasnju prevarili da im proda na ovlascenje pa smo jedva nasli auto da odjavimo tablice, 20 poruka sam objasnjavao ljudima koji ni ne procitaju detalje koje sam napisao kako i zasto i dal sam normalan dok svi nisu razumeli da smo se tad tek zabavljali i na pocetku veze i nisam bio previše ni upucen ni zainteresovan za njenu prodaju auta i slicno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni prica nije cudna. Ovde vlada bezvlasce godinama samo nismo svesni dok nas ne zakaci.

Za celu pricu je potrebno samo lazno punomocje. Svi ostali posle samo rade svoj posao.

Po meni bi kao sto postoji registar prodatih stanova (dok jos nisu ukjizeni) trebao da postoji i javni registar punomocja gde po broju moze da se vidi ko kome i kad daje punomocje i da li je opozvano u medjuvremenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@oktopod meni to liči kao da je i sin umešan, pa kad je provalio da će na**bati, počeo da se pravi Toša! Složio je priču ocu, a ovaj šta će, ne može protiv krvi!

Ajmo redom:

- auto se vodio na majku, verovatno iz valjanog razloga (porodični odnosi)

- SIN daje drugarici auto

- SIN proverava PA, kao slučajno

- i gle čuda, kad su pronašli auto, vlasništvo je prebačeno na SINA (a ne na drugaricu ili vlasnika placa)...

 

Po meni je samo ostalo da se vidi šta je motiv, jal' pare, jal' p***a! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo ali znam zasigurno da on nije takav lik i da ima para tj nema motiv da to radi, da su za nesto trebale pare imao bi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo razjasnjenje najsumnjivijeg detalja, otac mi nije dobro preneo saznao sam za vikend na slavi, auto uopste nisu preveli sa majke na sina, vec je ta riba na sebe prevela i tablice zamenila i dala na plac u oglas.
Ostale detalje jos nemam tj istraga je u toku a auto mu je vracen.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili besne, ostavljene zene :) Mada, ako tip ima para mozda je opusten, trazila mu auto on dao ko sto bih ja dao biciklu od sto, dvesta evra ne misleci da neko moze da mulja nesto. A opet ako je proveravao na sajtovima i pominje se neki stan, kapara mozda je znao da cura nije neka cvecka. Cudni su odnosi medju ljudima, nekad i sami sebe iznenadimo a kamoli drugi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narvoucenije u ovom slucaju drustvo moze skupo da kosta :D 

Da se niko ne uvredi, ali koji junac treba da budes da das tako nekom auto na par dana. Nadam se da je makar naplatio tu zavrzlamu pre davanja kljuceva :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su bili komentari da je jedini koji je na njoj zaradio onaj ginekolog koji je nosio pandura na haubi na nekom protestu u Djindjicevom bulevaru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao zna je tri godine, druze se sta znam... A videli moji fotke kazu riba avion, mislim da je od starta jasno o kakvom se drugarstvu radi, nadam se barem se omrsio jer je na kraju ispalo dobro.

Da se vratimo samo na poentu price, moze se desiti znaci da nekom pozajmis auto a on bez ikakvog papira tipa ugovor i ovlascenje ga prevede na sebe, srecom pa se brzo sve odigralo i auto nije prodat dalje inace bi bile komplikacije i srecom naci ce se ko je falsifikovao tj ucestvovao tipa neki notar a dalje je posle lako.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas vezano za registracije i prevode ali jesta sa time koliko nam ovi slepci uzimaju na svakom koraku :( Konacno stigli racuni za struju, u decembru sam dobio racun nula dinara :) Nikad nisam zagledao sta sve naplacuju i sad vidim gomilu nekih gluposti. Akciza, efikasnosti podsticaja za povlascene proizvodjace el. energije A zna se ko pravi mini hidroelektrane, vetroparkove i da vec dobijaju koliko hoce. Onda sve to ulazi u cifru na koju se racuna pdv. :rtfm: I na kraju taksa za javni servis:) Secam se nekad pogledas sat koliko si potosio skupe, jeftine znalo se koliko je kilovat, pomnozis i to je bilo to. Sad na ovim novim satovima mozes da gledas koliko hoces, nema vise ni onih strelica za tarife, nema dva brojcanika, sve oni to automatski odrade a ti im veruj  :ermm:plus sto vise nema ni jeftine vikend tarife.   

viber_slika_2024-01-24_14-28-16-111.thumb.jpg.d66ebc1f642a2c27d75d1b14e26c8ee0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono kad pisu skuplja tarifa 9.11din/kWh, jeftina 2.28din/kWh u zelenoj zoni (bez PDV doduse, napomenuto).

A ja podelim racun sa potrosenim kilovatima i ispadne me bar 12.5din/kWh (i to sa 45% potrosnje u nocnoj, jeftinijoj tarifi).

 

I onda me ubedjuju po portalima kako je EV maltene besplatan za voznju. Jeste kad bi trosio do 350kWh sa sve punjenjem auta.

Kad se predje u crvenu tarifu razlika se prilicno topi (iako je kod nas osetna i dalje). Ali cim predjes na javne punjace tu je razlika lako na kraju 1-5c/km, sto je mizerno ako se uzme u obzir smanjena autonomija i dugotrajno punjenje (u odnosu na fosil) i visa pocetna cena (i sa subvencijom).

 

Sestra mi kaze, da koristi Leaf na javnim punjacima u Norveskoj maltene isto bi je kostalo kao Focus Ecoboost 1.0 na pumpi kad se sve preracuna na kraju (Leaf je nesto jeftiniji za voznju, ali mu i autonomija mnogo varira od godisnjeg doba).  Pametno su prilikom kupovine kuce pre desetak godina trazili dodatnu debelu instalaciju do garaze, tad otprilike su se Tesle bas bas subvencionisale u Norverskoj.

 

Izvinjavam se na potpunom offtopicu.

 

edit: I ne pitajte me puno za Leaf, nemam puno informacija, kad se cujemo cujemo se oko dece, zdravlja, matoraca, a ne da pricamo o kolima :D. Znam samo da moze da pripremi auto (zagreje ili ohladi) preko aplikacije na telefonu i da samo sedne i vozi u komforu. Da malo jace jede gume i da gubi domet zimi i po 30% glat u odnosu na period godine kad ne mora da koristi grejanje (hladjenje isto, al rekto kad im bas bas treba klima tamo). Vuce jako dobro "iz podruma" i kaci se i na kucni WiFi. I da im se nekad zalede gleceri iz kojih prave struju pa zna cena struje za domacinstva da ode u nebesa, a inace se menja kontinualno svaki minut (ili sat, nisam bas upamtio), nije fiskna kao kod nas. Moze da bude i negativna cak., placaju ti da trosis visak proizvodnje. I Leaf je beli, onaj plus model sa malo jacom baterijom, a sestra mi je srecno udata :D

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je racun za struju tipicno bio oko 2800-3200 dinara, onda je jedan mesec kad se ono mnogi frapirali stiglo 6800. Nista specijalno nisam trosio taj mesec.

Onda su naredni stizali na starih oko 3000.

Prosli mesec opet skok na 4700 a nista novo nisam palio nit se dogrevam na struju.

 

Cuo sam da ko se zalio u EPS rekli mu ne citamo mi brojila vec zasebna firma, ta firma ih vracala na EPS jer ne izdaju oni racun i to je to niko nije nadlezan.

 

A sto se tice fotki doticne montenigerke, nisam ni ja video, bili moji na slavi pa im tamo pokazali a meni bezveze da pitam ljude "e znas za onu pricu sa sinovim fiatom, ako moze slike te cice" tako da nista od toga

 

Sto posto ih je sve izigrala na obećanje fes stublina i karika za njihove glavčine koje mozda nisu ni dobili , ostavivši ih vlaznog kartera od curkanja

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav poetican opis :)

Pa neki cudni ljudi citaju strujomere, ili su klinci ili neki basss matori. Mrni je zadecembar prvo dosao racun nula dinara. Sad su mi dosla dva racuna, ponovo za novembar i za decembar. Hajde bili su hakovani pa da razumem :) Nije mi nesto poskupelo, mislim da je i prosle zime bilo tu negde oko 6-7000. Ali zali se prijateljica iz Bg slicno kao ti, bilo oko 2500 pa skocilo na skoro pet sad dobila preko pet. S tim sto je njima sat u zgradi blokirao i trose samo jeftinu struju ali ovi obracunaju sezdesetak posto skupe :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...