Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

Sva ta strana piva koja se prave kod nas su isto đubre kao i "naša" samo brend na limenci diktira cenu. Naravno, postoje sitne korekcije u samoj recepturi, neko manje neko više gorči, kao neka su pitkija itd ali sve u svemu mizerne razlike.
Zato odavno i svetu, a sad i kod nas, vlada prava ekspanzija malih privatnih pivara, jer kad veliki neće da prave dobro pivo, a mogu, onda će mali proizvođači da preuzmu taj deo kolača. I onda dođemo u situaciju da ako hoćeš da popiješ dobro pivo, odeš i platiš 300-400-500 dinara .

PS velike kompanije vrte ogroman profit na godišnjem nivou, čak i sa originalnim kvalitetnim sastojcima i originalnim recepturama, al nikad im nije dosta i onda prave svakakve izmene, koje potrošači osete, upropaste kvalitet ali im je profit još veći i samo to ih interesuje.

PPS firma u kojoj radim je ukinula proizvodnju, možda i najkvalitetnijih proizvoda na tržištu, jer neće narod da plati kvalitet, nije isplativo, i onda sjebeš kvalitet, prilagodiš cenu, dođeš do potrošača i to je jedino što ih zanima.

Ja sam kao klinac tukao gajbu piva 0.5 za veče, da, 20 komada, i to dva puta nedeljno minimum. Sad kad bi popio 10 ovih splačina, mislim da bi umro i polako prelazim na domaće rakije, koje nisam skoro nikad pio.



Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, video sam da su cene tih kvaliteta 270-350 din ali to je da se proba, ne moze 3-4 gajbe toga, ustvari moze al ko ce to da plati normalno. Lasko onda ostaje:))

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Hoce narod da plati kvalitet naravno, ja prvi ali ne moze radni sat u Srbiji da kosta ko jedna flasa kvalitet piva:))

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne isplati se velikim kompanijama koje imaju ogromne proizvodne potencijale da prave vrhunske skupe proizvode, govorim o napicima, jer prosto nema , kod nas barem, velike kupovne moći.
Mislim, prave se i takvi proizvodi naravno, al procentualno daleko manje nego ranijih godina.
Primera radi, neke od linija, na kojim i ja radim,a da kažemo da su jedne od sporijih, jer takav je proizvod, za 8 sati naprave od 60000-100000 flašica ili pakovanja, pa puta tri smene pa puta 22 radna dana pa sračunjte onda. I zamislite sad da je sve to premium , kvalitetan proizvod koji prati i adekvatna cena, e to nema ko da kupi u Srbiji.
Da ne govorim o linijama koje na sat pune 20-50000 flaša i flašica.

E sad, sve gore navedene cifre pomnožite sa nekom uštedom , recimo, od par dinara po flašicu, pa nek je i dinar ili pola i eto razloga zašto se gura sve i svašta u pivo, jer treba opstati na tržištu a kapitalizam samo traži rast, rast, rast, dobit, dobit...ništa drugo ne dolazi u obzir.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slicno kao i sa kolima i serijskom proizvodnjom pa ljudi hvale neke istorijske modele koji nece biti vise nikad. U kojoj fabrici radis? Pa da li bas ni u cemu nema kvaliteta od nasih piva na trzistu do 100 din?!
Akcija Lasko 60 din u Univeru:))

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jeftinijih piva meni definitivno najviše prija Nektar. Nekad sam najviše pio Lav premium ali je stvarno u poslednje vreme očajno tako da se držim Nektara dok ga nadam se pokvare jer obično tako bude sa svim dobrim stvarima na početku kad se prvih godinu dve probiju na novo tržište. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj ukus najbolje je Nikšićko, a kad smo tu : Kaže razgovaraju dva Nikšićanina i kaže jedan : 

-Jesi li ti znao da Podgoričani za tunjel ,ne kažu tunjel ?

- Jel, pa kako kažu?

 -Kažu tunel !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pio sam pre 6 godina niksicno iz limenke i flase kao lud tokom 10 dana na moru i nista mi nije bilo, pio sam po 10-15 na dan, ove godine na moru popijem 3-5 komada nocu ne mogu da zaspim od gorusice koliko su sjebali nesto u samom pivu, probao i limenku i flasu i toceno, rekao bih da je limenka najgora za zeludac. Neverovatno sta rade sa pivom. Popijem neko drugo pivo nista mi ne bude, vratim se na Nik odmah gorusica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje je jednostavno - popio si palentu sa brdom nekih aditiva i hemikalija i ko zna cega jos...

 

I ja sam nekad bas voleo Niksicko...a sad mi je jedno od najuzasnijih

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Branislav said:

Pio sam pre 6 godina niksicno iz limenke i flase kao lud tokom 10 dana na moru i nista mi nije bilo, pio sam po 10-15 na dan, ove godine na moru popijem 3-5 komada nocu ne mogu da zaspim od gorusice koliko su sjebali nesto u samom pivu, probao i limenku i flasu i toceno, rekao bih da je limenka najgora za zeludac. Neverovatno sta rade sa pivom. Popijem neko drugo pivo nista mi ne bude, vratim se na Nik odmah gorusica. 

Da li si gledao proizvođača, da nije Nikšićko iz Apatina? 

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme ono u limenci 0.33l od 35 dinara iz maxija je dobro :D to mu je realna cena ako se uporedi kvalitet

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od jeftinijih piva meni definitivno najviše prija Nektar. Nekad sam najviše pio Lav premium ali je stvarno u poslednje vreme očajno tako da se držim Nektara dok ga nadam se pokvare jer obično tako bude sa svim dobrim stvarima na početku kad se prvih godinu dve probiju na novo tržište. 

Nektar odličan, čist ječam.

 

Lav premium, čist ječam.

 

Perlenbaher Lidl ali samo staklo 6x.33, ječam.

 

Ništa drugo u budžet segmentu ne mogu da preporučim. Pijte ako nema ova tri.

 

Edit: zaboravih, ima zeleno sa zlatnim slovima Argus, konzerva .5, to je dobro. Ova ostala mi nisu nešto, ni .5 u staklu Perlenbaher (samo .33).

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, nidza said:

Nektar odličan, čist ječam.

 

Lav premium, čist ječam.

 

Perlenbaher Lidl ali samo staklo 6x.33, ječam.

 

 

 

LAŠKO! :)

 

 

On 8/8/2023 at 10:35 PM, MS PK said:

Aj ziveli emoji3.png0258b02a5a469b417952726aae00e503.jpg


 

 

 

Ima ga u Rodi, probacu...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam u radnji na nekim konzervama uveličanim boldovanim slovima piše JEČAM i JEČMENI SLAD
a malim sitnim krupica itd.. Dakle, krenula kampanja isticanja sastojaka koji kao određuju kvalitet.
.uzeo sam Lav posle 100 godina (jedini na kojem piše pivski kvasac), Tuborg (na kome piše da ima i hmeljmo ulje, glukozni sirup, Ni na jednom ne piše da ima krupicu , uglavnom ječam, hmelj i slad.398ef8fb5fe660d2704c16f2fcea2456.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
*Tuborg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Ja limenke ne ocenjujem, mislim ne ocekujem uopste da bude dobro pivo unutra :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...