Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Kvalitet piva - Kutak za pivopije

Recommended Posts

On 8/11/2023 at 11:50 PM, nidza said:

Lav premium, čist ječam.

Ne bi da rusim sneska, ali mislim da sam video na limenci 0,5 da pise kukuruzna krupica :( kao sto je receno: Nektar, Lasko, Lidl…iii moje omiljeno pilsner urquell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne piše, nema krupice sigurno, nikad premium nije ni imao. Problem je bio u tome što se svaki put premium pokvari, ali sad je nekako izdržao ovo leto.

Ne rušiš sneška. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja limenke ne ocenjujem, mislim ne ocekujem uopste da bude dobro pivo unutra default_D.gif

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Moram te razočarati, ali u limenke i male flaše ide ista receptura, ne pravi se posebno receptura za jednu ili drugu vrstu ambalaže. To što je u limenci jeftinije je logično, jeftinija, masovnija, proizvodnja.....

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne mislim da je razlivit sadrzaj nego je uvek losijeg ukusa kada je u limenci i plastici. Zasto, nemam pojma :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačije čuvaju/propuštaju vazduh.

I koliko sam primetio, staklo i plastika se puni u matičnim fabrikama dok se limenka puni u Indiji. 

Jedno je kad se pivo sa 5 stepeni sipa u ambalažu a drugo kad se sipa u cisternu pa u ambalažu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uopste ne mislim da je razlivit sadrzaj nego je uvek losijeg ukusa kada je u limenci i plastici. Zasto, nemam pojma default_).gif

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Jao kolega, komplet vrenje, mešanje, destilacija, komplet priprema se vrši u ogromnim "limenkama" tj tankovima od prohroma/inoksa i nakon toga ide u punjače .....
Elem, u limenci, za razliku od flaše staklene i plastične, sam proizvod, pivo, nema apsolutno nikakav dodir sa spoljnim faktorima, kao npr sa svetlošću, iz toga proizilazi da je pivo u limenci najpribližnije onom neizmenjenom sastavu koje ima u samom tankovima pre punjenja .

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Drugačije čuvaju/propuštaju vazduh.
I koliko sam primetio, staklo i plastika se puni u matičnim fabrikama dok se limenka puni u Indiji. 
Jedno je kad se pivo sa 5 stepeni sipa u ambalažu a drugo kad se sipa u cisternu pa u ambalažu 
Moram i vas da razočaran kolega, piva različitih ambalaža u Srbiji se pune istim punionicama! Slično je i preko, svaka veća punionica ima više linija koje pokrivaju više vrsta ambalaža.
Šta mislite, zašto je najveća kompanija za proizvodnju limenki na svetu, BALL PACKAGING, otvorila proizvodni pogon u Beogradu davne 2004-5 godine , ako se ne varam?

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjamo se i mi sa godinama...stomak, metabolizam,....kako za hranu, tako i za piće, pa i za pivo...svedočim iz ličnog iskustva...imam nepunu 61 godinu a pijem isključivo pivo već 41 godinu i to svakodnevno...već jedno dvadeset godina meni jedino prija čelarevska priča (Lav, Tuborg, Karlsberg), što znači da nema kiseline i, da izvinete, proliva,....bilo koja druga marka - katastrofa...pre 20+ godina moglo je bilo šta:smoke:

Svakako ne mogu ni u ludilu da kažem da je Čelarevo najbolje.

Ali, meni je najbolje...:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Moram i vas da razočaran kolega, piva različitih ambalaža u Srbiji se pune istim punionicama

Za Zajecarsko u limenci 100% znam da je punjeno u Indjiji, a staklo u Zajecaru.

Lav i staklo i konzerva je punjeno u Celarevu. 


Tako je makar pisalo na etiketama. 

A znam i na par jos razlicitih konzervi sam video da je punjeno u Indjiji pa mi upalo u oci. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Inđiji postoji uslužna punionica i tamo se po potrebi puni sve i svašta........i na kraju krajeva, cisterne za prevoz piva i drugih tečnih prehrambenih proizvoda su specijalizovane i to pretakanje nema nikakvog dodira sa spoljnim svetom i agensima, iz tanka u tank......da ne idem dalje u detalje ali svakako ne gube hemijsko tehničko mikrobiološka svojstva....

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i napisao gore :)

Da se iz fabrike transportuje cisternom do Indjije gde se puni i da ne moze biti isto kad se tako puni i kad se puni direktno u flasu u fabrici gde pivo stoji na 5 stepeni. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem sa dve stvari:

 

(1) Nema šansone da dođem na skup večeras, jer kad' pijem ne vozim;  jedino da nađem taksi Fiat Tipo Sedan da me doveze, ali...truba fazon

 

(2) Pre mnogo decenija naučih:  temperatura stomaka je 36.5C i ne valja piti ledeno/hladno ništa, pa ni pivo...uvek pijem pivo na ambijetalnoj temperaturi i nema frke...:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad dosao iz lidla, cini mi se da im je svo pivo na akciji. 

Uzeo Blanc po 90 dinara cini mi se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudan je jer ima sastojaka naradzine kore, karamele i korijandera pa je zbog toga specifičan ukus. Meni ne smeta, pitko je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...