Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Meni bi bio lepsi da je dzip, a ne krosover. I malo mi se ne svidja sto je Cupra trebala da bude sportski brend, a i dalje je osnovna oprema bas obicna. Tipa dugme za paljenje na volanu mislim da ide samo uz najjacu opremu. Mislim da ni bez kadica nema smisla razmatrati taj auto

Sto se 2.0 310ks tice vrlo rado bi ga posedovao, ali sada ne mogu toliko da izdvojim za kola

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan BG said:

Formentor je meni top, jesu ga nacrtali, svaka im cast. Odusevim se svaki put kad ga vidim na ulici.

Kao da sam licno napisao :) , slazem se apsolutno, nacrtan je za desetku. S obzirom na ovakav razvoj auto industrije, period odusevljavanja novim vozilima je jedno 10 godina iza mene - ali da kazem da je jedan od mozda nekoliko danasnjih modela koji mi privuku i zadrze pogled na ulici. Stvarno odlicno, agresivno i dinamicno izgleda, pojava je jos sa onakvim oblikom DRL. A inace nisam ljubitelj Crossovera/SUV. Minus mi je jedino ono sto je nazalost standard danasnjice - Copy/Paste tablet enterijer, koji neki iole smek ima tek u top paketima.

2 hours ago, moron said:

koji je vlasnik i modela Civic Type R "desetke", kupio je sada i Formentor i on kaže da je malo veći gepek kod Civica nego kod Formentor-a, što i nije neka pohvala za SUV C segmenta:

E i ti "iskopa" sa kojim Compactom bas taj parametar da poredis ;) . Posto me kopka ta Civic desetka za (mozda) iduci auto, caskali smo na drugoj temi - jedan od najduzih, sa prilicnim gepekom i WB za tu klasu. Skoro 30 cm duzi od etalona klase Golfa, medjuosovinsko od cak 2.7m, gepek koliko se secam 420l...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozio bih se tu da nije Formentor mali koliko je Civic prostran :D 

Ja nisam ljubitelj Japanaca uopste, samo iz razloga sto su mi uglavnom dosadni, ali koliko vidim kroz 5 godina ce samo kod njih moci krsten benzinac da se nadje

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo zezanja sa Minijem ovih dana.
Cureo je antifriz negde pa sam iskoristio priliku i da ocistim dizne i resim se korekcija. Zamenjen termostat i termodavac.
 
Kako je mehanicki sve kako treba, poceo sam da se bavim estetikom polako, ali delovi jako sporo stizu.
 
Stigla rucica i koza rucne i zamenjeno oboje.
 
Pre:
 
IMG_20230520_101552.thumb.jpg.82144a428e13dfa3a0ca25056e8ff443.jpg
 
Posle:
 
IMG_20230523_093055.thumb.jpg.5feb8f724ed9afb3e35bbe1957ffb1c3.jpg

Narucio sam i 2 skakavca i jedan obican kljuc, ali za skakavce ce mi izgleda trebati kljucar. Za ovaj obicni sam se uzasno namucio jer nije hteo pin da izadje jako dugo. Ne znam sto ga ni stavljaju u maska kljuc.
 
Najgori kljuc od 3:
 
IMG_20230523_095221.thumb.jpg.0b304aaee086d982369cb54d5ccdca28.jpg
 
Posle:
 
IMG_20230523_174056.thumb.jpg.04a8e596c41c890becc12a075f77332f.jpg

I 2 slike kola i enterijera trenutno, bice jos radova  
Plan je da ako bude dobar jos koji mesec da dobije aftermarket LED farove sa Coopera S naredne verzije.
 
I cerka je pre neki dan uradila zgib na poklopcu rezervoara pa je jednu zabicu morala zica da zameni. Spolja se ne vidi
 
 
IMG_20230523_125333.thumb.jpg.8262199c431eace12483f70c63bb6074.jpg
IMG_20230523_125328.thumb.jpg.6cf623504ad5608b7946a4c1606a0c8f.jpg
 
I stanje kola i enterijera na 160kkm i 21 godinu  
 
IMG_20230523_094231.thumb.jpg.64c5baec854f4517bb96b52314ef388d.jpg
 
IMG_20230523_093049.thumb.jpg.f15cd2b067df7a293c6b3e354be9ab3a.jpg
 
Čisto par savjeta,

Prednje farove prođi polimerizacijom, biti će kao novi.

Zadnji farovi su novi 50ak € oba, a isto ga pomlade dosta.

Ručicu mjenjača imaš novu na aliexpresu za 15ak €, relativno se lako mijenja, samo se iščupa.

U našemu gušta tko god stigne, nitko ne vjeruje da ta drndava kanta donosi toliko gušta.... Još moram nabaviti krovni spojler od Coopera i kakve kožne siceve kad nalete jeftino.

52301078193_7d346c0c2d_b.jpg
Mogli bismo neki vikend da rasturimo nesto, zasto da ne
od poslednjeg veceg rasturanja koliko se secam ima preko 10 godina. Vreme je da nesto nekom pokvarimo 
 

[mention=16577]moron[/mention] hvala  I mene je prijatno iznenadio u svakom pogledu. Da zena nije toliko navijala za Minija ne bih ih nikada ni pogledao, a ni ovaj R50 da nije bila jezivo losa ponuda voizla pre oko godinu i po.
Na kraju ispade simaticna i jeftina zezancija. 
 
Bas smo pre neki dan i pricali da li gledati neki R56 noviji i apsolutno ne nista moze da se nadje na oglasima u stanju slicnom ovome tako da nas verovatno ocekuje dugo druzenje.
Jedino za sta bih razmotrio zamenu je 500 Abarth, ali tu nemam preveliku podrsku lepse polovine.
I ne gledaj uopće R56, Prince motori su biiip gdje ti treba mađioničar, a ne mehaničar, dok su dizeli uglavnom istrošeni, problem sita uljne pumpu zbog koje turbina strada, DPF i EGR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DiscoVolante hvala :D 

Rucica menjaca je vec stigla i montirana je, nego zaboravih da slikam.

Farove planiram da resim, a za stopove ubedjujem zenu da stavimo sa Aliexpressa one sa britanskom zastavom LED, ali njoj se nesto ne svidja.

 

Inace, bas je lep Mini! Mi smo takodje hteli zeleni, ali nazalost su svi bili bas teski lesevi koje smo gledali tako da nije mogla bas mnogo da se bira boja

Share this post


Link to post
Share on other sites



[mention=16270]DiscoVolante[/mention] hvala  
Rucica menjaca je vec stigla i montirana je, nego zaboravih da slikam.
Farove planiram da resim, a za stopove ubedjujem zenu da stavimo sa Aliexpressa one sa britanskom zastavom LED, ali njoj se nesto ne svidja.
 
Inace, bas je lep Mini! Mi smo takodje hteli zeleni, ali nazalost su svi bili bas teski lesevi koje smo gledali tako da nije mogla bas mnogo da se bira boja


Ti s Aliexpresa lijepo izgledaju, ali 200€ su plus poštarina. Na motointegratoru ili daparto.de su oba nova 50ak €, plus na njih možeš zalijepiti foliju u obliku britanske zastave - ima na Ebayu.

Meni se set za polimerizaciju pokazao puno bolji od klasičnog poliranja za farove.

Uglavnom, auto je genijalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja sam radio polimerizaciju na Delti i super je ispalo, nego nikako da stignem za Minija.

A sto se stopova tice ovi su LED, ali da, izadju oko 210-220e sa postarinom sto jeste mnogo. Prakticno 10% vrednosti vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih zalio para kada su ti stopovi u pitanju. Uvek kada se nadjem iza minija sa tim stopovima, kao omadjijan, ne zelim da se upali zeleno...
Estetski najupecatljiviji stopovi u auto industriji uopste, ako ne uzimamo u razmatranje hiper automobile od par miliona evra.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krov mi se ne svidja, bas mi je mnogo kiceraj. A ne bi ni mogao zbog panorame :D

ali stopovi ce morati u nekom trenutku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, može krov, može   :wub:    Neka transparentna folija, peskirani/peskareni efekat, da bude providna ali i da se pod nekim uglovima sve vidi. To je biiip fora. Možeš i tu britansku zastavu pošto je to najoriginalnija fora na Miniju, ali možeš i šta god ti sam poželiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovan danas Mini opet. Sve besprekorno osim sto zamalo da vrate kola jer ne radi OBD?! Sreca pa su mi u komsiluku pa sam doneo svoj, prikacio i pokazao da radi tako da je sve sredjeno. Cudan jako kriterijum za proveru, ali ajd'

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Ja sam ubedjen da nisu nista hteli da podvale vec da su samo duboko nestrucni, sto je i ok, ne mogu da ljudi znaju sva kola, ali onda ne diras ono sto ne treba.

 

Prosle godine su ispometali sve plastike ispod haube i dobar deo nisu vratili kako treba. Ali opsti utisak je bio da su jako fini i prijatni ljudi, a i za Leona su bili ok, ali ove godine fijasko :D

 

Kaze mi covek posle 10ak minuta da imamo problem jer ne radi OBD i da ne mogu da vide obrtaje i temperaturu. Ja rekao radi sigurno i krenem odmah po svoj. Izvoze kola dok sam dosao, pozovem coveka da mu pokazem i vidi cuda, radi OBD :D

ono sto je zez kod Minija je sto je ObD pokriven dzekom i ne vidi se, a ima neka slicna rupa koja nicem ne sluzi tako da mislim da su samo gurali u pogresnu rupu, da izvines :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma klosari, podseti me za Bravo, posto je poklopac OBD na 3 srafa (koja na retko kom videh da postoje u kompletu :D).

Da proverim taj poklopac posle tehnickog - idioti izgubili jedan sraf, a sa gornjim potpuno promasili navoj i srecom nisu pokusali da srafe do kraja - jer bi izgrebali onu imitaciju karbona kod levog otvora za vazduh.

Od tada sam uvek pred tehnicki sam skidao taj poklopac i ostavljao u gepeku. Uz izgovor "da vam olaksam" i "vraticu sam".

Na DS mi je OBD u onom dubokom delu ispod naslona za ruku, pa im je pristupacnije, taman da ne nadzires da li ce nesto da izlome :) . A vrhunac gluposti mi je ono podizanje dizalicom iz kanala, vec od par ljudi sam cuo da su im nesto pokrivili ili zaje*ali.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim ni poent kacenja na OBD. Imas valjke, kanal i sondu. Ne vidim sta on sa univerzalnom dijagnostikom moze da vidi sto bi bilo znacajno za tehnicki. Ali valjda zna neko ko im je dao tak zadatak

A sto ne pitaju? Pa gde to ima da majstor pita musteriju, pre bi polomio :lol:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da preko OBD porta da prikaci AGS uredjaj, kako uradio test aerozagadjenja, sonda koju imas je "slepa" bez podataka iz ECU-a, treba joj temperatura (min 80°) i broj obrtaja motora.

Benzinci do 2015-te, se mere jednom, samo na leru, a od 2015, dva puta (prvi na leru, a drugi na minimalno 2000 rpm).

Dizeli, jednom, ali sa tri davanja gasa u rasponu od 3000 do 4000 rpm, ali sa max razlikom u obrtajima od 400 rpm.

Po pravilniku, vozila starija od 2002 mogu da se urade "peske" a ova mladja od 2002 MORAJU preko OBD-a.

Ne bih komentarisao to sto kolege nisu htele da pitaju gde se nalazi ili da konsultuju Google a postoji i aplikacija koja "zna" gde su fabricki instalirani.

Edited by Ivan BG
Dopuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neizmerno mi je drago sto Leon ima blokadu na 2500rpm u leru :D

Bas bih se iznervirao da krenu u leru da turiraju na 4000rpm zbog provere gasova. To mi se sa Stilom desilo daleko pre nego sto je provera i bila potrebna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da iko sili motor na svih 4000, obicno je to tik preko 3000, i sva tri merenja su u 100 obrtaja razlike.

Na starijim automobilima je drasticna razlika u rezultatu kad meris na 3000+ nesto sitno i kada se priblizis 4000 rpm, zbog koje vozila padaju, a tehnicaru uopste nije potreban auto koji mora ponovo da radi i to mrzi vise nego vlasnik auta koji mora ponovo da dodje.

A to sto ima blokadu, imaju je svi wageni, to im je zaostavstina iz diselgate afere.

Gledaj kad dodjes na tehnicki da ti auto bude zagrejan, jer onda tehnicaru, ne preostaje nista drugo vec da ga turira dok je stigne do minimalno 80° (u praksi je to barem 81-82°) stepeni.

Zamisli zima, napolju minus, a motor mora skoro do radne temperature, a tehnicki se nalazi na 5 munuta voznje od kuce, u prevodu jedno 7-8 minuta drzanja gasa.....to ce mu vise skoditi nego tri puta daj gas na 3000 i nesto obrtaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...