Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

21 hours ago, igor0511 said:

 

IMG_20230523_094231.jpg

Ovo mesto je zauzeto, nemoj da ti prelazi u naviku sa Minijem da ga tu parkiras :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic poslednjih dana je kriterijum "Sta bih hteo danas da cackam" :D 

Pa tako saltam izmedju Minija i Leona kada idemo do mojih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, igor0511 said:

@Axic poslednjih dana je kriterijum "Sta bih hteo danas da cackam" :D 

Pa tako saltam izmedju Minija i Leona kada idemo do mojih.

Ti ako nemas sta da cackas ja sam spremio sve za ambijentalno osvetljenje u Delti pa cu ti je ostaviti za vikend da sve to povezes. Necu biti ljubomoran ako ti uradiš to umesto mene. :lol: Mogu da ti doturam pivo čim primetim da zveči prazna limenka. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se aBgrejduje vikendom, prijavljujem se za organizaciju rostilja i logisticku pomoc oko radova :D

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bismo neki vikend da rasturimo nesto, zasto da ne :)

od poslednjeg veceg rasturanja koliko se secam ima preko 10 godina. Vreme je da nesto nekom pokvarimo :lol:

 

@moron hvala :) I mene je prijatno iznenadio u svakom pogledu. Da zena nije toliko navijala za Minija ne bih ih nikada ni pogledao, a ni ovaj R50 da nije bila jezivo losa ponuda voizla pre oko godinu i po.

Na kraju ispade simaticna i jeftina zezancija. 

 

Bas smo pre neki dan i pricali da li gledati neki R56 noviji i apsolutno ne nista moze da se nadje na oglasima u stanju slicnom ovome tako da nas verovatno ocekuje dugo druzenje.

Jedino za sta bih razmotrio zamenu je 500 Abarth, ali tu nemam preveliku podrsku lepse polovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Mogli bismo neki vikend da rasturimo nesto, zasto da ne :)

Vreme je da nesto nekom pokvarimo :lol:

Agzicu, stvarno bi mogao da navratis...

Italijane znamo u sraf, a ti si nam medju poslednjim Mohikancima :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama dvojici stvarno nije problem da ti se nacrtamo sa rostiljom i cumurom iza zgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Nama dvojici stvarno nije problem da ti se nacrtamo sa rostiljom i cumurom iza zgrade.

Košutnjak na 2 minuta od mene, što bismo razmisljali o zgradi kad nas sve već čeka spremno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne spamujem Nesinu temu, bolje da odgovorim ovde :D 

Sto se Leona tice ako ostane jos vise od godinu dana kod mene moracu da nadjem dobar neovlasceni servis. Super mi je Porsche Ada, ali bas deru sa cenama i cena sa godinama vozila ni malo ne opada.

 

A i sto se zadrzavanja kola tice: Sa jedne strane ce uskoro 7 godina kod mene pa mi je blago dosadio i ne zadovoljava mi vise bas sve potrebe (prostor, hocu da vozim bicikl, a zao mi da stavim nosac na sasiju i 4x4 bi znacio nekad, a i visi auto, takodje i automatik).

Sa druge strane ima 83kkm sto na oglasima skoro pa i ne postoji i savrseno je ocuvan pa mi je zao da ga zamenim. I tako, cekam da naleti nesto dovoljno dobro da odlepim i kazem bas hocu da menjam kola :D I dalje su opcije koje bi mi odgovarale X3, Q5 Discovery Sport i Stelvio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba preporuka za mehanicara ( kontam da ti je Porsche Ada blizu ) imam jednog izuzetno pedantnog i posvecenog na Belim Vodama u Zarkovu. Ako ti treba neki kontakt pisi privatno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg hvala :) Javljam ti se kad dodje vreme. Inace, nije mi ni Ada blizu (iz Zemuna sam), ali za dobrog mehanicara mi uopste nije zao da se provozam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali nista mi i nije toliko privuklo paznju da kazem sad cu da menjam kola pa sta god bilo. Bas slabo i vidjam nesto u jakoj opremi od vozila koja pratim.

Stelvio 2.0 se pojavi svaka 2-3 meseca i retko da ima panoramu, Land Roveri ili su matori ili takodje u losoj opremi, a nisam dugo ni video X3 u M opremi za dobru cenu da mi se svidja. Tako da ceka do daljnjeg :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji danas u pravilu skoro ništa, a da je "u dobroj ceni". Svako svoga polovnjaka domaćinski ceni, posebno ako je dobre opreme i razumnih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, i treba tako :) Ali npr Stevio 2.0 sa panoramom ima mozda 1 na oglasima gde se neko zeza sa cenom - polovan 44 000, nov 50 000 onaj sto im stoji u salonu bas dugo :D 

Discovery Sport sam video jedan u opremi koja mi se bas svidja i otisao je u roku od 2 dana, nisam stigao ni da pozovem.

Evoque ima jedan bas lep na celim oglasima kod Miska, ali je 2011 sto mi je bezveze da uzimam. I tako.. cekam da naleti nesto zanimljivo :)

 

Inace, jel' ima neko neko misljenje o Evoque-u i Discovery Sport? Vidim da svasta pisu po forumima, ali na nasim forumima ni Cayenne ne valja :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 kao nov je mozda i bestbuy u toj ceni ili makar rame uz rame sa Tucsonom.  

QQ novi im vec uveliko bezi sa cenom, a i ruzniji mi je od starijeg.

Plus za Formentor bi mi bilo iskustvo i sa Leonom koji nije stucnuo apsolutno nikad.

 

Sa druge strane klirens mi se bas ne dopada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, igor0511 said:

@darkman14 kao nov je mozda i bestbuy u toj ceni ili makar rame uz rame sa Tucsonom.  

QQ novi im vec uveliko bezi sa cenom, a i ruzniji mi je od starijeg.

Plus za Formentor bi mi bilo iskustvo i sa Leonom koji nije stucnuo apsolutno nikad.

 

Sa druge strane klirens mi se bas ne dopada. 

Jedan član Honda foruma, koji je vlasnik i modela Civic Type R "desetke", kupio je sada i Formentor i on kaže da je malo veći gepek kod Civica nego kod Formentor-a, što i nije neka pohvala za SUV C segmenta:

 

"Danas preuzeo novu Cupru Formentor VZ, ukratko 310ks 4x4 DSG, sve od opreme osim Brembo kocnica (mat siva specijal boja (magnetic tech matt), adaptabilno vesanje, elek otvaranje gepeka, 12” multimedija, Beats audio sa vuferom, panorama, matrix led farovi, virt kokpit, 19” sa 245/40 gumama, trozonska klima, 4x usb-c port, uticnica za struju u gepeku, full led, ambijentalno svetlo, “samaraljke” kod volana, grejanje volana, kozna sportska sedista sa memorijom i grejanjem, keyless, rezervni tocak, parking asistant, prednji i zadnji senzori, zadnja kamera, tempomat, wireless punjenne mobilnog, osvetljeni pragovi..)  ..."

 

A posle povratka sa puta uz CG je napisao ovo:

 

" 500km puta, 7.5L po bordu na 100km 
Rezervoar 55L 

Cep metoda: sipao 37.7L, potrosnja 7.54L, uz prosecnu brzinu od 60km/h (nije bilo guzve na granici delu kod Sozina-Šušnja) 

 

utisci (otvoricu posebnu temu): jako pozitivni. Udobniji od FK8 u bilo kom modu voznje, narocito comfort, vise mesta pozadi a malo manji gepek.
 

lepo se vozi, meni je omiljeni deo Kokin Brod - Nova Varos, i tu je bio odlican. 
 

snaga se vidi i oseti: samo u Sport i Cupra modu i sa 4x4, kad se vozi u comfort modu i menjac u obicno D - nema se utisak da je auto na 310ks. 
 

Bolja zvucna izolacija i zvuk Beats audio od FK8. Sediste mi je bolje u FK8. "

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...