Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Mali update za Minija. Zamenjeno kvacilo, kablovi, bobina, svecine, termostat, termodavac i ociscene dizne. To mu dodje i neki veliki servis jer lanac i kanalni kais nisu jos za zamenu.

Cena servisa malo veca od malog servisa za Leona :D

 

Sad cu malo da se bavim estetikom i zamenom delova, eventualno parking senzorima i LED stopovima pa kacim slike.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, igor0511 said:

Mali update za Minija. Zamenjeno kvacilo, kablovi, bobina, svecine, termostat, termodavac i ociscene dizne. To mu dodje i neki veliki servis jer lanac i kanalni kais nisu jos za zamenu.

Cena servisa malo veca od malog servisa za Leona :D

 

Sad cu malo da se bavim estetikom i zamenom delova, eventualno parking senzorima i LED stopovima pa kacim slike.

Ako treba za parking senzore pomoc slobodno pozovi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic videcemo, ovde je lakse, kraci auto :lol:

Mozes da svratis na pivo da se smejes dok menjam svakako :D

 

@MS PK iskreno mi ne fali nesto konja. I dalje mi je 150ks prava mera za mene. Nekako podjednako vozim QQ, Minija i Leona u poslednje vreme i tu mi je Leon ubedljivo najbrzi, a nesto i sumnjam da nasi tuneri mogu dobro to da odrade  i da ostanu 3 moda voznje kao i sad.

Vise mi se motaju neke opcije za veci auto uskoro, ali videcemo vec kako ce da bude kroz koji mesec.

 

Minija bih svakako ostavio kao vikend auto jer u prodaji nista ne vredi, a prezanimljiv je za po gradu i bas lak za parkiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze, bez brige.
I 3 moda ostaju.
Modovi su samo podeseni na reakciju gasa i obrtaje za menjanje brzina kod dsg-a. Ok, i volan, klima, dcc ako ima.
Nisam siguran za dizele, ali za benzin moze i multimap.
Tako da imas mapu 1 koja je fabricka i mapu 2 koja je Stage 1.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mi ne treba nesto, bilo bi samo iz ciste dosade. Na ovu tezinu i menjac sasvim lepo ide auto,  nije mi se nikad desilo da mi zafali snage.

A zao mi je i da unosim i 10% rizika na kolima koja imaju 80kkm, pogotovu sto mogu biti i xa prodaju uskoro ako bude sve ok na poslu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanjce vezano za Minija - koristite li neko decije sediste pozadi i ima li iole prostora za to? Razmisljam da uzmemo neki manji auto za gradske varijante, supruga navija za Minija, pa nikako da nadjem nekog i ubacim sedista za probu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Semi koristimo sediste :)

za cerku ima sasvim lepo mesta. Stavise sada je bas nemirna i cupa kvaku tako da 3v ima svojih prednosti.

Ja vise ni ne obaram sediste vec je samo ubacim unazad pa se sama smesti, a kada stanemo pruzim ruku pa se sama okaci i prebacim je.

 

Sa bebom naravno ovo nece moci neko vreme :D

I ja sam gundjao mnogo jer kolica knap staju u gepek, ali stvarno je ok za porodicu sa jednim detetom i da nije za duzi put.

 

Evo bas sam je juce slikao kako je zakuntala. Obicno sedi iza suvozaca, ali nesto smo prevozili pa sam pomerio

 

 

 

 

 

IMG_20230506_140501.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da montiras decje sediste, a da pre toga ili skines naslon za glavu sa te pozicije, ili podignes skroz gore tj iznad vrha decjeg sedista. Tada naslon za ledja decjeg sedista moze lepse da sa ucvrsti i nasloni na naslon ledja sedista auta celom povrsinom. Takodje, decje sediste ce biti zavaljenije pa ce i dete da zaspi lakse i nece da mu pada glava. Sta vise, vecina uputstava za sedista navodi to kao obavezno.
 image.thumb.png.52e542998dd540803d8d460986c2d791.png image.thumb.png.1b8a8bb39176061cdb142a8b6ebdbf89.png
Izvini ako pametujem, pricam iz licnog iskustva. Cini mi se da i na miniju nasloni za glavu pozadi su istureniji od povrsine naslona za ledja kada su spusteni tj pretpostavljam da je kao na ovoj slici. 
image.thumb.png.75808110b7d8f30b6779e5d6e4757bff.png

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, hvala.

Jedan bustuer i jedno sediste i za kratke relacije dovoljno. 
Mogao bi da otvoris stvarno temu za njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale hvala, probacu, ali ovde je do cerke iskljucivo :lol:

Na Leonu je 0-36 sediste i jos je bas zavaljeno, ali dzabe, uvek spava unapred. Koliko god joj pritezali pojaseve preko ramena iskobelja se i odmah preklop

 

@Semi za sada sam se bavio mehanikom i nije nista posebno osim sto ima duplu panoramu i malu kilometrazu za te godine. Tako da sam kontao da nije mnogo zanimljiv ljudima za gledanje. Cekam da stignu zanimljiviji delovi pa da ispratim malo sredjivanje. Mada sam generalno lenj za slikanje kola u poslednje vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, igor0511 said:

ali dzabe, uvek spava unapred

bas sam zato sad promenio sediste i uzeo cybex sto se veze preko stomaka i ima onaj naslon. Sa cerkicom nikad problema, spava unazad, dok ovaj mali spava napred i desilo nam se da se ukocio proslog leta kad smo isli u CG. Upalili mu se misici vrata, dan nije mogao glavu da podigne vise od neke tacke. 
Sad uzeli Cybex, i sad spava zavaljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama je jedino resenje da je prebacimo unazad kada zaspi. Ili da pritegnemo pojaseve preko ramena pa da ostane zavaljena, ali onda se zali.

Inace, sediste koje je na Leonu ima podesavanje nagiba, i ispod 90 stepeni je. Moglo bi eventnualno da ide i jos malo nize da je duzi sedalni deo na kolima. Mada i sto je zavaljenije kolena su vise tako da ima manje mesta od suvozaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne maltretiraj dete bre, neka spava kako mu je udobno.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je samo frka zbog kocenja, inace je pustim da spava kako hoce :D 

Ali nazalost sa takvim sedenjem je bas nezbezbedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo zezanja sa Minijem ovih dana.

Cureo je antifriz negde pa sam iskoristio priliku i da ocistim dizne i resim se korekcija. Zamenjen termostat i termodavac.

 

Kako je mehanicki sve kako treba, poceo sam da se bavim estetikom polako, ali delovi jako sporo stizu.

 

Stigla rucica i koza rucne i zamenjeno oboje.

 

Pre:

 

IMG_20230520_101552.jpg

 

Posle:

 

IMG_20230523_093055.jpg


Narucio sam i 2 skakavca i jedan obican kljuc, ali za skakavce ce mi izgleda trebati kljucar. Za ovaj obicni sam se uzasno namucio jer nije hteo pin da izadje jako dugo. Ne znam sto ga ni stavljaju u maska kljuc.

 

Najgori kljuc od 3:

 

IMG_20230523_095221.jpg

 

Posle:

 

IMG_20230523_174056.jpg


I 2 slike kola i enterijera trenutno, bice jos radova :D 

Plan je da ako bude dobar jos koji mesec da dobije aftermarket LED farove sa Coopera S naredne verzije.

 

I cerka je pre neki dan uradila zgib na poklopcu rezervoara pa je jednu zabicu morala zica da zameni. Spolja se ne vidi

 

 

IMG_20230523_125333.jpg

IMG_20230523_125328.jpg

 

I stanje kola i enterijera na 160kkm i 21 godinu :D 

 

IMG_20230523_094231.jpg

 

IMG_20230523_093049.jpg

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan apsolutno!

Prodje me zelja za Stilom kada ovako nesto cackam. Nazalost na Leonu nije bas tako lako naci zanimljive stvari za menjanje tako da je Mini osudjen na moje glupiranje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...