Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

15 minutes ago, ISV_01 said:

Brt, i šta ćeš da radiš kada ti se auto zaključa/zabaguje na Audi verziji i ostane tako? Ono, prodajem Seat Leon FR AUDI :D 

Dignem cenu zbog Audi motora u Leonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali auto - Audi logo.

Check engine - VW logo (jbg, njihov motor)

Registracija - ne mogu gospodine sva tri da stanu, kako mislite AUDI, SEAT, VW Leon FR ? 

Uverenje proizvođača - ništa, videli ljudi grešku, zatvorili fabriku od blama. 

Centriranje trapa - 4 felne različite, VW, Skoda, AUDI, Seat....jbg čovek da bude kompletan :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam tu foru sa logoom, ali se nisam usudio da probam.

Inace, salu na stranu ja i dalje mislim da je Seat (pogotovu Cupra sada) i dalje jedan od bestbuy brendova jer dobijes VW kvalitet, malo vise smeka i sve to za manje para od VW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 taman za decije stvari :D

Cupra Formentor trenutno ima na akciji sa DSG, 1.5tsi i kadicama napred za nesto preko 30 000e. Jeste mnogo, ali u kategoriji gde upada je bas dobra ponuda.

Pogotovu sto je novi i bas atraktivan model u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, igor0511 said:

Video sam tu foru sa logoom, ali se nisam usudio da probam.

Inace, salu na stranu ja i dalje mislim da je Seat (pogotovu Cupra sada) i dalje jedan od bestbuy brendova jer dobijes VW kvalitet, malo vise smeka i sve to za manje para od VW.

 

Kako to mislis VW kvalitet? :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis nizi kvalitet od VW ili generalno nisu kvalitet? :D 

 

Salu na stranu ja mislim da je 2.0TDI i MQB platforma jedna od bojlih kombinacija napravljenih u poslednjih 10ak godina medju "jeftinijim" vozilima.
Fiat me je bas razocarao kada je digao ruke od C klase i 2.0 dizela, a ni drugi tabori mi nisu bili nesto primamljivi.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se, posto znas da je mnogima vw nesto najgore sto postoji. 

 

Tako je i hit kad pricaju da cak ni legendarni 1.9tdi npr nije kvalitetan i da se kvari, a ono izvozane lesine, a vecina stranaca ih svrstava recimo u najkvalitetnije motore ikad napravljene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah iskreno ja ne znam koji to motor u Srba vazi za kvalitetan u 21.veku nakon JTD? :D 

Mozda neko pohvali 1.2 iz Ficka, ali i taj mnogo trosi i ne mozes 2m drva da stavis u gepek.

 

Mislim da smo mi bas ekstremno trziste za testiranje jer nam je prosek stanja vozila kada ga ljudi kupe takav da je skoro pa zreo za rashodovanje. I onda bi jos da dinara ne uloze u to, da ide kao lud i da trosi do 5l. To je nekad mogao JTD, ali danas mrka kapa sa svim. I taj TDI PD koji je podjednako dobar motor ispade los jer imaju dosta Nm pa ode zamajac posle 200-300kkm.

Uvek se slatko nasmejem kada cujem diskusiju o dobrim i losim motorima. Svako ima neko misljenje koje je potkovano lesom od komsije taksiste i to je postao aksiom da taj automobili ili proizvodjac ne valjaju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

@ISV_01 taman za decije stvari :D

Cupra Formentor trenutno ima na akciji sa DSG, 1.5tsi i kadicama napred za nesto preko 30 000e. Jeste mnogo, ali u kategoriji gde upada je bas dobra ponuda.

Pogotovu sto je novi i bas atraktivan model u pitanju.

Imaš li negde link do cene i opreme te akcijske Cupre Formentor?

To vozilo je oko 8-9 cm niže od Atece ( koja je sasvim pristojno komforna ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ubedjen da je ceo manji, a ispostavi se da je Formentor duzi za 7cm, trunku uzi, nizi za 9cm i sto je neverovatno, ima vece medjuosovinsko rastojanje za 4cm. Gepek 450 naspram 510 u Ateca-i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morali su da povećaju medjusovinskio rastojanje za Formentor u odnosu na Atecu, jer Ateca ima manji Wb od škode Kamiq ( koja je niža klasa ), a što je malo sramotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, igor0511 said:

Hahah iskreno ja ne znam koji to motor u Srba vazi za kvalitetan u 21.veku nakon JTD? :D 

Mozda neko pohvali 1.2 iz Ficka, ali i taj mnogo trosi i ne mozes 2m drva da stavis u gepek.

 

Mislim da smo mi bas ekstremno trziste za testiranje jer nam je prosek stanja vozila kada ga ljudi kupe takav da je skoro pa zreo za rashodovanje. I onda bi jos da dinara ne uloze u to, da ide kao lud i da trosi do 5l. To je nekad mogao JTD, ali danas mrka kapa sa svim. I taj TDI PD koji je podjednako dobar motor ispade los jer imaju dosta Nm pa ode zamajac posle 200-300kkm.

Uvek se slatko nasmejem kada cujem diskusiju o dobrim i losim motorima. Svako ima neko misljenje koje je potkovano lesom od komsije taksiste i to je postao aksiom da taj automobili ili proizvodjac ne valjaju :D 

 

Ne samo koji motor vazi za kvalitetan, vec koji proizvodjac.

 

Imas ljude koji se kunu recimo u italijane, a gnusaju nemaca, ostali onako.

Imas ljude koji se kunu u francuze, a gnusaju italijana.

Imas ljude koji se kunu u nemce/japance, a gnusaju ovih drugih :D

 

itd.

 

Tako da to sto je nekima neunistivo, drugi ne bi ni dzabe vozili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nesto mislim da su to ljudi koji su vozili samo jedan primerak pa je ili bio najbolji ili ih je ukanalio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj brat ce moci samo Z10 i Yuga da tera sad, jedini smo ostali neutrali u trenutnim sukobima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjena kamerica da radi kako treba. Glavni krivac je bio bezicni modul kako sam i sumnjao.

Nakon zamene istog sa RCA video kablom slika je bukvalno savrsena. Eto ispade malo muke ni oko cega, ali sada sam zaista zadovoljan kako je povezano i kako radi sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...