Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Pa,  sadašnji HRV ima 4 zvezdice, a na prvom testiranju ih je toliko osvojio i Civic desetka  :)

A sto se tice Kineza, ako na NCAP sortiraš rezultate za 2023 prema sistemima asistencije, pogledaj koliko ih je ostvarilo bolji rezultat od novog BMW-a serije 5. Čak i vijetnamski model je od njega bolje plasiran.

Generalno,  Kinezi su postali odlični.

A neki tradicionalisti zaostaju. Neki. Ne svi.

@darkman14 ja sam Cherry nekako odmah otpisao zbog nedostatka 4x4, a i skoro 4.8m mi je bas mnogo u poredjenju sa Leonovih 4.2m. Atlas mi tu negde dodje taman da je osetno veci auto, a da nemam osecaj da sam kao slon u staklarskoj radnji. Npr tako se osecam i sa QQ jer ga ne vozim redovno i nije mi i dalje legao iako je jedva malo veci od Leona.

Sad me vec bacas u razmisljanje da pogledam i Cherry :D 

Inace, ne napisah najvece iznenadjenje na Geely-ju - nista nema fake :D

Pravi auspusi, pravi usisi za vazduh napred i ima kompletna zastita motornog prostora. To mi je bas retkost za tu klasu

@igor0511 imas i manji 7 pro (nazivi kao xiaomi)
taj je sa 5 sedista i kao geely je. Jedan geely se redovno parkira kod moje zgrade pa ga stalno obilazim. 
Nemam potrebu za 4x4 i nikada i nisam jedino kada sam isao po terenu ili zimi po Norveskoj. U ostalim slucajevima prednja vuca je dovoljna, pogotovo za nase uslove. 

Nekako smatram da, ako imas potrebe za 4x4 onda gledaj radnu masinu tipa Ford Ranger :) da ti ne bude zao da ga ogrebes. 

Takodje, po dimenzijama, opremi i hibridu je zanimljiv i MG EHS. Koliko sam gledao, najvise zamerke je na multimediju kojoj treba da odgovori.

1 hour ago, MS PK said:

Igore, zestoko si zastranio, da ti brat kaze.. emoji23.png

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

To se videlo još kad je ušao u VW grupaciju!!!:D

Uh pokvariste mi skroz koncept sa Cherry-jem :D Ja sam njih nekako drugacije gledao zbog Ego modela koji sam kao klinac sa roditeljima gledao negde 2007-8 godine ako me secanje sluzi.

Bio je famoznih 6990e i imao je cak i neku kozu na sedistima i elektricna sedista. Ali se secam jos kao dete tog osecaja kada sam usao u kola kako sam se zaglavio, sve nesto sljasteci i i lsoe je delovalo da mi je Cherry od tad bio gadan.

Pregledao sam malo sad ove Xiaomi Cherry modele i deluju stvarno ok, mada mi imaju malo previse "kineski smek" za moj prvi utisak.

Previse boja i dugmica, onaj model 8 ima cak i dodatni ekran za klimu koliko videh. Atlas sa druge strane dosta glumi skandinavski fazon gde je sve uredno i pregledno.

@darkman14 za MG me kum vec mesecima ubedjuje i na papiru mi deluje stvarno kul, pogotovu onaj EV mod jer bih prakticno za dzabe vozio i punio u firmi, ali kada sam video taj auto na ulici nesto mi nije legao na prvu. 

Mada sve vise razmisljam da bih trebao da probam i druga 2 Kineza pre donosenja odluke.

Sto se 4x4 tice voleo bih ponekad da odemo na planinu i QQ se u tim situacijama muci i slajfuje, a Leon cisti sneg :D 

@Reacher Gilt join the club :D Tako i ja vec nedeljama gledam sta uzeti i kalkulisem.

Na kraju ispadose Azijati najbojli izbor. Stelvio me je totalno ubio u pojam sa krovnim nosacima, a druga skupa alternativa je bio GLB koji mi se bas dopada, ali u iole normalnoj opremi i bez 1.3 motora kosta bogatstvo

2 hours ago, bane1321 said:

To se videlo još kad je ušao u VW grupaciju!!!:D

E, ako si mu rekao... Moram da konstatujem da je ovdasnja bivsa Stilo divizija otisla u 3 lepe :D . Jedino se jos Mica drzi zdrave pameti.

3 hours ago, darkman14 said:

imas i manji 7 pro (nazivi kao xiaomi)

Banalna stvar, ali bas to htedoh da konstatujem. Imena modela kao da biras izmedju mobilnih telefona :) , da li je realno da nisu malo kreativniji.

Ne volim struju, ne volim SUV, ali se braci za napredak mora skinuti kapa. Maltene do juce smo se smejali njihovim plasticnim plagijatima. A secate se sigurno i onih truleksa od Chery Tenga koje je kupovala Komunalna po BG. A sve je to bilo pre samo malo jace od decenije.

Pored Evropljana, profesionalno sam maltene svakodnevno u kontaktu i radim sa jednom od njihovih najvecih kompanija u svetu (u svojoj bransi) - neverovatan je napredak u svakom smislu.

4 hours ago, igor0511 said:

a i skoro 4.8m mi je bas mnogo u poredjenju sa Leonovih 4.2m. Atlas mi tu negde dodje taman da je osetno veci auto, a da nemam osecaj da sam kao slon u staklarskoj radnji. Npr tako se osecam i sa QQ jer ga ne vozim redovno i nije mi i dalje legao iako je jedva malo veci od Leona.

Vozio sam i vozim vece sluzbenjake, tj. limuzine i trenutno jedan pravi SUV (poslednje ono bas kad mora :D)... Sve te dimenzije su lepe za otvoren put i da potrpas porodicu. Ali ko auto koristi vecinom za ovu sve vecu ludnicu od BG guzvi i parkiranje na sve manjim mestima nase cuvene novogradnje - svaki pedalj dimenzija auta vise se primeti i smeta. Sa Brava od 4.33m duzine (1.79m sirine i WB 2.6m) sam skocio samo u segment vise. I to nista preterano (4.53m, 1.87m, WB 2.73) i prilicno se primeti koliko je Bravo bio zgodniji i laksi za parkiranje. Gde je sa njim moglo da se uglavi :) , sa ovim ne moze. Ili ces biti "na branik" sa nekim dresom ili curicom u tesko zaradjenom DJipu :) , a njihove parking sposobnosti bas i ne volim da testiram. Divim se ljudima, ako samo zarad neke svoje promocije, imaju zivaca da vitlaju sa onolikim limuzinama ili SUV-ovima po centru. Meni je to zaista patnja. Zato smo i uzeli mali C2, koji (totalno neocekivano) bukvalno obozavam za BG guzve - provlacenje, okretnost, preglednost i parkiranje na petoparcu.

Edited by Ivan

@igor0511

Ne znam što toliko potencirao 4x4? Ionako je na tim modelima sve softverski rešeno. Recimo Senikom sam svuda prošao (Kop i Stara planina) sa univerzalnim gumama! Pretpostavljam da i ti nećeš van puteva da voziš...

22 minutes ago, igor0511 said:

Na kraju ispadose Azijati najbojli izbor.

Kia/Huy (Sportage/Tucson), sta rece? Posto pretpostavljam da ti je xCeed premali za ono sto trazis.

Tucson je takodje u uzem izboru, ali nisam jos imao priliku da probam :) Nadam se da ce biti kroz koju nedelju.

Sportage mi se jednostavno ne svidja, nemam neki konkretan razlog. Znam da je isti auto u sustini.

Takodje apsolutno se slazem za problem parkinga. Meni je neka mera podnosljivosti oko 4.5m duzine vozila. Tolika je skoro i Delta bila i bilo je knap za parking. Preko toga mrka kapa po gradu.

Mada tu redovno uzimam Mini kada god treba da parkira van garaze.

@bane1321 nema neki sad razlog da kazem da mora, ali nekako bi mi bio osakacen auto bez 4x4.

Prosle godine sam otisao sa QQ na zimskim gumama na Zlatibor u februaru. Uvece pao sneg u odmoristu, ujutru lepo zaledio na kockastom plocniku i jos ozbiljan uspon ispred apartmana. 4x4 prolaze lagano, a ja iz treceg zaleta izasao gore.

Sa Stilom sam u Grckoj odlepio na plazama gde prilazi kolima kako moze da slajfuje po pesku.

Cisto zbog takvih stvari ako menjam kola i nije neka razlika u ceni bih voleo da bude 4x4. 

Sa druge strane to se desi jednom godisnje pa mi ovaj plug-in 4x4 deluje idealno za to.

52 minutes ago, igor0511 said:

Tucson je takodje u uzem izboru, ali nisam jos imao priliku da probam :) Nadam se da ce biti kroz koju nedelju.

Imao sam prilike da ga provozam. 
Nije mi se dopao:
- onoliki broj taktilnih komandi (što danas i nije ništa neobično, pa ni specifično samo za Hyundai), pri čemu su vrlo sitne i taktilne komande npr. i za brzo odmagljivanje. Redizajn će valjda dosta toga da promeni, pa ćeš imati i točkić ne samo za podešavanje temperature, već i za pojačavanje i smanjivanje jačine zvuka (što je kod njega za sada takodje taktilno),
- što se line assistant isključuje preko tableta i iz mislim četiri uzastopna klika (na četiri mesta), pri čemu zaista nisam pristalica gašenja toga, ali, kod Hyundai-a taj sistem baš zna biti jako naporan/nervozan, a dosta agresivan u jakim korekcijama volana kada sistem proceni da putanju treba korigovati (mada nisam ni nagazio liniju) i ja sam, sećam se, uslovno rečeno doživljavao strah pri mimoilascima na putu Vrdnik-Ruma, koji put je mestimično ravan kao strela, a relativno uzak, a kada ti ide kamion iz kontra smera, logično je da maksimalno bežiš desno, a taj sistem me baca levo. I prosto tada ne znaš šta je gore, ostaviti taj sistem upaljen (pa se sa njim boriti) ili gledati par sekundi u ekran dok taktilno to ne ugasiš. 

1 hour ago, bane1321 said:

Ti znaš najbolje šta želiš, svaka čast na otvorenom umu za Kineze!

Ja sam iskreno imao srece sa tim sto nisam verovao predrasudama.

2016e mislim da je samo Leon imao LED farove u normalnom cenovonom rangu. Svi su pricali da je to djubre i da ce da se raspadne odmah, ali evo sada postadose standard.

Delta je isto bila neka vrsta egzotike sa robotom M32, ali sluzila je savrseno i dalje sluzi.

Cak i motor Kinez mi je bio vrh, bas mi je zao sto nisam imao vise priliku da ga vozim pa je otisao.

Evo i MIni od koga svi beze nas super sluzi, da ne ureknem.

A sto se onih andjeoskih krila na Tusconu tice imaju mi neki smek. Makar su mi razlicita od ostalih. Tu me iskreno vise nervira sto u retrovizoru na prvu ne mogu da kazem da li mi prilazi Stelvio, Kadjar ili je ona nova Honda dosla u Srbiju :D  A mnogi su takvi.

Ne mislim ni da je Geely bolji tu jer su ozbiljno "opljackali" Volvo, ali draze mi je da je tako za 30 000 nego za 60 000.

@moron sad si me bas ubio u pojam sa ovim :D 

Ne bih to uzeo kao stavku da ne uzmem kola, ima i dijagnostika pa se lako promeni, ali generalno me iritira kada se auto pravi pametan tamo gde ne bi trebao.

Cekam da vidim uzivo Tucsona, ali mi je utisak da ce mi previse dugmica biti blago iritantno. I nisam vec fan onog S klasa ili 80e Audi oblika volana, da ne kazem za vozace autobusa :D 

23 hours ago, darkman14 said:

...Nekako mi je zelja da imam auto sa 7 sedista.

Da si prošao golgotu kao ja sa X5, drugačije bi pričao...   :P   Šalim se, može to da bude i korisno i interesantno. Pogotovo poslednjih decenija kad sedmosedi nisu isključivo kombići. 

15 hours ago, igor0511 said:

Ja sam iskreno imao srece sa tim sto nisam verovao predrasudama.

...

Cekam da vidim uzivo Tucsona...

Tako i nastavi! Nemoj ni da gledaš TuPsona ako je razlika u ceni primetna kao što je neko gore rekao... Kinezčići su sada definitivno novi boom kao što su japanci bili '80ih, koreanci s' kraja '90ih i početka '00 - i to sada treba iskoristiti. 

Treba SVI koji kupuju nova vozila da kupe kineze pa da se evropljani, japanci i koreanci dozovu pameti i spuste cene. Kako bi to bilo lepo  :smoke:  Ali naravno da od toga nema ništa nego će kinezi da podignu cene vrlo brzo tako da je sada pravo vreme za 'experiment'. Treba voziti Višnjicu, MG, Žele i slične.

I da, sad se setih,

@igor0511 od Kineza BYD je korak napred u odnosu sve ove kod nas na trzistu i cekam da se i on pojavi :) 

npr BYD Tang
Ali to su sve elektricni automobili :/ 

@darkman14 da znas da sam gledao BYD :D Iako imaju najgluplje ime u istoriji automoto industrije (build your dreams), deluju kola bas ozbiljno.

A verujem i ja da ce Kinezi da naduvaju cene cim ljudi skontaju da je to isto kao i svi ostali.

@Milutinac ja sam stvarno hteo neki oldschool motor, ali ponuda je nepostojeca bukvalno. Ima Formentor 2.0tsi koji je preskup za svoje dimenzije.

Stelvio jos gori i ima neke nebuloze tipa da deru za krovne nosace jer ih nema u promo opremama.

Drugi su jos gori samo.

I onda gledajuci odnos ulozeno dobijeno ispadaju Kinezi najbolja opcija

A RAV-4 ?

Njega imaš kao AWD ( i kao običan SUS i kao HEV).

Ford Kuga ?

I on može AWD (kao dizel i kao HEV ).

21 hours ago, igor0511 said:

@moron sad si me bas ubio u pojam sa ovim :D 

Ne bih to uzeo kao stavku da ne uzmem kola, ima i dijagnostika pa se lako promeni, ali generalno me iritira kada se auto pravi pametan tamo gde ne bi trebao.

Cekam da vidim uzivo Tucsona, ali mi je utisak da ce mi previse dugmica biti blago iritantno. I nisam vec fan onog S klasa ili 80e Audi oblika volana, da ne kazem za vozace autobusa :D

Isprobaš i vidiš. Ali, probaj dobro. 

Ko zna, možda ti se sve to i dopadne.

Oba su mi nekako nezanimlijva blago receno.

Rav-4 sam vozio i onaj menjac koji je pozicioniran kao da je za desni volan mi ostavlja neki kamionski utisak. Nekako mi je nije to to.

Kuga mi se mnogo svidjala ranije, sada mi je novi model nekako isto sto i sve ostalo. Tucson 2, Kadjar, Sportage prethodni, sve je tu negde. Nista mi nemaju posebno da se izdvoje.

Ako se dobro secam Kuga ima onaj start taster koji je ukrivo, imao sam osecaj da me bole sake kada nisanim da pritisnem :D 

Meni je RAV dizajnerski u rangu Tucsona. Ne dopadaju mi se. Ali, to zaista nema veze, nebitno je i ne bi mi bilo presudno. Nije to osnovna funkcija vozila – da se dopada. To je totalno sporedna osobina. To ti je kao ono: „Ljubav je ljubav, a brak je brak.“
Da je sadašnja Kuga postojala na našem tržištu u vreme kada sam kupio CRV-a ( a na tržištu se pojavila tek neki mesec kasnije ), možda bih je i uzeo. Ko zna. Jer, meni se i Focus dopadao ergonomijom i enterijerom, a Kuga je po tom pitanju maltene ista.