Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

OVA CENA JE U PREDPRODAJI JER IMA PAR NESAVRSENOSTI I IZISKUJE SITNA ULAGANJA.
 
Meni bi ovo bio alarm, ako se napiše sitna ulaganja, znači da ima krupna ulaganja. Zato verujem da je cena ispod svakog proseka.
A sitno ulaganje je verovatno plivajući između ostalog.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Dvoumim se između 1.6 i 2.0 motora. Može li mi neko sa više iskustva preproučiti koji je motor bolji, pouzdaniji i dugotrajniji? Negde sam čuo da su se 2.0 motori loše pokazali i da od servisa do servisa mora da se doliva ulje. To oko dolivanja me podseća na alfe iz 2000ih godina, pa me zaista odbija. Ne znam da li je to istina?
Što se tiče jačine motora, nije mi presudna. Žena će u 80% vremena voziti auto, a ostalih 20% ću ja, meni za dušu, da je malo poteram oštrije po krivinama. Sasvim mi je dovoljno i 105 KS za sve moguće krivine i ne smatram da je to slabo ili nedovoljno. Dakle, presudan faktor je pouzdanost i to je jedini razlog zbog kog se dvoumim između ova dva motora.
Dodatno da pojasnim, želim porodični auto sportskog karaktera koji će mi povrenemo izmamiti osmeh na licu.
 

Takođe, ako imate neku preporuku za konkretnu alfu, šaljite. Gledam prvu generaciju.

Hvala svima unapred puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bg9905 1.6 i 2.0 su ti identicni motori, odnosno 1.6 je u stvari 2.0 za manjom zapreminom cilindara. Dakle sve ostalo sa strane je identicno, boljke su identicne (imas ih na forumu gde god se pominje 2.0mjet je pobrojano)
Ako hoces jaci auto uzmi 2.0mjet, ako hoces manju potrosnju uzmi 1.6 i to je to. 

Sto se ulja tice, ako ga nema ispod alfe, nema ga ni u alfi...

 

Ali posto su fiatovi motori, potrosnja je zanemariva, i individualno je od motora do motora i drzavanja istog, koliko sam primetio to moze biti od 2dcl - 8dcl na 10kkm 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Bg9905 said:

Ne znam da li je to istina?

Nije. 

 

Po ovom sto si naveo, ja bih rekao no brainer - uzmi 1.6 105 ks, sa sto manje kilometara, sto mladji i ocuvaniji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14

6 minutes ago, darkman14 said:

Hahaha upravo tako, da ne prska baš svuda...

Hvala ekipo na odgovoru. Dobio sam odgovor na ono što me je zanimalo.

 

@horvat

No brainer je ako slušam racio, a opet me duša vuče na 2.0...

 

Presudiće verzija koju nađem u boljem stanju. Trenutnim stanjem na oglasima nisam baš preterano oduševljen... 

Inače, vraćam se Alfi posle mnogo godina i vožnji automobila bez duše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj auto da mu nesto ne fali ne bi dzabe preko bio placen npr 5000 ili jos nesto malo preko toga maksimum jer uz jos nekih minimum 1500e troskova dovoza i carine to mu dodje blizu 7ice a mora nesto i da se zaradi, ne radi sigurno na 200-300e zarade na ovu cenu.

Ovo godiste, dobro stanje i ovaj paket ne moze tamo da se pazari za 5 soma nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice crvene Sprint Speciale, juce sam zvao...

Ta je cena jer ima sitnih ulaganja estetskih, i treba da se ispolira. Uglavnom prva boja-kao da prodaje Asconu iz "86 :)

 

Ne dimi, lepo radi, ima neki check engine??? Ali to su ta mala ulaganja, i ta je cena jos par dana, onda ide na sredjivanje i bice 9000 :)

 

Inace uvoz IT, i kad sam potrazio tablice rekao mi je da ne moram da se opterecujem oko toga, da nije ta kilometraza uopste...

Sad da li je sarkastican posto kaze vi bi svi auto koji presao malo, a necete ispravan auto!!! rekao mi je da je kilometraza 300+ ali da je auto OK... 

Uglavnom, nije mi se svideo prodavac i komunikacija sa potencijalnim kupcem...

 

Sto se tice 1.6 VS 2.0 mislim da bi vecina nas birala 2.0 ali ih nema po oglasima, i onda se 1.6 uzima kao kompromis...

 

Nekako sticem utisak da prodavci misle da za 8000+ EUR auto ne mora da bude ispravan, ono u fazonu ako ti se ne svidja kupi nov u salonu.... Mozda, ali kad se za 10 god star polovnjak trazi blizu 8k smatram da sve treba odgovarati stanju "NOV NOV NOV" :) :) :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bg9905 said:

Sasvim mi je dovoljno i 105 KS za sve moguće krivine i ne smatram da je to slabo ili nedovoljno. 
Gledam prvu generaciju.

Jesu skuplje, ali ako se gleda 1.6, desi se da cenom nekada moze da "utrci" i restyle u 120 varijanti... Tako da u pretrazi nikako ne bih limitirao godiste.

280 vs 320 Njutna, 15 konjica vise, nije da se ne primeti razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako tako razgovaraju i skrti na informacijama mi je prosto neverovatno pa on ga je stavio na oglas i on treba da ga proda da se potrudi da bude maksimalno iskren, pa nije to raketna nauka, stiso se da spusti koju hiljadarku da slucajno ne bi video da je to bio automobil obavijen u spiralu oko bandere .... pa to tako ne vredi soma ipo evra jer ako proda ode zivot ode glava .... kako ih bre nije sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je vratio km sto onda prica pravu, ako je hteo da bude posten onda nije trebao da vraca, ne kontam ga.

i ono mokar auto, ocajne slike, dovoljno da se nista ne vidi i ne moze da se proceni, verujem da je uzivo gora nego sto je objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, KrCicko said:

Sad da li je sarkastican posto kaze vi bi svi auto koji presao malo, a necete ispravan auto!!! rekao mi je da je kilometraza 300+ ali da je auto OK... 

 

Ali kako svi prodaju istu pricu. Mislim da vecina normalnih razumnih ljudi nema problema kolika je predjena km ukoliko je sve u redu i ukoliko su predocene mane ali da jako ima problema kad hoces da ih zavuces. Cena i jeste spram predjene km, nema jeftinije, nego ce doci mali pa ce malo usisati i voila 900+ eur

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, KrCicko said:

Sto se tice crvene Sprint Speciale, juce sam zvao...

Ta je cena jer ima sitnih ulaganja estetskih, i treba da se ispolira. Uglavnom prva boja-kao da prodaje Asconu iz "86 :)

 

Ne dimi, lepo radi, ima neki check engine??? Ali to su ta mala ulaganja, i ta je cena jos par dana, onda ide na sredjivanje i bice 9000 :)

 

Inace uvoz IT, i kad sam potrazio tablice rekao mi je da ne moram da se opterecujem oko toga, da nije ta kilometraza uopste...

Sad da li je sarkastican posto kaze vi bi svi auto koji presao malo, a necete ispravan auto!!! rekao mi je da je kilometraza 300+ ali da je auto OK... 

Uglavnom, nije mi se svideo prodavac i komunikacija sa potencijalnim kupcem...

 

Sto se tice 1.6 VS 2.0 mislim da bi vecina nas birala 2.0 ali ih nema po oglasima, i onda se 1.6 uzima kao kompromis...

 

Nekako sticem utisak da prodavci misle da za 8000+ EUR auto ne mora da bude ispravan, ono u fazonu ako ti se ne svidja kupi nov u salonu.... Mozda, ali kad se za 10 god star polovnjak trazi blizu 8k smatram da sve treba odgovarati stanju "NOV NOV NOV" :) :) :) 

Za 8000 da bude nov? I nije star 10 nego 8 godina tako da za te pare to nema u Evropi. 

Juce sam bas gledao jednu sa zeljenim kilometrima u Svajcarskoj ali cena 17000 Fr pa ko voli nek izvoli. 

Kompromis mora postojati ali za ovaj auto za 7500 nikako ne treba kupac da ocekuje da je nov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, darkman14 said:

 Mislim da vecina normalnih razumnih ljudi nema problema kolika je predjena km ukoliko je sve u redu i ukoliko su predocene mane 

Ja ne mogu da prodam grande sa 257000, svi kao jeste lep i ocuvan ali ipak presao dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda crvena,za te pare i to godiste je super kupovina ako je sve od vitalnih delova auta dobro,jedino neka sitna ulaganja,a sad treba da se proveri kolika je stvarna kilometraza,a ako nema naslon za ruku,nije je ni moja imala sad ima:thumbsup:,pa ko je kupi ugradjujem naslon koji kosta 2 crvene,za dva 2 ladna zajecarca:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Ja ne mogu da prodam grande sa 257000, svi kao jeste lep i ocuvan ali ipak presao dosta
Mozes, mozes..ako bese 5 vrata uzmi me sutra popodne na obilaznici da ga šacnem 5min i prodaces ga za 2 'iljade kao nista :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...