Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

Nazalost 20-25k je nekadasnjih 15k za kola. Imas ok izbor, ali svacemu nesto fali.

Mene je to nerviralo dobrih 6 meseci jer sta god pogledam falilo mi je nesto i na krjau sam morao da povecam budzet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, većina modela u toj klasi Yaris Crossa (Capture, T-rock I T-cross, Arona, C3 aircross...) imaju tvrdu plastiku u unutrašnjosti. Sećam se kad se Arona pojavila, da kad sam iz nje seo u Leona (tada već vremešnog i u style opremi) bio sam iznenađen koliko je Leon kvalitetniji.

Xceed je jako lep, čini mi se kvalitetan, ali od bezbednosne opreme, u odnosu na Toyotu, ima samo molitvenik! :D

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ni Leon nema tapacirunge na vratima vec plastiku :ermm: Ocigledno je morala nekako da se napravi razlika u odnosu na A3 i G7

Share this post


Link to post
Share on other sites

usrali su nova kola pogotovo srednju klasu sa tim plastikama i jeftinom izradom, kod mnogih kola je sve to samo usminkano, kad sam video da "nova" merc A klasa ima onako jadne rucice na tapacirima koje krckaju, da su oni otvori ventilacije od jeftine plastike ali jako dobro zamaskirane da lice a aluminijum i tako neke detalje bitne izrade prikenjalo mi se, a auto plovan kosta tipa 18k auera (bar je taj koji sam gledao toliko placen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

.

Xceed je jako lep, čini mi se kvalitetan, ali od bezbednosne opreme, u odnosu na Toyotu, ima samo molitvenik! 

 

Ne možeš osvojiti 5* na ncap testu sa molitvenikom, nadam se da se slažeš . Ima fin spisak sigurnosne opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je "fin spisak sigurnosne opreme", to je stvar slobodnog tumačenja i ugla gledanja, ali, npr. na PA oglašeni Kia XCeed 1.5 T-GDi 6MT u opremi EX-BEAT iz 2023 za 29.259 € po nekim elementima aktivne bezbednosne opreme ne može da se meri čak ni sa najjjeftinijom Toyotom, sa Aygo X sa 69 ks u "klotara" opremi. Jer, čak i ta najjeftinija Toyota ima radarski tempomat, a onaj gore pomenuti X-Ceed (u najvišem paketu opreme) to nema. Što ne znači ni da će bez tog elementa opreme da se "umre" (mentalno ili fizički) ili da je Toyota zbog toga bolja.

Zašto KIA ima takvu bezbednosnu filozofiju, a Toyota onakvu, to ne znam.

Meni lično se X-Ceed veoma dopada i mislim da je 1,5 T-GDI trenutno jedan od najboljih motora u toj klasi što se tiče perfomansi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron ako gledas stavke na papiru i šta dobiijaš, tako je

ali ako mene pitas, ja sam najsigurniji ako taj auto ima 6 airbeg-ova! Taj radarski tempomat bi verovatno koristio 2x u 6 meseci ako i toliko

Tako da je to dosta subjektivna tema, čak štaviše, dosta marketinška tema za kupovinu novog

Drugačija filozofija od Toyote jeste sigurno

 

Dok kad prodaješ polovno auto, kod nas se vazda meri u metrima lima, ako nešto unutra ne radi, može i bez toga

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma druže, ni iz džepa, ni u džep...

Meni se Xceed baš svideo (ali samo flow i beats) i da hoću da spiskam 25 Iljade jevropskih u auto, mislim da bi mi bio prvi pik, jer je od ponuđenih vozila na tržištu, jedan od retkih koji je zadržao obeležja auta, dok su ostali postali digitroni na točkovima. I sigurno bih njega uzeo ispred Yarisa Cross!

Ali što se tih sistema aktivne bezbednosti tiče, Toyota je par koplja ispred. Slažem se s gomilu sistema nećeš upotrebljavati često, ali eto nekad bude dovoljno samo jednom i isplati se! :thumbup:

Meni je između Megana i Korole, tas prevalio na Korolu upravo i zbog bezbednosne opreme (pored očiglednog kvaliteta, garancije i godišta)!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, opis je presmesan :D

Nije mi ni daleko, pogledacu ga uzivo ovih dana, a stoji vec 6-7 meseci na oglasu.

Valjda ne udje mnogo ljudi na 500X, mozda nisu ni upoznati sa postojanjem tog modela, isto tako razmisljam i kad budem Sedici prodavao (sto ce se desiti ako kupim ovaj 500x), koliko ce biti zapazen obzirom da nije toliko cest

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je kia xceed auto u svakom smislu u odnosu na yaris cross koji mi je em ruzan em tesan tako da se tu ne bih mislio uopste pogotovo u moru ruznih i dosadnih automobila kakvi se danas prave....ovaj 500x lepo izgleda iako nisam fan tih 500 modela sem klasicnog malog

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vilota032 Gledaj i Jeep Renegade,potpuno je isti sa 500X,prave se istoj fabrici ,na istoj traci

15 hours ago, OMP said:

usrali su nova kola pogotovo srednju klasu sa tim plastikama i jeftinom izradom, kod mnogih kola je sve to samo usminkano, kad sam video da "nova" merc A klasa ima onako jadne rucice na tapacirima koje krckaju, da su oni otvori ventilacije od jeftine plastike ali jako dobro zamaskirane da lice a aluminijum i tako neke detalje bitne izrade prikenjalo mi se, a auto plovan kosta tipa 18k auera (bar je taj koji sam gledao toliko placen)

A vozila koja su  heavyduty kao ford transit ili pežo bokser/citroen džumper koja trebaju da rade puno sati ,imaju bregaste napravljene od cevi na koje nakačeni bregovi, breg malko mrdne i u$ere ceo motor…dva ambultna kod mene u domu zdravlja tako crkla…

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Odličan je 500X, sem ako nemaš potrebu za visokim putnicima na zadnjoj klupi, a verujem da nemaš, plus u ovoj kombinaciji 4x4, kao Renegade, lep primerak.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока
 

Nemam potrebu za putnicima uopste za ovaj auto, a 4x4 mi treba zbog prirode posla - majka mi ima privatnu kliniku pa ako nekad treba da se odradi pregled tj davanje infuzije na terenu, da ne iznenadi sneg, blato i kisa.

 

1 hour ago, neshtry said:

@vilota032 Gledaj i Jeep Renegade,potpuno je isti sa 500X,prave se istoj fabrici ,na istoj traci

A vozila koja su  heavyduty kao ford transit ili pežo bokser/citroen džumper koja trebaju da rade puno sati ,imaju bregaste napravljene od cevi na koje nakačeni bregovi, breg malko mrdne i u$ere ceo motor…dva ambultna kod mene u domu zdravlja tako crkla…

Hvala na preporuci! :) gledao sam i renegade ali mi je nekako za zensko lepsi 500X, meni se recimo kada je izasao renegade nije dopadao, ali vremenom mi je legao taj dizajn.

 

Inace, pitao sam koja je zadnja cena ovog 500X sa oglasa, objasnio da kupujem za sebe a ne za preprodaju, medjutim prodavac mi je rekao da je auto upravo prodat :D 

mozda se naljutio a mozda je i stvarno tolika slucajnost da je bas sad prodat posle 7 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Pežoovim 1.5 i 1.6 motorima..u mlađim godištima tipa 2017.i mlađe? Oni od 130ks..tako nešto..
Kokretno drugar gleda neke 3008-ice..

Gleda i benzince i dizelaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto se ne zna sta je lepsi izbor :D ... Njihov 1.5 dizelski blok je vec lepo napljuvan (u 3008 sa 130 KS), a od benzinaca 1.2 PureTech, pa 1.6 THP - takodje sve milina za izbor.

Posto si sa tim modelom osudjen na AdBlue u slucaju dizelasa, za tu velicinu i tezinu vozila bih isao prvenstveno na 2.0 BlueHDi (150 KS manuelac i 180 KS Aisin AT). Pa iza njega onaj stariji 1.6 BlueHDi sa 120 KS koji je u nekom trenutku izbacen iz produkcije.

Mada i zbog tog 2.0 BlueHDi me je vecina odgovorila od mladje verzije DS5, vec sam pazario klasicni, najmladji moguci 2.0 HDi 163, tj. model izlaznog godista sa tim motorom (Euro 5, samo sa DPF, bez AdBlue).

Imenjak mi od skoro vozi 3008, pa evo da i njega tagujemo da napise koju pametnu ;) @skile86 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno bih gledao ili 1.6 ili 2.0 dizel motore.

Ovo ostalo je po meni za izbegavanje.

Taj novi 1.5 je imao bas ozbiljnih stativa.

Od razvoda, radilice, usisa i turbine... 

Navodno su problem sa lancem resili u novijim verzijama, ali ne znam sta je bilo sa ostalim stvarima.

Benzince nisam ni razmatrao, ali znam par ljudi koji voze taj 1.2 sa tri cilindra u Astri i uzasan je.

Mozda losa serija, ali vidim da se dosta ljudi zali na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...