Jump to content
FAS Goran
Marko Topola

Kupovina automobila do xxxxx eura

Recommended Posts

2 hours ago, rocket said:

Jel to zamaskirani 500l?

Ne kaže se 500L nego 500x :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, knezevic76 said:

Pa zar nije ograničenje 88kw?

80 kW.

Jace sme samo uz nadzor clana porodice koji ima minimum B kategoriju i 5 godina vozackog iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Koliko znam, u Pandi je 1.0 FireFly trocilindras ali bez turba (u toj varijanti sa hibridom). Ima 70 KS i smesan obrtni, nesto samo oko 90 Njutna (matori 1.2 su bili preko 100 Nm).

Onda je zbog toga i naveo da nije baš za dalja putovanja. Da, taj twinair se ugrađivao i u 500L i nekako mislim da bi mi vršio posao u verziji od 105ks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od nacina eksploatacije, ali da, strada mnogo cesce nego na dizelima. Zivahan je motor i vrlo lako napravi dzumbus.

Cesto se desavalo da ako se zapusti, toliko lufta dobije da osteti i kuciste/zvono menjaca u tolikoj meri da se i ono mora menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajbg...Tce 0.9/1.2 nije pouzdan, twinair-ov zaMjajac brzo strada, ecoboost je potrošna roba, 1,6cdti (fiat u opelu) zaobilaziti, 1,5bluehdi (verovatno i još neki od citrusovih dizel motora) nije takođe pouzdan, THP takođe (1.6 posebno)....izgleda da ću početi da gledam atmosferce kao budući nov auto ili da se držim fiatovih 1.6 dizela kao polovnjaka....mislim generalizujem ali čitajući baš dugo ovu temu zadnjih godinu i po dana nisam siguran šta da pikiram kao iole stablian agregat. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakleo bih se da sam na ovom topiku pročitao par postova o Cupri Formentor,ali sad ne mogu da ih pronađem. Mislim da ih je @igor0511ostavio..juče? U pitanju je bila priča o ponudi/ceni za jedan primerak sa 150ks..TSI motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka mu čast što istrajava na yt i ima neki kontent,ali od ovih njegovih lista mi se kaki da budem iskren…klinac običan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako Astra G ne ulazi na te spiskove. Ta kola su nevidjene rage i mislim da H model jos ne zasluzuje taj status. Takodje mislim da je i dobro ocuvan Mini mozda i najatraktivniji izbor koji moze da se nadje za te pare. Samo je problem sto takvih skoro i da nema dok oglasima dominiraju ozbiljni lesevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto iz ekonomskog razloga, jer auto isti model iz 2 generacije ako su pravljeni paralelno uvek je posle teže prodati stariju generaciju jer svi žele noviju. Slična priča 206/207, Punto classic i Grande, Clio. G je odličan auto ili je H za klasu bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta su ti tržište i (ne)tržišne cene.

Nova Corolla karavan 2,0 hibrid u opremi GR Sport ima "punu cenu" (sa met. bojom) od 43.850 (to se umanjuje za 2.500 na ime subvencije za onog ko je dobije).

 

Diler pokušava da proda takav polovan primerak iz 2022. po ceni od 32.300 i ne ide izgleda ... To je preko 9.000 ( i preko 22%) niže od cene novog vozila (od koje je već dobijena subvencija).

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21943160/toyota-corolla-20-gr-sport

 

https://www.toyotaadria.com/rs/pdf/cenovnik_vozila/2023/may/Corolla_HB_TS_Hybrid_1005.pdf

 

 

Screenshot (70).png

Screenshot (69).png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, trenutno trazim "nova" kola i najblizi sam Fiat bravo, grande punto, problem koji imam je to sto se ja jako slabo razumem u kola sem same voznje, nemam nikoga ko bi mogao da ide samnom kada gledam kola, da li negde ima neko ko se bavi time da je strucan oko polovnih automobila zna oko toga i sve da pregleda i proceni? ja pokusavam da nadjem al bezuspesno. Ako nema tako nesto, da li bar u beogradu ima servis gde covek moze da otera ta kola da se detaljno pregledaju, mislim terao sam ja i prednodne automobile al to sto ih pogledaju je bilo ekstremno povrsno i nista mi nije znacilo, mislim vise negde ako stvarno ima servis koji ima uslugu detaljne procene automobila pri kupovini.
Hvala unapred!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stiletto said:

...problem koji imam je to sto se ja jako slabo razumem u kola sem same voznje, nemam nikoga ko bi mogao da ide samnom kada gledam kola, da li negde ima neko ko se bavi time da je strucan oko polovnih automobila zna oko toga i sve da pregleda i proceni?

Ima. Al' ne bih preporučio... :D

 

1 hour ago, Stiletto said:

...da li bar u beogradu ima servis gde covek moze da otera ta kola da se detaljno pregledaju

Za Fiat/Lancia/Alfa Romeo imaš Servis Goran.

E sad... šta smatraš pod ''detaljno'' je individualna stvar, ali ono što je realno: 20-tak minuta pregleda tokom kojih će auto biti prikačen na dijagnostiku kako bi se očitali parametri, i biti podignut na dizalicu da se osnovne stvari pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Diler pokušava da proda takav polovan primerak iz 2022

Brutalno dobro joj "čule" felne, al su to velike pare. Ljudi koji skupe toliko, pazare benzinjare KIA i Hyundai. Oni koji žele hibrid i imaju love, njima nije bitna cena...

Recimo, prijatno me začudila cena moje Korole, od istog dileta, za oko 4000 niža od sledeće na oglasu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

Ima. Al' ne bih preporučio... :D

 

Za Fiat/Lancia/Alfa Romeo imaš Servis Goran.

E sad... šta smatraš pod ''detaljno'' je individualna stvar, ali ono što je realno: 20-tak minuta pregleda tokom kojih će auto biti prikačen na dijagnostiku kako bi se očitali parametri, i biti podignut na dizalicu da se osnovne stvari pogledaju.

Hvala za odgovor, 20min provere je 15min vise nego sto su mi do sad majstori gledali kola.. Zapisao sam broj servisa pa cu da se cujem sa njima da vidim da li mora zakazivanje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stiletto

Pozdrav i dobrodosao na FLCS forum.

U odgovarajucem podforumu za kupovinu FCA modela: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/116-saveti-za-kupovinu-fiatlanciaalfa-romeo-automobila/ , imas i teme za kupovinu:

 

- Fiat Nuova Bravo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/

- Grande Punto/Punto Evo/Punto MY12: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/

 

Tamo mozes da nadjes dosta korisnih informacija, sta od verzija i motorizacija najpre gledati, sta izbegavati... A mozes i slobodno da okacis neki primerak sa oglasa koji nadjes, mozda neko vec ima informaciju, isao je da gleda... Tu su i brojni sadasnji i bivsi vlasnici, koji mogu da ti daju savet, prokomentarisu - cisto da ne gubis vreme i ne lutas bespotrebno.

Srecno sa potragom, posto je ponuda poprilicno otanjila.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Ivan said:

@Stiletto

Pozdrav i dobrodosao na FLCS forum.

Hvala! Pogledacu teme, oglase kako nadjem da mi nesto deluje solidno na slikama tako ode, ima 2 koja trenutno gledam oba su mi sumnjivi prodavci nisam hteo da zakazem gledanje dok ne nadjem nacin da ta kola neko pogleda itd

 

Ovom je cena od juce skinuta za 500e ko sece cenu od jednom za toliko, jedino ako je nasao kola koja zeli pa pokusava da proda pre nego sto ta odu.. Premalo slika okaceno, meni ovako na slikama deluje dobro

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22144124/fiat-grande-punto-sporting?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

I ovaj, prodavac mi je reko da ga je cuknuo treba da mi se javi sa slikama l, ne svidja mi se sto ga sredjuje pred prodaju svasta mu kao nesto sad trenutno radi. Takodje prvi oglas koji vidim da nista od sig opreme/opreme nije selektovao, dal ga tolko mrzi il sta...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21246274/fiat-grande-punto-abarth?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Edited by Stiletto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi, auto sa placeva ni ne gledaj jer ne možeš neregistrovani auto da voziš kod majstora, znači samo od vlasnika, takođe izbegavaj ako prodaju auto na tuđe ime, to su uglavnom neki poludileri koji uzimaju sve i svašta u zamenama i nije ih previše briga šta prodaju.

Juriš auto sa dokazima o održavanju, tačno je da je takvih auta malo ali nije da ih nema. Ne veruj kad ti neko na reč kaže "urađen veliki servis pre 1000 km", novi diskovi kočnice, plivajući, bla bla, ako nema računa da dokaže preskoči auto, ma kako bio nalickan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro može da organizuje šlep sa placa do servisa, neki placevi i sami nude tu opciju...

Uz napomenu da dobro održavan auto i "željeni" kilometri često ne idu zajedno!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...