Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Pa i generalno je prasetina skocila u pecenjarama odavno preko 2000din kilogram a tih 5k je tek ludilo, pa vise se isplati kupiti celo prase i ispeci ga ili neki but, polutku i sl.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, silenci said:

Dal je normalno ovo,pa čvarci pre bila hrana za sirotinjua sad je hrana za  uzivanje u jelu,pre su prasići trcali po Sremu,sad nemozes naci ni prasence za slavu,a praseće pečenje u  pečenjarama je preko 2500 dinara

Jbga to smo dozvolili, takvu vlast narod bira. Pa letos ubise na stotine hiljada prasica... Sta je li sledece? Kokoske i pilici, ovce, goveda? Bice nesto od ovoga, zapamtite. 

Poljoprivredu decenijama unistavaju, decenijama se uvozi KRS klasa voca i povrca, a nase prvoklasno mafija otkupljuje po bagatelnim cenama i prodaju preko, a onda uvoze gotove proizvode od nase sirovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živim na selu i odem sinoć u mesnicu da kupim svinjsku mast. 400 din za 1 kg!

Čvarci su preko 2000 din! 

Pošto u celom Sremu zbog "svinjske kuge" više nema svinja  meso je iz uvoza. 

Krave , tovni bikovi  i kokoške nesilice su odavno istrebljene i preostali su jedino pilići dok ne se ne "pojavi" ptičija kuga ili grip. 

 

Uvoznički lobi vlada državom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bre pal...e :P, pošto su čvarci u Wieni?

Mast , svinjska, je neznatno poskupela.

Svaka deficitarna roba ima cenu.

A Država, pa ne može protiv Korporacija Svetskih i hohštaaplera.

Mada i naši farmeri , moderni, se malo pogospodili.

Čast izuzecima koje i lično poznajem.

Ova današnja raja se žali na sve.

Niko ne pita kako je bilo '92. '93. itredom.

Nije lako, teško je.

To je život. Večita borba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Mijailović P. said:

 

A Država, pa ne može protiv Korporacija Svetskih i hohštaaplera.

 

Što smo se mi uopšte udružili u državu, ako ne možemo da se odbranimo od tih i takvih!?

Onda da je raspustimo, pa da vidimo šta i kako dalje. Onda nema troška za policiju, vojsku, sudove i druge parazite, koji, jelte, ne mogu da nas odbarne od gore navedenih, ne mogu da zabrane divlju gradnju i druge nepodobštine, ali zato, plate, privilegije, službena vozila, vozače, sekeretarce, e to, može, država mora da postoiji. A za koji moj postoji, osim za navedenu kastu, za raju, samo namet.

Kako kaže Domanović, ne ogrešismo li se mi o turke!?

48 minutes ago, Mijailović P. said:

 

Niko ne pita kako je bilo '92. '93. itredom.

 

Tada je u vlasništvu NARODA - DRŽAVE bilo preko 90% privrede, kakve takve, ali privrede, sada je u državnom vlasništvu samo vlada i skupština.

Država ne ume da upravlja preduzećima, pa smo sve prodali.

Država ume da upravlja PDV om, tj parama, i to ćemo da zadržimo.

Uzgred, ništa protiv ove vlasti nemam, ona je kontinuitet od 2000 + na ovamo.

Ni oni pre njih nisu bili bolji, daleko od toga, jednostavno, predodređeni smo da budemo Grebeni, i to je to, grebanje na sve strane. 

I ne bi bio problem, grebite, grebite, al bar malo podmažite, nemojte da sve smatrate za budale, pa da nam "Elita" postoji samo na pinku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna midrost koja kaže da ako imaš šta pojesti, krevet da se pružiš i krov nad glavom, pripadaš malom procentu stanovnika planete (tipa 10%).

@ortakov

Kolega, svi mi imamo neku muku. Neko više- neko manje.

Ja ti želim svako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, ortakov said:

vojsku i druge parazite,

Polako sa klasifikacijama!

36 minutes ago, ortakov said:

Kako kaže Domanović, ne ogrešismo li se mi o turke!?

To je citat iz Knjige o Milutinu, Danka Popovića ... Izgleda da su i u školama bili paraziti!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je citat iz Knjige o Milutinu, Danka Popovića ... Izgleda da su i u školama bili paraziti!

Sta se cimas, sve sto ne privredjuje moze u tu klasu da spada :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Pa turci su na ime poreza uzimali desetak ili 10% pa smo digli ustanak a ovi sada cini mi se da uzimaju malo vise a mi cutimo
Nema tih ljudi vise, nema bre ni tih gena vise. Cuti, moze i gore, sendvic, ugovor mozda na 3 meseca i te price.. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja nikakvu muku, nego gledam kuda ide ovaj svet, pa mi pripala muka :) 

Išao sam kod lekara u petak, na zakazan pregled, i popušio, što bi rekli mladi, doktor na bolovanju, a sestra koja je trebala da nas obavesti o tome, jelte, to nije uradilaa. 

Onda ti dođe da svima, oca, majku, brata .... 

A ako ne odeš početkom meseca, na termine za spec. preglede, možeš samo da sanjaš... pa sad čekaj opet sledeći mesec. A sledeći mesec je januar, kada se poslovično, radi tek od 15. u mesecu. Specijalisti ne primaju do Sretenja, jer se "nakupilo" ... 

I tako.... a svakog prvog, na soc. penz. zdrav. čitavo malo bogatsvo uplatim. Onda je pametnije, ne plaćati ništa, sa biroa se osigurati a pare koje nisi uplatio, lepo kada ti treba neki pregled, iskoristiš ili investiraš u neku nekretninu ... LUDAJA

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ortakov said:

. Onda je pametnije, ne plaćati ništa, sa biroa se osigurati a pare koje nisi uplatio, lepo kada ti treba neki pregled, iskoristiš ili investiraš u neku nekretninu ... LUDAJA

 

Najmanji izdatci za penzisko sociujalno porez za preduzetnicku radnju na minimalcu u BG je oko 250e mesecno i sa time mozes da ocekujes penziju od 100-150e 
Kada se sve sabere to je nekih 120.000e baceno u bunar

Bolje je kupiti stan na kredit i imati slicnu ratu stim sto stan se izdaje pa su i troskovi delimicno pokriveni
Za istih 250e mesecno za 40 godina ostaje stan koji se izdaje za 300-400e i eto penzije a i veliki kapital u nekretnini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da mogu da ucenjuju one koje su i zaposlili. Problem je sto se u poslednjih desetak godina uglavnom preko njih zaposljavalo ali to smo mi kao drustvo krivi, pristajali smo, svako je trazio vezu, pristupao... Kako bese ona poslovica: Ko s djavolom tikve sadi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Дјеца у Србији након Првог свјетског рата 1920. године. На данашњи дан прије три године пронашао сам овај видео у архиви Холандије и рестаурирао. Посебно ме дотакла она мала дјевојчица поред дрвета са псом којој је вјероватно мајка рекла да буде мирна док се снима, а онај њен уздах много тога је рекао.
Србија је након Великог рата остала без 1/3 становништва или боље речено без 60 процената мушке популације. Много очева се није вратило овој дјеци, па су кућанске послoве и оне најтеже на њиви преузели они сами. Овај видео је три године скидан са странице и кропован како би се избјегао лого и шерован, па се сваким скидањем и губио квалитет овог непроцјењивог блага. Ево након пуне три године од његовог настанка поново је постављен у још бољем квалитету. Искористићу прилику да се захвалим свима који су подржали ову страницу својим праћењем и свима онима који ће доћи овдје гдје се трудимо да сачувамо од заборава фотографије и видео материјале и тако покажемо посебно млађим генерацијама како се некад живјело. Лијеп поздрав.
 

 

 

Sa jedne vrlo zanimljive Facebook stranice:

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064186113473

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...