Jump to content
FAS Goran
Supergenius

AMSS vs Road Assistance vs Atlas vs Vozzi - Pomoć na putu

Recommended Posts

8 hours ago, alfini0507 said:

Tesko da nije znao...

I da je znao, kakve veze ima, sta je to u emisiji objavljeno protiv vozaca a u korist Vozzi?

Ajmo argumenti malo, a ne ovakvo lupetanje " napadnom svakoemisijskom forsiranju Vozzi aplikacije."

 

Moje pitanje je: kada je poslednji put emitovano nesto o toj aplikaciji u emisiji?

Pre svega za @dankoi za ovo sto je napisao, kada vec tako pises onda ocekujem da imas argumente.

Ja ih svakako imam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svake nedelje pogledam SAT i od letos, tj od letnjih patrola nije spominjan vozzi. 
Sada na zimskim nije spominjan, a mislim da nije ni jedna druga pomoc na putu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve veze ima SAT a ni ja nisam cuo da ih pominju odavno a gledam emisije cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, nije ni jos dalje... A posle poslednje objave Vozzi-ja je bilo i Atlasa i Amss-a i svakojakih aplikacija od Drive.go do Waze-a...

 

Znam jer sam ja glavni montazer te emisije. I nije da branim ja sada nesto tu Mladena, neko bre na ovom internetu svako moze da pise svasta.... BEZ POSLEDICA.

 

Uletela emisija u pricu nicim izazvano. I cisto da se zna SAT nema plasiranje proizvoda.

 

Ajmo sada nazad na temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP bila je agresivna kampanja za vozzi u SAT-u, sa sve delom kako se neko pokvari a slep dodje po njega.
I to u sred emisije, ne u reklamnom bloku. Tipa krece Alvirko u patrolu i onda naravno najava partnera vozzi i odjednom se plavusi kvari auto na ibarskoj, zove vozzi, pali aplikaciju, prati slep do nje... 

Svima je jasno da je placeno, ali je toliko bilo agresivno da bole oci :D 

@milan-jtd ti si montirao plavusu koja ceka slep? :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da AMSS (verovatno zavisi od paketa) daje mogucnost refundacije smestaja i slepa ali samo ako se ta opcija aktivira u istom momentu kad i odvozenje auta u servis. 

To je mislim u ovom evropa paketu sto mi jos uvek traje. Treba citati detaljno sve uslove koji se navode jer uvek ima zackolica kada se koja usluga moze aktivirati a kad ne podleze tome. 

 

AMSS svakako nece slati svoj slep iz Srbije za Grcku, to je jasno, imaju svoje saradnike na tom podrucju. E sad, porazavajuce je sto skoro niko od grka nema pojma engleski pa da se iole sporazumes...mozda je tako i u drugim zemljama, ne znam. 

Juce kada sam bio u Zidjin u Boru, koriste prevodioce na telefonu i onako, solidno prevode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li znate ali Atlas ima ogranicenje u slepanju ako se aktivira pomoc na putu u inostranstvu.Slep u vrednosti od 1000e sto nikako nije neogranicena km kako reklamiraju na sajtu.

Ovo stoji u opstim uslovima poslovanja...Prosle godine sam proucavao sve pomoci na putu posto mi je trebalo za Grcku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, darkman14 said:

ti si montirao plavusu koja ceka slep?

Montirao sam ja svasta, ali iskreno ne secam se plavuse, kod nas je bila crnka, koleginica. Najsvezije od pomoci na putu je slep AMSSa i to samo u YT verziji emisije.

 

A reklamirali su se u mnogim drugim emisijama, jos agresivnije, na mrezama itekako agresivno, takva im je bila strategija.

 

Ja sam za malo proslo leto uplatio kod njih, ali sam ipak na kraju produzio Atlas, i hvala bogu nije mi trebao od tog produzetka. Inace Atlas sam prebacio na drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, darkman14 said:

@OMP bila je agresivna kampanja za vozzi u SAT-u, sa sve delom kako se neko pokvari a slep dodje po njega.
I to u sred emisije, ne u reklamnom bloku. Tipa krece Alvirko u patrolu i onda naravno najava partnera vozzi i odjednom se plavusi kvari auto na ibarskoj, zove vozzi, pali aplikaciju, prati slep do nje... 
 

Znam da je bila reklama za njih ali kazem kakve to veze ima sa gasenjem firme pa nisu oni mogli da uticu na to niti znaju kako ce se nesto pokazati kroz vreme, to je prosto tako jbg mnoge emisije nam plasiraju neke reklame pa ne znaci i da je to dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da pojednostavimo:

Koliko dugo je postojala firma Vozzi - pa bar dve, tri godine.

Da li je za te dve tri, godine, u emisiji SAT, bar 10 puta, afirmativno pominjana Vozzi aplikacija kao vrlo korisna i isplativa - jeste.

Da li je to plaćeno ili ne - nebitno

Da li bi prosečan gledalac to shvatio kao preporuku - naravno

Da li postoje ljudi koji su uplatili pomoć na putu Vozzi i koji su sada ostali bez mogućnosti korišćenja unapred plaćene usluge - da.

Da li će sada emisija SAT da zvanično kaže - izvinite, mi jesmo preporučivali ali eto, desilo se, i nama je žao, pogrešili smo - Verovatno neće (možda i hoće, ko zna) jer misle da bi time doveli u pitanje svoj kredibilitet superiornog poznavaoca prilika u domoćoj autoindustriji i pratećim delatnostima. A u stvari kada bi priznali da su pogrešili u proceni i kada bi bili malo samokritični  to bi im zapravo podiglo kredibilitet.

 

A što se tiče komentara da "neko bre na ovom internetu svako moze da pise svasta.... BEZ POSLEDICA." Pa naravno Internet je slobodan,  ovo je forum i svako može da iznosi svoje mišljenje BEZ POSLEDEICA, Inače to može i u medijima i na ulici. Verbalni delikt (famozni član 133 KZ) je odavno ukinut u ovoj državi. 

 

Quote

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bi se SAT izvinjavao narodu ??? Jel ti se izvinjavaju svi ovi mediji koji nam plasiraju toliko gluposti ne samo u vidu reklama vec i ozbiljnih stvari od zivotnog znacaja, *ebu nas sa svih strana kako ko stigne a vi se uvatili jedne reklama na SAT emisiji aman.... mnogo ljudi je bilo zadovoljno tim vozzi servisom, citam i danas komentare malo je nezadovoljnih sto znaci da su oni odradjivali posao pa tako i neko ima puno pravo da ih preporuci, bilo to placeno ili ne, e sad sto je tako ispalo na rkaju pa niko drugi nije kriv do same ekipe iz Vozzi koji su ugasili firmu. Ako ti ja preporucim neki model auta da kupis, npr. grande punto jer smatram da je to dobar auto i tebi posle godinu dana crkne auto jel treba ja da ti se izvinjavam sto sam ti rekao da kupis taj auto sa kojim je stotine ljudi bilo zadovoljno ali tebi zapao takav primerak? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, posmatrano iz tog ugla, ti si u pravu.

Ali postoji i drugi ugao posmatranja.

Ako emisija pretenduje da bude nezavisni komentator, da novinari imaju svoj stav, da testiraju automobile i da govore o prednostima i manama tehničkih rešenja , da komentarišu zakonska rešenja itd itd...to znači da imaju svoj stav i da ga pezentuju gledaocima. 

Dakle njihov stav je bio - Uzmite Vozzi jer je to dobro rešenje za vas.

Ispalo je da nije, zar ne?

Deluje apsurdno ali da je to bila plaćena reklama, onda bi to bilo prihvatljivije - jednostavno, stavi se u ugao ekrana oznaka da je komercijalna reklama i to je to,

Ovako, ispade da nije reklama več stav, preporuka redakcije.

A onda se postavlja pitanje: Da li mogu da verujem preporuci da treba ići tim i tim putem, da li mogu da verujem preporuci da je tamo neko skijalište dobro ili ne, da li mogu da verujem preporuci da je dobra neka guma, neko gorivo, neko ulje, neka kafana, neko zakonsko rešenje???

U tom smislu, smatram da je za emisiju dobro da obaveste javnost da je Vozzi prestao sa radom....kad su ih već promovisali. Samim tim to predstavlja vid izvinjenja gledaocima. Dakle ne treba da se izvinjavaju što je Vozzi propao (naravno) , ali treba da priznaju da su davali ( u dugom periodu ) neadekvatnu preporuku.

Moja sugestija emisiji je plod želje da emisija bude bolja. 

 

Naravno, ovo je moj ugao posmatranja. 

Prihvatam da postoje i drugačija mišljenja.

Tome valjda i služi forum - da se iznesu različita mišljenja.

 

 

 

 

Da završim, i više se neću javljati po ovom pitanju.

U jednoj rečenici: Smatram da je emisija previše napadno forsirala i preporučivala Vozzi aplikaciju da bi mogla da prećuti informaciju da je firma prestala sa radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, virke said:

Ne znam da li znate ali Atlas ima ogranicenje u slepanju ako se aktivira pomoc na putu u inostranstvu.Slep u vrednosti od 1000e sto nikako nije neogranicena km kako reklamiraju na sajtu.

Ovo stoji u opstim uslovima poslovanja...Prosle godine sam proucavao sve pomoci na putu posto mi je trebalo za Grcku.

Pitao sam upravo to pitanje ženu kad me je zvala pre neki dan. U suštini ako vlasnik izričito ne zahteva auto prvo ide u servis, sve se nadajući da će kvar biti par stotina evra. Ako je kvara veliki tipa motor riknuo rekli su da se i posle odlaska u servis auto može ošlepati za dž za Srbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, The Punisher said:

Pitao sam upravo to pitanje ženu kad me je zvala pre neki dan. U suštini ako vlasnik izričito ne zahteva auto prvo ide u servis, sve se nadajući da će kvar biti par stotina evra. Ako je kvara veliki tipa motor riknuo rekli su da se i posle odlaska u servis auto može ošlepati za dž za Srbiju.

Ma sve je to lepo bajno i sjajno ali to sto ti je ona rekla ne pise u opštim uslovima poslovanja koji su minimum sta moraju sa ispune. Ne daj Bože da ti tako nesto zatreba pa ti onda nadji tu sto ti je obećala. 

Ali u principu nije te slagala. Samo ti nije rekla kolko ce da te košta to planinarenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, danko said:

Da li je za te dve tri, godine, u emisiji SAT, bar 10 puta, afirmativno pominjana Vozzi aplikacija kao vrlo korisna i isplativa - jeste

Opet neistina, nisi proverio broj emitovanja nego napamet lupio, jel tako?

 

Druze, tri emitovanja je bilo. To je vrlo lako proverivo, sve emisije su javno dosupne pa ti lepo kreni unazad i nadji sva ta afirmativna emitovanja.

Ti si verovatno nesto licno kivan na Vozzi i na SAT. To mogu da razumem. Eno ti Automoto show, i oni su reklamirali Vozzi, onaj njihov im je obilazio kancelarije. Ajd sad malo udri po njima?

 

Reklamiran je proizvod koji je u tom momentu bio dobar i konkurentan. Isto kao i gomila drugih "propalih" proizvoda, svuda! Pukao im posao i ocekujes od oglasivaca da se pravda? Svasta.

Ovo pisanje je debelo bez smisla. I ne, nece ni jedan oglasivac da ti se pravda, ni kod nas, ni bilo gde u svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi lepo kad bi ljudi bili tako kriticni i moralni  prema javnom sektoru i televizijama sa nacionalnom frekvencijom kao sto su prema jednoj, u sustini, nebitnoj emisiji  :) Mnogo veci problem i zlo je sto nas tamo svesno lazu o svemu nego sto je neko hvalio privatnu firmu koja je propala ali dok je radila, koliko shvatam, radila je sasvim korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Aj da se vratimo na temu sta je pametno uzeti sad, niko nije zlatan i svi gledaju gde ce da te zeznu samo treba najmanji zez od ponudjenih

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.9f7683a4edfca2af732cdaa45941b41d.png

Već godinama uzimam ovak ekskluziv kad idem na more. Čini mi se da je okej ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb To je Uniqa osiguranje. Meni je zena, kod koje inace sve osiguravamo, dala takvu ponudu. E sad, u sustini je svakako usteda do neke mere sta god da ti se dogodi, premda u inostranstvu su cife dosta visoke za bilo sta. E sad, dobra je fora sto mozes 4x iskoristiti uslugu, zlu ne trebala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, milan-jtd said:

 

 

Druze, tri emitovanja je bilo. To je vrlo lako proverivo,....

 

Za 3 minuta sam pronašao 4 emitovnja u različitim emisijama.

Treba još?

 

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Capture3.JPG

Capture4.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celebrity gif. Dwayne Johnson chomps on gum and stands in a crowd. He shakes his head with an amazed expression, clapping his hands like he's impressed.


a mislim da smo stvarno omasili poentu :) nije cilj pljuvanje SAT-a, na ovoj temi sam se i sam trigerovao uvek kada se hvali vozzi i na kraju je ispalo da je ono sto je vecina i mislila 
drugo je sto mi nemamo kvalitetniju domacu auto emisiju od SAT-a

a i privatna je produkcija tako da mogu da puste sta hoce.

Iskreno mnoooogo mi je bolji SAT nego emisije tipa pustanja promo videa proizvodjaca i glasa u pozadini o modelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad niste čuli za sponzorisanje, plaćanje reklame? Bukvalno mogao je da pominje svaku emisiju ako mu je plaćeno za to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...