Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Pozdrav ljudi i izvinite sto prekidam raspravu :)

 

Da li neko mozda zna da li postoji neki sajt ili nesto drugo da se proveri auto iz Holandije (godiste, kilometraza)? Fiat Bravo je u pitanju i imam samo broj tablica.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji a ono sto moras znati je da holandska kola imaju najvece kilometraze a da su najsacuvanija kola. Prosto nekad ne poverujes da sa 400k km izgleda kao da je presao 100k km.

Imas holandske oglase pa se i sam uveri da holandski auto sa mao km kost adrasticno vise nego isti takav auto kod nas.

https://www.vwe.nl/

Ovde mozes da vidis po broju tablica o kom autu se radi.

 

A evo ti i nekih oglasa.

https://mobiel500.nl/

https://cookiewall.autotrack.nl/autotracknl?destination=/

https://www.autoscout24.nl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ултрас said:

Pa naravno da se VISE zaradi. Jer ti kola sa 600k km neces nikad prodati. Prosto 99,99% kupaca ih nece kupiti. Znaci trzisna vrednost NULA dinara. Cim ih spustis na 200k ona imaju odredjenu vrednost. Kolika god ona bila veca je od NULA.

Poenta cele ove diskusije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i Dule shvata da je to pogresno,samo nece da prizna,jer ako bi priznao.Onda bi morao da da obrazlozenje zasto to radi,a jedino obrazlozenje je naravno profit i brza prodaja.Sto nas dovodi do cega?Da ga i nije briga za musterije vec da sto brze i bolje proda auto.A odgovor kupac ce lakse da svari manju km,tj to mu je uteha.Bolje ostavi pravu a spusti cenu auta,to ce jos bolje da svari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se ne pobrisu uvrede i smire strasti lock.

 

EDIT: Pobrisano sve cemu nije mesto na forumu.
Molim sve koji diskutuju da spuste loptu i kulturno komuniciraju.

 

Raspravljaju se i ocenjuju stavovi, a ne ljudi.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam o detajlingu nesto, vidim opran motor na novom a4 pa se setim ove teme.
Ne mislim da je pranje tih plastika nesto lose, neko licka za sebe, neko za prodaju I to mi je ok, ali, veliko ALI mi vredja inteligenciju ako uz opran motor ide opaska kao nov nikad opran motor I slicne bljuvotine.

Pa ne zanima da li tehnicki nije opran vec samo prebrisan krpom ili ga je oprao neko drugi.

Odjava :D

1936c087afd1e111f5572852b8fe60f7.jpg

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si zao, ovo si ti uradio u photoshopu...Tvrdim odgovorno da je auto NOV NOV NOV. nikad opran, samo ga je tetkica prebrisala magicnom krpom :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, kreator said:

Tim jeftinim vozilima dosta toga fali da bi tamo prošli tehničke pa se zato izvoze iz tih zemalja..U zemljama odakle dolaze standard je normalan pa će većina da kupi nešto skuplje i novije nego ta auta.

 

Ko prati oglase, u oglasima tih automobila često piše export only, pametnom dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

 

Ko prati oglase, u oglasima tih automobila često piše export only, pametnom dosta.

Švabi export, srbinu import :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam više isti kao sa 25, malko sam mudriji  

Imam utisak da se ovde mlati prazan džak, jer kod duleta nema ništa, prazno, da ne budem za brisanje .

 Tamo u osnovnoj pola lektire, srednja veselje, onda malo prvobitne akumulacije i to je to, prva mečka u dvorištu, posle mečke nije bitno.

On čovek sretan što radi legalan posao za sve, većina je takva.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/11/2018 at 1:50 PM, dejan_ns said:

Gledajuci Duletova auta, ja bih bez pogovora uzeo auto od njega, ne kupujem njegovu pricu vec auto, a gledajuci slike svi su pristojni. Zar je kilometraza toliko presudna? Gleda se stanje auta pre svega, ne kupujete kilometar sat nego AUTO. Najbolje bi bilo da svi autoplacevi dovuku auta iz Italije, Nemacke, itd i da ih odmah izloze na plac bez ikakvih pranja i usisavanja, pa ko bi kupio takav auto? Niko.

Imas auto izgleda  vrlo pristojno presao 700k.Pa idi pa ga kupi ako km nije vazna.E jos ces jefino proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne preuvelicavaj stvari, vrlo dobro znas na sta mislim. Nisam niciji portparol, nemam sta da branim Duleta ili bilo koga odavde jer ne znam nikog od vas. Poenta price je da kilometraza nije glavni faktor zbog kojeg bih kupio neki auto. Postoji i alfa 159 iz Italije, uvozili su je kod nas, Karabinjeri su je vozili, ta auta su imala smesnu kilometrazu a osakaceni na sve strane jer im auta rade dan-noc a ne prelaze puno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/10/2018 at 12:27 PM, Dule 021 said:
Ajd i tebi da pojasnim jer nije mi tesko

Kupis auto preko za 2000€ sa 250k km,uvezes ga i izadje te ovde u Srbiji 2700€ i hoces da zaradis 300€.

Pokusas da ga prodas  sa 250k km i niko te ne zove.

Spustis kilometre na 170k km i platis spustanje 15-20€ i opet ga dajes za 3000€.

E sad vi matematicari objasnite  meni a i ostalima kako se tu ostvaruje veci profit?

.....

Ostvaruje se profit u svakom slučaju, zaradio si tih 300€ sto si i nameravao. Tvoja loša procena je bila da možeš da zaradiš 300€ sa 250k km i kad si već pojeo go*no kupujući taj auto za preprodaju, das ga jeftinije, zaradiš manje ili ništa ili odeš u minus ili sačekaš da dođe kupac sa kojim ćeš imati ipak tih 300€ zarade. Ali to ne ide, spustis km, brze prodaš auto, uzmeš projektovanih 300€ zarade i tako u krug.

U mnogim poslovima trgovine je bitna procena trgovca za kupovinu nečega sto treba da ostvari profit. Ako se tako zeznes sa jednim autom pa se zeznes sa drugim pa sa trećim, nije taj posao za tebe.

E sad, pitanje: da je nemoguće vracanje km auta, kako bi silni trgovci prodavali auta sa pravim km? Po tvom nekom “sudu” nikako. Ne, prodavali bi ih i dalje ali neke skuplje, sa manje km a neke jeftinije, sa više km.

Naravno, mnogo toga tu igra ulogu u ceni ali km je jedna od najbitnijih. Svako ko vraća km da bi lakše prodao auto pa sve da nema ni € veću zaradu je prevarant i nema tu diskusije. Krajnje licemerno je reci da je to zbog kupca, da bi se kupac lepše osećao. Lepše se oseća onaj koji je uzeo, npr. 300€ iako je imao lošu procenu trgovine i mogao ostati bez zarade a vracanje km mu poslužilo da svoju lošu poslovnu procenu ipak pretvori u profit. Jedna reč - Prevara!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, igor0511 said:

A i razumljivo je da neko ko mrvu vise kapira celu pricu ima alergiju na te iste bajke.

Pa valjda smo većina takvih ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i svaka tema koja je zanimljiva većoj grupi ljudi, i ova ima sukobljena mišljenja. Meni je lično veoma poučna i rado čitam svaki post.

Pređena kilometraža je svakako bitan faktor pri odluci da se kupi automobil.

Moj bivši fiat bravo HGT je bio oglašavan preko godinu dana jer je cena bila "jaka". Auto je imao pravu kilometražu, ispod 150k km, a bio veoma star. Ja sam imao i kompletnu servisnu istoriju, koja je mogla da potvrdi i kilometražu i sve servisne intervencije na vozilu.

I bez obzira na stanje, koje je zaista bilo jako dobro, svima je bio skup. Ili da se drugačije izrazim, bilo je drugih HGT-a po znatno nižoj ceni. Njihove kilometraže su bile šarene, verovatno i obarane. Auto je na kraju prodat kupcu koji je zaista želeo ispravan HGT.

Posle sam kupio BMW 320D iz 2003. koji je na satu imao magičnih 205k km ;)

Ali tu nije bilo ni nekog velikog izbora, svi su bili od 200 do 280k km.

Naknadnim pregledima Delfi dijagnostikom, BMW scennerom i sličnim alatima došao sam do neke kilometraže od 270 k km, mada je i to upitno; daj bože da je samo toliko prešao. Realno, mnogi od tih trojki su davno pregazili pola miliona kilometara.

Šta želim da kažem?

Pri izboru auta sam gledao opšte stanje vozila, vozio ga kod servisera na detaljan pregled, ali sam svakako uzeo u obzir i KILOMETRAŽU.

Da je na tabli pisalo 400k km, a da je stanje vozila bilo identično, ne bih ga ni pogledao.

I tu se krije istina: mi svesno sebe obmanjujemo i lažemo!

Ne bih da ispadne da branim Duleta, ali mnogo toga što je rekao je tačno, a nadasve i korisno nama kao kupcima.

Istina je da je mnogo štošta loše uređeno kod nas, da prostora za razne mahinacije i prevare ima na pretek...

Moji primeri su malobrojni, ali su u neku ruku i reprezentativni - jako je teško prodati auto sa malom kilometražom ako ga ne ponudite po ceni onih koji su prešli barem 2 ili 3 x više kilometara.

S druge strane, iako sam svestan da su mnogi polovnjaci kod nas sa lažiran kilometrima, te i sam shvatam da moj nema "magičnih 200k km", automobile sa velikom kilometražom nisam ni razmatrao.

Nije sve crno ni belo; razumem i ozlojeđene te prevarene ljude sa foruma, koji su u nadanju da će kupiti pristojan automobil možda dali poslenjednje novce, a dobili ušminkan leš. Otuda i njihov odnos prema prodavcima i uvoznicima.

Ali isto tako i razumem Duleta i slične prodavce, koji se trude da budu korektni koliko je to moguće na tržištu koje je neuređeno, nekorektno, da ne upotrebim ružniju reč.

 

Posmatrajte ovu diskusiju kao realna iskustva u prodaji, a ne mesto gde bi vredelo nekog napadati i okrivljavatiza trenutno stanje, koje nije samo na našem tržištu polovnih automobila, već i u mnogim drugim zemljama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...