Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ne znam sta je poenta da 90% ljudi kaci podatke ili slike sa boarda, a utvrdili smo da u jedno 90% slucajeva board laze :lol: . Neki cesto i veruju u to sto pise, a ekstremi znaju da budu i po minus 1-1.5l . Onda i dobijamo ovde kojekakve rezultate ispod fabrickih (a znamo koliko su i oni lagali pre WLTP).

Evo upravo sam imao pis*ivih 300 km lagane voznje magistralom (idealni uslovi), sa prosekom 4.6 l po boardu, prosecna brzina 62 km/h. Ako treba mogu i ja da postavim slike :lol: .

Turbo benzinac od 140 KS, 0.2 l manje od fabricki deklarisane - jeste, ali juce :), kada cepujes na pumpi. Zato "cep-cep" metodu jedino i priznajem za koliko-toliko merodavnu.

Ili eventualno: na XX "cep-cep" merenja sam utvrdio da mi board laze okvirno toliko - pa uz to eventualno fotka boarda, sa naglaskom na gresku. Sve ostalo je prilicno netacno i neozbiljno ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čepovao sam, resetovao, pa se pišemo...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam resetovao pre puta bord, kada sam dosao na pumpu posle 520km bord pokazuje 4.8, a moja racunica je 4.7. Sve pre toga je lagao 0.5 do 1l, ali to je zbog gradske voznje verovatno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni musa sve popije,sto sipam:D,a uzimam ED po 120 bez PDV.A po bordu pise 3.8,a realno nemam pojma,a po Beogradu vise treba da se racuna koliko ti je potrebno od posla do kuce,jer auta ima vise no ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bord laze od 0.1 do 0.3, na povelikom uzorku cep-cep, i to vise laze kad je gradska nego kad je ujednacena duza voznja.

Mada ima verovatno i do toga da li svaki put pistolj prekine na istom mestu sipanje.

 

Uzgred, danas resetujem da vidim cisto magistralu Sabac-Banja Koviljaca i nazad.

Do tamo bez klime, nazad sa klimom, ono penzionerski gore opisana voznja, 1500-1700 obrtaja.

potrosnja 3.8..... Nema razloga da verujem da je preko 4 jer se kazaljka za gorivo nije pomerila.

 

Lepteje*o, pa ako li budem vozio malo vise penzionerski, ovo ce poceti da pravi gorivo k'o VW :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja te poznajem i licno, pa ti verujem :stuart: .

Na ovu nasu karoseriju ostvarivo je na novijim dizelima, ali sa nogom kao pero i u idealnim uslovima. Vrteo sam i ja tako stari UniJet par puta po cepu, cisto iz zezanja kada sam ga kupio, da probam koliko cu uspeti. Ali sto ti kazes, da treba iole duze tako da vozis - bolje ubij me odmah :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nema razloga da pricamo ribolovvacke price. Meni je regularna potrosnja oko 6 litara, kad vozim opusteno. Do 6.5, jer vozim uglavnom Sabac-BG. Po bg uglavnom se trudim van spica (po nbgu, ne idem u centar), tako da potrosnja zavisi od toga koliko sebi dam oduska na autoputu.

 

Ovo sad je vanredna situacija, moram zbog zene oprezno. A i magistala, idealna situacija.

Znas kad me pita pre neki dan - A sto nas ovoliko ljudi obilazi? Obicno nas niko ne obilazi.

Ne staj mi na muku.

 

Ovo sad mi dodje kao da vozim na polaganju. Pokazna vezba kako voziti vise nego bezbedno.

Kapiram da potrosnja i ne moze nize od ovoga. Samo na duge staze ovo ubija auto (i dusu vozacu!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam patosirao bivšeg bravo-a kada je žena bila u 9om mesecu, nešto me je hvatalo žuto u Kneza Miloša, ja u trećoj sa 60 zabodem pun gas, pa preko šina. Samo se izdrala: idiote shvati, imam plivajući zamajac u stomaku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BG-ZL preko topole i nazad
Klima ceo put
470km
20 l Gdrive dizela
Prosečna brzina 44.6km/h
Na boardu piše 4.2l, po čepu 4.7l

Dakle sa zastojima zbog radova, po ograničenjima, i dva stajanja bez gašenja motora po 15 minuta zbog potpisivanja zapisnika o prekršaju



Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam patosirao bivšeg bravo-a kada je žena bila u 9om mesecu, nešto me je hvatalo žuto u Kneza Miloša, ja u trećoj sa 60 zabodem pun gas, pa preko šina. Samo se izdrala: idiote shvati, imam plivajući zamajac u stomaku default_laugh.png
Lepo ti rekla

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polazak iz Kruševca,do čepa, resetovan i kmc618965357e2cebd5cc28044a786994d.jpg3a528c3f4460acd93f3cbcbef8a000a9.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Stigao kući, skala, kilometraža i prosečna potrošnja...

Na auto putu gužva brzina od 100,do na kratke momente, 140kmh...najčešće 110-120 na oko 3200-3500 o/min29402b22c6ce74769ab7811e47033bd0.jpgce9d3895daaa752a89e799f44c0d4edf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povratak za BG, u voznji u koloni u nekom trenutku bacim pogled na potrosnju - vidim broji sitno :lol: :

 

180820196721.thumb.jpg.0c36ba4012b03c77ff114428b6951516.jpg

 

Tako da sam samo za ljubitelje gledanja u board (i slepog verovanja u isti) morao da stanem pre ukljucenja na autoput i slikam potrosnju, rekord do sada. Cista magistrala bez klime, a cekanje na granici je oborilo krajnju prosecnu brzinu.

U skladu sa najnovijim trendovima na forumu, ne pada mi na pamet da cepujem da proverim, posto mi ovako stvarno odlicno deluje za turbo-benzinu od 140 KS :lol: :

 

180820196741.thumb.jpg.ecb446346bfa89079502bba4287b6fbf.jpg 180820196740.thumb.jpg.dfacbae8be1b611bee5c477f5e10f64b.jpg 180820196742.thumb.jpg.4c485ab3826ced9e429b35852cfa23e1.jpg

 

Salu na stranu, potrosnja trunku iznad fabricki deklarisane (4.8l) za otvoren put za MultiAir. Ali magistrala bez klime + neopterecen auto + guzva u oba smera i cesta voznja u koloni na vr' gasa + akcija policije na kontroli brzine zakljucno sa veceras = voznja "bolje me ubi". Tj. zestok ekstrem, u normalnim uslovima naravno neostvarivo... Niti imam zelju da mi se ovo mucenje ponovi :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam hteo da napravim ozbiljan review 500l 1.3 mjet 95hp kad me razocara razlika borda i cepa. Mada je i dalje jako prihvatljivo.

 

Bg-Split-Bg nekih 1250 km sa voznjom po Sarajevu, Mostaru i Splitu, klima gotovo non stop 4.2 litra bord 5.1 cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam patosirao bivšeg bravo-a kada je žena bila u 9om mesecu, nešto me je hvatalo žuto u Kneza Miloša, ja u trećoj sa 60 zabodem pun gas, pa preko šina. Samo se izdrala: idiote shvati, imam plivajući zamajac u stomaku default_laugh.png
Kapa dole za stručnu potkovanost gdje Jovanović...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, dellas said:

Taman sam hteo da napravim ozbiljan review 500l 1.3 mjet 95hp kad me razocara razlika borda i cepa. Mada je i dalje jako prihvatljivo.

 

Bg-Split-Bg nekih 1250 km sa voznjom po Sarajevu, Mostaru i Splitu, klima gotovo non stop 4.2 litra bord 5.1 cep.

Pa ok, to je to, i dalje bravo 1.4multiair troši manje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, alfini0507 said:

Kapa dole za stručnu potkovanost gdje Jovanović... emoji106.png

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Kaže samo tako je mogla da mi dopre do mozga :lol:

Ma mnogo se danas titra, majke mi. Treba da mi bude zahvalna što dete nikada nije povratilo u autu, na primer na Taru idemo isključivo preko Debelog Brda, a na Zlatibor preko Divčibara i Kosjerića, a ja ne mogu da davim. Naježim se kada sretnem nekog ko na Taru i Zlatibor ide Ibarskom magistralom, ili preko Šabca, samo da deca ne bi povraćala. 

Dalje, dete vozi bajs, trotinet, rolere, kliza, skija, ne boji se ničega. A na to sam ga pripremao još pre rođenja, naročito zato što je mali "сделано в СССР", (aj dobro, u Rusiji, al mi lepše zvuči u SSSR :D

3 minutes ago, dellas said:

Cega, plina?

Brate Mare, bemzina, pročitaj Ivanov post. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dellas said:

A sprdnja je, nisam ukapirao :D na

Nažalost, nije sprdnja :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/17/2019 at 2:35 PM, neshaoct said:

 

Kako možeš na autoputu da ''kilaviš'' 90-100 poooooojma nemam... :D:D 

 

Jel ovo stvarno ili se zezate?
Ako jeste - to je isto vrsta nasilnicke voznje. Opasnije od 170-180

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Jel ovo stvarno ili se zezate?
Ako jeste - to je isto vrsta nasilnicke voznje. Opasnije od 170-180
Licno ne zezam. Sto mislis da je opasno ? Ni kamioni ne idu brze koliko znam. Jos vise mi je cudno sto je vrsta nasilnicke voznje..

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno. Stvori se nervoza. Koci se saobracaj.

I onda hoces da prestignes kamion i das levi zmigavac i pravis meni situaciju da JA (uzmimo mene za primer) moram da kocim u levoj ne bi li ti onda verovatno sa suludih 120 prestigao kamion u pretovaru. Jedino oni idu ispod 90. I verovatno ti ja blicam u levoj i ti se mislis budala hahaha gde zuri stigne se i sa 60 na sat.

Ili ja se sklonim u srednju iza tebe da me osisaju Ch table sa 170-180 iza tebe i kamiona tog, i onda gledam hoce li on, nece, da li da ga sacekam da i on, ili i njega i tako dalje...i tako dalje. Od kamiona se ocekuje da ide 90 i navikli smo na njih takve. A ti takav si vrlo nepredvidljiv iz situacija koje sam naveo i koje su mi prve bile u glavi, a ima ih 12341 raznih...

Ali tebe bas briga, ti vozis svojih 85 i trosis svojih 3.2 litre na 100

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas i po 150, 160, 170 sto vozimo ( neka policija regulise dal je prekrsaj il ne ), pa moramo da nabadamo kocnicu jer je kamion krenuo da obilazi auto a svi znamo koliko to traje..

Nit' se hvalim time sto vozim iznad dozvoljenog na AP, nit' to treba da bude poenta, ali generalno ono sto Milutin kaze opasnije je voziti sporije nego brze. Naravno kad kazem brze ne mislim 250, nego eto "narodski" brze, kao sto i vecina nas vozi. Verujem i da velika vecina ne tera preko 160 zbog oduzimanja dozvole.

 

Onda kada se tako zaletis i dodjes u situaciju da nabadas kocnicu jer turcin u sleperu ne jebe zivu silu, mota levo, pa onda migavac, tebe sece ti krenes da pizdis, jebes, grebes, nerviras se i zbog koga ? 

Zbog nekoga ko vozi 90, a moze brze.. Druga je stvar kada kamion ili sleper obilaze jedno drugo, za to bih zolju nosio pa ko u filmu..

Ispada sada da ja vozim kao Fandjo, ali poenta je da samo ne treba daviti saobracaj ako se moze brze ici. Isto tako verujem da vecina kola moze da razvije 120 i odrzava tu brzinu. 

Nije direktno usmereno protiv forumasa, vise sam se prisetio nerviranja od pre par dana i ponasanja idiota na AP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...