Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

A otkad je ta varijanta da je MOL fransiza?

 

Secam se recimo do pre nekih, ne znam, 3-4-5 godina, bas je onako vazilo 'pravilo' da je na MOL-u najbolji dizel, to sam cuo i od par drugara koji rade u velikim firmama sa velikim voznim parkovima, koji su radili sami nezavisna istrazivanja, a to je rekao i jedan majstor za dizne iz NS. On sam 'ispituje' s vremena na vreme. Medjutim, i njegov poslednji info je bio da su prestala da vaze sva pravila, i da je postalo potpuno random. Ali taj info je od pre recimo 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene dolazi regularan KLACSKA kamion cisterna na MOL kao u Đarmi...
c52c4e0480e89c14497e6d2fbec4d92e.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primecivao sam razliku, manje dima sa aditiviranim dizelom ali vece vibracije motora, vise dima sa Petrol obicnim dizelom nego sa Nisovim obicnim, i na kraju batalio sam sve placebo efekte svojoj glavi i sipam najjefinije sto mogu da nadjem, trenutno mi je to EuroPetrol sa njihovom karticom...

 

Posto kod njih sipam okruglu cifru pa mi tek onda obracunaju popust i vrate kusur, zena me naterala da taj kusur stavljam sa strane, i mnogo brze se nakupi hiljadarka nego recimo kod NISa sa njihovom karticom...

 

Misljenja sam da su kontole na vecim pumpama ceste i jednostavno ako hoce da rade moraju da zadovolje neki minimum kvaliteta, i svi se drze tog minimuma. Kad sam prvi put sipao Maxxmotion u Punta JTD, bila je primetna razlika u performansama, Meriva mi je imuna na to, dim mi je glavni pokazatelj dok auto ide isto.

Nisam primetio nikakvu razliku ni u odnosu na makedonsko gorivo.

 

Znaci gledam da mi bude sto jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedinu baš primetnu razliku i u potrošnji i u performansama osetim kada sipam na INA u Hrvatskoj...I benzin i tng i dizel..
Ostalo sve mi je tako-tako, minimalno...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milan-jtd said:

Kad sam prvi put sipao Maxxmotion u Punta JTD, bila je primetna razlika u performansama, Meriva mi je imuna na to, dim mi je glavni pokazatelj dok auto ide isto.

Poslednji put kad smo radili analize goriva u firmi gde radim, OMV je generalno jedva zadovoljavao standarde. Značajno lošiji je bio od NIS-a i EKO-a. 

Nedavno sam sipao na OMV-u gorivo, i posle toga sam primetio na prvom paljenju da mi motor ''cakće'', zvuk nekako između lošeg hidropodizača, dizne ili detonativnog sagorevanja kod benzinca...teško ga je definisati.

E sad, ne garantujem da ima veze sa gorivom, ali posle sipanja na NIS-u i pređenih stotinjak km ta pojava se izgubila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam delimično vezan sa NIS pumpe, sipam Gdrive dizlo, od kad imam modusa. Jedan mesec sam sipao obični. Nisam primetio razliku. Auto troši po fabričkoj dekleraciji, jedino što kapiram da skuplji Gdrive ima tih aditiva pa da ne moram ja da dodajem.
Kad budem video da neka pumpa uvozi direktno od preko a da mi je blizu, tu ću sipati.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs tebe brate baš hoće što nikog drugog neće. :D Godinama u 2 privatna Punta sipam samo na OMV i nikad bilo kakav problem kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990 ako ti nije problem da napišeš po kvalitetu goriva koje su pumpe najkvalitetnije,benzin i dizel. Ja sipam preko 15 godina na OMW mada samo plin i benzin,nikad problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedina pumpa gde nikada ne sipam gorivo je OMV. 
Sipao jednom u stila, poceo da mi izbacuje vodu u filteru, da dimi.. Ma uzas. 
Prvi put sam se i susreo sa greškom voda u filteru za gorivo tada
Meni su na stilu pocele da zvekecu dizne sa njihovim maxmotion dizelom, odma na prvo sipanje, pa sam dopunio na zmaju obican i prestalo, a u Kraljevu na Nis-u mi je javio vodu u filteru...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=1177]banjo1990[/mention] ako ti nije problem da napišeš po kvalitetu goriva koje su pumpe najkvalitetnije,benzin i dizel. Ja sipam preko 15 godina na OMW mada samo plin i benzin,nikad problema
OMV je, nije OMW
https://en.m.wikipedia.org/wiki/OMV

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj i mene smara autokorekt... Isključim da i kada ga restartujem opet radi...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo da prijavim potrošnju famoznog njemačkog vozila marke VW, model Golf 5 2.0TDi 140ks BKD. 

Prešao sam 671,2km i sipao 47,89l, što mu dođe 7,13l/100km (bord opušteno kaže 6l/100km). 

Od tih 671,2km jednom sam išao do Valjeva i jednom do Opova, to je 280km max. Ostatak je uglavnom relacija Blok 70 - Nova Galenika, na posao i nazad, tu mi je prosečna brzina oko 25-26km/h. Na otvorenom je sve voženo sa klimom, u gradu pola pola. 

Ne znam samo odakle vade prosečne potrošnje od 5,5-6l. Valjda od kuće na kraju sela do susednog sela. Molim lepo, gracka vožnja do table za prestanak naseljenog mesta, i otvoreno do sledećeg sela. 

IMG_20190903_164131.jpg

IMG_20190903_163445.jpg

IMG_20190903_163430.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Axicu vidis da ljudi kukaju na OMV, citaj malo :D

Vidis i na NIS da se zale da ima vode u filteru :D

Realno, nema pravila vec kako se zalomi na kojoj pumpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam OMV u blizini, ali ima Aksić dobru poentu, Srbija je ovo...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic

Laze golf kao pasce, i moj 1.9 laze ali ne bas toliko. Samo golf i troskari jedno litar vise od 1.9 A3 sportback sto je i logicno.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde molim te da rastavimo tačke nad i, koliko troši u gradu neprejebivi 1.9TDi 105ks? 

Meni sa prosečnom brzinom od 26km/h troši 7,6l (bord kaže 6,3). Sa prosečnom brzinom 23km/h troši 7,9 (bord 6,5).

Inače, nisam iz principa hteo 1.9TDi u Golfu 5 ili A3. Samo 2.0tdi 140ks, ili GTD 170ks, PD naravno, sa 16 ventila. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek cek, po gradu na 26km\h ti trosi 7.6, a kombinovano (40% otvoreno) 7.13? :)

Neprejebivi 1.9, trosi po bordu malo manje nego tvoj ali kao sto rekoh laze do 0.5l, pa je razlika oko 1L ne vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatio sam ovaj popust na Shellu na njihov V-Power diesel, sipao do vrha pa javljam nakon predjenih 100km kolika je stvarna potrosnja na golfu 6 1.6 105KS. Bord generalno kaze oko 6L, al vidim da 5ica laze jako, pa me zanima koliko laze 6ica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dellas said:

cek cek, po gradu na 26km\h ti trosi 7.6, a kombinovano (40% otvoreno) 7.13? :)

Neprejebivi 1.9, trosi po bordu malo manje nego tvoj ali kao sto rekoh laze do 0.5l, pa je razlika oko 1L ne vise.

Takoe :lol:

Sa 23km/h troši 7,9 (aj neka bude 8), to mi je da ne mrdnem nigde van Beograda. A to kombinovano je sa klimom, a to baš diže potrošnju, naročito po gradu, kada je stani kreni, po meni za 1 litar opušteno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, dach@ said:

@banjo1990 ako ti nije problem da napišeš po kvalitetu goriva koje su pumpe najkvalitetnije,benzin i dizel. Ja sipam preko 15 godina na OMW mada samo plin i benzin,nikad problema

Mi smo testirali samo one pumpe koje su nam bile interesantne, zbog potencijalne saradnje, i to samo dizel. Od te poslednje analize je prošlo više od 2 godine koliko se sećam, tako da se ograđujem.

Znam samo da je EKO bio korektan, kao i NIS, dok je OMV po mnogim stavkama bio na rubu da ne zadovolji standard. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...