Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Pa sto je toliko kupuju ako je nekvalitetna?

Idem cesto kod prijatelja koji ima prodavnicu, prica vecito ide ovako, dobar dan, dobar dan, koje gume imate, pa jel hocete jeftinije ili skuplje, paaaaaaaaaaaaaa dajte od jeftinijih, pa imam Savu, Tigar, Trajal, to vecina uzima, takodje imam i ove znj iz Kine i slicno a to ne hvala, cuo sam da te Trajal nisu bas nesto, ja bih uzeo tu Savu ili Tigar, koja je jeftinija :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kad sam uzimao gume, od Siktera, u Coningu, Kemoipexu i kod jos jednog vulkanizera sam dobio preporuku da bolje tigar da uzmem, na savu imaju dosta reklamacija, krive se, vitopere....

Ja ne kazem da je tigar dobra guma ali za tu sam imao i zato sam je uzeo, za mene je odlicna, pricamo o winteri, do nje nikada nisam imao zimsku gumu, znaci uvek letnje ili all season celestonke, i ja sasvim zadovoljan, prosto kad citam ovde neke komentare zamislim se da li ljudi znaju da voze uopste kada kazu da im ti bezi kao lud, bas bi voleo da se provozam sa njima ili iza njih da idem da gledam taj drift.... Ti Ivane svaki sudar koji vidis bio tigar na kolima, ma sio mi ga djura, oces sledecu zimu da slikamo ti i ja svaki udes i izletanje i da uslikamo koja je guma, dize mi se tuki vise od te price izleteo ovaj zato sto je imao tigar, slupao se ovaj zato sto je imao tigar...... Ja proslu zimu Batajnica- Osecina niko me nije prestigao usput a ja ih osisao gomilu na -10 sa ledom na putu prekrivenim snegom i bljuzgom po krivinama od Valjeva do Osecine, i to zamisli sa tigrusama i nigde nisam izleteo, aj samo mi to sada objasni kako? Prosecna brzina hmmm ne znam, potrosnja 0.4 veca nego kad je cale isao isti taj put mesec dana kasnije, inace vozi veoma zestoko, aj sada mi objasni kako nisam izlupao auto negde kad je guma takvo smece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Savu sam cuo da se krivi i vitoperi samo u slucaju kad se zimska vozi preko leta na +40.Sto je i normalno jer vazi za izuzetno meku gumu.

A Wintera kao plasticnija sigurno bolje podnosi letnje temperature pa otuda manje reklamacija na nju :)

 

Inace znam dosta ljudi koji Winteru zapravu smatraju za All Seasons gumu,pa mozda proizvodjac samo izlazi u susret musterijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti je toliko dobra ova koja spada medju najlosije, onda mozes da zamislis kooooliko je bolja ona najbolja? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to MS PK, ja sam hteo nesto drugo reci no ne bitno.

Dante, naprotiv Wintera je dobra po minusima i snegu a po velikim temperaturam jok, i slazem se da je za kisu njesra, ali jbt kao da ste svi rodjeni na kontinentalu a do juce vozili jugice, keceve i lade na trajalu a sada gadljivi na sve sto je losije od onoga sto oni licno imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao reči hvale za Winteru. Doduše, uzeo sam ih nove, ali svejedno. Meni su bile dobre i po snegu, i po klizavom, a i po suvom. Je*i ga, meni je kriterijum verovatno niži. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre kakve veze Kuvalja ima ste se vozilo do juce? Juce nije postojao ovakav izbor proizvoda kao danas. Moja prica je bila uvek u smeru da za slicne novce ima bolje da se kupi, a ne samo to jedno pa jedno, sta god bilo.

Napreduje sve pa valjda trebamo i mi jbga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces tako gledati, zasto bi uzeo savu kad za 500 din vise imas bf, a za jos 500 barum, i tako se dodje do kontinentala, ocigledno je da ne misle svi isto cim ima toliko tigrusa na putu, ali opet kazem nije to poenta vozi ti sta god zelis, ali cemu toliko pljuvanje neceg losijeg a cak usput verujem da nisi ni probao, ne konkretno ti, Ivan kao da ima notifikaciju da kad neko napise wintera on odma ima nekog ko se tog dana slupao, izleteo, proklizao, do sada sam to primetio mnogo puta ali brate preterivanje je preterivanje, da li uopste kontas poentu?

Evo licno vozim na winterama i dobre su gume, ali kad bi mi se ukazala prilika za nesto bolje naravno da bi promenio, ali ne bi promenio smrdljivu winteru za smrdljivu savu, nego nesto iz srednje klase, sava je isto smece kao i ostale lowbudget gume i sta ocekivati od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko para toliko muzike, ne porede se babe i žabe, wintera za cenu koju ima pruža sasvim dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako vi vozite i gde ali mene sava intensa nikada nije izdala.Jedne sam skoro ocelaveo za jednu sezonu i vozena je muski.Nikad mi nije pokazala bilo koju predispoziciju peoklizavanja u krivini.Posle sam presao na brigston turanzu.....kako je to tvrdo,prosto poskakuje po putu.Sada sam uzeo opet savu od proverenog dobavljaca i videcemo kako ce se pokazati.

Genca šta piše gde je proizvedena.

Zna moj burazer celavi gde se prave prave savine gume.Kazi Mico.

Turske ni u ludilu ne uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Savu intensu hp i nijednom me nine izdala a vozena je domacinski,cak je i brat na tom istom autu je dosta puta terao bas domacinski i nijednom nije rekao da joj nesto fali.Za malo para 200-300 din vise moze se uzeti Barum Bravurius 2 koja je stvarno dobra guma.E sad koja je bolja od ove dve to ne bih znao reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa Kod mene su ove zime bile BF Goodrich 175/70 napred, Sava Eskimo S3 165/70 nazad. Nije bilo problema ali to je samo za ovu zimu. U oktobru kupujem jos dve nove 175 isto BF Goodrich i onda da budu sve 4 iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto je toliko kupuju ako je nekvalitetna?

 

Zato jer je jeftina..

 

Ne osporavam da dobro drži, zimske ne osećaju sneg, ali kvalitet je nula, jedan udarac u rupu i puca sa strane kao ništa, a ako ne pukne, onda ostaje bubac.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kuvalja kako se ti razlikujes od Ivana kad Savu nazivas smecem a istu nisi probao? :D

Evo kako se razlikujem, spomenuo sam je sada samo jednom a ne kad god neko spomene tu gumu, nisam probao a nisam je u tom kontekstu ni nazvao, procitaj malo moj post pa ces doci do zakljucka da sam to rekao na osnovu klase gumanu koju spadaju i po cenovnom rangu, slozio se ili ne sve gume u toj klasi i cenovnom rangu, tigar, sava, lassa, cooper... su iste ili jako slicne, ova bolja u ovome ovo u onome, obrni okreni isto ti se vata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa Kod mene su ove zime bile BF Goodrich 175/70 napred, Sava Eskimo S3 165/70 nazad. Nije bilo problema ali to je samo za ovu zimu. U oktobru kupujem jos dve nove 175 isto BF Goodrich i onda da budu sve 4 iste.

Axicu, pa da nije 175/70 malo vise nego sto treba Puntu? Ja vozim 175/65. Ova tvoja je za Dobla. Ako ih vozis na celicnim felnama od 5,5j onda bolje da zadrzis 165/70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kazem da je tigar dobra guma ali za tu sam imao i zato sam je uzeo, za mene je odlicna, pricamo o winteri, do nje nikada nisam imao zimsku gumu, znaci uvek letnje ili all season celestonke, i ja sasvim zadovoljan, prosto kad citam ovde neke komentare zamislim se da li ljudi znaju da voze uopste kada kazu da im ti bezi kao lud, bas bi voleo da se provozam sa njima ili iza njih da idem da gledam taj drift.... Ti Ivane svaki sudar koji vidis bio tigar na kolima, ma sio mi ga djura, oces sledecu zimu da slikamo ti i ja svaki udes i izletanje i da uslikamo koja je guma, dize mi se tuki vise od te price izleteo ovaj zato sto je imao tigar, slupao se ovaj zato sto je imao tigar...... Ja proslu zimu Batajnica- Osecina niko me nije prestigao usput a ja ih osisao gomilu na -10 sa ledom na putu prekrivenim snegom i bljuzgom po krivinama od Valjeva do Osecine, i to zamisli sa tigrusama i nigde nisam izleteo, aj samo mi to sada objasni kako? Prosecna brzina hmmm ne znam, potrosnja 0.4 veca nego kad je cale isao isti taj put mesec dana kasnije, inace vozi veoma zestoko, aj sada mi objasni kako nisam izlupao auto negde kad je guma takvo smece?

 

Ovo kao da sam ja pisao! Potpuno se slažem. Mnogo, i previše filozofiranja o gumama. Ja na svom autu nisam imao premium gumu 5 godina. Ne želim da budem uopšte pretenciozan, ali ne postoji automobil koji me je ostavio negde na putu, naročito u brdskim uslovima. Nebitan je brend, snaga motora, i ostale generalije, ali apsolutno nisam naišao još ni na jednog koji me ''oprašio''. Prošle godine sam išao kroz Bosnu sa hankook gumama, od Foče ka Tjentištu, po kišurini. Ko je išao, zna kakav je teren. Jedini auto kojeg nisam mogao da preteknem, ali sam ga držao u metar je bio Mercedes CLS, sa žestoko popaljenim vozačem. 

Sa Puntom sam išao na NAVAK sa Bridgestonom koji je imao iza sebe jedno 70k km ukupno, pretvorio se u plastiku, a šare skoro da nije ni bilo. Čelić je sa njegovim prenaduvanim Puntom vadio enterijer, punio nitro, stavljao neke specijalne pneumatike za stazu, više sam i zaboravio... Uglavnom, imao sam bolje vreme po krugu od njega, i postoji snimak na kome se to vidi. 

A ovde je masa ljudi u fazonu, zanosi im auto, slabo koči itd... Stvarno bih voleo da vidim te stilove vožnje. 

 

Znam to MS PK, ja sam hteo nesto drugo reci no ne bitno.

Dante, naprotiv Wintera je dobra po minusima i snegu a po velikim temperaturam jok, i slazem se da je za kisu njesra, ali jbt kao da ste svi rodjeni na kontinentalu a do juce vozili jugice, keceve i lade na trajalu a sada gadljivi na sve sto je losije od onoga sto oni licno imaju.

 

Ortak je nedavno pred zimu uzeo dva ganc nova auta iz salona. Prvo što je uradio, stavio je Wintere. Ja sam čitajući razne priče odavde stekao utisak kako je to u osnovi đubre od gume.

Neko veče smo išli uz Iriški Venac. Pržio je do daske, preletao je sve oko sebe. Jedino kad je baš preterao, auto je malo igrao...ali zaista nisam video nikoga ko je tuda još vozio tako, i blizu tom tempu. Za mene je Winter položila test. Možda sam ja penzija, ali nisam imao prilike da naiđem na nekoga ko zadaje jači tempo, pa imam ovaj stav. 

 

Potpuno se slažem da je kvalitet premium proizvođača neosporiv. Ali mislim da ljudi nekad previše svaljuju krivicu za neki incident na samu gumu. Niko ne kaže kako taj isti vozač nije prilagodio brzinu uslovima na putu. Isto kao što imamo manje stabilne, i bolje stabilne automobile, i za svaki se zna gde mu je limit...tako isto i kada imaš gumu koja ne poseduje najbolje karakteristike, moraš biti svestan toga i prilagoditi vožnju tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bre Kuvalja što si drčan. 

Imao sam/smo u dva navrata Wintere,  prvo na R21 i tad mi se nisu svidele naročito po mokrom (debelo na to uticale letnje Michelin) vrlo brzo sam ih prodao i uzeo Hankook W400. Drugi put na Pandi i tu je vrlo brzo došla zamena sa Semperitom. 

Jednostavno Wintera je klizava kada je vlažan asfalt a to je kod nas najveći deo zime.

I naravno uvek ću dodati još par stotina dinara i uzeti nešto što ima siliku u sebi.

 

Genca , ortak što je prošle godine uzeo Intensu HP proizvedena je na Francusku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Genca, moje su turske a tvoje za koje kazes da nisu lose su valjda bese Francuska.

@Kuvalja, jedini razlog zbog koga toliko vidjas tigruse po putu je sto ljude boli q.koju gumu stavljaju ne interesuju se kao nekolicina nas na forumu neggo daj mi novu najjeftiniju. Isto tako se ja ne razumem npr u komp i gledam nov da mi se uklapa u neki budzet, a sad, koja je konf. i sta sve...veze nemam :) I mojne si nervozan toliko , sta ti je u zadnje vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.Made in France.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na jednom kombiju imam zimske Sava, na drugom istom zimski Michelin...znaci veze sa zivotom nema. Savu osetim da bezi u krivini evo danas po mokrom, bucna po suvom, a Michelin...sve jedno kako je. Samo vozi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja nasao sinoc Tigar taurus dve nove da dotom decembar 14 i ugradnjom i balansiranjem za 7.200 obe....dimenzija 165 70 14"...sto se mene tice ne prelazim puno a divljam samo kad me zena iznervira ☺mislim da je ok izbor...kazu ljudi to je sigura za izvoz e pa ako je tako i meni je dobra...pozdrav kolege i samo bez tenzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kad sam uzimao gume, od Siktera, u Coningu, Kemoipexu i kod jos jednog vulkanizera sam dobio preporuku da bolje tigar da uzmem, na savu imaju dosta reklamacija, krive se, vitopere....

Ja ne kazem da je tigar dobra guma ali za tu sam imao i zato sam je uzeo, za mene je odlicna, pricamo o winteri, do nje nikada nisam imao zimsku gumu, znaci uvek letnje ili all season celestonke, i ja sasvim zadovoljan, prosto kad citam ovde neke komentare zamislim se da li ljudi znaju da voze uopste kada kazu da im ti bezi kao lud, bas bi voleo da se provozam sa njima ili iza njih da idem da gledam taj drift.... Ti Ivane svaki sudar koji vidis bio tigar na kolima, ma sio mi ga djura, oces sledecu zimu da slikamo ti i ja svaki udes i izletanje i da uslikamo koja je guma, dize mi se tuki vise od te price izleteo ovaj zato sto je imao tigar, slupao se ovaj zato sto je imao tigar...... Ja proslu zimu Batajnica- Osecina niko me nije prestigao usput a ja ih osisao gomilu na -10 sa ledom na putu prekrivenim snegom i bljuzgom po krivinama od Valjeva do Osecine, i to zamisli sa tigrusama i nigde nisam izleteo, aj samo mi to sada objasni kako? Prosecna brzina hmmm ne znam, potrosnja 0.4 veca nego kad je cale isao isti taj put mesec dana kasnije, inace vozi veoma zestoko, aj sada mi objasni kako nisam izlupao auto negde kad je guma takvo smece?

Problem je u tome sto nisi nikada vozio bolju gumu pa nemas sa cime da uporedis. I ja sam se nekada davno kleo u Winteru dok nisam probao bolje. Posle toga sam vozio BF Gforce Winter. Bolje, mnogo bolje. Posle njih Bridgestone blizzak LM 22. MNOGO MNOGO bolje. Sada vozim Dunlop SP WinterSport. Vrhunska guma. Jos je vozim na Cromi koja ima tonu i po i nece ni da mrdne po kakvim god vremenskim uslovima je teras. Zimus sam uzeo od kuma da provozam Jazz-a na Winterama. Tek sam onda shvatio u kakvom sam neznanju bio nekada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffffff, shvatam i slazem se, ali ja nisam rekao da je ona najbolja itd samo da nije neiskoristiva, i da se neslupa odma svaki auto kako se ona montira, a tako se ovde tvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uloženo - dobijeno. Kol'ko para - tol'ko muzike. :)
Za 4000 Wintera je bombona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...