Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

 

Da li neko ima iskustva sa tigar syneris gumama, da li su ok za normalnu vožnju u dimenziji 225 45 r17, vidim da nisu skupe?

 

Bravo za pitanje!!! I ja ocu isto da postavim, zanima me kakve su te gume?! Ako bilo ko ima iskustva bilo kakvih nek napise.... 

 

Ja sam cuo za jedno iskustvo samo do sada, a to je: Od vozaca koji vozi sefove i direktore Tigra iz Pirota, koji jelte proizvode doticnu gumu. Oni na njihove nove Superbe nakon kupovine skidaju fabricke gume i stavljaju SYNERIS. Vozac kaze da su gume sasvim OK, ne verujem da imaju sportske karakteristike kao neki PIRELLI ili MIchelin, aki za prosecnog vozaca su dovoljne, jedina zamerka je koji dB (decibel) veca buka u odnosu na neku skuplju gumu. E to je jedino sto znam, sad ako neko ima jos nekih iskustva neka iznese. Moj stav je kad moze direktor da se vozi sa tim gumama, mogu i ja. Pogotovo zato sto je cena vise nego povoljna, tacno duplo jeftinija od NOKIANA, ili nekog MICHELINA...

 

To je poslovna politika, da ne kažem "u marketinške svrhe". Nijedan iole ozbiljniji menadžer u javnosti neće koristiti konkurentski proizvod.

 

Koje su po vama najbolje gume, dimenzija 195 65 15? Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

 

Michelin energy saver za tu dimenziju. Jesam pristrasan, ali posle novih Goodrich G grip koje su se pojele posle 25.000 km, a izrazito neudobne, novih Nokian Line koje imaju premekane bokove (loše za sportskiju vožnju, ali jesu udobne) i takođe se brzo troše i Michelin raznih letnjih i zimskih pre njih, shvatio sam da neću menjati brand. Michelin energy saver ako staviš, verujem da ih nećeš menjati narednih više od 60.000 km. Ja sada nemam energy aver za moju dimenziju 225/45/17, nažalost ne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre 9 minuta više nisu obavezne zimske gume. Živeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledao danas na nekom sajtu 225 45 r17 letnja  oko 6400 dinara, to je badava u odnosu na ostale...

 

 

Ja sam ih nasao za po 6000 din komad... :D

 

Gdee ljudi,pricajte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Ovo dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Sto se mog iskustva tice, za mokro je Continental (izuzev EcoContact serija) majka Mara :) .

Sto se trajnosti tice, ono sto licno izbegavam-raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Svi ti izrazi se odnose na potrošnju goriva a ne na broj pređenih kilometara.
Ajde pogledaj malo kakva smesa gume obezbedjuje smanjen otpor kotrljanja, pa nam napisi ovde ;) .

Naravno da Eco/Saver guma iz tog razloga i duze traje i daje slabije karakteristike.

Za razliku od performance gume, 100 puta pominjem Conti PremiumContact2 sa kojom sam bio odusevljen. Lepila za asfalt u svim uslovima, mekana, tiha... A posledica takve smese je primetno brze trosenje.

I jare i pare ne idu zajedno.

 

 

Apsolutno si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nemaju druze nigde! Gde god je cena oko 6000 ili  manja nema ih ja sam ih sluicajno nasao u jednoj prodavnici ima jos 4 kom.  A u drugim prodavnicama ih nemaju na stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Mislim na ponašanje po mokrom i trajnost.

Ovo dvoje ne ide bas jedno sa drugim. Sto se mog iskustva tice, za mokro je Continental (izuzev EcoContact serija) majka Mara :) .

Sto se trajnosti tice, ono sto licno izbegavam-raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Svi ti izrazi se odnose na potrošnju goriva a ne na broj pređenih kilometara.
Ajde pogledaj malo kakva smesa gume obezbedjuje smanjen otpor kotrljanja, pa nam napisi ovde ;) .

Naravno da Eco/Saver guma iz tog razloga i duze traje i daje slabije karakteristike.

Za razliku od performance gume, 100 puta pominjem Conti PremiumContact2 sa kojom sam bio odusevljen. Lepila za asfalt u svim uslovima, mekana, tiha... A posledica takve smese je primetno brze trosenje.

I jare i pare ne idu zajedno.

Posto pominjes Dunlop, letos sam uzeo Sport BluResponse, pretpostavljam da mislis na njih posto su aktuelne - vrlo dobre, nisu bas rang sa Conti ali imaju vrlo povoljnu cenu.

 

Upravo tako... Naravno da će tvrđa komponenta gume imati manji koeficijent otpora kotrljanju što ide na ruku manjoj potrošnji i dužoj eksploataciji. Ako ti je energy saver OK guma, i zadovoljan si kako se ponaša, onda nema razloga da je menjaš. Meni lično se uopšte ne sviđa kako se ponaša, jako je tvrda. Na jednom autu ih je ćale bacio, iako su imale dobrih 4mm i faktički su mogle još...ali su ispucale površinski i bukvalno su kao od plastike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se trajnosti tice, a ono sto licno izbegavam - raznorazni Saver, Eco, Fuel Saver i slicni modeli, pre se uplastice nego sto se svuce sara :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I čuvene ruske od čistog PVC-a. Guma koja je trajala duže od same Lade / Moskiča.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

Ja gledao danas na nekom sajtu 225 45 r17 letnja  oko 6400 dinara, to je badava u odnosu na ostale...

 

 

Ja sam ih nasao za po 6000 din komad...  :D

 

Gdee ljudi,pricajte  :D

 

Vise nigde :( nazalost... Ispali me lik samo tako. U subotu sam ih rezervisao, u ponedeljak potvrdio da cu doci da ih kupim, prodavac kaze sve OK odvojio ih na stranu, i danas odem on lik kaze ne mogu da ti prodam obecao sam prijatelju... Ja popi*deo.. ne mogu da verujem da me tako neko ispali :( ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okreni neki od ovih brojeva, prveri da li ima kod njih. Kad sam gledao pre neki dan ece da ima i da moze da se poruci, stigne za par dana...
034/723014
0648278109
0698278109
GP shop, radnja je u AR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okreni neki od ovih brojeva, prveri da li ima kod njih. Kad sam gledao pre neki dan ece da ima i da moze da se poruci, stigne za par dana...

034/723014

0648278109

0698278109

GP shop, radnja je u AR.

 

hvala na brojevima, Tigar vise nemaju u ponudi sve rasprodali, ima MATADOR 225 45 r17 za 7800 din po komadu, sasvim pristojna cena za tu gumu, na je po BG oko 9000 din.. radi se po Continental licenci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu, znaci otislo ko alva, tako sam i mislio. Ja sam pitao za mene, 205-50/17 je bila 5400 din, a 205-45/17 5126 din, 205-55/16 je 4700 din, eto, pitao za te standardne dimenzije prosle nedelje. A nije rekao da l' ce neka nova tura? Matador sam video da imaju, bas tu dimenziju 225-45/17, na oko guma k'o guma sta znam, kakve su ovako ne znam. Praticu ovih dana pa ako im bude stizalo nesto javicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas prelomio i kupio Barum Bravuris 3HM. :)

 

Otisao sa prijateljem i cuo informacije ponovo iz prve ruke da ima mnogo reklamacija na Tigar Prima i Taurus 401. Okrenuo jos neke vulkanizerske radnje dobio isti odgovor. Kod nekih preprodavaca dobio info da verovatno vise nece ni da rade nabavku zbog tolikih reklamacija. Za hitris tigar kazu da je ok. 

 

Za sada danas sto sam vozio guma se bas lepo ponasa, nije ni bucna. Ono sto sam zapazio da ma 4 kanala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je od kupovine tog Baruma odbio nedostatak "rim protekt-a" jbg. Na ovim letnjim što imam na svima je ta ojačana ivica i opet se deai tu i tamo grebanje felni. Bez bi verovatno bilo dosta gore tako da od njih ništa što se mene tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znaci dot 10D4?koja je to godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam i ja sam mislio isto,ali me budi to slovo D

Edited by bane 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...